Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 05. 24. 09:05
Előzmény: #14418  Dehogynincs
#14420
Tegnap háromféle blue chipet is vettem a tőzsdén. Mindhárom tovább esett. Kérhetem az eredeti állapot visszaállítását?"
.
Önként vagy kényszerből vetted?
.
Ne keverjük a kötelező biztosítást ide!
Csak a leglényegesebb különbség, hogy OTT VERSENY van!
.
A MNYP rendszerben volt verseny?
.
Akkor befizetjük magáncéghez, az becsődöl, és az ÁLLAM az adófizetők adójából kártérít! Ügyes!!!!!
.
Itt nem kellett bíróságra várni, ahogyan az ÁLLAM bevezette (gondolom volt hozzá joga)  úgy az ÁLLAM kivezette (gondolom ahhoz is volt joga).
.
Nem vették el a tulajdonodat!
Ugyanúgy megkapod amit nyugdíjba vonulsz.
pampa 2018. 05. 24. 08:58
Előzmény: #14417  Törölt felhasználó
#14419
Miért kapna 100% nyugdíjat az aki a befizetése egy részét magán számlán gyűjti?
Választhattak!
100 % állami vagy az a magán amit összegyűjt!
Itt VOLT választási lehetőség!
.
Érdekes arra még nem jött reagálás, hogy a KÖTELEZŐ belépés egy MAGÁNRENDSZERBE miért nem váltott ki tiltakozást azok részéről akik most keményen kritizálnak?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 24. 08:55
Előzmény: #14414  pampa
#14418
Most sem válaszoltál a hazugsággal kapcsolatos kérdésemre.
"Az ÁLLAM előírta, hogy KÖTELEZŐEN létesíts ÜZLETI kapcsolatot EGY MAGÁNCÉGGEL!"
Mi ebben a meglepő? A gépjármű kötelező felelősségbiztosítása is így működik.
Most nem dolgozom nyugaton, de három évig kijártam dolgozni. Pár hét alatt megkerestem az itthoni éves fizetésemet.
A pénztáraknak is hasonló alapjuk van csőd esetén, mint a bankoknál az OBA.
A pénztárak felügyeletére is vannak eszközei az államnak.
Az eredeti állapot visszaállítást jogvita esetén szokta megállapítani a bíróság.
A manyupok esetében semmiféle jogvita nem volt. A hatályos törvények szerint keletkezett ez a magántulajdon. SL oligarcha, ML stróman vagy TI vej esetében már nem vagyok ebben ennyire biztos.
A magántulajdon elvétele a jogállamot gyengíti.
Tegnap háromféle blue chipet is vettem a tőzsdén. Mindhárom tovább esett. Kérhetem az eredeti állapot visszaállítását?
Törölt felhasználó 2018. 05. 24. 08:52
Előzmény: #14416  pampa
#14417
"Nem VÁLLALTA, KÖTELEZŐEN előírták egy korcsoportól!"
Mint most a nyugdíjrendszer.
Ki vállalja a vállalja a felelősséget, hogy lesz elég befizetés amikor nyugdíjas leszek.
Külön figyelmedbe ajánlom, hogy a munkaadó által történő befizetés már nem járulék.
"A többi megtakarítás ÖNKÉNTESSÉGRE épül! "
Az eredeti magyarázat az volt, hogy nem költhetem el szabadon.
"Aki visszalépet nyugdíjazása esetén 100% nyugdíjat kap! "
Nem azt fenyegették aki visszalépett, hanem a fenyegetéssel érték el hogy lehetőleg mindenki visszalépjen.
Nem érzed ezt egy "pici" kényszernek? Teljesen szabad, befolyás nélküli,  döntés?
pampa 2018. 05. 24. 08:26
Előzmény: #14415  Törölt felhasználó
#14416
"A pénztártag vállalta ezt a kockázatot"
.
Látod ezek azok a bizonyos árnyalt csúsztatások amire építve tovább lehet lépni és építkezni....
.
Nem VÁLLALTA, KÖTELEZŐEN előírták egy korcsoportól!
.
A többi megtakarítás ÖNKÉNTESSÉGRE épül! Önként lép be, és ismeri a feltételeket teljes körűen!
A MNYP esetében ez sem helytálló!
.
Aki visszalépet nyugdíjazása esetén 100% nyugdíjat kap! 
Így VISSZA került a befizetése oda ahol a helye!
Törölt felhasználó 2018. 05. 24. 08:09
Előzmény: #14412  pampa
#14415
Nagyon tetszik amit csinálsz, de szerintem Te sem gondolod komolyan.
Nem is értem miért csinálod.
"Miért KÉNYSZER az ahol van VÁLASZTÁS ellenben azzal amikor NINCSEN? "
Ezek szerint az nem is számít miből lehet választani.
Vagy elveszik a MNYP-d, vagy elveszik az állami rendszerbe történt befizetésed.
Szabad a választás, semmi kényszer;)))
"Miért magántulajdon az amit NEM vihetek haza,"
Akkor semmilyen egyéb szervezett nyugdíj megtakarítás sincs biztonságba, mert nem vihetem most haza, ezért nem magántulajdon?
"Ki kártalanítja akkor a pénztártagot, ha az becsődöl?"
A pénztártag vállalta ezt a kockázatot. Ha elveszti marad az, amit az állami rendszerbe történt befizetése után kap. Ki kártalanítja azokat, akik nem fizetnek az állami rendszerbe?
"Ki fizeti meg a járulékbevétel kiesés miatt felvett hitel kamatát?"
"Miért LOPÁS az, ha egy kormány eredeti állapotot állít vissza?"
Szerinted ez történt?  A nyugdíjkasszába került az MNYP vagyon?
pampa 2018. 05. 24. 08:07
Előzmény: #14413  Dehogynincs
#14414
A másik rendszer is KÉNYSZERRE épült!
Az ÁLLAM előírta, hogy KÖTELEZŐEN létesíts ÜZLETI kapcsolatot EGY MAGÁNCÉGGEL!
.
Ebben sohasem láttak kivetnivalót azok akik bírálják a MNYP módosítását.....
Ahogyan abban sem, hogy az ÁLLAM úgy tette kötelezővé, hogy még nem volt rendesen kidolgozva a VISSZAFIZETÉSI rendszer!
Ellenben KÖTELEZŐEN előírta azt a %-ot amit a pénztár magára költhet a befizetésből!
Nem teremtett így VERSENYT a pénztárak között!
.
Ezt  nem látják azok akik bírálják az átalakítást....
Végér csak annyit:
Te nyugaton dolgozol?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 24. 07:59
Előzmény: #14412  pampa
#14413
"Mármint arra gondolsz, hogy egy felvetés csak azon részére reagál, ami őt igazolja?"
Igen. Arra gondolok.
Legényesen átsiklottál afölött, hogy szabad-e hazudni. Szabad-e hazug ígéretekkel kicsalni a választók szavazatait?
"Miért magántulajdon az amit NEM vihetek haza,NEM használhatom fedezetként?"
Azért magántulajdon, mert a hatályos törvényben ez áll.
Azért nem viheted haza és azért nem használhatod fedezetként, mert van olyan magántulajdon, amivel nem rendelkezhetsz korlátlanul. Az önkéntes pénztári vagyonom is ilyen. Magántulajdonom, de nyugdíjcélú magántulajdonom. Csak korlátozottan férek hozzá.
Azzal egyetértek, hogy az állami felosztó-kirovó rendszerben kényszer van. Mindenkinek kötelező az állami rendszerbe belépni. Hacsak nincs annyi esze, hogy nyugatra menjen dolgozni.
pampa 2018. 05. 24. 07:47
Előzmény: #14411  Dehogynincs
#14412
Troll módszer?
Mármint arra gondolsz, hogy egy felvetés csak azon részére reagál ami őt igazolja?
.
Rákérdeztem már többször, nem igazán válaszolt senki sem.....csak azt a részt erőltette ami őt igazolja....
.
Miért KÉNYSZER az ahol van VÁLASZTÁS ellenben azzal amikor NINCSEN? (belépés kötelező volt egy korcsoportól)
Miért magántulajdon az amit NEM vihetek haza,NEM használhatom fedezetként?
Ki kártalanítja akkor a pénztártagot, ha az becsődöl?
Ki fizeti meg a járulékbevétel kiesés miatt felvett hitel kamatát?
Miért LOPÁS az, ha egy kormány eredeti állapotot állít vissza?
.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 24. 07:17
Előzmény: #14391  pampa
#14411
"Most is megvan a befizetése, amint nyugdíjba megy megkapja!"
Ebből a hamis állításból is látszik, hogy fogalmad sincs a nyugdíjrendszerekről.
A felosztó-kirovó rendszerben nincs tőke. Beszedik a járulékokat az aktívaktól és ezt azonnal kifizetik járadékként a nyugdíjasoknak.
Azon viszont gondolkodj el erősen, hogy miért ruházod föl az állami nyugdíjrendszer pilótajátékát a tőkefedezeti rendszer előnyeivel!
Itt éppen arról van szó, hogy amikor a kifosztott pénztártagok nyugdíjba mennek, akkor nem lesz elégséges számú aktív befizető, mert kitántorogtak nyugatra, mert munkanélküliek vagy meg sem születtek.
Te szoktad használni a kínos kérdésekre azt a trollkodó szófordulatot, hogy ezt már ezerszer megtárgyaltuk, ami nálad azt jelenti, hogy számodra kínos a téma és inkább hagyjuk.
Nem akarlak győzködni, mert egy kommunistára az jellemző, hogy kommunistaként viselkedik.
1. Elveszi mások magántulajdonát.
2. Hazudik. Azt ígéri, hogy megvédi, de ehelyett kifosztja.
3. Az állami tulajdont magasabb rendűnek tartja a magántulajdonnál.
4. Buta vagy aljas. Ez "megengedő vagy", mert többnyire egyszerre buta is és aljas is.
5. Olyan küldetéstudata van, hogy minden célja szentesíti az eléréséhez használt eszközeit.
offshort
offshort 2018. 05. 23. 20:59
Előzmény: #14408  offshort
#14410
peter_s 2018. 05. 23. 20:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#14409
Milyen baj? A vállalatok alkalmazkodnak majd az új helyzethez, ahogy eddig is. Elviszik a termelést olyan országba, ahol van munkaerő és/vagy toboroznak vendégmunkásokat Ukrajnában, Szerbiában. Ez van most is. Középtávon pedig rákényszerítik az államot olyan adó- és járulékcsökkentésekre, amelyek lehetővé teszik a munkajövedelmek gyorsabb emelkedését alacsonyabb adóterhek mellett - ez a folyamat egyébként már elkezdődött. Nemsokára azért kicsit lehűtik majd ezt a túlhevített gazdasági környezetet a jegybanki szigorítások, rövidesen Nyugat-Európában sem lesz ekkora munkaerőhiány mert az aggregált kereslet is visszaesik majd. Nem nagyon értem ezt a világvége hangulatot, a gazdaság mindig alkalmazkodik a kialakult helyzethez és az egyensúlyi helyzet kialakítására törekszik. 1348-ban sokkal nagyobb probléma volt Európában, akkor a kontinens lakossága 1/3-al lecsökkent a pestis miatt, akkor a jövedelmi viszonyok jelentősen átrendeződtek, a parasztok munkája felértékelődött és az élet ment tovább, 2018-at írunk mégis áll Európa. Ma ennél sokkal kisebb népességcsökkenésre vonatkozó prognózisokat már világvége hangulat leng körül.
offshort
offshort 2018. 05. 23. 19:44
Előzmény: #14401  offshort
#14408
Mögismerni a kulákot fekete házárul, 
földbe ásott búzájárul, rejtett aranyárul. 
Sej, ellenséges kuláknépség ... 
tőled már nem félünk ... 
:D 
-pny
-pny 2018. 05. 23. 19:08
Előzmény: #14406  kimpaa
#14407
Pedig lophatott volna rá valamilyen szöveget:)
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 23. 18:48
Előzmény: #14402  kimpaa
#14406
hehe, újabb vitageneráló:
Román államfő a kormánynak: hagyják békén a magánnyugdíj-alapokat, az az emberek pénze!4
Schmitt Pál nem szórt ilyen dörgedelmeket anno.
BPJudit 2018. 05. 23. 18:45
Törölt hozzászólás
#14405
Törölt felhasználó 2018. 05. 23. 18:29
#14404
bigyula 2018. 05. 23. 18:17
Előzmény: #14391  pampa
#14403

"Most is megvan a befizetése, amint nyugdíjba megy megkapja!"
.
Ugye tudod, hogy ez már nem feltétlenül igaz? Módosították a törvényt: a nyugdíj már nem jog, hanem adható. Ha van rá keret... Köszönjük fityesz...
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 23. 18:04
Előzmény: #14387  pampa
#14402
Romániában most mondta ki a köztársasági elnök, hogy az magántulajdon, be is másoltam a Magyarországos topikba a cikket.
Loptak bizony elvtásaid, védd csak a gazembereket
offshort
offshort 2018. 05. 23. 18:03
Előzmény: #14400  Dehogynincs
#14401
még a végén a kulákokat is internálják ! 
:D

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek