Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 13:54
Előzmény: #419  Jussi
#420
Ahogy leírtam a mondatot, tudtam, hogy vki ezt fogja ráírni reakciónak. :D

A külföldinek is fizet kamatot persze, és azt is tőlünk szedi be persze, csak úgy az országban alapban nem jelenlévő tőkét von be, ezért van értelme.
A lakossági tőke amúgy is itt van, az ha bankbetétben lenne, akkor is a gazdaságba kerülne, mert a bank kihitelezné.
Most nem teszi, mert egyrészt nincs kinek, másrészt a polgár nem oda viszi, mert az állam többet fizet.
Így nem a gazdaságot élénkítjük, hanem az államot, ahol a tőke hasznosulása messze nem olyan jó.

Az a része persze pozitív, hogy a kamat nem megy ki az országból, hanem (talán) a belső fogyasztást élénkíti.
(Bár az a tapasztalatom, hogy állampapírja többnyire a nótórius megtakarítóknak van, és inkább csak hozzátesznek, tehát ezen a soron az nem nagyon jelentkezik.)
Jussi
Jussi 2016. 03. 09. 13:15
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#419
Ha egy külföldi vesz állampapírt,akkor is a te adódból fizetik vissza.Ha devizában jegyzett,akkor meg még ott az árfolyam ingadozás veszélye is.
Nincs ezzel semmi baj,szokj hozzá,hogy ez a rendes menete a dolgoknak.))
Jussi
Jussi 2016. 03. 09. 13:14
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#418
Az osztrákoknak nem nagyon állt érdekükben a fejlesztés,nem véletlenül maradt el a börzék egyesítése.Ha jól emlékszem,talán a szlovénoknál és a horvátoknál is kiszálltak.

Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 13:05
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#417
Szép példa az állampapír piac is:

link

link

És persze mindenki azt mondja, hogy milyen jó, hogy hazai kézben van az államadósság nagyobb része.
Ezzel csak 2 probléma van.

1. Vajon kitől szedik be adóban azt a pénzt, amiből aztán a kamatot fizetik a kötvény után?
Hát persze, hogy tőlünk, gyak kölcsönadjuk a pénzünket (amit aztán simán le lehet nyúlni akár), cserébe tőlünk szedik be adóba a kamatra valót...

2. Ha vmi balhé van, a hazai szereplőknek sokkal könnyebb azt mondani, hogy bocsika nem tudunk fizetni, mint a külföldi befektetőknek, mert azok simán mennek a bíróságra, hogy kihajtsák a lovettát, de Mari néni nem fog New Yorkban pereskedni.

Most akkor örüljünk a fenti ténynek?
Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 12:59
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
Itt néhány nagyobb szereplő simán eltolja a piacot, ha úgy tartja kedve:

link
Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 12:57
Előzmény: #414  Hathor
#415
Amúgy jók ezek az elképzelések, de a végrahajtásuk lehetőségét kétségesnek látom.

"Évente legalább 5 kibocsátás (részvény és kötvény)"

Milyen cégeké?
Ha van is tőzsdeképes cég, az el tud menni más tőzsdére, nem érdekelt a pesti kibocsátásban.

"Nagy likviditású részvények számának emelése 5-re"

Ehhez meg emberek kellenének, alapok...
A teljes magyar állampapír birtoklás 4 ezer milliárd ft.
A tőzsde napi forgalma 10 ezer milliárd.
Lakossági szinten nem látom a lóvét ami megdobhatná a piacot.
Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt években még akik tőzsdéznek, azok is átszoktak a külföldi piacokra.

"30 elemzett és követett részvény a BÉT-en"

Nem tudom, most hány van, talán a fele, de ezek között is van olyan, amit csak 1 elemző követ.
Mit kövessenek a kulcs-softot? Vagy az őrmestert? :D

Én viccesnek gondolom, hogy egy piaci orientált tulajdonosnak nem sikerült előbbre lépnie ezen a téren, akkor majd egy ettől azért kicsit távolabb lévő csapatnak menni fog.
Sztem csak az itt forgó tőkére is rá akarja tenni a kezét a más helyeken is taroló társaság...
Hathor
Hathor 2016. 03. 09. 09:53
Előzmény: #413  philosopher
#414
Ma jön a nagy bejelentés a budapesti tőzsdén
2016. március 9. 09:15


Ma jelenti be a BÉT vezetése a tőzsde új stratégiáját, ami alapján ismét pezsgő tőkepiacot hoznának létre Budapesten. A tét nem kicsi, Nagy Márton korábban egyenesen az utolsó nagy tőzsdefejlesztésnek nevezte azt, amire készülnek. 10-kor kezdődik a sajtótájékoztató, a Portfolio a helyszínről tudósít.
philosopher
philosopher 2016. 03. 09. 09:41
Előzmény: #412  philosopher
#413
Egyébkén 25400 a BUX, nagyon hasítunk.
philosopher
philosopher 2016. 03. 09. 09:41
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#412
Hát, kicsit tartok én is a tervüktől, lehet, hogy az lesz, hogy az MNB alapítványok elkezdik venni a rv-eket? Most simán lehet, hogy a CECE átsúlyozás érezteti a hatását.
Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 01:26
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#411
Egyébként meg lehet, hogy a Matelcsiék veszik a részvényeket is, most nagy terv náluk a tőzsde szimpatikussá tétele, a forintnál is elég jól beavatkozgatnak...
Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 01:13
Előzmény: #409  Hathor
#410
Erősnek gondolnám én azt.
Ettől még meglehet, de seperc alatt eshet már a mostani szintekről is az egész.
Én nem gondolom, hogy szépen megy minden a világban.
Elég nagy gondok vannak, nálunk még gurulhat a szekér egy ideig, de ha máshol balhé van, itt se lesz csendes a tenger.
Hathor
Hathor 2016. 03. 08. 21:35
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#409
Szerintem siman johet 10k OTP, 25k mol. Nem egy het alatt, de ha egy ev mulva, nekik jo az.
Hathor
Hathor 2016. 03. 08. 21:34
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#408
Igy van. Ezt is megbeszeltuk, hogy nem szamit nyugat eppen esik-e
Hathor
Hathor 2016. 03. 08. 21:31
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#407
Szerintem oda is irtam, hogy nem szamit semmit. Raadasul, nincs short jel, csak teto vadaszat. Majd holnap nem rajzolok.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 21:09
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#406
Az már rutinszerű hír, hogy a dax, dow, s&p mind mínuszban van ma is, mint ahogy szinte mindig a bux menetelésekor az elmúlt 2 hétben...
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 21:07
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#405
Azt is látni kell, hogy a Csányi alapja adta tegnap az otp forgalom 25%-át, a molnak meg 30%-át.
Tehát nincs akkora vevői nyomás, mint ahogy látszik.

Egyébként kíváncsi leszek, hogy bejön-e a csávónak, az otp célára 6700 körül van, nem látom értelmét ezen a szinten a nagy bevásárlásnak.
Lehet tud vmit, amit mi nem.
Mondjuk pár százalékot már nyert rajta így is, bár eladni ekkor mennyiséget nem olyan könnyű, hogy realizálhassa is.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 20:51
Előzmény: #398  Hathor
#404
Szép ez az emelkedő ék rajzolás, csak a múltkor is felfelé lépett ki belőle, ahelyett, hogy letört volna. :)
Nekem még megvan az 5 konti shortom, azóta már eljött vagy 2 ezer pontot. :D
Úgy voltam vele, hogy ezer ponttal odébb már nem zárom le...
De messze még a december, állhat még ennek a zászló.
Legközelebb megszívatom, az egyik számlámon lefelé nyitok, a másikon felfelé, és majd azt zárom amerre nem megy. :)
Hathor
Hathor 2016. 03. 08. 17:18
Előzmény: #402  Jussi
#403
Kamat -256!
Jussi
Jussi 2016. 03. 08. 17:16
Előzmény: #401  Hathor
#402
Szépen felkötöttek mindent,de a hati már nem ment vele.
Kicsi short záróban.
Hathor
Hathor 2016. 03. 08. 17:09
Előzmény: #400  Jussi
#401
Bux 25255!
Napi max.
Kár a tetőt vadászni mondtam.
Na ebből most már én is kimaradtam fel.. sajna..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek