Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2016. 02. 12. 15:38
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#260
Ezeket az összehasonlításokat kár nézni, ez félre visz most. Most majd minden állam saját úton jár. Mi lemaradtunk eddig most jobban teljesített a tőzsénk, ezért fent vagyunk. Kint meg jól teljesítettek, most meg esnek egy éve, amíg mi emelkedtünk. Szóval ezen az úton nem szabad nézni BUXot.
Törölt felhasználó 2016. 02. 12. 14:50
Előzmény: #258  Hathor
#259
Tegnap 600 fölött kiszórtam felét, mert gondoltam, hogy lassan visszahúzzák, úgy voltam vele, hogy majd újranyitom.
Ma meg is tenném, de lehet ráérek várni vele, mert úgyse akarnak esni.

Ha az elmúlt 3 vagy 6 hónapot nézzük, mi még gyengén pluszban vagyunk, miközben a dax esett vagy 20%-ot.
De az s&p-nél is megvan a -10%.
Persze ők évekig emelkedtek, velünk ellentétben...
Hathor
Hathor 2016. 02. 12. 09:09
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#258
23K előtt stoppold ki, ha visszajön addig, ne menjen mínuszba!
Hathor
Hathor 2016. 02. 12. 09:06
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Szia,

Jól nyitottad 23K visszatesztnél. Most egy fej-váll nyakvonal felett a Bux. Kint már sok volt egyelőre az esés. Olajat próbálják megfogni. Ha töri tegnapi aljat, szépet eshet még, ma tartás lesz megint valszeg, mert enyhült a feszkó ma reggelre EUban.
Forint izmozik. Semleges vagyok ma
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 23:14
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
Hi Hathor!

Mit mutatnak a grafikonjaid, meddig lejthet a pálya?

Röhejes módon ma is csak 850 konti volt a forgalom, évekkel ezelőtt szerintem páran kiadtunk volna ennyit nyitott poziban... :)
50-nél többet nem is merek nyitni, mert nem tudom őket lezárni 1 óra alatt se.
Milyen index az, ahol 1-2 millióval lehet csak beszállni, mert többet nem bír el a rendszer...?
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 16:27
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
Ma megvolt a visszapatt, ki tudja meddig emelkedik, hosszabb távon lefelé várom, ezért délután nyitottam egy tucat kontit lefelé 23 ezerről.
Törölt felhasználó 2016. 02. 09. 20:58
Előzmény: #253  Hathor
#254
Tényleg, nekem még a régebbi short volt az emlékezetemben 23900 környékéről.
Én 23600 környékéről akartam shortolni, és szépen be is jött volna, bár már tegnap is kicsit késésben voltam vele.
Csak nálam is ugyanaz van, hét eljén nem érek rá általában.
Holnaptól már hiába tudnék jobban figyelni rá, a lehetőség már nem olyan vonzó.
Hathor
Hathor 2016. 02. 09. 16:49
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
Szia,

nem, most nincs semmi pozim. Írtam múltkor, hogy partvonalon vagyok. Sajnos két napig most egyáltalán nem voltam, sok a dolgom.

Mivel nem érek rá mostanában, így nem is nyitok inkább semmit.
Törölt felhasználó 2016. 02. 09. 16:24
Előzmény: #251  Hathor
#252
Húúú, mennyire éreztem, hogy shortolni kéne...
Már tegnap megnyitottam volna, de nem nagyon értem rá még ma sem.
Azért a 600 pont feletti esések nem túl gyakoriak.
2 nap alatt 1000 pontot esett.
Hathor, remélem még nem zártad a pozidat és szénnékeresed magad. :)
Hathor
Hathor 2016. 02. 05. 09:45
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#251
Üdv. Két napja én is partvonalon vagyok.
Nagyon meleg a pite a világgazdaságban. Föl le rángatnak mindent. Nem jó nekem most ez az állapot. Nagy kockázatot érzek a le/fel 7-10%os olaj napok, 6-7%os Kínai csapkodás, 2-3%os usa/dax csapkodás miatt. Én most kivárok. De nálam is lefele mutatat a chart. A hazai funda meg fel.
Törölt felhasználó 2016. 02. 05. 09:10
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
Úgy látom folytatódik a leugrunk-felugrunk párszáz pontott hozzáállás, gyak 2 hónapja nem ment érdemben az index sehova.
Ilyen egyhelyben toporgás után jelen világgazdasági helyzetben inkább lefelé várnám.
Törölt felhasználó 2016. 02. 02. 20:25
Előzmény: #248  Hathor
#249
Grat, ügyes voltál, szépen kerestél vele.

A makrók jók, meg még 2 évig jók is lesznek, csak az a baj, hogy kevés hosszú távú dolgot csinálunk, sok pénzzel jobban elvagyunk 5 évig, ez nem nagy mutatvány.
Hathor
Hathor 2016. 02. 02. 20:16
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#248
Utalom az egesz politikat. Egyik part sem erdekel. Makrok eleg jok 2eve, ha igy latom nem tudom szidni miatta a kormanyt. A novekedesnek, fejlodesnek, javulasnak meg normal ember orul.. igy en is orulok neki. Szavazni nem voltam csak egyszer eletemben eloszor amikor meg diakkenr mehettem a 80as evekben. Akkor gondolod mennyire erdekel a kormany..
Hathor
Hathor 2016. 02. 02. 20:07
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
En tegnap es ma shortba leptem 23880-23911 kozott.
Törölt felhasználó 2016. 02. 02. 19:05
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
Az osztalékrallyra csak annyit, hogy ma is estünk közel 600 pontot. :)
(Egyébként full idegesítő ez az egyik nap 500 pont fel, a másik nap le.)

Persze, én is azt gondolom, hogy nyugodtan emelkedhetne a telekom például, ahol a legutolsó bejelentés szerint min. 15 ft osztalékot akarnak fizetni, ami a mostani árfolyammal közel 4%.
És itt értünk vissza bizalomhiányhoz.
Mert mi van, ha mégsem fizetnek?
Vagy nem annyit?
Mert jön mondjuk még egy különadó...
5-6 éve még 72 ft-ot kaptam a telekom részvényeim után, a mai kamatkörnyezetben azzal az osztalékkal akár 1500 ft is lehetne az árfolyam...
De nem annyi, és miért, mert közbe rávágtak a cégre pár fasza kis adóttételt, így aztán évekig egy petákot se fizettek.
Mondhatjuk hogy ez egy bizalomolvasztó tapasztalat? :)
Törölt felhasználó 2016. 02. 02. 18:56
Előzmény: #242  Hathor
#245
Azt nem először figyelem meg, hogy te szimpatizálsz a kormányzati intézkedésekkel, ennek nálam nincs jelentősége, nem szimpátia alapján nézem ezt, ezek nem 'vmi ellenes gondolatok', próbálom a fundamentális hátteret nézni.
Azért emelkedett az index tavaly, mert alulértékelt volt a tőzsde évekig, amit hangoztattam is éveken keresztül.
A gond azzal van, hogy a magyar gazdasaság az eu transzfereken és a különadókon keresztül a gdp min. 5-6 százalékát szedi be, és ennek ellenére sincs 3%-os növekedés.
Ha az eu-s pénzek leállnak, vagy vmi bukfenc jön a világban, akkor nem lehet már újabb különadókat kivetni, ezért mind időben, mint kockázatban ki van feszítve az ország.
Ezen zsetonok nélkül mínuszos lenne a történet, és ezt a tőke is látja, ezért nem emelkedtünk évekig, és most, hogy a nyugatiak leálltak a mostaninál feljebb lehet nem is fogunk.
Ez nem pesszimizmus a részemről, hanem józan számítás.
Persze lehet, hogy nincs igazam, de én így látom.
A bizalmi deficitet sem saját kútfőből merítem, sok tényezőn keresztül ezt látom (például az éveken keresztüli nem emelkedésen, vagy hogy még nem minősítettek fel minket).
Lehet azt gondolni, hogy a háttérhatalom az oka, vagy más világösszeesküvés a csudállatos magyarság ellen, de sokkal egyszerűbben magyarázható a gazdaságpolitikával szembeni bizalom hiányával.
És általában a legegyszerűbb magyarázat állja meg a helyét. :)
Ezért van, hogy leépülnek a hitelek, és nőnek a megtakarítások, mert nem merik költeni se az emberek, se a cégek a pénzt.
Ha bíznak a jövőben, akkor hiteleket vesznek fel, megy a befektetés, ha nem, akkor tartalékolnak, mert nem tudják mi következik.
Ilyen környezetben nehéz lesz tőzsdézésre bíztatni az embereket, a külföldi nagybefektetők meg találnak jobb sztorikat is a magyarnál, ahol gyakorlatilag 3 papír éri el a milliárdos napi forgalmat.
Hathor
Hathor 2016. 02. 02. 08:40
Előzmény: #243  Hathor
#244
Ez talán lemaradt, mint hír a napokban.

"Megérkezett az első felminősítés

2016. január 26. 10:49 | forrás: TF-

Az eddigi "B" kategóriából A4-es kockázati kategóriába sorolta, azaz felminősítette Magyarországot a Coface. A hitelbiztosító szakértői a lépést többek között azzal indokolták, hogy az üzleti környezet kielégítő, közel olyan kedvező, mint a legjobb régiós szereplőknél. A Coface a gazdasági növekedést tartósnak tekinti, és kedvezőnek ítéli az export kilátásokat - tudtuk meg az elemző cégtől.

Kevésbé vagyunk kockázatosak
Felülvizsgálta Magyarország kockázati besorolását a világ egyik legnagyobb hitelbiztosítójaként számon tartott Coface. A lépés eredményeként Magyarországot felminősítették: az eddigi “B” helyett az “A4”-es, elfogadható kockázatú kategóriában tartják nyilván a továbbiakban a magyar gazdaságot. A Coface januári vizsgálatában összesen 160 ország minősítése került napirendre, de egyedül Magyarország kapott jobb osztályzatot, míg három másik ország esetében megerősítették, és kedvező kilátással látták el a jelenlegi osztályzatot.
A Coface szakértői Magyarország felminősítését több dologgal indokolták. A gazdasági növekedést tartósnak, és egyszeri hatásoktól mentesnek tekintik, ezzel utaltak a 2015-ben várható 2,9, illetve az idén elérhető 2,5 százalékos GDP növekedésre. A hitelbiztosító elemzői kielégítőnek tartják a magyarországi üzleti környezetet, amely véleményük szerint megközelíti a régió éllovas országainak szintjét.

A felminősítés mellett szólt a lakossági svájcifrank-hitelek bankrendszerből történő kivezetése, a növekvő foglalkoztatottság, valamint a magyar gazdasági szereplők szoros együttműködése a jól teljesítő német feldolgozóiparral. Szintén kedvező a Coface szerint, hogy a magyar export szerkezete - a nyilvánvaló német kitettség mellett is - megfelelően szerteágazó (diverzifikált).
Nagy a felelősség a lakosságon
A Coface a felminősítéshez fűzött indoklásban szereplő előrejelzéséből kiderül, hogy a jövőben a lakossági fogyasztás lehet a magyar gazdasági fejlődés motorja. A belső fogyasztás élénkülését segíti – a devizahitelek forintosítása mellett - a személyi jövedelemadó 16 százalékról 15 százalékra történő csökkentése, illetve az átlagbérek várhatóan a fogyasztói áraknál nagyobb mértékű növekedése.
A Coface-nál úgy látják, hogy a jegybanki programok (NHP, GINOP stb.) keretében elérhető kedvező hitelforrások segítik a kis- és középvállalkozások beruházásainak finanszírozását, de rámutatnak arra, hogy a kereskedelmi bankok általános hitelezési hajlandósága továbbra is aggasztóan alacsony szinten van,. Az elemzés kiemeli azt, hogy az európai fellendülés serkenti a magyar kivitelt, és a magyar ipar fokozottan részt tud venni az európai termelési láncban. A magyar jármű- és autóipartól stabil teljesítményt vár a Coface, igaz, ehhez szükség van arra, hogy a Volkswagen-botrány ne okozzon problémát a termelésben.
Még mindig magas az adósság
Az elemzők megjegyzik, hogy bár az államadósság folyamatosan csökken, a mutató 2015 végén GDP-arányosan 77 százalék volt, ez továbbra is magasnak mondható. Az államháztartás stabilan alacsony hiánya, valamint a folyó fizetési mérleg többlete azonban mozgásteret biztosít a gazdaságnak, igaz, ez nagymértékben függhet az importált energiahordozók (egyelőre tartósan alacsony) árától.
A Magyarországon megvalósuló külföldi befektetések értéke várhatóan nem mérséklődik a jövőben (sőt a felminősítéseknek köszönhetően várhatóan növekedni fog). Ezek elsősorban az autóiparban, az elektronikai ágazatban és a gyógyszerszektorban valósulhatnak meg, többek között azért, mert utóbbi ágazatokat nem sújtják külön terhek, mint például a médiapiacot, a bank-, energia- vagy távközlési szektort."
Hathor
Hathor 2016. 02. 02. 08:32
Előzmény: #242  Hathor
#243
Márciusban két hitelminősítő felülvizsgálja Magyarország adósság besorolását, májusban 1! Most jön az osztalék rally is.
Hathor
Hathor 2016. 02. 02. 08:30
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#242
Én nem értek egyet ezzel az MNB ellenes gondolatokkal. Több éve a közutálatot olvasom minden topikban a kormánnyal szemben. Azért ne feledjük BUX 70%ot emelkedett egy év alatt. Ne becsüljünk le semmit, és ne akarjunk okosabbak lenni a piacnál!
qpec 2016. 02. 02. 08:08
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
Eszembe jutott egy épületes gondolat,amivel a bizalmat és a forgalmat nagy mértékben emelni lehetne.Tekintettel a közmédia és egyes kereskedelmi csatornák országos sugárzására,itt a nagy lehetőség!Nyilvános a képviselők vagyonnyilatkozata.Nosza rajta,járjanak jó példával elöl és csapjanak egy kis reklámot a tőzsdének:sok,sok jó riportban személyes példával, nem titkolva a befektetett összeg nagyságát népszerűsítsék a Bét parkettjét.Nem kis százalékban nőhetne a népszerűségi mutatójuk és a forgalom is!/Ez a tanácsom még ingyenes volt,a további ötleteimet már csak ötletdíj ellenében osztom meg!!/

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek