Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
salve 2019. 06. 21. 11:52
Előzmény: #25803  elemes
#25820

megint nehéz volt szembesülnöd a valósággal..nem megy!..
hát nehéz lehet így élni :-)
qwrtzq 2019. 06. 21. 11:50
Előzmény: #25796  elemes
#25819
hát pedig de
a finn társadalom a diplomások számában megegyezik a magyarral, és szakmunkásból van sokkal több
salve 2019. 06. 21. 11:45
Előzmény: #25805  elemes
#25818

a kérdésem ismét megkerülted (nem válaszoltál rá), - ez önmagáért beszél....!
ja és még egy lényeges apróság, amit nem sikerül megértenetek immár 9 éve: nem Orbán tehet arról hogy már előző alkotmányos rendszerben is!!!, (2010-ben) kétharmadot kapott, - hanem a magyar választópolgárok!!
felfogtad? megvan a kellő parlamenti azza politikai (és társadalmi) támogatottsága is ahhoz (ismétlem: MÁR az előző alkotmányos rendszerben is megvolt, 2010 óta!!), hogy a saját elképzelései szerint szabja át, akár a tudományos kutatás világát is
sikerül végre felfogni????!!!
vagy elismételjem még 1x?
pampa 2019. 06. 21. 11:40
Előzmény: #25815  Törölt felhasználó
#25817
70-80 között.
pampa 2019. 06. 21. 11:40
Előzmény: #25812  Törölt felhasználó
#25816
 szerinted bármit csinál a kormány az jó, még akkor is, ha a saját hívük, a volt akadémiai elnök szerint sem jó."

nem, ezt sohasem írtam!
.
 volt elnök véleményéhez pedig annyit, hogy miért nem akkor bírált amikor Elnök volt?
..
 nemrégiben az borzolta a kedélyeket, hogy egy állami kitüntetésről döntő bizottságból kilépett egy tag és "borította" a bilit.....
elmondta, hogy addig elfogadta még csak kb. a jelöltek 30% volt megszabva hogy ki legyen... de miután ez a szint átlépte a 50%-ot ő már ezt nem vállalja!

Mi van??????
a 30%-ot bevette a gyomra... az 50-et már nem?  :((((((((((((
azután kiderült, hogy egy általa nagyon támogatott jelölt lekerült a listáról és ezért lett ez a sértődés....

ne akkor legyenek bátrak  az emberek amikor már nincsenek pozícióban!!!!
Posztról bíráljanak, az hiteles egyedül!!!!!
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 11:37
Előzmény: #25814  pampa
#25815
A 80-as években?
pampa 2019. 06. 21. 11:20
Előzmény: #25813  Törölt felhasználó
#25814
érdekes.....
 a mi családunknak erre nem volt lehetősége!  :(((

csak SZMK-ba lehetett jelentkezni!
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 11:17
Előzmény: #25811  pampa
#25813
Tévedsz, az én apukámnál volt 56-os érintettség és mehettem gimibe (félreértések elkerülése végett nem lett áruló vagy besúgó és párttag sem). Ez már a lightos kádári rendszerben volt.
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 11:15
#25812
Lépnem kell, a vitát röviden összefoglalva, szerinted bármit csinál a kormány az jó, még akkor is, ha a saját hívük, a volt akadémiai elnök szerint sem jó.
pampa 2019. 06. 21. 11:11
Előzmény: #25809  Törölt felhasználó
#25811
lightos kádárihoz, ott már lehetett gimibe menni mindenkinek.".
.
 nem lehetett!elég volt egy 56-os érintettség!     :((((((((((((((
és így már a fősuli is bukott!    :(((((
.
 én nem írtam fajgyűlöletről!!!!
én arra utaltam, hogy van e tv. ami azt mondja ki, hogy közetrületen nem lehet olyan öltözetben megjelenni ami MÁSOKBAN !!!!  gyűlöletet kelt!
.
 és látom nem értetted a lényegét, mert nem az SZÁMÍT hogy a feljelentést megtevő mi érez.....hanem az, hogy arról az esetről mi az ítélkező bíró VÉLEMÉNYE!
.
 ez nem diktatúra .... ugye nem az?  :(((((
pampa 2019. 06. 21. 11:04
Előzmény: #25808  Törölt felhasználó
#25810
????????????
.
 hazaviszi Orbán a kis unokának játszani?????
.
ellopja....
.
a kutatások nem arra a területre irányulnak ami a kormány szerint fontos!
.
 ennyi, nem több nem kevesebb!
szóltak, hogy mi adjuk a pénzt és ezeket a területeket tartjuk fontosnak és hasznosnak.
 erre az MTA :
NE SZÓLJON BELE AZ ÉLETÜNKBE A KORMÁNY!
.
 a kormány pedig keresi a módját, hogy a kutató intézeteket kormány alá rendelje, de attól még a tudós azt kutat amit csak akar.....
.
 nagyon rég óta folytatok kutatásokat, és erre csak SAJÁT forrást !!!!  használok fel!
így bármit is írok le, senki nem kritizálhat azért, hogy ő nem ERRE adta a PÉNZT!
.
 ha egy kutató elfogadja a PÉNZT akkor fogadja el azt is, hogy van elvárása feléje annak aki a pénzt adta!
.
 így továbbra is az alapítvány vagy egyesület a megoldás!
 nem kérik az állami pénzt és szabadon kutathatnak!
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 11:04
Előzmény: #25804  pampa
#25809
Ne keverj, nem a Rákosiéhoz hasonlítottam, hanem a putyinihoz és a lightos kádárihoz, ott már lehetett gimibe menni mindenkinek.
Hagyjuk már ezt a feketemellényes dolgot, az LMBT-sek (vagy hogy hívják őket) nem fajgyűlölők, a gárdisták viszont azok.
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 10:56
Előzmény: #25806  pampa
#25808
A gendert te írtad.
"Csináljanak maguknak egy saját tudományos alapítványt."
Én inkább annak a híve vagyok, hogy a Fidesz ne lopja el a mostani rendszert, maradjon így ahogy van és továbbra is a világ egyik leghíresebb matematikusa felügyelje és ne Palkovics, Rogán Tóni, stb.
euler 2019. 06. 21. 10:53
Előzmény: #25801  Törölt felhasználó
#25807

A fidesz eljutott oda, hogy előrelátó szakemberek óvakodnak vezető állásokat elfogadni állami vagy ner cégekben. Zavarja őket, hogy a rendszer feltétel nélküli politikai azonosulást vár el tőlük, a szakmaiság háttérbe szorításával. A kontraszelekció soha nem volt ilyen erős, ez már a tehetségtelen, épp ezért a végletekig lojális pártkatonák országa.
Friss példaként érdemes a Mátrai Erőmű kádercseréit megnézni. (Már Simicska engedelmes, végrehajtó, de viszonylag jó szakembereire fanyalodnak).
pampa 2019. 06. 21. 10:47
Előzmény: #25801  Törölt felhasználó
#25806
nem a gender a lényeg... látom te pedig azt ragadtad ki....

nem tetszik az új rendszer?
nem kötelező részt venni benne!
csináljanak maguknak egy saját tudományos alapítványt!
.
 üresítsék ki ezt és költözzenek át egy saját magánba.
elemes
elemes 2019. 06. 21. 10:46
Előzmény: #25798  salve
#25805
"kínos szembesülnöd a valósággal"
.
inkább csak unalmas ugyanazokat a frázisokat olvasni amikor konkrét állításokra nincs válasz.
pampa 2019. 06. 21. 10:44
Előzmény: #25800  Törölt felhasználó
#25804
a családomnak is megvan a maga "történelme".
 így én is tudom, hogy az mi volt és ez mi!  
.
nem mehet gimibe egy MSZP-s gyermeke?
mert az alap volt a diktatúrában....
ahogyan a pufajkások tetteit sem kell bemutatni....
de Brüsszelt ez sem érdekelte... így termet nevezett el egy PUFAJKÁSRÓL !!!!! az EP épületében!!!!!
.
 és itt a bíróságoknál is eltér a véleményünk....
.
 egy  pink borat fürdőruhás szakállas 150 kg-os férfi bennem nem kelthet gyűlöletet közterületen....
de egy fekete nadrágos, fehér inges, fekete mellényes fiatal férfi közterületen már másban kelthet gyűlöletet....

mert nem a bennünk  KIVÁLTOTT ÉRZÉS számít hanem az amit a BÍRÓ kimond erről a kért esetről.-...
elemes
elemes 2019. 06. 21. 10:44
Előzmény: #25802  salve
#25803
"az EU azzal fenyget bennünket (a bankjainkon keresztül"
.
untrue.
persze, nem csoda, hiszen fidesz, tehát hazudik.
salve 2019. 06. 21. 10:43
#25802
az EU azzal fenyget bennünket (a bankjainkon keresztül), hogy zároltatja a számláinkat, amennyiben nem teszünk eleget a kötelező adategyeztetésnek (hiszen nem mindegy, terrosristák vagyunk-e és pénzmosdába is járunk-e, sőt, 2 tanúval kell  igazoltatnunk hogy mi írtuk alá a közszereplői nyilatkozatot, a személyinket lemásolják, stb.)
és ezzel párhuzamosan ugyanez az EU, aljas pofátlan és képmutatóan szemét módon,  euromilliárdokat utalgat a kétes személyazonosságú, részben hamisított okmányokat használó bevándorlóknak kiosztott, nem névreszóló bankkártyákra - természetesen a mi tagállami befizetéseinkből de a felhatalmazásunk nélkül!! (az egyik itteni fórumozó, s.  teljes megeleégedetttségére, hiszen be szokta linkelni a migránskártya "szabályzatát" ami szertinte teljesen rendben mert ez kérem a szép új világ, hurrá, hurrá...)- amikkel a bevándorlók szabadon utazgatnak, jól elvannak, és  még a Bp.-ti replőtérre is gond nélkül ejutnak hogy emebert csempésszenek (mint a közelmúltban is történt), csak úgy..
ja, és nálunk, nekünk, haladékért kell könyörögni most, hogy ne zárolják már a számláinkat!! mert sok a dolgunk (nem biztos h. időben el tudjuk intézni) és sokan vagyunk, a saját hazánkban, rajta a saját pénzünkkel, amiért megdolgoztunk, (és nem puszira meg bőrszínre kaptuk ajándékba, mint a szép barnabőrű, afgán meg marokkói fiatalemberek..)!!!
Juncker elvtárs, "köszönjük"!....
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 10:36
Előzmény: #25797  pampa
#25801
Persze, hogy lecserélik, az államigazgatás vagy az állami cégek vezetői mindig cserélődnek, ha hatalmi váltás van. A mostani rendszerrel az a baj, hogy a demokrácia alapjainak is nekimegy (sajtószabadság és igazságszolgáltatás).
Gratulálok, több tízezer tudományos kutatási témából sikerült kiválasztanod egyet (gender) és ez alapján indoklod az intézkedés jogosságát. Ez kvázi olyan, mintha azt mondanánk, hogy ha Viktor akár csak egy jelentéktelen kérdésben is rossz döntést hoz, akkor azonnal új választásokat kéne kiírni.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók