Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2017. 09. 23. 14:43
Előzmény: #19396  parkinson
#19400
Jo az naponta. Nekem eleg! 10konti 10rongy, 100konti 100rongy. Napi penznek megfelelo. Kb. Ez a napi elvarasom nekem is.
ALANFED 2017. 09. 23. 14:24
Törölt hozzászólás
#19399
ALANFED 2017. 09. 23. 14:22
Törölt hozzászólás
#19398
ALANFED 2017. 09. 23. 14:03
Törölt hozzászólás
#19397
parkinson 2017. 09. 23. 13:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#19396
Bő100 pontot nyertem a napi Hati longon. Te mennyit vesztettél?
ALANFED 2017. 09. 22. 22:53
Törölt hozzászólás
#19395
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 22:22
#19394
"A lapunknak nyilatkozó szakértő szerint az Xtend akkor lehetne igazán sikeres, ha a kínálati mellett a keresleti oldal is kapna segítséget.HirdetésA Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kis- és közepes vállalatokra összpontosítva a főpiac mellett működő külön kkv-platformot hozott létre Xtend néven, ahol még idén elindul a kereskedés. Ahhoz, hogy ez jól működjön, megfelelő befektetői érdeklődés is szükséges.Az igazi nagy durranás az lenne, ha a kormányzat a keresleti oldalt is hozzáigazítaná a kínálati oldalon tett eddigi erőfeszítésekhez. A kkv-k magas hozammal kecsegtetnek, de a kockázat is nagyobb. Jól működő rendszert kell összeállítani a részvényvásárlók részére. Mivel egy-egy cég önmagában nagy kockázatokat hordoz, ezért a kisebb vállatok részvényeit összevontan, egy diverzifikált csomagban lenne érdemes befektetőként megvásárolni– mondta a Világgazdaságnak Samu János, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzési üzletágának vezetője.A varsói New Connecten a havi forgalom augusztusban alig 7,4 milliárd forint volt Forrás: AFPA tőzsdére lépő cégeknek ismertséget és marketingértéket is jelent, hogy megjelennek ezen a platformon.Tisztább cégnek tartják a börzén jelen lévőket, ami pozitív üzenet mindenki számára. Cserébe ki kell fizetni a tőzsdei költségeket, illetve időben és kellő mélységben kell információkat szolgáltatni, de ezek a költségek az Xtenden jóval alacsonyabbak más platformokhoz viszonyítva. Akik nem tőkebevonási céllal akarnak parkettre lépni, azok zárt körben is megtehetik azt az Xtenden– tette hozzá Samu János.A szakértő szerint néhány éven belül akár 50 cég is csatlakozhat az új platformhoz, de ehhez befektetőbarát szabályozási környezetre van szükség. „A lengyel részvénypiac szempontjából például ígéretes próbálkozásnak tűnik a lengyel kormány terve, hogy önkéntesen választható vállalati nyugdíjrendszert hoznak létre. A rendszer alapját az önkéntes nyugdíjpénztárak alkotnák, amelyek a legalkalmasabbak arra, hogy az így keletkező megtakarításokat hosszú távra, például hazai vállalati részvényekbe fektessék” – mondta Samu János.Ebben a formában a kockázat nemcsak több cég között, hanem időben is hosszan eloszlik. Ha egy-egy vállalat csődbe megy, még mindig jó pár kkv marad az alapban. Sőt a befektetési alapokkal szemben a befektetés ideje is kellően hosszú, arra is van idő, hogy egy-egy cég többéves rossz szériából is magára találjon, és ismét növekedjen az értéke.„Még a kötelező magánnyugdíjpénztárak idejében is az jelentett gondot a hazai szereplőknek, hogy nem volt elég magyar részvény, ezért fordultak külföldi eszközök felé. Ahhoz, hogy az Xtend jól és kellő forgalommal működjön, megfelelő intézményi keretekre lesz szükség. A kormányzattól nem áll távol az öngondoskodás erősítése, itthon is lehetne találni valamilyen formát erre, de a költségvetés mostani helyzetében akár egy adókedvezmény-rendszer is kivitelezhető lenne a kkv-piac fejlesztésére” – mutatott rá az elemző.Az Xtend jó működéséhez viszonylag sok cégnek kellene megjelennie, és a befektetőknek hosszú távon érdemes gondolkodniuk. Legalább nyolc-tíz társaságra lenne szükség ahhoz, hogy megfelelő portfóliókat lehessen kialakítani. Nyilván nem várható el egy kkv-platformtól, hogy úgy működjön, mint a nagy tőzsde. Kicsit úgy érdemes erre tekinteni, mint egy transzparens fórumra, amely a kockázatitőke-befektetéshez hasonlít– mondta Szécsényi Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. vezérigazgatója, aki szerint az után, hogy a BÉT alapos előkészítést követően, nemzetközi példákat alapul véve létrehozza az Xtendet, a piaci szereplőknek is mindent meg kell tenniük, hogy megfelelően működjön. Romániában napirenden van a magánnyugdíjpénztári rendszer átalakítása. Felmerült, hogy a bukaresti tőzsde kkv-piacát, az Aerót is bevonják ebbe, de konkrétumok még nincsenek. Az Aero likviditása rendkívül alacsony, augusztusban a teljes havi forgalom alig 9 millió lej (kb. 607 millió forint) volt, míg a varsói New Connecten ennek több mint tízszerese, 102,5 millió zloty (kb. 7,4 milliárd forint) volt." Cikk: VG.
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 22:09
#19393
Jon az Xtend a BET kis paipirjainak "A Budapesti Értéktőzsde Zrt. Vezérigazgatójának1/Xtend/2017. számú határozataBudapest, 2017. szeptember 19.A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság mint piacműködtető (továbbiakban: BÉT) képviseletében eljárva a BÉT Vezérigazgatója (a továbbiakban: Vezérigazgató), a BÉT számára a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által EN-III-983/2011. számú határozatában kiadott, a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 5. § (1) h) pontjában meghatározott „multilaterális kereskedési rendszer működtetése” tevékenységi engedélye alapján jelen határozattal, 2017. szeptember 20-i hatállyal létrehozza az„Xtend” elnevezésű multilaterális kereskedési rendszert.A Vezérigazgató, mint a BÉT által működtetett Xtend elnevezésű multilaterális kereskedési rendszer működtetéséért felelős vezető jelen határozattal elfogadja „Az Xtend Általános Üzletszabályzata” című(továbbiakban: Szabályzat), valamint „Az Xtend Díjszabályzata” című szabályzatait és úgy rendelkezik, hogy e két szabályzat 2017. szeptember 20.napján lép hatályba.A Vezérigazgató rögzíti továbbá, hogy az Xtend piacon a kereskedés mindaddig nem indul meg, amíg a kerekedés elindításáról a Vezérigazgató külön határozatban nem rendelkezik.Végh Richárdelnök-vezérigazgató"
parkinson 2017. 09. 22. 21:22
Előzmény: #19389  Hathor
#19392
Köszi a jó hétvégét és viszont! ALANFEDnek is, 1x biztos neki is be fog jönni még ebben az évben, amig nekünk hetente 5x. Majd idejében szóljunk neki, amikor mi is lefelé várjuk.
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 20:39
Előzmény: #19390  Törölt felhasználó
#19391
S&P és Dax hetes dojijára figyelni majd!
Törölt felhasználó 2017. 09. 22. 19:30
#19390
No, most értem haza... Szépen felugrott DAXli és el is érte a várt 645-ös régiót. Csak épp 699-en álltam a long eladásokkal... Remélem ez a sors keze és hétfőn vmi eufórikus hangulat lesz, mert ha nem akkor ..kön szúrom magam...
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 17:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#19389
Bocs, hogy nem zártam mínuszban ahol kérted. Egyszer biztos bejön kolléga, mert eddig egyszer sem tudtad mínuszban eladatni velem. Maradt a veretlen szériám. Nehéz piac volt a héten, de így is szép hetünk volt! Kis papírjaink meg paradicsomiak voltak! Kellemes hétvégét a hatis kollégáknak!
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 17:37
Előzmény: #19387  Hathor
#19388
Napos Bux csinálta amit kell. Tegnapi napos dojira megjött 38090es támaszról a napi maxos Bux gyertya. Zászló kitörés! Továbbra is várjuk fel egy emelkedő hullámra! link
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 17:07
#19387
Köszi a cserét 38045ön! Pici pluszban adtam el a 129 kontimat!
-bubu-
-bubu- 2017. 09. 22. 17:03
Előzmény: #19385  BudFox
#19386
indik alapján felkötések lesznek
BudFox
BudFox 2017. 09. 22. 17:02
Előzmény: #19378  Hathor
#19385
csakhogy én már felhoztam az átlagom a hedgeléssel 38.443 vagy valami ilyesmi..múltkor számoltam ki részletesen..No problem :D
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2017. 09. 22. 16:47
Előzmény: #19382  Hathor
#19384
én csak Matolcsy aranykorára nyitottam shortot eddig bejött, úgy mozog ahogy vártam. FED már csak ráadás volt szerdán. Azóta csak szédelgés van kint is.
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 16:42
#19383
És szerintem nem a longos van bajban ATH közelben.
Hathor
Hathor 2017. 09. 22. 16:41
Előzmény: #19381  mocskos_spekulans
#19382
Nem verem bele. Így is sajnálom lezárni. 3napom ráment a semmire :(
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2017. 09. 22. 16:40
Előzmény: #19379  Hathor
#19381
verd be vele inkább 800ig a hatit :) nem volt ma semmi OTP-t pakolják ki ricsi+mol balansz minimális forgalommal. piros usa záró shortos üzenet lehet jövőhétre. itt már semmi nem lesz ma

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek