Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
novotrade 2019. 10. 19. 08:00
Előzmény: #30318  Törölt felhasználó
#30320
Csak ugye neked volt a fő érved, hogy a padláskisöprésből épült fel Pest, "

Nem az volt, de látom, hogy teljesen értelmetlen volt a tegnapi beszélgetés ha neked ennyi ragadt meg az egészből.
Én egy FOLYAMATRÓL beszéltem.
Ahogyan azt sem értetted meg, ha minden településen otthagyjuk ugyanolyan arányban az ott keletkező bevétel ugyanannyi részét mint amit most a pestiek kérnek akkor összeomlanak városok, települések.
.
de tudom ez a pestieket nem érdekli mert már itt sokkal jobb az életszínvonal, itt dübörög a gazdaság és pest jelenleg a gazdaság motorja.

Jelenleg!
.
 Mert bármikor máshová telepíthetők ezek a "motorok".....
.
 és akkor mi lenne?????

és itt jön megint az a bizonyos "padlássöprés" amit nem értettél meg!
.
 te az "együtt sírunk együtt nevetünk"  rendszert csak addig tartod jónak,  még a sírós szakasz van.....
.
így a te szlogened:
"együtt sírunk, de nevetni már csak egyedül akarok".......

de ha valami közbejön és változik a helyzet akkor visszatérhetünk újra a "közös síráshoz".....
.
A magyar közmondások nagyon jól mutatják az élethelyzeteket, a népi bölcsességet nehéz "átértelmezni".
.
Budapest most a "jódolgú kutya esete".....

Volt a Demszky korszak, amitől nem volt egyszerű megszabadulni. Jött Tarlós és lassan helyére került minden, elindult a Főváros egy fejlődő pályán.
.
Az emberek hamar megszokták a jót és kezdtek egyre "éhesebbek" lenni a "mégjobbra".

Így egy összefogás kihasználta ezt az igényt és "fű-fát-bokrot" ígérve megszerezte a széket.
De az összefogás azt nem kommunikálta, hogy ez a jóélet "más pénzéből" valósul meg.
.
 És a másik közmondás jön egyből elő a jó dolgában megveszett kutya után:
.
"annak a nótáját húzza a zenekar aki fizet"
.
Nyert az összefogás és Karácsony így most már az ő feladatuk a város működtetése.
A Kormány pedig olyan fejlesztésre biztosan ad támogatást ami megegyezik az általa képvislet iránnyal.
.
A többit pedig oldja meg a város saját erőből.
.
A vidék eléggé lemaradt a fejlődésben, így most azon a sor.

Fel kell húzni azt is a pesti életszínvonal közelébe legalább.
És ez ellen még a pestiek sem tiltakozhatnak, hiszen ott is MAGYAROK élnek és ők is  szeretnének "klímás buszokkal" utazni.
.
Így lesz bőven munkája a Kormánynak, van bőven fejleszteni való a vidéki Magyarországon is.
euler 2019. 10. 18. 23:45
#30319

Napindítónak egy jó cikk.
Szó van benne a törökök valódi szándékáról a szíriai invázióval kapcsolatban, némi magyar vonatkozás is szóba kerül, és egy érdekes szelete a migrációnak. Ezt ide is másolom:
.
"Amit  kevesen tudnak, hogy az elmúlt két évben a Magyarországon menedéket kérő emberek jelentős része kurd nemzetiségű szíriai és iraki állampolgár volt, akiknek a kérelmeit a menekültügyi hivatal nagy arányban elutasítja. Tudomásunk szerint a magyar hatóságoknak van egy Törökországtól kapott listája azokról a személyekről, akiket a törökök a terrorizmus támogatásával vádolnak, ami általában nem jelent mást, mint hogy útban vannak Erdogannak.
Most pedig akit érdekel, nézzen videókat arról, miért menekülnek Európába a kurdok, akiket a magyar propaganda szimplán migránsnak nevez."
https://migrationaid.org/a-torok-invazio/?fbclid=IwAR0RS7Elbp7DRpsWQTeLE7mckkUJPsOmDs4fw7s-9BIg5y8mVOEDECKs3iM
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 16:18
Előzmény: #30317  novotrade
#30318
Persze, hogy annyiért adhatja, amennyiért akarja. Csak ugye neked volt a fő érved, hogy a padláskisöprésből épült fel Pest, miközben az első három-öt évben nem volt padláskisöprés, hanem jó kis nyerészkedés a városiakon, tehát az érved nem áll meg.
novotrade 2019. 10. 18. 15:38
Előzmény: #30316  Törölt felhasználó
#30317
és három éve adták el a városiaknak jó drágán az élelmiszert."
.
 ő termelte meg, nem annyiért adhatja amennyiért akarja?
ja, hogy legyenek területek ahol ne a piac szabályozzon....
.
vagy nem érted, vagy nem akarod megérteni... lényegtelen...
így csak kötekedés amit csinálsz.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 15:04
Előzmény: #30315  Törölt felhasználó
#30316
Várjál már, utána kerestem, a padláskisöprés nem 1951-ben kezdődött? Mert addigra a főváros már nagyrészt újjáépült és a lóvé már a nagy vidéki gyárépítkezésekre kellett. Szerintem a Dunaújvárosiakat basztasd, náluk lesz a keresett lóvé. A kollektivizálás meg 1948-ban, akkor már három éve épült a főváros és három éve adták el a városiaknak jó drágán az élelmiszert.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 14:50
Előzmény: #30312  novotrade
#30315
A fővárosi emberek melójából, hány paraszt dolgozott a fővárosi építkezéseken? És miből építették újjá azokat a vidéki városokat és falvakat, amiket lerombolt a háború? A fővárosiak nem tartoznak senkinek semmivel, sőt a vidék tartozik a fővárosnak, mert az itteni adó megy oda.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 14:47
Előzmény: #30313  novotrade
#30314
Tökmindegy, nincs igazad, felhoztál egy állítást, amit  egyetlen egyszeri esettel próbálsz bizonyítani, az ellenbizonyítást negligálod. Miből épültek a budapesti paloták? Pl. többnyire hitelből és nyereségből, a textilgyáros Goldberger pl a legenda szerint a koncentrációs táborban egy budapesti bérházat adott egy darab kenyérért. De miből épültek a vidéki vasútvonalak, az utak, újabban az autópályák? Az őstermelők adójából, amit nem fizetnek be?
novotrade 2019. 10. 18. 14:33
Előzmény: #30310  Törölt felhasználó
#30313
ennek sem látom sok értelmét......
TROLL
 ennyi!
novotrade 2019. 10. 18. 14:32
Előzmény: #30309  Törölt felhasználó
#30312
Egyetlen példa?
 A pesti paloták miből épültek?
Ha csak a 45 utáni időszakot nézed.
Miből építették újjá a Fővárost?
mondom hajuk, értelmetlen .....
novotrade 2019. 10. 18. 14:29
Előzmény: #30308  Törölt felhasználó
#30311
Szerintem nincsen rendben és ezt már akkor leírtam amikor elkezdődött .
 .
 de szerintem a Koszovó, Katalán, Baszk, stb... kérdése sincsen rendben és a palesztin kérdés sem.

és igen, Erdogán nagyon régen gyilkolja a kurdokat saját területén és az EU mégis megkezdte vele a csatlakozási tárgyalásokat!
.
 akkor miért nem tiltakozott az EU és itt is a többiek?
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 14:27
Előzmény: #30309  Törölt felhasználó
#30310
A példákkal kapcsolatban meg hozok én is néhányat, Nándorfehérvárnál lenyomtuk a törököket, Caporettónál meg áttörtünk, így tuti, hogy nem volt török megszállás és az I. világháborút is mi nyertük meg.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 14:25
Előzmény: #30307  novotrade
#30309
Már bocsánat, de te egyetlen példát hoztál csak az egész történelemből, mi van ha az a kivétel, ami erősíti a szabályt (legalábbis én több ilyenről nem tudok, így a kommunistákat ne általánosítsuk már az egész történelmünkre). Hogy is volt az első és második világháború után? Csak nem hiány volt az élelmiszerekből és aranyáron adták a parasztok a városiaknak? Kisöpörték később a padlásukat? És mi történt a fővárosi gyárakkal és üzletekkel? Azokat tán nem államosították? Mindjárt el is kezdem keresni a kárpótlási jegyeimet, biztos, hogy jó gazdag lettem belőlük, ja hoppá én nem is kaptam, miért is nem és mások miért?
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 14:18
Előzmény: #30302  novotrade
#30308
Ezek szerint a népességi arányok erőszakos megváltoztatása szerinted rendben van? Az 1944-es bácskai vérengzés is oké szerinted? Erdogan miért nem Asszadot támadja, ha vissza akarja telepíteni a menekülteket, hisz akik nála vannak onnan jöttek el, nem a kurdok területéről? A törökök miért üzleteltek az iszlám állammal, ahelyett, hogy harcoltak volna vele? Ha 24 tagállam aláírja, akkor miért pont mi nem írjuk alá, amikor mi többször is elszenvedtünk népirtást és kitelepítést? Miért kell nekünk egy török diktátor seggét nyalni? Stb.,stb.
novotrade 2019. 10. 18. 14:17
Előzmény: #30305  Törölt felhasználó
#30307
látod ebben nem értünk egyet.

hoztam erre egy cáfolhatatlan példát, te pedig azt írtad, hogy egyedi eset.....
 amiből több tízezer lehet.....
.
 hagyjuk , így értelmetlen.
.
kb. az a szint amikor egy hírben felcseréled az országokat és egyből más lesz a haladók véleménye a történésről.....
novotrade 2019. 10. 18. 14:14
Előzmény: #30304  Shortelek
#30306
Értem.
 Az akkor megállította volna kurdok gyilkolást?
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 14:13
Előzmény: #30303  novotrade
#30305
Hogyne érdekelne a téma, továbbra is fenntartom, hogy a főváros nem tartozik semmivel se a falvaknak.
Shortelek 2019. 10. 18. 14:05
Előzmény: #30302  novotrade
#30304
Alá!!!!!
novotrade 2019. 10. 18. 14:00
Előzmény: #30301  Törölt felhasználó
#30303
Ez már csak TROLL-kodás!
.
 Mi értelme ennek?
nem kell ide írni, ha nem érdekel a téma.
novotrade 2019. 10. 18. 13:58
Előzmény: #30298  Csatar
#30302
bizony! 
  én azóta is szégyenkezem Obama ,id. Bush, ifj. Bush, Sárközi, Bler, ... Saron, Netanjahu, stb....tettei miatt! .
.
 Orbán támogatja Erdogánt?
 Szállít  vagy szállított neki fegyvereket ?
 Amennyiben Orbán aláírja az elítélő nyilatkozatot Erdogán már nem tud több kurdot meggyilkolni? 
.
 .  Magyar fegyverekkel gyilkolja Erdogán a kurdokat? 
 A NATO miért engedi meg? .
.
  olvastál te arról, hogy ha azonnal nem fejezi be  a gyilkolást kizárják a NATO-ból? .  olvastad Erdogán nyilatkozatát arról ha az EU elítéli akkor 3,5 millió migránst enged Európára? 
.
 Szerinted Orbánnak alá kellett volna írnia ennek a fényévben a közös elítélő nyilatkozatot?
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 13:47
Előzmény: #30299  novotrade
#30301
"A "gazdag" nem a "kovácsolásból" szerzett jövedelmét költötte pesten az Orfeumban.
Ő a területén élő parasztok és iparosok megadóztatásból élt .
Így a főpincér is a "paraszt elvetett magjából"  etette a családját a városban!"
Már értem, te városiak alatt a nemességről beszélsz, igazad van, pusztuljon a férgese (bár én is nemesi származék volnék, de majd letagadom), és le a főpincérekkel is, elég volt az élősködőkből.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek