Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2019. 03. 13. 14:16
Előzmény: #18599  pampa
#18600
"hogy a DEA hogyan, mi alapján végezte a titkos fedett felderítő munkáját nálunk."
.
A magyar hatosagokkal egyutmukodve vegezte. A titkos alatt ne azt ertsd hogy a magyar hatosagok se tudtak rola. Ugyanugy valoszinuleg mas esetekben egyutmukodunk interpollal nemet francia es egyeb hatosagokkal is. Mondom neked az faj ha valamit amcsikkal csinalnak. Nem az hogy mit. Felolem maradhattak volna nalunk is es toltsek le itt a buntetest. Mehettek volna mexikoi bortonbe is ( azt elvezhettek volna csak igazan ). A lenyeg hogy letoltsek a buntetest. A gond itt az van hogy oroszoknak azert lettek kiadva hogy megusszak. Ha ott is rajuk rohadna a lakat leszarnam ahogy valoszinuleg adtunk ki tucatnyi mas bunozot is nekik gond nelkul.
pampa 2019. 03. 13. 14:11
Előzmény: #18596  Peterbond
#18599
Olvastam már régen. A többit is.

Magyarországon a TEK fogta el őket az USA  segítségével. A bűnözők orosz állampolgárok akik mexikóiakkal sefteltek. abba meg ne kezdjünk bele, hogy a DEA hogyan, mi alapján végezte a titkos fedett felderítő munkáját nálunk....
 te továbbra is úgy gondolod, hogy az USA-nak kellett volna kiadni őket.
Miért is?
Mert a mexikói azt mondta az orosznak Budapesten , hogy ezzel a fegyverrel majd az USA rendőreit fogják lelőni?
.
Emlékszel még az olasz síliftet leszakító esetre?
emlékszel az afgán faluban elkövetett népirtásra?
stb,,,
soroljam az eseteket amikor kérték az USA-tól a  bűnözők kiadatását? 
Peterbond 2019. 03. 13. 14:04
Előzmény: #18592  pampa
#18598
"amit írtál az pedig feltételezés....
de mióta van más országok területén elkövetett bűncselekményekért az USA-ban felelősségre vonnia bűnözőket?"
.
Az USA fobiadat en megertem. De ettol meg nem kene orbitalis hulyesegeket tamogatni. Amig csak Venezuella vagy Eszak korea diktatorait veded felolem az minket hol erint. De amikor magyarorszagon is mar inkabb tamogatsz vedhetetlen dolgokat cssk azert hogy ne az amcsiknak legyen igazuk az mar azert tulzas.
.
Emlekeztetnelek hogy TE magad is azzal jottel hogy a 40 ev kommunizmus miatt vagyunk lemaradva mibd demokraciaban mind gazdasagban. Akkor miert vagysz ennyire vissza?
pampa 2019. 03. 13. 14:02
Előzmény: #18595  signal2
#18597
azt gondolod, hogy a CEU két szintű képzést valósított meg idáig Magyarországon?
 azok akik az USA diplomát adó képzésre jártak ők más tudáshoz jutottak a tanároktól?
.
 mert ha ez így van, akkor szerintem azonnal be kell záratni a CEU-t és a KEE-t is!
Peterbond 2019. 03. 13. 14:00
Előzmény: #18592  pampa
#18596
"A két orosz fegyverkereskedő még egyszer utoljára körbevezette a mexikói drogkartelltől jelentkező vevőket a Budapest melletti raktárban. A bemutatott fegyverek egy jó része a Magyar Honvédségtől származott, és egyértelmű volt, hogy a drogkereskedők mire akarják használni őket. A kartell emberei eleve azzal keresték meg az oroszokat, hogy „Mexikóban gond van az amerikai helikopterekkel. Zavarják a csempészetet”. A főként New Yorkba irányuló kokainszállítmányokat nemcsak a rivális bandáktól, de az Egyesült Államok hatóságaitól is meg kell védeniük, és ezért akartak maguknak fegyvereket vásárolni.Úgy tűnt, hogy hosszú tárgyalás után, 2016. november 9-én végre összejön az üzlet. A kartell emberei elégedetten távoztak a raktárból, ahol megmutatták nekik a fegyvermintákat: többek közt Kalasnyikov- és Skorpió-típusú gépfegyvereket, gépágyúkat, valamint különféle páncéltörő, légiharc- és légvédelmi rakétákat. A két orosz eladó, az évek óta Magyarországon élő Vlagyimir Ljubisin és azonos nevű fia pedig annyira zsebükben érezték az üzletet, hogy már az esti ünneplésre készültek. A mexikóiakkal kötött alku értelmében nem csak rendszeres fegyverbeszállítói lettek volna a kartellnek, hanem abban bíztak, hogy hamarosan ők maguk teríthetnek Európában több tonna kokaint.Végül az egészből nem lett semmi, Ljubisinék pedig az éjszakát vodkázás helyett rácsok mögött töltötték. A Terrorelhárítási Központ (TEK) csapott le rájuk egy Perszeusz fedőnevű összehangolt nemzetközi műveletben, amelyet az amerikai Kábítószer-ellenes Hivatal (Drug Enforcement Administration, DEA) irányított. Az amerikaiak titkos megfigyelésekkel és fizetett informátorokkal állítottak csapdát Ljubisinéknek."
.
Mondom el se olvastad a cikkeket meg amiket valaszoltam de szamonkered hogy miert nem valaszoltam es feltetelezesnek mondod amit en irok a te kijelenteseid bar bizonyitottan nem igazak ugy adod elmintha az lenne a teny.
signal2
signal2 2019. 03. 13. 13:47
Előzmény: #18594  pampa
#18595
Valószínűleg nem ugyanaz a tananyag és az oktatási módszer. Emiatt a két diploma értéke is más.
pampa 2019. 03. 13. 13:44
Előzmény: #18593  signal2
#18594
továbbra sem értem a problémát.
.
 idejön egy mongol, hogy diplomát szerezzen.
nem mindegy neki, hogy magyart vagy USA diplomát kap?
.
 nem a tudásért jön tanulni?
 ugyanazon tanárok tanítanak!
signal2
signal2 2019. 03. 13. 13:30
Előzmény: #18591  pampa
#18593
Azt, hogy adhat USA diplomát nem a magyar kormány dönti el, hanem az USA megfelelő szerve. Ott akkreditálva van a CEU,. A magyar kormány csak azt intézte el, hogy ne itt folyjon az ehhez a diplomához szükséges oktatás. Csak gratulálni tudok a vadbarom döntéshez.
pampa 2019. 03. 13. 13:13
Előzmény: #18590  Peterbond
#18592
Miert dolgoztak volna rajta 1 even at? A fegyvereket amcsi katonak ellen amcsi teruletre csempeszet drogszalitmanyok vedelmere vettek volna amcsiban mukodo mexikoi csempeszek.."
.
 ????????????

azért erre a területre ne merészkedjünk....
.
 az USA által felfegyverzett szír "szabadságharcosok" aki azzal a fegyverrel civileket is öltek.....
.
EZ TÉNY,EZT NEM LEHET LETAGADNI!

amit írtál az pedig feltételezés....
de mióta van más országok területén elkövetett bűncselekményekért az USA-ban felelősségre vonnia bűnözőket?

próbáld már ezt a mondatot is más országokkal helyettesíteni.....
pampa 2019. 03. 13. 13:08
Előzmény: #18589  Peterbond
#18591
A CEU is megfelel minden kriteriumnak hogy amcsi diplomat is adjon. "

ez a vita tárgya! a Kormány szerint nem felel meg mindenben.
.
így simán oktathat a CEU az USA-ban és kiadhat USA diplomát.
.
A CEU simán oktathat Magyarországon és kiadhat magyar diplomát.
.
nem mindegy milyen diplomát ad ki a CEU?
 a "pecséten" ott van, hogy a CEU.-n végzett!
ugyanazon épület, ugyanazon tanárok, ugyanazon papír, akkor miért "értéktelen" a magyar diploma?????

akkor hol és mi sérül????
Peterbond 2019. 03. 13. 13:06
Előzmény: #18588  pampa
#18590
Az amcsik is erintettek. Miert tagadod le? Miert dolgoztak volna rajta 1 even at? A fegyvereket amcsi katonak ellen amcsi teruletre csempeszet drogszalitmanyok vedelmere vettek volna amcsiban mukodo mexikoi csempeszek.
.
Megibt letagadod hogy oroszok csak utolag kertek a kiadatast. Nem is volt elharas ellenuk ott. Csak penz es ibformacio szerzesre kellenek a bunozok akiket lathatoan fel is fognak menteni. Ahogy a baltas gyilkos eseten is mibdenki tudta hogy szabadlabra helyezik es igy is lett.
Peterbond 2019. 03. 13. 13:03
Előzmény: #18585  pampa
#18589
Ha neked megtiltanak hogy dolgoz a szakmadban. Csak azt engednek hogy villanyszerelokent dolgoz pedig minden feltetelnek megfelelsz mas mondjuk kamionsofor munkara is akkor neked megvontak vagy sem a szabad munkavallalasra a jogodat? Hisz dolgozhatsz. Villanyszerelokent.
.
A CEU is megfelel minden kriteriumnak hogy amcsi diplomat is adjon. Ezt viszont a kormany megtiltja mert nem irja ala a megallapodast pedig minden feltetelt teljesitettek. Mivel tudom hogy ezt tudod csak nem AKAROD erteni mert ez kell a propagandahoz igy kerlek NE farasz ezzel.
pampa 2019. 03. 13. 13:02
Előzmény: #18586  Peterbond
#18588
mi nem?
.
 az USA segítette a magyar hatóságokat az ügy felderítésben.
 az érintettek:
.
 Mexikó
Oroszország
Magyarország
.
akkor kinek kell kiadni a bűnözőket, ha két ország is kéri?
annak aki segített a nyomozásban vagy annak amelyiknek az állampolgárai?
Peterbond 2019. 03. 13. 12:59
Előzmény: #18581  pampa
#18587
Amugy meg ha nincs Usaban per ellenuk (ahogy az oroszok ellen se volt igazabol oroszorszagban) es az oroszok elobb kerik a kiadatast akkor adjuk ki nekik. Aztan kerje az Usa toluk a kiadatast ha megis kell nekik. Ha ugyanaz a helyzet mint most akkor ugyanazt kene tennunk. De te ugy alitod be mintha ket egyenlo fel lett volna itt. Ha mindket fel egyuttmukodott volna az elfogasban es mindket felnel elitelnek oket es egyszerre kertek volna ki akkor felolem mindegy lenne kinek adjak ki sot meg mondanam is hogy allampolgarsaga szerinti orszagba kuldjuk ki.
.
De itt rohastul nem ez a helyzet.
Peterbond 2019. 03. 13. 12:54
Előzmény: #18584  pampa
#18586
Ott linkeltem ket cikket is ami bizonyitja hogy nem. Akkor meg mit ragozzam tul. Eddig csak te irod le igy egyszerusitve. Orban hazudot. Gyurcsany hazudot. Akkor melyikre szavazzunk? Kb ilyen leegyszerusitett a peldad.
pampa 2019. 03. 13. 12:50
Előzmény: #18583  Peterbond
#18585
én nem sorosoztam és nem ügynököztem....

kérdeztem.
nem adhat ki a CEU Magyarországon diplomát?
akkor miért állítják, hogy sérül a tudáshoz való jog?????
pampa 2019. 03. 13. 12:49
Előzmény: #18582  Peterbond
#18584
de bizony így ment le a sztori!

ami megint érdekes, hogy az én felvetésemre megint nem reagáltál....
Peterbond 2019. 03. 13. 12:45
Előzmény: #18580  pampa
#18583
Az hogy te nem akarod erteni azzal tenyleg mit kezdejek?
.
Mondom ez a Weber soros ugynok. Az egesz EU az. Orban ne tamogassa hanem lepjen ki. Es pont.
Peterbond 2019. 03. 13. 12:42
Előzmény: #18581  pampa
#18582
Pont hogy valaszoltam es 2 cikket is linkeltem hogy a sztory PONT nem igy ment. Lathatoan TE nem reagaltal azokra.
.
Mellesleg az egyik fel mar szabadlabon van oroszorszagban.
.
Irtam azt hogy nekunk amugy miert nem kellenek ha itt elnek lassan 10en eve es magyar honvedsegi fegyvereket akartak eladni? De oke ne terheljuk a magyar bortonoket. Biztos sporolasbol.
.
Ha mar kiadjuk miert nem azoknak az amcsiknak akikkel majd egy eves kozos munkaval kaptuk el oket?
.
Az Usa a kiadatast bo fel evvel korabban kerte. Oroszok sokkal kesobb es nekik kiadtuk egybol. Ja az o kervenyuk az amcsi rossz forditasa volt a biro potlast is kert.
.
A magyar ugyesz is felhaborodva jelezte hogy az oroszoknak kb nincs semmi bizonyitekuk ami alapjan elitelhetnek a bunozoket igy ha oda adjuk ki a vege felmentes lesz. Es mit ad isten igy is lesz. Csak a bunozoknek ossze kell szedniuk a megfelelo penz mennyiseget a felmentesert.
pampa 2019. 03. 13. 12:17
Előzmény: #18579  Peterbond
#18581
egy másik topikben ezt kérdeztem tőled, ott elkerülte a figyelmedet, így áthozom ide.
.
Fordítsuk le ezt is érthetőre......
.
Két USA állampolgár bűnöző grúz bűnözőkkel üzletel Magyarországon. 
Az orosz  biztonsági szolgálat segítségével a magyar hatóságok elfogják őket.
A grúzok nem kérik a kiadatásukat, az USA kér, az oroszok kérik, nekünk nem kellenek!.
.
.
 akkor kinek kell kiadnunk?

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek