Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 05. 12. 15:46
Előzmény: #23578  Peterbond
#23580
Erkölcsi kötelességünk visszaadni ezen emberek számára otthonukat és országukat. Nem lehet az a célunk, hogy új európai életet nyújtsunk számukra. "
pampa 2019. 05. 12. 15:45
Előzmény: #23578  Peterbond
#23579
idéztél egy Orbán beszédből és kiemelted azt a részt ami szerinted ellentmondás....

nem véleményezted.... csak próbáltál manipulálni....   :))))
.
teljesen értelmetlen!
az emberek ettől sokkal értelmesebbek !
Peterbond 2019. 05. 12. 15:01
Előzmény: #23576  pampa
#23578
Én idéztem egy Orbán beszédet 2015-ből. Nem mondtam vele semmit. nehéz csúsztatnom ha az Egész beszédet idéztem nulla kommentárral.
.
Te voltál aki kiegészítette és magyarázta nem én. Mellesleg én a beszéd teljes egészével egyetértek.
pampa 2019. 05. 12. 14:56
Előzmény: #23575  Peterbond
#23577
migrációnak rendezettnek, biztonságosnak, szabályozottnak és felelősségteljesnek kell lennie."

és önkéntesnek !
.
amint lesz egy egységes ENSZ döntés a klímamenekültek elosztásáról akkor pedig a szabályozás szerintinek kell lennie!
pampa 2019. 05. 12. 14:54
Előzmény: #23575  Peterbond
#23576
Ezen tények alapján arra sürgetem a Főtitkár urat, hogy kezdeményezzen tárgyalásokat e teher globális szintű megosztásáról. A nemzetközi politika minden fontosabb szereplőjének be kell fogadnia a migránsok egy részét egy világkvótarendszer részeként."

ezerszer megbeszéltük, diplomáciai protokoll szöveg.
megoldották?
nem!
Orbán javasolta a VILÁGKVÓTÁT.
Elfogadták?
nem.
Akkor mit akartál ezzel mondani?
Mi  befogadtunk menekülteket a tranzitzónából?
Mi befogadunk KERESZTÉNY !!!! menekülteket Venezuelából?
.
Igen, nemzeti hatáskörben SAJÁT döntés alapján.
Amennyiben lesz egy EGYSÉGES ENSZ határozat a VILÁG kvótáról akkor azt is teljesítjük!
.
 ugye azt a részt már nem emelted ki amiben arról beszél, hogy támogatni kell őket, hogy visszakapják SAJÁT HAZÁJUKAT.......
meg azt sem, hogy nem lehet az a célunk, hogy Európában adjunk nekik új életet....
.
csúsztatás.....
 
Peterbond 2019. 05. 12. 14:45
Előzmény: #23569  pampa
#23575
"és mit hallok??
.
Legálissá kell tenni és rendezett keretek közt menedzselni kell a bevándorlást Brüsszel  szerint......
:)"
.
Orbán Viktor 2015 Szeptember:
.
"Kedves Kollégák!
A megfelelő válaszok megtalálását akadályozza, hogy nincs egyetértés a kihívás természetét illetően. Ez nem menekültválság. Ez népvándorlás, amely gazdasági bevándorlókból, menekültekből, menedékkérőkből és külföldi fegyveresekből is áll. Ellenőrizetlen és szabályozatlan folyamat.
Excellenciás Hölgyek és Urak!
Nincs egyetértés a kihívás méretéről sem. Különböző becslések vannak, megítélésünk szerint azonban korlátlan a folyamatban részt vevő emberek utánpótlása. Ez nem elmélet, hanem tény: a magyar határhoz Szíriából, Irakból, Pakisztánból, Afganisztánból és legújabban a szubszaharai térségből is érkeznek. Hadd legyek teljesen világos: Európa nem lesz rá képes, hogy egyedül viselje ezt a terhet. Ha nem lesz változás a jelenlegi trendekben, Európa destabilizálódni fog.
Ezen tények alapján arra sürgetem a Főtitkár urat, hogy kezdeményezzen tárgyalásokat e teher globális szintű megosztásáról. A nemzetközi politika minden fontosabb szereplőjének be kell fogadnia a migránsok egy részét egy világkvótarendszer részeként.
Excellenciás Hölgyek és Urak!
Őszinte részvétet érzünk azok iránt, akik otthonuk elhagyása mellett döntöttek. Ők országaik rossz kormányzásának áldozatai, ami megfosztotta őket emberi méltóságuktól. Olyan elhibázott nemzetközi politikai döntések áldozatai, amelyek különböző térségekben háborúkhoz vezettek. A mi elhibázott, teljesíthetetlen várakozásokat keltő európai politikánk áldozatai. A jelentős üzletté vált emberkereskedelem áldozatai, szenvedésük elmondhatatlan.
Erkölcsi kötelességünk visszaadni ezen emberek számára otthonukat és országukat. Nem lehet az a célunk, hogy új európai életet nyújtsunk számukra. Abban kell támogatnunk őket, hogy visszakapják saját életüket saját hazájukban. Ennek elérése érdekében békét kell teremtenünk és gazdasági fejlesztési tervet kell kidolgoznunk országaikban.
Excellenciás Hölgyek és Urak!
Keresztény országból jövök, így szeretném hangsúlyozni, hogy a keresztény hozzáállás nem tűr meg semmilyen muzulmánellenes politikát. A muszlim hit, amelyet becsülünk és tisztelünk, nem felelős e népvándorlás alapvető okaiért. Mindannyiukat felhívom, hogy csatlakozzanak azokhoz az erőfeszítéseinkhez, amelyek célja a muzulmánellenes hangulat terjedésének megakadályozása.
Végezetül visszautalnék a fenntartható fejlődési célokra, amelyeket a múlt héten fogadtunk el, mivel nem tudnám ennél jobban megfogalmazni: a migrációnak rendezettnek, biztonságosnak, szabályozottnak és felelősségteljesnek kell lennie.

Köszönöm szíves figyelmüket!
pampa 2019. 05. 12. 14:01
Előzmény: #23573  ts3
#23574
Szóval létezik az élmény alapú oktatás, még akkor is ha esetleg nem tudtál róla."
.
 ezt írtad.
.
 
Ma nem élményalapú okatás van Magyarországon, ezért nem éretm ,hogy a PISA tesztek eredményét miért erre kened, ahelyett, hogy a valósággal foglalkoznál."
.
 azután pedig ezt....
.
 látod ez az a kötekedés, provokálás amiről írni szoktam!
.
csak azt a GYERMEKET lehet tanítani aki AKAR tanulni!
.
és azok a gyermekek jól teljesítenek a PISA teszten is és nemezközi megmérettetés során is!
Ők ugyanabban a suliban,ugyanazon technikai ellátás, ugyanazoktól a tanároktól tanulnak mint a rosszul teljesítő társaik....
.
 csak a ROSSZ tanulók azért rossz tanulók mert Orbán STADIONOKAT épít.....
.
szóltam mára ennyi volt!
ts3 2019. 05. 12. 13:44
Előzmény: #23571  pampa
#23573
"persze, hogy létezik!
és még az eredményét is lemérheted a PISA teszteken!    :((((("
  
Ma nem élményalapú okatás van Magyarországon, ezért nem éretm ,hogy a PISA tesztek eredményét miért erre kened, ahelyett, hogy a valósággal foglalkoznál.
euler 2019. 05. 12. 13:42
Előzmény: #23567  ts3
#23572

A másik lehetőség, hogy azt se tudták, hogy az állami támogatásokra vonatkozó uniós szabályok egyáltalán nem vonatkoznak magánszemélyeknek nyújtott támogatásokra.
Lehet választani. :)
Mindenesetre az, hogy egy államtitkár rögtön a hír után sajtótájékoztatót tart hétvégén, arra utal, hogy ez bizony egy megtervezett akció volt.
Két légy egy csapásra: megmagyarázzák a saját töketlenkedésüket a támogatási program körül és belerúghatnak Brüsszelbe.
pampa 2019. 05. 12. 13:39
Előzmény: #23568  ts3
#23571
persze, hogy létezik!
és még az eredményét is lemérheted a PISA teszteken!    :(((((

így egyből reagáltak, lejjebb tették a lécet a felmérésnél....
.
azután megint lehet lejjebb tenni.....

vegyük ki a Kőszívű ember fiait..... a kötelezők közül és tegyük be a Harry Pottert.....
.
felkészül:
 az idegen nevek és kifejezések hamarosan jók lesznek írott formában fonetikusan is.....
.
hiába... a fejlődést nem lehet megállítani.....
ts3 2019. 05. 12. 13:35
Előzmény: #23565  Phylaxa
#23570
Szerintem ezt a hülyeséget se hidd el a CEU-n végzett zoltán kovácnak.
    
Kovács Zoltán szerint Soros áll a Magyarországot bíráló republikánusok mögött is
pampa 2019. 05. 12. 13:33
Előzmény: #23565  Phylaxa
#23569
Én még arra is emlékszem, hogy Brüsszel tiltakozott Orbán azon kijelentése ellen, hogy bevándorlókat akarnak betelepíteni az EU-ba! 
.
 és mit hallok??
.
Legálissá kell tenni és rendezett keretek közt menedzselni kell a bevándorlást Brüsszel  szerint......
:)
ts3 2019. 05. 12. 13:25
Előzmény: #23566  pampa
#23568

"Az Egri Tankerületi Központ vezetőjeként miben látja a közelmúltban bevezetett Komplex Alapprogram legfontosabb előnyeit?A Komplex Alapprogram (KAP) egységes rendszerbe foglalja a differenciált fejlesztést támogató pedagógiai módszereket, és integrálja őket a tanulásszervezés gyakorlatába. A program voltaképpen egy átfogó szolgáltatáscsomag, amely hatékony segítséget nyújt a pedagógusoknak a tanulók képességfejlesztésében. A program lehetővé teszi, hogy a tanulók aktívan, játékosan, interaktívan vegyenek részt a tanórákon, foglalkozásokon, így a tanulás során pozitív élményekkel gazdagodnak, azaz a tanulás élményalapúvá válik."
  
Szóval létezik az élmény alapú oktatás, még akkor is ha esetleg nem tudtál róla.
ts3 2019. 05. 12. 13:22
Előzmény: #23565  Phylaxa
#23567
Azért, hogy utána azt lehessen hazudni, hogy a brüsszelitáknak baja van a babaváró programmal.
Nem ismerted még ki a kommunikácójukat?
:))
pampa 2019. 05. 12. 13:22
Előzmény: #23561  ts3
#23566
"élményért cirkuszba vigye a gyermekét!odahaza pedig nem a TV elé meg a kütyü elé ültesse..... hanem foglalkozzon vele!"
.
.Jajj annak a gyereknek akit te oktatnál."
.
.:)
 szeretem amikor azt is tudják itt egyesek, hogy holnap mit reggelizek!    :))))
Phylaxa 2019. 05. 12. 13:20
Előzmény: #23563  bigyula
#23565
"Ezzel szemben a magyar hatóságok maguk kezdeményeztek egyeztetést az Európai Bizottsággal a hitelprogram kapcsán. "   
     
Miről és minek? :)
ts3 2019. 05. 12. 13:15
Előzmény: #23561  ts3
#23564
Nem vagyunk egyformák, a cirkusz sem mindenkinek élmény.
bigyula 2019. 05. 12. 13:15
#23563
"Brüsszel közleményt adott ki, hogy hazudik a magyar kormány
.
Az Európai Bizottság szerint homlokegyenest mást kommunikál a Fidesz, mint ami valójában igaz a babaváró hitelprogrammal kapcsolatban.'
.
https://hvg.hu/itthon/20190512_Brusszel_kozlemenyt_adott_ki_hogy_hazudik_a_magyar_kormany
ts3 2019. 05. 12. 12:55
Előzmény: #23561  ts3
#23562
Én szóltam.
ts3 2019. 05. 12. 12:54
Előzmény: #23558  pampa
#23561
"Az oktatást nem leépítik ... hanem leépül magától....
és nem a tanárok hibájából!"
Ebben nem értümk egyet, az oktatást leépítik, míg a stadionokat felépítik
  
"a tanár hozott "gyermekkel" dolgozik....amennyiben a szülők nem a gyermekükben  hanem az oktatási rendszerben keresik a hibát.....még inkább a leépülést segítik....."
A gyerkek most sem rosszabak, mint 10,20,30,40 éve, az oktatási rendszer mellett viszont elhúzott a világ, más kompetenciákat kell most fejleszteni mint 20 éve,
"én ott hagytam abba a "megértést" amikor azzal álltak elő a szülők, hogy a sulinak ÉLMÉNYT kell adni a gyermekeknek!"
Te sem érthetsz mindenhez is, az élményalapú oktatás sokkal hatékonyabb, de ezt már nem fogod megtapasztalni.
  
"élményért cirkuszba vigye a gyermekét!
odahaza pedig nem a TV elé meg a kütyü elé ültesse..... hanem foglalkozzon vele!"
Jajj annak a gyereknek akit te oktatnál.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek