Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 06. 13. 19:38
#25440
https://www.vadhajtasok.hu/2019/06/13/megalapitotta-kozos-frakciojat-salvini-es-le-pen/
“ÁTRENDEZŐDÖTT A POLITIKAI SAKKTÁBLA AZ EU-BAN"
az uniós vezetők tagadásban vannak,
Törölt felhasználó 2019. 06. 13. 19:01
Előzmény: #25434  Phylaxa
#25439

"Mindenki itt maradt, holott töredéke menekült, na ezeket akarták szétosztani."
.
Szomorú hogy ennyi idő után sem sikerült megérteni, hogy a befogadó ország vizsgálta volna meg hogy menekült vagy sem. Ha nem, ment volna vissza a táborba. A befogadó ország előzetes vizsgálatot is csinálhatott volna a táborban is.
signal2
signal2 2019. 06. 13. 18:54
Előzmény: #25428  salve
#25438
Egyrészt megértettem, hogy annyit ér, amennyit betartanak belőle.
Másrészt teljesen ide nem illő a hozzászólásod, mivel arról folyt a vita, hogy egy aláírt és megtekinthető dokumentumban szerepel-e, ami pampa állít. Ennek semmi köze semmilyen jogszabályhoz.
Akkor pontosan mire volt jó a hozzázsólásod?
signal2
signal2 2019. 06. 13. 18:52
Előzmény: #25426  pampa
#25437
"ezek szerepelnek benne:
vállalja, hogy biztosít legális lehetőséget a bejutásra

és ez is:
 elvárja a másik féltől, hogy minden tőle telhetőt tegyen meg az illegális  bejutás visszaszorításra....".Igen, és mindez kölcsönösen. Te pedig azt állítottad, hogy csak az EU vállal. 
.
"olvastál te az EU bármelyik meghatározó politikusától, hogy hermetikusan le kell zárni az EU határát és csak menekülteket szabad befogadni?" - nem, többek között Orbán Viktortól sem. Ezen teljesen abszurd kérdés felvetését nem is értem.
signal2
signal2 2019. 06. 13. 18:49
Előzmény: #25434  Phylaxa
#25436
Igen, én kikerestem a statisztikát, hogy a kiutasítások hány százaléka végződik sikeres kitoloncolással. 40%-ra emlékszem, ami alacsony, és soha senki nem tagadta, hogy ez siker lenne, viszont ez ugye nem is nulla? 
Épp ma olvastam egy FRONTEX jelentést, amelynek egyik témája éppen a gyenge hatékonyságú kitoloncolások voltak.
Én tudok árnyalatokban gondolkodni, te úgy látszik csak végletekben. 
signal2
signal2 2019. 06. 13. 18:47
Előzmény: #25431  Phylaxa
#25435
Mármint a magyar kormány szerint minden rendben van, hiszen nem terjeszti elő saját javaslatait. Csak akkor miért szidja?
Phylaxa 2019. 06. 13. 16:31
Előzmény: #25395  pampa
#25434
Jellemző az egész "menekült ügy"-re, hogy a németek most kezdenek jogokat adni maguknak a kitoloncolások megvalósíthatatlansága miatt. Mindenki itt maradt, holott töredéke menekült, na ezeket akarták szétosztani. Nevetséges. JA, persze signal szerint gőzerővel folyik már évek óta a kitoloncolás. :)
Phylaxa 2019. 06. 13. 16:28
Előzmény: #25394  Törölt felhasználó
#25433
Ok. Zárjuk rövidre ezt a 2015-ö dolgot. A kerítést helyeselted és azóta is helyesnek tartod? :)
Phylaxa 2019. 06. 13. 16:27
Előzmény: #25394  Törölt felhasználó
#25432
Már leírtam. Mert az UNIO szarik az egészbe bele és a védekezés az egyes országokon múlik. Mi megtesszük és az olaszok is megteszik. Ezért rajtunk keresztül már nem tudnak jönni. Nem érdekel engem a maszlag a szerződésekről és hasonlók. A fejlett országokba a mai napig érkeznek. De most már nem rajtunk keresztül. Sok sikert nekik, minket hagyjanak ki ebből a hülyeségből! :)
Phylaxa 2019. 06. 13. 16:22
Előzmény: #25391  signal2
#25431
Persze, hogy nem. Ma sem erről morfondíroznak és holnap sem fognak semmit előterjeszteni. Nem is értem, hogy te miért beszélsz ezekről a dolgokról. Minden marad a régiben. Nincs semmi baj. :)
Phylaxa 2019. 06. 13. 16:19
Előzmény: #25387  pampa
#25430
Pontosan. "Ne szólj szám, nem fáj fejem!". :)
pampa 2019. 06. 13. 16:06
Előzmény: #25428  salve
#25429
lett következménye.....
.
 az élő lánccal tiltakozókat megbüntették a románok engedély nélküli demonstráció miatt!

és igen... az EU most is hallgat, de az USA egyetem ügyében, hogy csak magyar diplomát adhat ki Magyarországon.....
volt véleménye!
erről az estről idáig nincsen!
salve 2019. 06. 13. 15:55
Előzmény: #25425  signal2
#25428

ha szabad akkor röviden beleszólnék én is
csak annyit: én pl. xxx alkalommal leírtam itt már (neked is):
szép dolgok a jogi formulák, törvények, policy-k, irányelvek, mind nagyon klassz dolgok - DE: mindig mindegyik CSAK annyit ér, amennyit betartanak belőle!!
ezt hogy és miért nemlehet végre megérteni?
 kiragadnék csak egyetlen konkrét példát, a románok minapi erőszakos temetőfoglalását az úz völgyben.
és megkérdeznélek: papíron szerinted szabad volt megtenniük?
megsúgom: NEM, mert minden nemzetközi odavonatkozó egyezménynek és a józan észnek is ellentmond (hiszen nyíl,t egyértelmű provokáció aza jogsértés történt, előre eltervezetten és szervezetten, állami segédlettel)!!!
ÉS: mégis megtették!
méghozzá oylan oszág tette ezt, male jelenleg az EU soros elnöke!
megkérdezlek: HOLVA AZ UNIÓS KÓRUS ORDÍTÁSA, AMELYBEN ELÍTÉLNÉ A ROMÁNOK MINAPI SÚLYOS JOGSÉRTŐ CSELEKEDETÉT? és hogy csorbult a jogállam romániában, meg hogy alapelveket sértettek meg ezzel????!!
MEGSÚGOM: SEHOL!
no innentől kezdve nincs miről beszélni, hiába próbálod védeni a védhetetlent...
nem is értem, miért nem tiltakozol ebben az ügyben? (vagy már megtetted? ha igen akkor bocs)
pampa 2019. 06. 13. 15:45
Előzmény: #25424  salve
#25427
én a jogi szövegnél már ott kiakadtam amikor 2015 őszén az ATV-n egy nemzetközi jogász arról beszélt, hogy JOGILAG rendben a menekülés, hiszen azokon az országokon ahol átvonulnak csak tranzitálnak.....  és az a első biztonságos ország ahol kéri a státuszt :)))))))
pampa 2019. 06. 13. 15:43
Előzmény: #25425  signal2
#25426
nem szoktam azt használni ha egy mód van rá, hogy hazudik....
nem jól értelmezi....
.
szerepel benne!
ide is be lett másolva.
én nem keresem vissza, ha nem hiszed....akkor nem hiszed el...
.
ezek szerepelnek benne:
vállalja, hogy biztosít legális lehetőséget a bejutásra

és ez is:
 elvárja a másik féltől, hogy minden tőle telhetőt tegyen meg az illegális  bejutás visszaszorításra....
.
a többi csak töltelék szöveg.
.
 de én is had kérdezzek valamit.
olvastál te az EU bármelyik meghatározó politikusától, hogy hermetikusan le kell zárni az EU határát és csak menekülteket szabad befogadni?
signal2
signal2 2019. 06. 13. 15:04
Előzmény: #25423  pampa
#25425
Az az értelme, hogy írtál valamit, ami nem igaz, és tisztázni kellene.
Tessék, ott a végleges szöveg. Másold be belőle kérlek azokat a részeket, amelyeket állítottál.
Ha nem sikerül, akkor HAZUDTÁL.
Ennyi az értelme.
Csak jelzem, tegnap azt a részt akartad tisztázni az egyik cikkből, hogy vajon van-e 300 cseh város és hozzátetted, hogy mennyire vehető bármi komolyan a cikkből, ha ez a rész nem igaz.
salve 2019. 06. 13. 14:55
Előzmény: #25423  pampa
#25424

signal továbbra is szaksztottan úgy úgy érvel, mintha csak Zádori Zsoltot hallanánk :-)
(kevésbé tájékozottaknak: Z.Zs. nem más, mint a magyar helsinki bizottság egyik jogásza.. még az is lehet, hogy fórumozni is szokott itt-ott?...)
pampa 2019. 06. 13. 14:49
Előzmény: #25422  signal2
#25423
továbbra sem értem hogy ennek mi az értelme?
Merkel és a többi EU politikus is beszélt erről sajtótájékoztatókon!
.
legálissá kel tenni azok számára a bejutást akik itt akarnak élni.
elmondták!
menedzselni kell a migrációt.
Rögzítve lett, ez már történelem!
.
 akkor mit akarsz ezzel cáfolni?????
persze, hogy nem szerepel benne, hogy mindenkit..... csak azt aki jönni akar....

ezek azok a bizonyos jogi részek.....
 sohasem azt nézd!
 a LÉNYEGÉT kell nézni annak a megállapodásnak! 
azt amit szépen ELREJTETTEK a sorok közé!

 pl. a napokban volt erről szó a német törvényhozásban, hogy miként kell a migrációval megoldani a német cégeknél fellépő munkaerőhiányt.jó megoldást kell találni a migrációra.
.
 akkor ki akarja itt visszafogni az ide irányuló migrációt????
signal2
signal2 2019. 06. 13. 14:39
Előzmény: #25417  pampa
#25422
Te nem is a szöveget idézed, hanem egy újságcikket!!!
Tehát még egyszer, itt az elfogadott szöveg:
https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf
Teljesen szimmetrikusak a vállalások a felek részéről, mivel az elején felsorolják az aláíró országokat, majd utána többes szám egyes személyben került megfogalmazásra. Tehát nincs benne olyan, hogy Afrika törekszik valamire az EU meg kötelezettséget vállal.
Másrészt olyan sincs benne sehol, hogy mindenkit be kell fogadni, aki jelentkezik. 
pampa 2019. 06. 13. 14:37
Előzmény: #25418  signal2
#25421
Mit mondta?
ha azonnal nem avatkozik közbe az EU az érintett országok belerokkannak!
.
 belerokkantak?
.
 NEM!
ha valaki helyett megoldod a problémáját.... ő sohasem fog azután már ez ellen küzdeni!
Minek, majd jön a többség és segít....

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek