Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2019. 06. 23. 08:59
Előzmény: #25876  pampa
#25880
"Aztán jött a II. világháború, és Magyarország új határait ugyanaz a nagyhatalmi politika nyeste vissza, amelyik létrehozta. Kevésbé ismert, hogy 1947-ben, a párizsi béketárgyalásokon a nyugati szövetségesek hajlandók lettek volna kompromisszumot keresni Erdélyt illetően. A II. bécsi döntés 43 ezer km2-t juttatott volna vissza Magyarországnak, ez így nem maradhatott volna, a terv 22 ezer négyzetkilométerről szólt.Vagyis szólt volna, mert a Szovjetunió megvétózta. Talán magyarellenességből, vagy csak mert Sztálin elcsatolta Romániától Besszarábiát (a mai Moldovai Köztársaság), és hogy ezt a békát lenyelesse, szó sem lehetett Erdélyről."
  
Kb. ennyire barátja most orbán barátja putyin Magyarországnak, mint volt korábban sztalin.
ts3 2019. 06. 23. 08:52
Előzmény: #25878  pampa
#25879
"Nem írtuk alá valamit amiről úgy gondoljuk, hogy inkább árt mint használ."
  
Orbán gondolja úgy, hogy inkább árt vagy a magyar szakemberek?
Tudsz erre forrást, hogy ki gondolja úgy, hogy inkább árt?
pampa 2019. 06. 23. 08:38
Előzmény: #25877  pampa
#25878
Olvasom, hogy a ballib most a klímavétóval haknizza végig a médiát.....
.
Végül is mi történt?
 Nem írtuk alá valamit amiről úgy gondoljuk, hogy inkább árt mint használ.
 de....
 Miért nem tarthatná be ezt a többi állam?
a FÖLD azért pusztul el, mert Magyarország ezt nem írta alá?
Mennyi a mi kibocsájtásunk?
 mennyi az USA, India, Kína kibocsájtása?

és annak ellenére,hogy nem írtunk alá valamit attól még törekedhetünk 2050-re mi is a 0 kibocsájtásra!
.
 nem írtuk alá a kvótát sem!
kaptunk is érte pert a nyakunkba....
 bezzeg más rendes országok aláírták..... igaz NEM TARTOTTÁK be , de ALÁÍRTÁK!
 nekik a vállalás  be nem tartásért nem jár bünti...
 be aki nem vállalta... annak igen.....

az EU a kettős mérce politikájával elérte, hogy ahol van lehetőség ott inkább az ALÁ nem ÍRÁST kell vállalni egy tagállamnak!
pampa 2019. 06. 23. 07:50
Előzmény: #25873  Peterbond
#25877
a szegény ember csapvizet iszik és nem palackosat.
ahogyan a kertben termelt élelmiszert fogyasztja.
kézi erőt alkalmaz a feldolgozás során.
 nem jár nyaralni repülővel.
stb....
pampa 2019. 06. 23. 07:47
Előzmény: #25871  pampa
#25876
A magyar revíziós törekvések nem várt, diplomatáink által nem is igen kívánt, ám hathatós támogatást kaptak 1927 júniusától, amikor a brit sajtómágnás, Harold Harmsworth, Rothermere lordjának lapja, a Daily Mail 21-én közölte a Magyarország helye a nap alatt. Biztonságot Közép Európának! című cikket.„A Közép-Európa térképét átrajzoló három szerződés közül az utolsó és legszerencsétlenebb a trianoni, amit Magyarországnak 1920. június 4-én kellett aláírnia. Ahelyett, hogy egyszerűsítette volna a nemzetiségek amúgy is meglévő szövevényét, még tovább bonyolította azt. Olyan mély elégedetlenséget váltott ki, hogy minden pártatlan utazó, aki a kontinensnek erre a tájára téved, világosan látja az elkövetett hibák jóvátételének szükségességét” – írta a lord, a teljes cikk itt olvasható magyarul a Rubicon.hu-n."
https://24.hu/tudomany/2019/06/23/trianon-revizio-erdely-felvidek-karpatalja/
ts3 2019. 06. 22. 23:44
Előzmény: #25871  pampa
#25875
Szemesen partot érő migráncsokat fogadja be Öszöd.
Shortelek 2019. 06. 22. 20:28
Előzmény: #25871  pampa
#25874
Már jó ideje így van, kár rugózni ezen!!!!
Peterbond 2019. 06. 22. 19:35
Előzmény: #25870  pampa
#25873
A magasan kepzett keres tobbet es pont annyit fogyaszt mint a kiskeresetu ellenben 5d annyit szennyez. Pet palackbol nem veszek 5 szor annyit mert annyival jobban keresek. Viszont pont az alacsony iskolazottsaguak kozott vannak tobbsrgben akiket ezt a vizbe dobjak vagy az arokpartra vagy a kertben tuzelik el a gazzal. Jobb esetben a normal szemetbe dobjak. Diplomasok is szemetelnek de aranyokrol beszelunk.
.
Attol mert jobban keresek pont hogy a dragabb de kornyezettudatosabb megoldasokat tudom megfizetni. Nekem nem kell napi 300 kilo hus csak azert mert meg birnam fizetni. Viszont a dragabb de energiatakarekosabb megbizhatobb gepeket tudom megvenni. Nincs is gepem talam ami ne minimum A+ os lenne. Es attol meg hogy tobbet keresek nem cserelem 2 evente a mosogepet vagy a tvt hutot. Pedig megtehetnem. 
Phylaxa 2019. 06. 22. 17:19
Előzmény: #25871  pampa
#25872
Maximálisan egyetértek. Mióta is mondjuk ezt? :)
pampa 2019. 06. 22. 13:59
Előzmény: #25862  Phylaxa
#25871
Salvini végre kimondta, hogy az a ország fogadja be a menekülteket a tengerről akinek a zászlaja leng a mentőhajón.
Egy újabb mérföldkő a migráció területén!
Lehet menteni, de a kimentetteket haza kell vinni és nem egy másik országba.
Logikus.
pampa 2019. 06. 22. 12:05
Előzmény: #25867  Peterbond
#25870
Es igen gyartunk szemetett de messze nem a golflabda vagy a konditerem ami a sok szemetet gyartja. "

akkor ezeket helyettesítsd be bármivel ami nem fontos a mindennapi élet során....
pl. én az összes egyszer használatost ide teszem!
ahogyan a gyárilag úgy megépített használati eszközöket ami már utólag nem javítható!
stb...
írtad, hogy a 8 osztályos jobban szennyez.... mint a magasan képzett!
Ki keres többet?
 ki fogyaszt többet?
pampa 2019. 06. 22. 12:01
Előzmény: #25868  Bumbika
#25869
kb. ez van!
 lelkiismeret nyugtatás.....
Bumbika 2019. 06. 22. 11:28
Előzmény: #25867  Peterbond
#25868
Én meg arra szeretnék rámutatni, hogy Trump, vagy a sokkal okosabb te :) mondhat(sz) bármit, 7-8 milliárd ember eszik, fingik, stb. (internetezik)...., 
Az ember maga a szennyezés, senki nem lesz soha a politikában aki kimondja: "túl sokan vagyunk a földön"
Vagy csökken a föld népessége, vagy kolonizálunk bolygókat, más út nincs.
A műanyag zacskó megszüntetésének a hatása annyi, mint hullának a beöntés. 
Ha csak 1 napomat végiggondolom, benzin, kaja, wc, stb., ezt megszorzom milliárdokkal, esélytelen, pedig a házamon napelem, kollektor, minden AAA+++++, szelektív kukák, de ez csak arra jó, hogy a lelkiismeretet nyugtassa "nem miattam van", " mindent megtettem".
En igy látom.
Peterbond 2019. 06. 22. 10:30
Előzmény: #25864  pampa
#25867
Arra akartam ramutatni hogy a magasabban iskolazottak jobban erdeklodnek a kornyezetszennyezes ellen mig az alacsonyan iskolazottak meg a Trump fele vagy el se hisszuk vagy szarunk bele tipusuak taborait erositik foleg.
.
Es igen gyartunk szemetett de messze nem a golflabda vagy a konditerem ami a sok szemetet gyartja. A sok kidobott pet palack egyszer hasznalatos muanyagok muanyag szatyrok es tarsai. Akik ezeket nem szelektiven szedik es ujrahasznositjak azok miatt van tonnanyi szemet a Tisza toban. Nem konditermek es golflabdak miatt.
.
Es tovabbra is oriasi tevedes hogy a magasan iskolazottsag jarna tobb kornyezetszennyezessel. Pont hogy szerintem forditva. A legnagyobb szenyezesek amikor zseni falusi 8 altalanost vegzett egeti kint a kertben a szemetet vagy a kazanban a sok muanyaggal. Igaz igy o nem "termel" szemetet csak 10 szeresen szennyezi a kornyezetett mint a teljes konditerem mukodese.
.
Nogradban itt alig par hete volt nagy szemetszedes a falu hataraban. Ne akard megtudni mit sikerult osszeszedni es kipakolni az ut szelere arkokbol es patakpartokbol.
Peterbond 2019. 06. 22. 10:19
Előzmény: #25865  pampa
#25866
"és látod az, hogy "bírálsz" azért mert használom a technológiát, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy több területen is rossz irányba megyünk....igazi liberális hozzáállás egy beszélgetéshez....."
.
Inkabb ramutatok a sajat ervemre. Ha azt mondod az emberisegnek nem szabadna hust ennie egy kacsaval csirkevel es disznohussal teli asztal elott ebedelve akkor hagy mutassak mar ra a kepmutatasra.
pampa 2019. 06. 22. 07:33
Előzmény: #25854  Peterbond
#25865
Tényleg nem érted hogy te szereted úgy beállítani az emberiságet ami teljesen függ a technológiától miközben azt csak a javára használja."
.
 az un. fejlett Világban már a 2000 után születtek esetében ezt nagy bátorsággal ki merem jelenteni!
.
 és látod az, hogy "bírálsz" azért mert használom a technológiát, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy több területen is rossz irányba megyünk....igazi liberális hozzáállás egy beszélgetéshez.....
.
 ui:
 nincsen klímám az irodámban, a lakásomban és az autóban ( nem szereltettem ki mert volt benne) sem használom sohasem! 
pampa 2019. 06. 22. 07:27
Előzmény: #25853  Peterbond
#25864
"Szerintem meg pont a magasan iskolázottak gyűjtik szelektíven a szemetet,"
.
 tényleg nagyon fiatal vagy!
minél jobban fejlődünk annál több "szemetet" gyártunk!
 és nem a "szelektív" gyűjtés a jó megoldás hanem az, ha nem ÁLLÍTJUK elő a "SZEMETET".
.
 szerinted a Világ működőképes lenne "golflabda" nélkül?
esetleg futópad nélkül?
Miért nem jártak az emberek 1919-ben konditerembe? ( ott ahol nem volt háború, mert érzem, hogy egy egy "akadási" pont lesz mert nem a dátum a lényeg) 
.
 mennyi erőforrás elhasználásával jár a kondigép igény kielégítése?
.
 stb
stb
stb.....
pampa 2019. 06. 22. 07:20
Előzmény: #25862  Phylaxa
#25863
Régebben már beszéltük az északi népek oktatási rendszeréről.
Mennyire jó eredményt érnek el a diákok.
Utána néztem és van némi eltérés egy hazai suli és az ő sulijuk között!
Csak egyet nézzünk.
 A diákok egy dolgozat írása során használhatják az adott tárgy tankönyvét a feladat elvégzéséhez.
kb. ez mutatja, hogy tényleg jobban teljesítenek!   :)
Phylaxa 2019. 06. 21. 18:24
Előzmény: #25858  Peterbond
#25862
Fingom sincs, hogy hogyan számolták, mindenesetre Finnországban a tanulás nyilvánvalóan mindig is előrébb fog tartani, mert mást nem nagyon tudnak csinálni. Nem ugyanaz a két szélességi kör. :)
Phylaxa 2019. 06. 21. 18:21
Előzmény: #25860  Törölt felhasználó
#25861
Bizony bármikor bekövetkezhet, mert a tudásunk ehhez kevés. Az, hogy akkor mi lesz, az majd attól is függ, hogy mekkora lesz a baj. Az információáramlás ellehetetlenülése az őserdőkben a bennszülötteket valószínűleg nem viseli majd meg annyira. Legfeljebb a DHL nem pottyantja le a megrendelt csomagot. :)

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek