Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 15:45
Előzmény: #24438  pampa
#24440
" nem csak az számít, hogy biztonságos e az a ország ahonnan érkezett..".Ne haragudj, de tényleg szellemi fogyatékos vagy.második napja bizonygatom, hogy biztonságos országból is lehet menekült státuszt kérni.Példaként a magyar romákat írtam. Nem tudom hogy kelleni leírni hogy megértsd.
"ezért lehet olyan, hogy Röszkénél az egyik szír bejöhet a másik kérvényét pedig elutasítják.
 pedig mind ketten szírek és mind ketten egy biztonságos ország felől érkeztek."
.
Visszakeressem, amikor azt írtad hogy szír menekült nem lehet a Röszkei határnál, mert biztonságos országból jön????
pampa 2019. 05. 25. 13:31
Előzmény: #24438  pampa
#24439
2018. máj. 11. - Politikai menedékjogot kapott Kanadában az egykori SZDSZ-es roma EP-képviselő ... menedékjogot a kanadai hatóságoktól Mohácsi Viktória roma jogvédő-politikus, ... és fél, a magyar titkosszolgálat „hosszú keze” Kanadában is megtalálja. ... Mohácsi Viktória menekültkérelmét 2016 decemberében .."
pampa 2019. 05. 25. 13:27
Előzmény: #24435  Törölt felhasználó
#24438
mint az oviban......
.
 nem csak az számít, hogy biztonságos e az a ország ahonnan érkezett....
 van lehetőség egyedi bírálatra is. Akkor számtalan egyéb kérdést is mérlegelnek.

ezért lehet olyan, hogy Röszkénél az egyik szír bejöhet a másik kérvényét pedig elutasítják.
 pedig mind ketten szírek és mind ketten egy biztonságos ország felől érkeztek.
.
 ezt tényleg nem lehet megérteni?
signal2
signal2 2019. 05. 25. 13:25
Előzmény: #24434  bluefrog
#24437
Nem pártpolitizaálásra vonatkozott a felgívás, hanem baloldali politizálásra és liberális véleményekre.
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:23
Előzmény: #24423  Phylaxa
#24436

Írok még egy példát és ezzel be is fejezem ezt a témát, mert ha így sem sikerül megérteni, akkor reménytelen.
Te vagy én menekült státuszt szeretnénk kérni Kanadában. Érvényes úti okmányokkal rendelkezünk. Teljesen mindegy hogy megállunk pl Németországban, vagy nem , beutazunk Kanadába és beadjuk a kérelmünket.
AZ "első biztonságos" ország a háborús területekről, szabálytalanul érkezőkre vonatkozik, mivel ők nem tudnak érvényes papírokat szerezni.
Ezért határozza meg mindig az Unió hogy mi számít háborús területnek.
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:15
Előzmény: #24423  Phylaxa
#24435

"Az idevonatkozó részeket sokszor bemásolták. :)"
.
csak megérteni nem sikerült. Az első " biztonságos ország", csak a papír nélkül, vagy zöldhatáron érkezőkre vonatkozik.
Ők ebben az esetben mentesülnek a "tiltott határátlépés" büntetése alól, de kötelező az első biztonságos országban regisztrálni.
.
Erre hoztam példának a Kanadába menekült romákat. Ha érvényes beutazási engedélyük van, bárhonnan érkezhetnek és kérhetnek menekülti státuszt.
Sajnos arra a szintre jutottál, ha példával illusztrálom akkor sem sikerül megérteni.
A romák pl. biztonságos országból érkeztek Kanadába.
bluefrog
bluefrog 2019. 05. 25. 12:09
Előzmény: #24426  signal2
#24434
"Sőt, a kormány irányítása alatt álló 888 nyílt felszólítást tett közzé, higy köpjék be az olyan tanárokat, akik nem a fidesz álkeresztény elveinek megfelelően oktatnak valamit."
ekkora hazugságot azért már nemán naaa...
az iskolában pártpolitizáló tanárokra vonatkozott a felszólítás... azt remélem tudod, hogy a tanároknak  a pártpolitizálás az iskolában nem engedélyezett már évtizedek óta... 
és akkor most egy személyes tapasztalat, mivel az elmúlt években egy felsőoktatási intézmény hallgatója voltam. egy tanárom fideszes országgyűlési képviselő volt, sohasem politizált...
egy tanárom fidesz holdudvarához (tag?) tartozott, és állami cég vezető beosztású munkavállalója volt, sohasem politizált...
egy tanárom az mszp egyik vidéki önkormányzati képviselője, gyakran politizált és szinte állandóan szidta a jelenlegi kormányt.
egy tanárom valszeg nem tartozott egy pártba sem, ő is folyamatosan bírálta a kormányt...
pampa 2019. 05. 25. 12:08
Előzmény: #24431  signal2
#24433
nem, tényleg nem vagy az!    :)
. látom nem akarod érteni.....
 pedig pont ilyen FÜGGETLEN nem POLITIKUS véleményírók miatt lett 14-ben és 18-ban is 2/3!
és ezért lehet azt feltételezni, hogy 22-ben 4/5 lesz! 
bluefrog
bluefrog 2019. 05. 25. 11:55
Előzmény: #24405  signal2
#24432
tudjuk.. a kötelező kvóta sem volt kötelező.... :)
és "szegény menekültek" mind elvsztették a papírjaikat idefelé, bezzeg a tepsifonra vigyázott mindegyik...
signal2
signal2 2019. 05. 25. 11:47
Előzmény: #24428  pampa
#24431
Mi lesz jó? Milyen 4/5? Én nem vagyok politikus. Abszolút értelmetlen összefüggést villantottál.
pampa 2019. 05. 25. 11:41
Előzmény: #24426  signal2
#24430
Itthon: Pukli István visszament tanítani egy budai általánosba - HVG.hu"

:)))))
pampa 2019. 05. 25. 11:36
Előzmény: #24427  Phylaxa
#24429
nem akartam elhinni, így küldött fotót!    :)
pampa 2019. 05. 25. 11:35
Előzmény: #24426  signal2
#24428
Rossz környéken élhetsz!  
 felém létezik nem FIDESZ-es iskolaigazgató meg jó sok tanár aki NYÍLTAN nem FIDESZ-es.
.
de érdekes mód.... nem a német estről írtál véleményt..... hanem egy FELTÉTELEZETT FIDESZ modellről!     :)))))
.
jó lesz ez!
2022-ben esetleg 4/5?  :)))))
jó ez a hozzáállás az ellenzék és támogató részéről!  :)
Phylaxa 2019. 05. 25. 11:20
Előzmény: #24425  pampa
#24427
Vigyázni kell az ülőkén található lábnyomokkal a WC-n. Nem árt takarítani előtte, ha hirtelen megszorul az ember :)
signal2
signal2 2019. 05. 25. 11:19
Előzmény: #24410  pampa
#24426
Nálunk nem íratnak alá semmit, egyszerűen elbocsátják/ nem választják meg igazgatónak azt, aki nyilvánosan a fidesszel szemben fogalmaz meg kritikát.
Sőt, a kormány irányítása alatt álló 888 nyílt felszólítást tett közzé, higy köpjék be az olyan tanárokat, akik nem a fidesz álkeresztény elveinek megfelelően oktatnak valamit.
Én sem hittem volna, hogy a kommunizmus után újra ilyen módszerekkel kell találkozni.
pampa 2019. 05. 25. 11:13
Előzmény: #24424  Phylaxa
#24425
meséli a kint élő rokon, hogy az közintézmények mosdóiban használati utasításokat raknak ki a szakszerű használat bemutatásra.
Ezt sem hittem volna még 2000-ben sem.
Phylaxa 2019. 05. 25. 11:05
Előzmény: #24410  pampa
#24424
Már csak egy ugrás, hogy is volt gyermekkoromban? Ha vezető beosztásban akarsz dolgozni, akkor lépj be a Pártba! Ha ezt valaki elmondja nekem fiatal koromban, hogy nyugi, kinn is ez lesz majd később, akkor nyilván nem hittem volna el. Most viszont már bizonyos vagyok benne, hogy évtizedes késéssel ugyanazon dolgoznak kinn. Hihetetlen. Remélem háborút és szegénységet nem akarnak ahhoz, hogy elérjék ezt. :)
Phylaxa 2019. 05. 25. 11:01
Előzmény: #24409  Törölt felhasználó
#24423
Pampa is megírta ugyanazt amit én. Ezek szerint még mindig nem érted. Ha Szerbián keresztül érkezik, akkor nem kötelező még foglalkozni sem vele. Te kevered a "kell" kifejezést a "lehetséges" kifejezéssel. Olvasd már el  a Genfi-egyezményt. Az idevonatkozó részeket sokszor bemásolták. :)
pampa 2019. 05. 25. 10:44
Előzmény: #24420  Törölt felhasználó
#24422
de olyanról nem tudok hogy a befejezés előtt elkezdték volna végrehajtani."
.
 azért ezt érdemes visszafelé is megnézni.
jár valakinek egy  ellátás, de csak azután ha döntés születik az ügyében.
mivel lehet tudni a papírok beadásakor, hogy jogosult , ezért már a döntés előtt hozzájut.
 . 
tehát szerinted az ilyen   eseteket is le kellene állítani?
.
pl. jár valakinek az ingyenes étkezés.
 az elbírálás két hét.
azalatt az idő alatt ne adjon neki enni az érintett intézmény, hiszen még nincsen JOGERŐS döntés erről?
pampa 2019. 05. 25. 10:40
Előzmény: #24420  Törölt felhasználó
#24421
látod lehet ennyi idő alatt is ítéletet hozni egy ügyben.
.
akkor a civilek ne kiáltsanak  diktatúrát, ha egy fellebbezést idehaza is 24 h belül JOGERŐSEN elbírálnak!
.
 és látod ez az a bizonyos szőrszálhasogatás.....
mivel a fellebbezés semmi újat nem tartalmaz az eredetihez képest....
 akkor NEM LEHET MEGELŐLEGEZNI egy várható döntés következményét....

ez így tisztén:
 VISSZAÉLÉS a JOGGAL
mert a fellebbezésnek csak időhúzás célja lehet.....

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek