Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 09. 14. 18:00
Előzmény: #5408  elemes
#5420
" mostaninál szorosabb unió (lényegében föderatív európa) által igényelt módosításokat" Melyik népszavazáson is döntötték el Európa népei, hogy az eu-t nem mondjuk konföderatív, hanem föderatív irányba akarják vinni? Vagy netán ezt NEM Európa népei döntötték el és ők ennek a döntésnek nem bölcs meghozói hanem csak elszenvedő alanyai lennének?
hatosa 2017. 09. 14. 14:29
Törölt hozzászólás
#5419
elemes
elemes 2017. 09. 14. 14:02
#5418
egy kis update: az FBI rászállt az orosz propaagandasajtóra. link
-pny
-pny 2017. 09. 14. 12:26
Előzmény: #5416  Vazsmegyei
#5417
Rettenetesen unalmas már a trollkodásod.
Vazsmegyei 2017. 09. 14. 12:04
Előzmény: #5415  elemes
#5416
Az az igazság, hogy a véleményed putyin nélkül felesleges! Ha ennyire szereted putyint, hát legyen!
elemes
elemes 2017. 09. 14. 11:42
Előzmény: #5412  Vazsmegyei
#5415
"az a gazdasági hatalom, amely tulajdonképpen néhány vezetőn keresztül fogva tartja Európát!" ezek unalmas frázisok. Lehet, hogy te komolyan így is gondolod :-) Bőven elég eszed van ahhoz, hogy megértenéd miért: de fölösleges beléd a magyarázat, mert nem azért kapod a pénzt, hogy okosabb legyél, sőt. azért kapod a pénzt, hogy szajkózd amit putyin megrendelt.
elemes
elemes 2017. 09. 14. 11:39
Előzmény: #5411  Vazsmegyei
#5414
bizony, az USA modell néhány elemének átvétele megerősíteni az EU-t és akkor oroszország kiszolgáltatott pozícióba kerülne. teljesen megértem, hogy ezt nem támogatod.
elemes
elemes 2017. 09. 14. 11:39
Előzmény: #5410  Vazsmegyei
#5413
figyi, a te véleményed valahogy mindig az, ami putyinnak jó. ezt tökre megértem, ezért kapod a pénzedet, de hagy ne értsek egyet vele.
Vazsmegyei 2017. 09. 14. 11:22
Előzmény: #5408  elemes
#5412
UI:Kossuth Föderatív Unióját nem véletlenül dobták félre a maga korában, pedig már akkor meglehetett volna valósítani, de csak az osztrák-magyar Monarchiában! Most már az ötletet egész Európára kiterjesztette az a gazdasági hatalom, amely tulajdonképpen néhány vezetőn keresztül fogva tartja Európát!
Vazsmegyei 2017. 09. 14. 11:14
Előzmény: #5409  elemes
#5411
NEM! Ezt az USA modellt soha!Népszavazással sem támogatnám! Amit leírtál, az a diktátoroknak ad szabadkezet! Machiavellizmust idéző politika!
Vazsmegyei 2017. 09. 14. 11:08
Előzmény: #5404  elemes
#5410
Egyet azért mindig kifelejtesz! Az UNIOs "admin" nem lehet soha azonos néhány obskurus kiválasztott vezetőjének a játékszere! En például ritkán írom azt hogy EU, csak akkor, ha Európára érvényes amire hivatkozok. Mindig UNIOt említek, ha a jelenlegi "vezetőit" vagy politikáját helytelenítem! Európa maradjon meg Európának, minden ráerőltetett UNIOtól. Eléggé meg van félemlítve Európa azzal már, hogy mi lesz velünk, ha kilépne "magából"! Nem véletlenül húzzák a "rétesmadzagot" a Brexittel! Már most példát akarnak a többi ország elé állítani. A belépéshez sem kellett volna, akkor népszavazás, hogy most arra hivatkozva a kilépést is feltételekhez köthessék! Borzasztó amikor szabadsággal rendelkező országokat azzal riogatnak a szankcióikkal, még a gatyájuk is rámehet, mert ki lépni az tilos!
elemes
elemes 2017. 09. 14. 11:05
Előzmény: #5406  szivacs
#5409
"Én is tisztán szeretnék látni: ki miként képzeli el Eirópa jövőjét? Azzal együtt, hogy a szuverenitásukat feladják vagy sem. Egy csomó kérdésben "Brüsszelnek" joga legyen a fejük fölött dönteni, akaratuk ellenére, és kötelesek legyenek alávetni magukat vagy másként képzelik?" -- Ha engem kérdezel, a válaszom egyértelműen IGEN, a magyar kormány kezében nem szabad érdemi, stratégiai kérdéseket meghatározó jogköröket hagyni, ugyanazért, amiért 10 éves gyerekeknek nem adunk cigarettát, alkoholt, jogosítványt: nem tudnak felelősen dönteni. "Egy demokráciában egy a lehetőségeket feltáró nyílt vitát követő európai népszavazás teljesen megfelelő eszköz lenne, hogy kiderítsék vajon az európaiak hogyan akarák alakítani a saját jövőjüket." -- Egy népszavazás tökéletesen alkalmatlan eszköz annak eldöntésére, hogy "HOGYAN" akarják kialakítani a jövőjüket, ilyen típusú kérdésekben max 5 ember tud konszenzusra jutni. 500 millió nem. Népszavazást eldöntendő kérdésekről lehet kiírni. "A tagállamok legbölcsebb emberivel együtt gondolkodva megterveztük az új európát, amely az USA föderatív modelljéből átveszi azokat az elemeket, amelyek az elmúlt 200 évben beváltak és versenyképessé tették őket, de elhagytuk azokat, amelyek nem váltak be és idegenek az európai kultúrától. Támogatjátok ezt? IGEN / NEM"
elemes
elemes 2017. 09. 14. 10:58
Előzmény: #5405  szivacs
#5408
kifejezetten szükségesnek tartom, hogy a mostaninál szorosabb unió (lényegében föderatív európa) által igényelt módosításokat népszavazáson fogadják el azokban a tagállamokban, ahol nincs egyértelmű és nyilvánvaló támogatottsága. ezzel a föderációval a belépők lényegében lemondanak a honvédelem, a külügyek és a pénzügyek önállóságáról. én ezt kifejezetten támogatom -- de lehet, hogy mások ennek láttán inkább a szovjetunió védőszárnyai alá akarnak visszabújni, és ha a többség azt kívánja: ám legyen.
kimpaa
kimpaa 2017. 09. 14. 10:45
Előzmény: #5401  pampa
#5407
én maradok az Eu-ban, a nyugathoz akarok tartozni. Ti mehettek keletre a Kánaánba..
szivacs
szivacs 2017. 09. 14. 10:40
Előzmény: #5404  elemes
#5406
Én is tisztán szeretnék látni: ki miként képzeli el Eirópa jövőjét? Azzal együtt, hogy a szuverenitásukat feladják vagy sem. Egy csomó kérdésben "Brüsszelnek" joga legyen a fejük fölött dönteni, akaratuk ellenére, és kötelesek legyenek alávetni magukat vagy másként képzelik? Egy demokráciában egy a lehetőségeket feltáró nyílt vitát követő európai népszavazás teljesen megfelelő eszköz lenne, hogy kiderítsék vajon az európaiak hogyan akarák alakítani a saját jövőjüket. Meg tudnád mutatni, hol van az erre vonatkozó javaslat a küldetéstudattól túlhevült európaátalakítók részéről?
szivacs
szivacs 2017. 09. 14. 10:22
Előzmény: #5402  elemes
#5405
Szerinted jó lenne európai népszavazást tartani az EU jövőjérről?
elemes
elemes 2017. 09. 14. 09:44
Előzmény: #5403  Vazsmegyei
#5404
én nem akarok buktatni senkit. ezt komolyan mondom. szerintem nagyon gáz, amikor valaki azzal a jelszóval politizál, hogy "le kell váltani" vagy "meg kell buktatni" vagy (ha éppen kormányoz) "meg kell védeni" -- ezek mind azt jelzik, hogy nincs koncepciója, nincsen jövőképe. én tisztán szeretnék látni: ki az, aki EU tagként képzeli el az ország jövőjét, azzal együtt, hogy a szuverenitásunkat feladtuk és egy csomó kérdésben "Brüsszelnek" joga van a fejünk fölött dönteni, akaratunk ellenére, és kötelesek vagyunk alávetni magunkat. egy népszavazás teljesen megfelelő eszköz lenne, hogy vajon a magyarok hogyan látják a jövőt.
Vazsmegyei 2017. 09. 14. 09:27
Előzmény: #5402  elemes
#5403
Miért? Kinek lenne az jó? Miért erőlteted az UMIOs népszavazást? Mert csak ezzel tudnád orbánt buktatni? Reálisabb gondolatokkal is rendelkezel, ne erőltesd ezt a vonalat.
elemes
elemes 2017. 09. 14. 09:06
Előzmény: #5401  pampa
#5402
szerinted jó lenne népszavazást tartani az EU-ból való kilépésről?
pampa 2017. 09. 14. 08:38
Előzmény: #5389  pampa
#5401
"Rámutatott: közös valutaalapot, valamint gazdasági és pénzügyminiszteri posztot kellene létrehozni a belső piac megerősítése, az integráció mélyítése érdekében. Elmondta, utóbbihoz nem szükséges új hivatal, a tisztséget a bizottság egyik tagja is betölthetné, aki egyben az eurócsoport elnöke is lenne.“Nincs szükség párhuzamos struktúrákra” – fogalmazott.Mint mondta, támogatná az Európai Bizottság és az Európai Tanács elnöki tisztségének összevonását az EU működésének hatékonyabbá tétele érdekében. Juncker arra is felszólított, hogy bizonyos külpolitikai kérdésekben ne egyhangúsággal, hanem minősített többséggel hozza meg döntéseit a tagállami kormányokat tömörítő tanács, vagyis szűnjön meg a tagállamok vétójoga." "hanem minősített többséggel hozza meg döntéseit a tagállami kormányokat tömörítő tanács, vagyis szűnjön meg a tagállamok vétójoga." Na, végre! Csak kibukott az a bizonyos pacipracli! Abban az esetben, ha ez tényleg napirendre kerül újabb szavazást kellene kiírni a maradás vagy távozás megerősítése végett. szvsz

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek