Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2019. 05. 10. 08:21
Előzmény: #23398  pampa
#23400
Háború volt/van ezekben az országokban vagy nem? Ne tagadjuk már le totálisan a valóságot.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 10. 08:21
Előzmény: #23398  pampa
#23399
a mi kis országunkból is hozzánk képest tömegével mentek az emberek különféle országokba, de nem azért, mert odatelepítették őket, hanem mert így szándékoztak cselekedni - de felőlem erőltetheted a konteót, csak egy pillanatra zavartalak meg benne, úgyis mennem kell
pampa 2019. 05. 10. 08:14
Előzmény: #23397  Bekre_Pal
#23398
a szír válság okán..... pl. szomáliai és bangladesi "szírek" érkeztek tömegével.....
.
 persze , hogy ezt senki sem "szervezte"......
csak úgy megtörtént.....

miért kellett mellébeszélni 2015 őszén?
.
KELL AZ EMBER mert nem SZÜLETIK elég EURÓPAI!
 semmi új nem történik, ugyanaz zajlik mint 2015-ben.
.
 csak már nyíltan elismeri a nagypolitika és nem beszél mellé.....
BETELEPÍTÉS zajlik.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 10. 08:05
Előzmény: #23396  pampa
#23397

szokás szerint túlspilázod. azt mondja, a KÉPZETT munkaerő. az ugye nem olyan, mint aki tömegesen menekült pár éve. ahhoz is elég fanatikusnak kell lenni, hogy a szír háborút valaki a németek vagy felőlem akár soros nyakába varrja. szerintem két párhuzamosan létező dolgot keversz, az egyik a menekültválság, amiben persze szintén van munkaerőpiaci lehetőség, meg ez a mostani nem összekeverendő szándék.
 
ha az itthoni esetekben olyan intelligensen szét tudjuk választani a busófejű migráncsot és a barátságos arcú rogánkötvényest, akkor ez is menni fog, hiszek benne.
pampa 2019. 05. 10. 07:42
Előzmény: #23379  Phylaxa
#23396
A német szövetségi kormány egyértelműen elkötelezi magát az Európai Unión kívülről származó képzett munkavállalók bevándorlása mellett "
.
 teljesen egyértelmű fogalmazás!
nem születnek gyermekek és kell a munkaerő!
.
2015 őszén már ezt írtam,  csökken  az EU népessége így kell az utánpótlás.
.
 erre sokan.....
 de nem..... ők csak menekültek.....akiket nagyon gyorsan be akarnak ILLESZTENI !!!!! a társadalmunkba....
.
 már itt is ellentmondás van!
a menekültről gondoskodni kell és nem letelepíteni!
letelepíteni a BEVÁNDORLÓT szokták!
.
 legalább idáig már eljutottunk, egy német politikus végre kimondta, hogy mi zajlik.
.
 MUNKAERŐ PÓTLÁS EU-n KÍVÜLI TERÜLETRŐL!
de semmi gond... itt egyesek továbbra is menekültekről fognak írni......   :))))))
pampa 2019. 05. 10. 07:35
Előzmény: #23391  signal2
#23395
 E politikának összhangban kell lennie a menekültek jogállásáról szóló, 1951. július 28-ai genfi egyezménnyel és az 1967. január 31-ei jegyzőkönyvvel, valamint az egyéb vonatkozó szerződésekkel."
.
 szintén a bemásoltból!
ezekben a jegyzékekben a MENEKÜLT az ELSŐ biztonságos ORSZÁGIG kap felmentést a határsértés alól!
azután már csak úgy érkezhet mint egy turista!
vagy KÉRHETI !!!!! egyedi elbírálását az ügyének egy TRANZITZÓNÁBAN!
.
 tehát e TÖMEGES érkezés már nem lehetséges, így ami 2015-ben történt az ENSZ  által jegyzett egyezmény értelmében is ILLEGÁLIS !!!!!! volt!
.
 csak az EU vezetése már nagyon régen tesz a törvényesség látszatára is.....
pampa 2019. 05. 10. 07:31
Előzmény: #23391  signal2
#23394
a Tanács a Bizottság javaslata alapján az érintett tagállam vagy tagállamok érdekében átmeneti intézkedéseket fogadhat el. A Tanács az Európai Parlamenttel folytatott konzultációt követően határoz."
.
 abból amit bemásoltál!
Ilyen esetben dönthet a LEGMAGASABB döntéshozó szerv!
pampa 2019. 05. 10. 07:26
Előzmény: #23390  Phylaxa
#23393
Szerinte azzal, hogy megalkotta az EU KÖZÖSEN a dublin3 szabályrendszert egy KÖZÖS menekültügyi rendszert hozott létre.
.
 Ez is jól mutatja, hogy SEMMIT !!!!! sem szabad aláírni!
Főleg nem az ENSZ -nél.
pampa 2019. 05. 10. 07:11
Előzmény: #23387  signal2
#23392
Én nem keverem, csak kihangsúlyozom, hogy a kvóta bármikor is csak menedékkérőkre vonatkozott. "
.
.
 Akikre a dublin3 vonatkozik azóta is!
Életben van.
esetleg arra gondolsz, hogy csal úgy saját elhatározásból minden tagállamnak önkényesen fel kell függeszteni ezen rendelkezés betartását?
ennyit az EU JOGÁLLAMISÁGÁRÓL!
signal2
signal2 2019. 05. 09. 20:39
Előzmény: #23390  Phylaxa
#23391

Szerintem régóta, de majd utna nézek pontosan. A jelenlegi alapokmány za Európai Unió Működéséről szóló Szerződés, röviden EUMSZ: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=celex%3A12012E%2FTXTEbből 67-es cikk (2) bekezdés: "Az Unió biztosítja a személyek belső határokon történő ellenőrzések alóli mentességét, továbbá a menekültügy, a bevándorlás és a külső határok ellenőrzése terén a tagállamok közötti szolidaritáson alapuló olyan közös politikát alakít ki, amely a harmadik országok állampolgáraival szemben méltányos bánásmódot biztosít."
78-as cikk:
"1) Az Unió közös menekültügyi, kiegészítő és ideiglenes védelem nyújtására vonatkozó politikát alakít azzal a céllal, hogy a nemzetközi védelmet igénylő harmadik országbeli állampolgárok mindegyike számára megfelelő jogállást kínáljon és biztosítsa a visszaküldés tilalma elvének tiszteletben tartását. E politikának összhangban kell lennie a menekültek jogállásáról szóló, 1951. július 28-ai genfi egyezménnyel és az 1967. január 31-ei jegyzőkönyvvel, valamint az egyéb vonatkozó szerződésekkel.
(2) Az (1) bekezdésben foglaltak céljából az Európai Parlament és a Tanács rendes jogalkotási eljárás keretében intézkedéseket állapít meg egy közös európai menekültügyi rendszer létrehozása céljából, amely a következőket foglalja magában:
a) az Unió egészén belül érvényes, egységes menekült jogállás a harmadik országok állampolgárai számára,
b) egységes kiegészítő védelmet biztosító jogállás a harmadik országok azon állampolgárai számára, akiknek, anélkül hogy európai menekült jogállást kapnának, nemzetközi védelemre van szükségük,
c) közös rendszer a lakóhelyüket elhagyni kényszerült személyek tömeges beáramlása esetén e személyek ideiglenes védelmére,
d) közös eljárások az egységes menekült-, vagy kiegészítő védelmet biztosító jogállás megadására és visszavonására vonatkozóan,
e) a menedékjog vagy kiegészítő védelem iránti kérelem elbírálásáért felelős tagállam meghatározására vonatkozó kritériumok és eljárások,
f) előírások a menedékkérők és a kiegészítő védelmet kérők befogadásának feltételeire vonatkozóan,
g) partnerség és együttműködés a harmadik országokkal a menedékkérők, illetve a kiegészítő vagy ideiglenes védelmet kérő személyek beáramlásának kezelése céljából.
(3) Ha egy vagy több tagállam olyan szükséghelyzettel szembesül, amelyet harmadik országok állampolgárainak hirtelen beáramlása jellemez, a Tanács a Bizottság javaslata alapján az érintett tagállam vagy tagállamok érdekében átmeneti intézkedéseket fogadhat el. A Tanács az Európai Parlamenttel folytatott konzultációt követően határoz."
Az EUMSZ-t 2013-ban a tagállamok egységesen fogadták el. Nem mondom meg, Magyarország részéről ki írta alá. Ha eddig nem volt világos, hogy miért értetlenkednek az EU-ban ,amikor Viktor akasztja közös menekültügyi megoldásokat.
Phylaxa 2019. 05. 09. 20:04
Előzmény: #23385  signal2
#23390
Mióta tartalmazza az Eu alapokmánya a közös menekültügyet, mely kiveszi azt a  tagországok hatásköréből? :)
Phylaxa 2019. 05. 09. 19:54
Előzmény: #23386  signal2
#23389
KB. 15 kiemelt EU-s vezető mondott mást az elmúlt években. A többi nem érdekel. Most a bajor politikus végre kimondja és nem velünk foglalkozik. Ritka kivétel. A választások után újra dübörög majd a marhaság. Addig pihi! :)
tatikaroly 2019. 05. 09. 19:51
Törölt hozzászólás
#23388
signal2
signal2 2019. 05. 09. 19:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#23387
Én nem keverem, csak kihangsúlyozom, hogy a kvóta bármikor is csak menedékkérőkre vonatkozott. 
signal2
signal2 2019. 05. 09. 19:46
Előzmény: #23379  Phylaxa
#23386
Eddig is így volt, csak a propaganda mond mást.
signal2
signal2 2019. 05. 09. 19:45
Előzmény: #23378  Phylaxa
#23385
A közös menekültügy marhaságot úgy lehet megszüntetni, hogy kiveszed az EU alapokmányából, és megszünteted a schengeni övezetet. Láttál bármelyikre kezdeményezést Magyarország részéről. Ha nem, akkor csak politikai hangulatkeltést végeznek évek óta
Phylaxa 2019. 05. 09. 19:29
Előzmény: #23383  Peterbond
#23384
Állítólag? Most írtam le, hogy mi volt az első két kérdés. Persze nem tudom ma hogyan megy, lehet, hogy ma már az akar-e házat, kocsit és teljes ellátást az első kérdés. Passz, én maradok annál, amit megtapasztaltam annak idején. Annak van értelme.  :)
Peterbond 2019. 05. 09. 19:22
Előzmény: #23382  Phylaxa
#23383
"A letelepedési kötvényt miért kell bármivel is indokolni? Az illető államot finanszírozza. "
.
Hát inkább a közvetítőket gazdagítja. A fejlett államokban az államot gazdagítja legalább. De azért jön ide mert álítólag pénzes és dolgos migráns az jó migráns.
Phylaxa 2019. 05. 09. 19:07
Előzmény: #23381  Peterbond
#23382
A letelepedési kötvényt miért kell bármivel is indokolni? Az illető államot finanszírozza. Ez a fejlett országokban már baromi régóta így megy. Mellesleg segítettem nagyon régen, pár honfitársamnak tolmácsoltam, mikor is bevándorlásért folyamodtak a fejlett államokba, tehát tudom, hogy akkoriban hogy ment. Az első kérdés mennyit szándékozol befektetni. Egy bizonyos összeg felett nincs több kérdés. A második kérdés, hogy mihez értesz. Vagyis a szakma. Nem értem a kérdésed, hiszen ez baromi régóta folyik. Semmi köze ahhoz, amiről döntöget és szavazgat az UNIO, vagy ami miatt minket állandóan fenyegetnek.  Nem értem a kérdésed. :)
Peterbond 2019. 05. 09. 18:42
Előzmény: #23379  Phylaxa
#23381
Amugy nem ezt tesszuk mink is? Nem azzal volt vedve a sok ukran es letelepedesi kotvenyes hogy kepzett munkaerot fogadunk legalisan es csak az illegalis migracio a rossz? Csak erdekelne.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek