Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 13:18
Előzmény: #8418  Törölt felhasználó
#8420
Na akkor tényleg rögzítsük:
1. Már 2014-ben is jöttek, tehát nem 2-3 hónapig nem tudta a magyar kormány megvédeni, hanem több, mint egy évig. Nem mellékesen a kerítést is a Jobbik javasolta először, nem a kormány és 2014-ben még Merkel sem hívta őket.
2.Tengeren még a mi kormányunk sem lenne képes kerítést építeni, mivel a tenger mozog, így ne szidjuk a görögöket, sokkal nehezebb dolguk van, ráadásul az ő szomszédjuk egy velük ellenséges régiós hatalom.
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 13:01
Előzmény: #8416  pampa
#8419
Nekem viszont csípi a szemem, ha mindenáron magyar tulajdont akarunk, akkor csináljon az állam egy Rt-t, amiben minden magyar állampolgár egyenlő részt kap és az vegyen meg cégeket. Leegyszerűsítve, ha az állam pénzt osztogat csak úgy, akkor mindenki egyformán kapjon belőle, ha meg ezt nem akarja, akkor ne osztogasson, hanem csökkentse az adókat vagy az adósságot, az Orbán, bocsánat Mészáros család meg tényleg a saját lábán próbáljon állni és ne a miénken.
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 12:58
Előzmény: #8406  signal2
#8418
már megint jössz a szokásos csúsztatásaiddal, ezért rögzítsük:
"tehát mind a görögök, mind mi képtelenek voltunk megvédeni az uniós határokat "
igen, de ez az állapot a magyar kormány esetében mindössze 2-3 hónapig tartott, amíg fel nem építette a kerítést; a görögöknél viszont azóta is tart, mert ők nem is akarták soha megvédeni a tengeri határukat. a különbség tehát órási, ne akard xxx. alkalommal is összemosni a görög és magyar kormány határvédelemhez való hozzáállását!!
Merkelt pedig hiába próbálod xx.-szer is védeni, mentegetni: tény hogy ő elméletileg jóhiszeműen hívta meg őket (akarva-akaratlanul is), ám kész tény, hogy ezzel a döntésével nemcsak óriási hibát vétett, hanem a német alkotmányt is megsértette (meg schengent is természetesen), csak sajnos olyan kormányzati-politikai konstelláció van a németeknél, hogy per. pill. neki nincs alternatívája, ezért lehet még mindig hatalomban (ha lemondatnák, kormányozhatatlanná válna az ország).. - de ez nem változtat azon, hogy Merkel gyakorlatilag elárulta  a hazáját (ha szigorúan nézzük így van), azaz politikusbűnöző
Phylaxa 2018. 08. 09. 12:58
Előzmény: #8416  pampa
#8417
Pampa! Most miért írod ezt nekem? Én hozzászóltam ilyesmihez? :)
pampa 2018. 08. 09. 12:52
Előzmény: #8414  Phylaxa
#8416
Mészáros pl. nagyon sok olyan turizmushoz köthető céget vett meg és indított újra ami nagyon fontos az ország számára.Egy része csődben volt egy részére a bezárás várt.
.
Ahogyan az erőmű magyar tulajdonba vétele is azóta téma miután kiderült, hogy Mészárosé lesz. A kutya sem foglakozott vele még német volt a tulajdonosa.....
sorolhatnám hosszasan....
Phylaxa 2018. 08. 09. 12:48
Előzmény: #8412  Törölt felhasználó
#8415
Gondolj bele! "minden hívás nélkül". A svédek 2000 óta csinálják. Minden hívás nélkül megugrott a lakosságuk 8-ról 10 millára. Ok. :)
      
Azért vettünk részt benne szerintem, mert várták és fogadták őket, már jó ideje. Olcsóbb volt nekik. Aztán jött a pillanatnyi zárás és hirtelen előkerült a jogi háttér. Ugyanis az egésznek jövőbeni konzekvenciái vannak. De ez már az én véleményem. Az viszont, hogy baromi rég óta megy ez a dolog az tuti. :)
Phylaxa 2018. 08. 09. 12:44
Előzmény: #8413  pampa
#8414
Oups. Ebbe sosem szólok bele, ugyanis én örülök, ha magyar emberek gazdagodnak. Abba viszont beleszólok, ha a haszon nem nálunk kerül munkahelyteremtésre. Mert akkor még annál is szarabb, mint azok a külföldi cégek, akik ugyan nem hazaiak, de leglább itt fektetik be a megtermelt zsét és ezzel a lakosság jól járhat. Tehát a rendszerváltó pártokkal sem az volt a bajom, hogy meggazdagodtak (azt el ismerem, hogy könnyebbe volt nekik, mert csak egy profi hitel kellett a privatizáláshoz), hanem hogy eladtak mindent olyan külfödieknek, akik egyszerűen fenntartották úgy-ahogy és kiszipolyozták az egészet. Na ebbe beleszólok. :)
pampa 2018. 08. 09. 12:31
Előzmény: #8399  Peterbond
#8413
tisztázzunk először valamit.
neked a vagyongyarapodással van bajod, vagy a Mészáros család vagyongyarapodásával?
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 12:30
Előzmény: #8410  Phylaxa
#8412
Nem tudom, nekem továbbra is úgy rémlik, hogy a Keleti után és akkor már egy éve vonultak mindenféle hívás nélkül.
Phylaxa 2018. 08. 09. 12:21
Előzmény: #8408  signal2
#8411
Ajajjj! A vagyonok értékpapírokban, államkötvényekben vannak. Soha nem a működési költségek miatt vesznek el. Ha tudsz pénzt nyomtatni, az USA ezt tette, akkor valóban biztonságban van az ügyfelek pénze. Ha nem, mi nem tudunk, akkor egy válságban elfogy! Valakinek ki kell ugyanis fizetni a különbözetet. Tudom, majd a magyar állam kifizeti. Vesz fel hitelt rá nem? :)
Phylaxa 2018. 08. 09. 12:18
Előzmény: #8407  Törölt felhasználó
#8410
Biztosan rosszul emlékszel, ugyanis Merkel nagyon régen megmondta, hogy a multikultúra nem működik, vége. A telefonos lehallgatások után pedig hirtelen fordult. Erre indult meg mindenki. Ne mentegesd már a hölgyet, bevállalta, nem tagadja, vesztett. Szerintem azt is tudta, hogy veszteni fog, hiszen egy komoly ember nem fordul 180 fokot, hacsak nem kényszerítik rá. A szerencséje az volt, hogy a vetélytársak olyan kaliberű emberek voltak mint pl. a Schultz. A háta közepére kívánta mindenki. Most pedig már kormányozni sem tud. Szépen csendben lép majd le, mikor is már nincs többségi kormány. Ez a tippem.
Phylaxa 2018. 08. 09. 12:13
Előzmény: #8406  signal2
#8409
Merkel kijelentte, hogy várják a szíreket! Mindenki szír volt és mindenki menekült. Gondolom ezt úgy jelentette be, hogy felülnek egy repülőre és direktben odamennek nem? Merkelnek eszébe sem jutott, hogy végigvonulnak segy sor országon. Szíria ugyanis nem határos Németországgal. Merkel ezt nem akkor jelentette ki, amikor megtudta, hogy mivel lezárta az osztrák a határt ezért a Keletiben feltorlódtak, hanem sokkal korábban. Ne nekem magyarázd ezt, hanem annak, aki nem figyelte az eseményeket! Ugyanaz ez folyik most egyébként Spanyolországban. Bejelentik, hogy átvesznek mindenkit, akit az olaszok mostár nem engednek be, de cserébe várják a szolidaritást. Ez egy hatalmas hazugság úgy ahogyan van. 4 éve megy. Se vége se hossza. A szavazások változtathatnak csak rajta, mert a politikusok is csak az erőből értenek. Ez van.:)
signal2
signal2 2018. 08. 09. 10:58
Előzmény: #8405  Phylaxa
#8408
Pénztárnak van saját vagyona, párszázmillió Ft. Ebből működik. Az ügyfelek vagyona elkülönített letéti számlákon van, azt saját működésre nem használhatja fel, csak elvonhatja belőle az éves díjat, mondjuk 1%-t. Akkor megy csődbe, ha a saját vagyona elfogy. És igen, az ügyfelek vagyona átkerül egy másik pénztár kezelésébe. Lásd Dimenzió Pénztár esete.
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 10:57
Előzmény: #8404  Phylaxa
#8407
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha fordítva lett volna, szerintem a németek a Keleti pu. után "hívták" őket.
signal2
signal2 2018. 08. 09. 10:55
Előzmény: #8404  Phylaxa
#8406
Ez a meghívták egy akkora baromság, hogy ki sem láttok mögüle. Merkel akkor mondta (2015.08.25.), hogy minden szírt befogadnak, amikor már itt volt nálunk a tömeg, tehát mind a görögök, mind mi képtelenek voltunk megvédeni az uniós határokat. Játszunk még egy kicsit a tényekkel?
Phylaxa 2018. 08. 09. 10:53
Előzmény: #8403  signal2
#8405
Tehát, ha az mnyp csődbe megy, akkor a pénzem átkerül egy másik pénztárhoz, aki a saját zsebéből kifizeti nekem másnap az összeget? Miből? Ez valami jótékonységi dolog? :)
Phylaxa 2018. 08. 09. 10:50
Előzmény: #8401  signal2
#8404
A játék ott kedődött, hogy Németország meghívta őket, aztán hirtelen nem fogadta. "Keleti pályaudvar". Na ezt a játékot játszák nélkülünk inkább! Nem kell senkit végigvonultatni más orszgáokon, ha szükségük van rá. Vigyék direktben! A másik pedig a német elutasításnál: "kinél jelentkezett le?" Na oda kell visszamennie. Ez a Genfi-Egyezmény. Na jó, nem ismételgetem magam. Ha te akarsz valamit, akkor másokkal végezteted el az egész melót? Ugye nem? :)
signal2
signal2 2018. 08. 09. 10:50
Előzmény: #8402  Phylaxa
#8403
Ez igaz pénztárra, alapkezelőre, biztosítóra. Ott el van különítve sz ügyfélvagyon, amely átkerül más szolgáltatóhoz, ha az intézmény csődbe megy. Egy bank esetében ez nem így van. Ott a bank rendelkezik az ügyfelek pénzével. Ha a bank csődbe megy, csak a kötelező betétbiztosításban meghatározott 100.000 EUR-t kapod meg, a többi bukta.
Phylaxa 2018. 08. 09. 10:45
Előzmény: #8400  signal2
#8402
Hát azért, mert az állításodból az következik, hogy a Lehman, de bármelyik más magáncég nyugudtan csődbemehet, mert az ügyfelek vagyona külön számlán van és ha nem is férnek, hozzá, a hitelintézmények ugyanúgy adnak hitelt rá, mint a valós, meglévő tulajdonokra. Aztán amikor kiderül, hogy nincs meg, akkor egyszerűen lenyelik. Vicc kategória. :)
signal2
signal2 2018. 08. 09. 10:42
Előzmény: #8396  Phylaxa
#8401
A játék ott kezdődött, hogy sem a görögök, sem mi nem tudtuk megvédeni a határt. Még örülhetünk, hogy Németország átvette őket.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek