Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 08. 10. 15:24
Előzmény: #27797  -pny
#27800
különösen ha csak "ellenpropagandák" csapnak össze:)
pitcairn2 2019. 08. 10. 15:24
Előzmény: #27796  Peterbond
#27799
ja, látom van differenciálás, de ez szerintem hülyeség
mindenki tudja, hogy hatalmas szórás van etnikai háttér szerint
pitcairn2 2019. 08. 10. 15:22
Előzmény: #27796  Peterbond
#27798
miért nem különböztette meg az OECD a "migráns gyerekeket" etnikai háttér/származási ország szerint?
elvégre tök egyértelmű, hogy a kínai vagy a libériai bevándorlók esetében egészen más adatok vannak...
-pny
-pny 2019. 08. 10. 15:19
Előzmény: #27796  Peterbond
#27797
Propagandistákkal értelmetlen a “vita”...
Peterbond 2019. 08. 10. 15:15
Előzmény: #27791  pampa
#27796
Elolvastam es itt is arrol beszelnek amit en mondtam.
.
"Az első generációs bevándorlógyerekek négyötöde nem németül beszél a családjával, de a másod­generációsok fele is más nyelven kommunikál otthon."
.
Illetve azert okvastam mas cikkeket is nem csak kormanypropagandast mert szok a problemaval annak megertesevel es megoldasaval foglalkoznak. Mig ti csak kikeresitek belole ami jol hangzik es propagandanak hasznaljatok.
.
"Helping migrant children settle in is a challenging task in Germany’s decentralized education system. On top of that, “many immigrant or mixed-heritage students must overcome the adversities associated with displacement, socio-economic disadvantage, language barriers and the difficulty of forging a new identity all at the same time,” the OECD said.The pupils’ underperformance cannot be attributed to a lack of motivation. The OECD found that young people with a migrant background are in fact more eager to learn than their peers without a foreign parent. The children’s nationality also does not play a decisive role. Students born in Turkey have a similarly high risk of poor performance at school as children do from Poland, for example."
.
Nem az a problema hogy nem akarnak hanem az hogy nem konnyu egy uj kulturaba beilleszkedni es megtanulni egy teljesen uj nyelvet kulonosen ha a hangulat eleg ellenseges es pl ilyen AFD fele populista partok szitjak az ellensegesseget. Sokszor kirekesztve erzik magukat ezek a gyerekek.
.
De tovabbra se mind a 4.3 millio. Akiktol ti rettegtek 1-2 szazezres letszamban lehetnek. A torok lengyel es egyeb keleteuropaiak beilleszkedese is legalabb akora problema mikozben persze a 2-3 eve erkezett szir es irakiak lesznek ahol meg a nyelv a leginkabb problemas.
SeldonKuper 2019. 08. 10. 12:02
Előzmény: #27777  salve
#27794
Talált! 
Ezt a lehetőséget már elfelejtette az ellenzék, és a "nacionalista" propagandájuk médiája.
SeldonKuper 2019. 08. 10. 11:55
Előzmény: #27769  Peterbond
#27793
Mivel igazam van, kiderült még, hogy sok mindenben hiszel, csak nem szereted, ha nem hisznek neked!
A statisztikákat, amivel igazolni tudnád magadat válogatott helyekről idézed.
Nekem nincsenek olyan statisztikáim, amit hitelesnek tarthatnék. 
Tehát igyekszem nem hivatkozni, vállalhatatlan adatokkal vitázni.
Ha nem "hiszed"el, hogy egy statisztika lehet hamis az a te dolgod.
pampa 2019. 08. 10. 11:53
Előzmény: #27789  Peterbond
#27792
igen fontos!
hiszen az a lényeg!

ők ROMÁN területre költöznek SAJÁT döntés alapján így teljesen elfogadható, hogy az ott beszélt nyelven kommunikálnak.
.
pampa 2019. 08. 10. 11:51
Előzmény: #27788  Peterbond
#27791
https://hirtv.hu/hirtvkulfold/nyelvi-viharok-dulnak-a-nemetorszagi-iskolakban-2485602
.
 olvasd el a cikket, hosszú így nem akarom bemásolni.
SeldonKuper 2019. 08. 10. 11:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#27790
Te meg utálod a fityeszt , meg azorbánt, megalölőt a családaikkal együtt:
Mond, hogy nem jól mondtam!
Ugye az nem bűn?
Peterbond 2019. 08. 10. 11:26
Előzmény: #27787  pampa
#27789
Annyira fontos szamodra az "Ok beszeljenek romanul" resz? bocs akkor nyugodtan tedd hozza.
Peterbond 2019. 08. 10. 11:25
Előzmény: #27786  pampa
#27788
"de nem ez volt a téma hanem az, hogy a németeknél élő gyermekek nem beszélnek németül és így szinte lehetetlen őket tanítani!"
.
Ez se igaz. Az eredeti tanulmany szerint is beszelnek nemetul es nem a tanitasuk a problema hanem hogy OTTHON masik nyelvet beszelnek. Ez termeszetesen neheziti hogy teljesen beilleszkedjenek ( szerintuk ). Szerintem amugy max az asszimilaciot neheziti. Beilleszkedni lehet ugy is hogy nem dobod el a gyokereidet es pl beszeled az anyanyelvedet is. Ezert en elvarnam hogy helyi ugyeket intezzen nemetul persze es tanuljon meg jol nemetul de maganeletben azt a nyelvet hasznalhassa amit akar. A magyar a magyart a kinai a kinait megha Magyarorszagra jott is.
pampa 2019. 08. 10. 11:19
Előzmény: #27785  Peterbond
#27787
én nem foglalkozom azokkal a magyarokkal akik Bukarestbe költöztek SAJÁT döntésük alapján!
Ők beszéljenek ROMÁNUL."

.én ezt írtam.te pedig ennyit emeltél át belőle:
.
"én nem foglalkozom azokkal a magyarokkal akik Bukarestbe költöztek SAJÁT döntésük alapján!"
pampa 2019. 08. 10. 11:17
Előzmény: #27784  Peterbond
#27786
a kolozsváriak nem hagytak el semmit sem!
.
de nem ez volt a téma hanem az, hogy a németeknél élő gyermekek nem beszélnek németül és így szinte lehetetlen őket tanítani!
.
 önként mentek Németországba a szüleik!
Németországban pedig németül beszélnek.
Peterbond 2019. 08. 10. 11:12
Előzmény: #27782  pampa
#27785
"én nem foglalkozom azokkal a magyarokkal akik Bukarestbe költöztek SAJÁT döntésük alapján!"
.
De napi szinten foglalkozol egy kulfoldi nepcsoport egy masik kulfoldi allamban valo kulturalis beilleszkedeserol es nyelvhasznalatarol is. Ez miert van?
Peterbond 2019. 08. 10. 11:10
Előzmény: #27782  pampa
#27784
Latod koztunk itt a kulombseg. En szerintem beszeljen magyarul nyugodtan otthon az is aki koltozott valahova mashova. Szamomra a nemzet az embereket jelenti nem a folddarabot amit ha elhagy mar nem magyar.
Peterbond 2019. 08. 10. 11:08
Előzmény: #27781  Peterbond
#27783
"For example, countries can count one 'case' or every single episode. This can make a big difference, especially in cases of domestic violence: is every episode of violence between partners counted, or only the report made by the woman/wife?".In Sweden, each case of sexual violence is recorded as a separate incident. So for example, if someone says they were raped by a partner every day for a fortnight, officers will record 14 potential crimes. In other countries the claim could be logged as a single incident.Sweden also significantly broadened its definition of rape in 2005, which means the word "rape" can be used to record acts which would be called assault or bodily harm in other countries. That led to an increase in the number of rapes reported in the country in the years following the law change, which since appears to have levelled out, as the following graph shows:"
pampa 2019. 08. 10. 11:05
Előzmény: #27779  Peterbond
#27782
én nem foglalkozom azokkal a magyarokkal akik Bukarestbe költöztek SAJÁT döntésük alapján!
Ők beszéljenek ROMÁNUL.
.
de akik az elcsatolt !!!!!  területen élnek ők pedig had beszéljenek az ANYANYELVÜKÖN!

és azok a szírek, afgánok, irakiak, stb.... akik SAJÁT döntésük alapján Németországba költöztek TANULJANAK meg NÉMETÜL !
Amennyiben ezt nem teszik meg akkor pedig menjenek haza!
.
ha ezt nem érted akkor nem tudom érthetőbben elmagyarázni.
Peterbond 2019. 08. 10. 11:04
Előzmény: #27775  pampa
#27781
Es bar ezt se fogod elhinni de a nemi eroszak novekedese miatt a sved miniszterium is vegzett kivizsgalast de ebben nem talaltak kozvetlen kapcsolatot a menekultek erkezesevel.
.
"The report also found that the rise in reported rapes between 2011 and 2017 was linked to incidents that did not involve the use of violence, committed by perpetrators known to the victim – which also make up the majority of sexual crimes. There was no rise in outdoor attacks by strangers in the same time period. While this reveals very little about the identity or ethnicity of the attackers, it contradicts the theory floated by hard-right media that there are immigrant men wantonly attacking Swedish women.  The report could also not find a link between those municipalities in Sweden that took in the highest number of asylum seekers and those where the highest number of sexual offences was reported."
.
De pl 2005 ben kimutathatoan not az ilyen buncselekmenyek szama. Csak epp akkor nem migransok vandoroltak be hanem a torveny valtozott es szigorodott aminek kovetkezteben tobb eset is szexualus buncselekmenynek minosul. Valamint a svedeknel amint jelented mar beszamit a statisztikaba fuggetlenul mi lesz az eljaras vege. Szvsz kicsit komolyabban veszik ezt mint pl a keleteuropai allamok jo resze.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek