Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2019. 03. 10. 22:19
Előzmény: #18331  pampa
#18340
"Ezt nem gondolta át!    :))))))
Lesz ebből még probléma...."
.
Lesz bizony. A fidesz-nek.
.
Netán arra gondoltál, hogy az 1 milliót nem tudják legálisan, leadózva kifizetni? Meg tudják oldani.
Vagy arra, hogy saját magát jelenti fel aki dokumentálja a csalást? Csalási kísérletről van szó.
.
Egyébként mi a véleményed a Mátrai Erőműben természetbeni juttatásként kiosztott 1050 db disznóról? Beszerzési ár (legjobb ajánlat), adóvonzat, ÁNTSZ előírások...? Elismert költség lesz az áram árában?
-pny
-pny 2019. 03. 10. 20:34
Előzmény: #18335  Peterbond
#18338
Érdekes, a kvótánál az volt a duma, hogy migránsból 1 is sok... Aztán Orbánék összesen több 10000 migránsa persze nem probléma... A teljes abszurditás az Őcsényi panziós esete volt, akinek megrongálták az autóját, mert menekülteket akart vendégül látni a saját panziójában. FIGYELEM: VENDÉGÜL LÁTNI, SAJÁT PANZIÓ, MENEKÜLTEK..., RÁADÁSUL OLYANOKAT, akiknek itt tartózkodásáról NEM Ő DÖNTÖTT, ELŐTTE ORBÁNÉK KORMÁNYA FOGADTA ŐKET BE.
.
Erre Orbánnak volt képe azt nyilatkozni, hogy megérti az emberek dühét... Érted? Megérti ő az ellen a dühöt, amiről Ő TEHET. Na ehhez kell vastag bőr. Meg persze az 100 mrd-os lopásokhoz...
.
És a Fidesz hívek persze megint csak tapsikoltak.
euler 2019. 03. 10. 19:14
Előzmény: #18319  pampa
#18336

"...ennyire egyszerű az ellenzék politizálása!!!!   :))))) "
.
Sőt, még egyszerűsíteni kellene  rajta, hogy ne csak a liberálisok és a demokraták hanem a populisták is megértsék. :)
Peterbond 2019. 03. 10. 18:08
Előzmény: #18300  pampa
#18335
"Akkor szüntessük meg azoknak a kiállítását?
Még szigorúbban kell ellenőrizni, ez a megoldás a visszaélések kizárására!"
.
Ja bocs igy nem gond ha migransok tizezrei jutnak be. Mert ezek orosz es ukran bunozok.
.
Amugy igen azt irjuk hogy szigoru ellenorzes kene mert lenyegeben semmi nem volt. Es azert ez allampolgarsag. Nem hiszem hogy ezeres merteku kamu jogsi lene. Nyelvizsgabol se hiszem hogy visszaeltek ennyivel. Es sokkal szihorubb annak ellenorzese pedig negyed ennyure se fobtos irat.
badsector1
badsector1 2019. 03. 10. 15:34
Előzmény: #18331  pampa
#18334
Abból az 1 millióból adót is kell fizetni, tehát nőni fog az állam adóbevétele, és még több állami megbízást lehet adni a két lábon járó pénztárcának.
badsector1
badsector1 2019. 03. 10. 15:32
Előzmény: #18331  pampa
#18333
Igen, Márky Zay bármit csinál, abból a fütyisz nagy problémát próbál gerjeszteni.
goldi 2019. 03. 10. 12:43
Törölt hozzászólás
#18332
pampa 2019. 03. 10. 12:37
Előzmény: #18330  badsector1
#18331
"Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester mozgalma 1 millió forint jutalmat ad annak, aki választási csalást leplez le. "
"jól dokumentálja és jelentse a csalási kísérleteket"

Ezt nem gondolta át!    :))))))
Lesz ebből még probléma.....
badsector1
badsector1 2019. 03. 10. 12:16
#18330
"Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester mozgalma 1 millió forint jutalmat ad annak, aki választási csalást leplez le. A Mindenki Magyarországa Mozgalom vezetője szerint ez elég nagy összeg ahhoz, hogy ne érje meg néhány ezer forintért eladni a szavazatát az embernek, hanem inkább jól dokumentálja és jelentse a csalási kísérleteket. Rendszeresen felmerül, hogy országszerte pénzt vagy más kedvezményeket ajánlanak embereknek szavazások idején.Márki-Zay Péter a felajánlást egy ferencvárosi fórumon jelentette be, amit Baranyi Krisztina polgármester-jelölttel tartott. Baranyi jelenleg is önkormányzati képviselő, és számos kerületi visszaélésre hívta fel a figyelmet ebben a ciklusban. Márki-Zay mellett Gegesy Ferenc is részt vett a fórumon, aki korábban 20 évig vezette a kerületet, illetve Szél Bernadett is, aki korábban az LMP társelnöke volt, de már nem tagja a pártnak."
  
Nem rossz ötlet.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 11:53
Előzmény: #18328  Törölt felhasználó
#18329

És továbbra is igaznak tartom, hogy vannak faluk ahol a betelepült ukránok miatt nincs falusi CSOK.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 11:52
Előzmény: #18327  pampa
#18328

"erre írtam, hogy a MÉRTÉK már  el lett törölve és a csökkenés a lényeg"
.
A mérték 0. Ha el lenne törölve, akkor mindegy lenne hogy van csökkenés, vagy nincs.
(Üdvözlöm az ált. iskolai tanáraid).
El lett törölve, csak nullánál nagyobb szám legyen:))))))
pampa 2019. 03. 10. 11:12
Előzmény: #18326  Törölt felhasználó
#18327
????????
.
nem az a lényege ennek a rendelkezésnek, hogy növelje a csökkenő 5000 fő alatti települések lélekszámát?
 ahol nincsen csökkenés azt nem kell támogatni.

de...
nem innen indult a beszélgetés!  :))))
 arra próbáltál "terelni" hogy azok a települések megjártak ahová ukrajnai magyarokat jelentettek be nagy számban, mert ott a csökkenés mértéke nem akkora mint amit a rendelet előír.....  :)))

innen indultunk...  :)))
erre írtam, hogy a MÉRTÉK már  el lett törölve és a csökkenés a lényeg a továbbiakban!  
.
:)
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 11:04
Előzmény: #18325  pampa
#18326

"itt azt írtad, hogy a csökkenés miatt több falu is kiesett. mert nem éri el az előírt mértéket."
.
Ezt tartom is . A módosítás szerint a csökkenésnek nullánál nagyobbnak kell lenni.
pampa 2019. 03. 10. 10:59
Előzmény: #18324  Törölt felhasználó
#18325
erről írhatnál bővebben, mert én úgy tudom hogy a lakosság szám csökkenés (2003-hoz képest) hiány miatt több falu is kiesett.".
.
.
itt azt írtad, hogy a csökkenés miatt több falu is kiesett. mert nem éri el az előírt mértéket. ezt lehagytad. de ha nem vesszük figyelembe azt amit lehagytál akkor sem igaz. :)))
.
Akkor miről beszélünk?
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 10:49
Előzmény: #18323  pampa
#18324
"nem a CSÖKKENÉS mértéke  miatt esnek ki települések! ".
"A korábban bejelentett, többféle értelmezésre okot adó, szabályozáshoz képest kedvezőbb feltételt jelentett be a mai Kormányinfón Gulyás Gergely a falusi CSOK kapcsán, hiszen minden olyan 5000 fő alatti településen jogosultak felvenni az emberek a CSOK-ot, ahol népességcsökkenés következett be, nemcsak az országos átlagot meghaladó csökkenést elszenvedő településen."
.
Még egyszer kiemelve :
népességcsökkenés következett be

pampa 2019. 03. 10. 10:40
Előzmény: #18322  Törölt felhasználó
#18323
erről írhatnál bővebben, mert én úgy tudom hogy a lakosság szám csökkenés (2003-hoz képest) hiány miatt több falu is kiesett."
.

 ezt írtad! 
 nem a CSÖKKENÉS mértéke  miatt esnek ki települések! 
ezt módosították!
 én erre reagáltam.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 10:35
Előzmény: #18319  pampa
#18322
"miért baj az, hogy nem minden település?
valahogyan szabályozni kell."
.
Ki írt arról hogy az a baj?
Azért írtam, mert azt írtad hogy valótlanság amit beírtam.
Egyszerűen csak be kellett volna írni, hogy (megint) butaságot írtál.
bigyula 2019. 03. 10. 10:07
#18321

"Mire készül Brüsszel? Csúsztatásokkal van teli a kormány tájékoztatása
.
Van benne minden: perben bukott állítás ismétlése, kiragadott mondat félremagyarázása, tagállamok által már elfogadott javaslat lebrüsszelezése."
.
https://index.hu/kulfold/eurologus/2019/03/10/kormany_europai_bizottsag_migransozas_brusszelezes_valasz/

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek