Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 07. 22. 07:03
Előzmény: #27038  hellforceone
#27040
látom válaszolni te sem tudtál!
.
amúgy pedig egy oldalon állunk ebben a kérdésben!
még szigorúbban büntetnék minden kiskorú sérelmére elkövetett zaklatást és minden más bűncselekményt!!!!!!!
.
 és te sem értetted meg a lényeget!
.
a pedofil egy beteg ,  ő így született, mai divatos szóhasználattal élve MÁS! 
és sokan közülük sohasem lépik át azt a határt amiért BÜNTET a többségi társadalom.
Önkontroll alatt tarja a másságát és úgy éli az életét.
.
így nem lehet BÖRTÖNBE zárni valakit csak azért mert pedofil.
Így született, ő ezt a MÁSSÁGOT kapta.

és így adódik a kérdés, hogy ők is vonulhassanak?
Had mutassák meg a többségnek, hogy milyen büszkék ők is a másságukra?
.
 amennyiben igen, akkor azok a politikusok akik most BÜSZKÉN beállnak egy másik MÁS csoport által szervezett vonulásba oda is becsatlakoznak?
amennyiben nem, akkor őket nevezhetjük KIREKESZTŐKNEK?
vagy csak azok a KIREKESZTŐK akik a most vonulgató MÁSOK csoportjához nem akar csatlakozni?
.
érdemes ezeket a felmerülő kérdéseket kielemezni.
nagyon sokat segíteni megérteni a mostani vonulások miatt kialakuló társadalmi vitát!
.
én radikálisan vélekedek ebben a kérdésben!
mindenkinek tiltanám!
de közben liberális is vagyok, ha az egyik vonulhat vonulhasson a másik is!
.
 amit nem tudok elfogadni, hogy az egyik MÁS vonulhat a másik MÁS pedig nem!
.
ettől érthetőbben nem lehet ezt összefoglalni!
.
.
SeldonKuper 2019. 07. 21. 17:58
Előzmény: #27038  hellforceone
#27039
LMBTQ-s válasznak megfelelt.k.
Neked a 10 évesek jutottak mintapéldául.
A fiatalok között is vannak korosztályok.
Annál szomorúbb, hogy egy "nagykorú meleg" (sic.tőled) cselekvőképes, de annak is ugyanolyan következményei vannak. A fiatalokra! 
Nem vagy troll, de a vitában ezzel a hozzáállásod nem a követendő magatartás.
hellforceone 2019. 07. 21. 16:52
Előzmény: #27037  pampa
#27038
Nem akarok senkit bántani, de ebben a témában az értetlenkedésed túllőtt egy bizonyos határon. Azért, te szerencsétlen, mert a pedofília esetében nagy többségben simán 10 év körüli, vagy az alatti gyermekek az áldozatok! Na már most, egy gyermek, amelyik azt sem tudja, hogy mi történik vele és egy nagykorú meleg között, aki cselekvőképes és mindkét fél beleegyezésével történik meg a dolog, az azt hiszem egészen más. Látom, nektek fidess trolloknak tenyleg el kell magyarázni ezt is... elítéled a pedofilokat, de azért "játszod" az értetlen hülyét... gratulálok, te troll!!!
pampa 2019. 07. 21. 16:36
Előzmény: #27036  euler
#27037
látom nem akarod megérteni a lényeget....

mind két állapot "NEM VÁLASZTOTT VISELKEDÉS".
.
így miért büntetik az egyiket és miért nem a másikat?
esetleg miért lehet BÜSZKE az egyik és miért kell titkolnia a másiknak a másságát ?
ha az egyik másság vonulhat miért nem vonulhat a másik is?
.
miért nem lehet elítélendő véleményem mind két csoportról?
.
 látod én ezekre a kérdésekre keresném a választ.....
.
 és a végére csak a tisztánlátás végett:
elítélem a pedofilokat és még keményebben büntetném! 
euler 2019. 07. 21. 16:19
Előzmény: #27035  pampa
#27036

Nem ártana egy kicsit utánanézned főleg a pedofília fogalmának és büntethetőségének.
De tfh, hogy homoxszexuális pedofil vagy (bocs, csak tegyük fel), melyiket vállalnád "büszkén"? Tudom, hogy egyiket se, de próbálj elgondolkodni rajta.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Pedof%C3%ADlia
pampa 2019. 07. 21. 16:03
Előzmény: #27034  euler
#27035
amikor valaki a saját neméhez vonzódik azokat nem szabad kirekeszteni, büszkén hirdethetik, ünnepeltethetik magukat.
.
 akik pedig  fiatalokhoz vonzódnak azokat ki kell rekeszteni ?
ő nekik nem kell biztosítani a lehetőséget, hogy büszkén vállalhassák a másságukat?
euler 2019. 07. 21. 15:41
Előzmény: #27033  pampa
#27034

Ez bizony se nem állásfoglalás, se nem a tények összefoglalása.
Akkor mondtál volna valamit ha konkretizálod, hogy mi az üldözendő és mi a támogatott.
pampa 2019. 07. 21. 15:36
Előzmény: #27032  euler
#27033
egyik ember a "MÁSOKAT" rekeszti ki.....
másik ember pedig azokat akik a "fiatalokhoz" vonzódnak....

az egyik kirekesztés ÜLDÖZENDŐ 
 a másik kirekesztés pedig TÁMOGATOTT.
.
 én nem állást foglaltam, hanem összefoglaltam a tényeket.....
.
euler 2019. 07. 21. 15:27
Előzmény: #27031  SeldonKuper
#27032

Nem vagyok én ilyen nyakatekert elme!
Azt mondtam, hogy "a kirekesztés, megosztás, gyűlöletkeltés ... az egyik fő ideológiai alapja a rendszernek."
Nem is én találtam ki, hanem alapos tanulmányok, felmérések, értekezések, konkrét esetekből levont következtetések alapozzák meg.
Az igaz, hogy egyetértek vele, mert megerősítik a saját tapasztalataimat.
SeldonKuper 2019. 07. 21. 14:02
Előzmény: #27028  euler
#27031
Tévedni amióta az ember létezik, emberi dolog.
Milyen új ideológiai alapokról indultál ki? Amikor kirekesztésről, gyűlöletkeltésről és megosztásról esik szó,akkor ezeket a fogalmakat kizárólagosan használod, MÁSOKRA!
Miközben tőled ered a megfogalmazás és szeretnéd átruházni másokra az értelmezését.
Shut-up
Shut-up 2019. 07. 21. 10:47
Előzmény: #27018  pampa
#27030
Miért, arra hivatalos lennél vagy miért várod?
Shut-up
Shut-up 2019. 07. 21. 10:46
Előzmény: #27023  pampa
#27029
Fogalmad sincs a témáról. Csak a demagóg szöveget írod. Még jó, hogy a világ nem a te irányodba megy. 
euler 2019. 07. 21. 10:19
Előzmény: #27027  pampa
#27028

"Egyes országok"-kal mindig lehet példálódzni, pláne ha meg se nevezzük őket, mert akkor már esetleg ciki lenne.
Te egy lengyel példát hoztál, én egy szlovákot, ahol kiemeltem néhány beosztást, hogy könnyebb legyen Mo.-ra asszociálni. Sajnos az ezeket a beosztásokat betöltő embereknél nálunk mintha megállt volna a civilizációs idő (is). Avagy ez is jó alkalom a kirekesztésre, megosztásra, gyűlöletkeltésre? Hiszen ez az egyik fő ideológiai alapja a rendszernek.
pampa 2019. 07. 21. 10:00
Előzmény: #27026  euler
#27027
mélyen elítélem a pedofilokat!
még keményebben büntetném!
ezt nem árt tisztázni!
,
 de ha valaki BÜSZKE lehet arra, hogy az azonos nemű társához vonzódik születése révén....
akkor adódik a kérdés, hogy egy másik kör miért nem lehetne  büszke születése révén kapott más szexuális irányultságára?
.
 ahogyan azt sem árt tisztázni, hogy jelenleg a másságot egyes országok bünteti 
és azt is, hogy manapság még egyes országokban engedélyezett a 14 alattiak házassága.
.
így minden csak szabályozás kérdése.
euler 2019. 07. 21. 09:46
Előzmény: #27025  pampa
#27026

Valamit nagyon keversz, esetleg szándékosan relativizálod a pedofíliát?
Ugyanis azt a pszichiátria mentális betegségnek minősülő parafíliaként tartja számon.[1]
De a pedofília diagnózisa nem jelent felmentést a büntetés alól, az ilyen személyek beszámíthatók és büntethetők.
pampa 2019. 07. 21. 09:36
Előzmény: #27021  euler
#27025
 várhatóan ( amennyiben lesz) a hamarosan megrendezendő pedofil büszkeség felvonulásra is ki fognak látogatni?
 vagy ez csak ezen mássággal élőknek jár?
pampa 2019. 07. 21. 09:34
Előzmény: #27022  Törölt felhasználó
#27024
mert nem börtön, de ő már BÖRTÖNSZERŰKÉNT beszél róla!

ahogyan Orbán kormányzásról és DIKTATÚRA szerűként beszélnek egyesek....
majd halkan megjegyzik végül is nem az......
pampa 2019. 07. 21. 09:32
Előzmény: #27020  pampa
#27023
Ismét felerősödni látszik a génmódosítási eljárásokról szóló vita Európában. A növénynemesítés és a génmódosított organizmusok előállítása közé helyezett úgynevezett genomszerkesztés a támogatói szerint a mezőgazdaság versenyképességi záloga, míg az eljárás ellenzői szerint kinyílhat Pandóra szelencéje."
.
.
Azonnal minden területen VÉGLEG be kellene TILTANI!
Nyomatékként pedig megszakítani MINDEN kereskedést azon országokkal ahol engedélyezik!
Törölt felhasználó 2019. 07. 21. 09:23
Előzmény: #27020  pampa
#27022

Akkor nem értem a felháborodásod. Felsorolta miben hasonlít, mitől "börtönszerű".
euler 2019. 07. 21. 09:23
Előzmény: #27018  pampa
#27021
Tegnap tartották a kilencedik Pride-ot Pozsonyban.
Čaputová államfő péntek este ellátogatott egy előadásra, amely a Príbeh geja, príbeh lesby címet viseli. Az előadás a pozsonyi Szivárványos Felvonulás kísérőrendezvényeihez tartozik. Villamoson érkezett a helyszínre.
Andrej Danko parlamentelnök, akit tavaly az év homofóbjának választottak, ott lesz a Büszkék a Családra nevű (ellen)felvonuláson. Danko elmondta: tiszteletben tartja ezeknek a közösségeknek a jogait, de a határ számára az egynemű párok gyermek-örökbefogadásánál van.

Az ombudsman és a főpolgármester ott volt. Az emberi jogi biztos, Mária Patakyová és Pozsony főpolgármestere, Matúš Vallo is jelezte, hogy részt vesz a szivárványos felvonuláson.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek