Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2015. 08. 21. 12:26
Előzmény: #359  trochosa
#360
"Szóval olyan nincs, hogy magaddal is tedd meg, amit másokkal :)"

Ennél sokkal "rosszabbak" is vannak a Bibliában.
"Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!"
trochosa 2015. 08. 21. 12:13
Előzmény: #357  Bekre_Pal
#359
Sok neve van. Jézus legfőbb parancsolatként nyilatkozott róla.
Csak persze, nem úgy, ahogyan az én logikai bakugrásos példámból következnék visszafelé. Szóval olyan nincs, hogy magaddal is tedd meg, amit másokkal :)
trochosa 2015. 08. 21. 12:06
Előzmény: #356  Bekre_Pal
#358
Koránt sincs épp tele, de akkor sem intézhető el azzal, hogy faszság, ami már nem érvényes. Igazán szélről való ennek a témának részletezése, de az Úr azonos Jézussal. Ez a mai keresztény nagyegyházak mindegyikénél sarokkő, aminek vitatása sokakat juttatott korábban a másvilágra.
Ezek a részek hivatkozási alapnak felhasználhatók. Mindkettőben. Hogy ki és mikor, történelmi távlatban részletkérdés. Oszt egyszer ide lapoztak, egyszer oda. Mikor hol nyílt ki. Ma viszont már nem lapoz senki sehova.
Ismertem olyan mélyen vallásos házaspárt, ahol a papa az ószövetségre hivatkozva nyomta orrba mamát.
Bocsánat az offért.
Az viszont már talán témába vág, hogy milyen gyakran hivatkoznak keresztény kulturális gyökerekre, holott legfeljebb keresztény szimbolikát láthatunk. De arra sem sokan kíváncsiak, és a legtöbb ember annyira érti, mint az iszlám kalligráfiát. Ha ennél több is felüti a fejét, akkor bíróságon tiltják be. Ezt a félhülye európai közönség tudomásul is veszi, de a muszlimok nem. És nem is fogják. Ölni és meghalni képesek sokan ma is a vallási elveik érvényesítéséért, és másokra is kötelezőnek tételezik. Ránk is. Mi pedig már leszoktunk a mártíromságról, ezért sajnálkozva és méla undorral elvágják a torkunkat, mint a csirkének.

Apropó, a korán olvasmányos? Egyszer volt egy nyomtatott magyar nyelvű példányom, de eltűnt. Megvan digitálisan, de az is nagyon távol áll az olvasmányostól.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 11:17
Előzmény: #346  trochosa
#357
na tessék, neve is van neki

aranyszabály, nem fosszabály, akkor talán sokra tartják, lehet, hogy joggal

amerika és franciaország sem egységes, mint ez a kis országunk se, én nem szeretném, ha pl. engem összemosnának a felcsúti uralkodó által meghatározott összes történéssel. úgyhogy ország=/=ember
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 11:13
Előzmény: #336  trochosa
#356
igen, az ószövetség tele van azzal, hogy az úr azt mondta, ha hoz dávid x darab filiszteus (értsd palesztin) előbőrt, akkor jó arcnak fog számítani, meg egyéb faszságok

azt a könyvet is olvastam, nem csak a koránt, bár az ószövetség nem túl olvasmányos sajnos.

a mai kereszténység azóta megreformálta a hitet az újszövetség által, de az iszlám még valahol az ószövetségnek megfelelő erőszakosságban létezik
trochosa 2015. 08. 21. 11:05
Előzmény: #348  pandatag
#355
Semmi vallástörténet. Ez a jelen. Vastag ám az a biblia, sok minden van benne, nem csak Jézus. Az apró betűs részek nem a végén vannak.
És nyilván a korán sem a gyilkolászásról szól az elejétől a végéig.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 11:05
Előzmény: #350  trochosa
#354
elvileg nem azonos

nehezen tudtam kikölcsönözni ezt a ritka forrást de megosztom :)
link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 11:02
Előzmény: #351  McLain
#353
azért élnek meg alacsony státuszú munkákból, amiből itthon 5 napig lehetne létezni, mert jobban képzettek? vagy valamit félreértettem?
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#352
Na kérem, itt az élő példa a 600 éve bekuncsorgott cigányok, a sajátjuknak tekintett /?/ országot is eladják, ha éppen nekik úgy tetszik, Beilleszkedni soha de soha nem fognak, itt meg ott szívni fogják a vérét azon országoknak ahol vannak !
Megoldható probléma ez az un. bevándorlás, de akkor ennek radikálisnak kell lenni, különben Európa iszlamizálódik, úgy fog járni mint Irak, Líbia, Szíria. Lehet velem nem egyet érteni,elítélni, rasszistának jelölni, de valami nagyot kellene lépni ez ügyben 4
McLain 2015. 08. 21. 10:26
Előzmény: #347  exmnbs1
#351
úgy,hogy képzettebbek,mint a bevándorlók.
trochosa 2015. 08. 21. 10:23
Előzmény: #285  Bekre_Pal
#350
A kunok és a tatárok is sokszor jöttek be, nem volt mindig a seggükben valaki. Már ha az egyes forrásokban kunoknak, tatároknak nevezett közönség azonos.
mondeos 2015. 08. 21. 10:23
Előzmény: #347  exmnbs1
#349
Beszélj olyannal, aki kint dolgozik és megtudod. Én már tudom.

Válaszolsz a kérdésekre?
pandatag 2015. 08. 21. 10:18
Előzmény: #336  trochosa
#348
Hát ha vallástörténész is akarsz lenni, az elég nagy macera, lévén, hogy a jelenlegi Biblia egy kis kivonatolt, átszerkesztett marketing anyag.:)) Jézus elég jó arc volt, liberális. Olyat nem találsz tőle, hogy a nem keresztényeket meg kell ölni.
Ha beírod a gugliba pl: "ami a bibliából kimaradt" sok fura dolgot olvashatsz. Pl. A kalkedóniai zsinatig 451-ig az eredeti kereszténység tanai nem voltak benne az ószövetségben.:( Pech. Akkor kezdtek a fejesek válogatni, - ne feledjük akkoriban volt bukta a római birodalom és nagy zsé/hatalom volt a tét - ez benne maradhat a Bibliában, ez csak megzavarja a fejeket, - ezt kihagyjuk-akik nem fogadták el, azokat simán kiátkozták.:) Jó mi? Erre mondták a gnosztikusok, hogy ja, ha ti emberként válogattok Isten fiának tanításaiból- akkor szevasztok, mi lelécelünk. Csá! Ti meg csak szerkesszetek tovább.

Szóval csak óóvatosan. ("ecce homo")
exmnbs1 2015. 08. 21. 10:06
Előzmény: #345  mondeos
#347
". Még kint sem lehet annyit keresni (most ugye az alsóbb munkakörökről beszélünk), amennyiből 1 kereső egy 2-5 tagú családot el tud tartani. "

a kinti magyar munkavállalóknak ez miként sikerül???
trochosa 2015. 08. 21. 10:06
Előzmény: #293  Bekre_Pal
#346
Ezt aranyszabálynak titulálják, ha jól tudom. Soha, sehol nem működik. Ahol leírják, ott is csak kizárólagosan egy belső etnikai vagy szellemi közösségre tartják érvényesnek. De ott sem működik. Európában sem működik Amerikában sem működik. Kicsit sem.
Ha működne, Amerika és Franciaország most épp saját magát bombázná szarrá, ugyanis másoknak épp ezt kívánták és cselekedték.
mondeos 2015. 08. 21. 10:05
Előzmény: #343  exmnbs1
#345
Ha ez így van, akkor nincs gond, minden gond meg fog oldódni. Ugyanis éhen fognak halni. Még kint sem lehet annyit keresni (most ugye az alsóbb munkakörökről beszélünk), amennyiből 1 kereső egy 2-5 tagú családot el tud tartani. Mert azt ne gondoljuk, hogy mindenki dolgozni fog.

Válaszolsz a kérdésekre?
exmnbs1 2015. 08. 21. 09:59
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#344
"Az Európa Tanács főtitkára csütörtökön elmarasztalta Szlovákiát az országba érkező menekültek diszkriminációja miatt - írja az MTI. Thornbjörn Jagland a Twitterére írta ki, hogy „a menekültek elutasítása vallásuk alapján nyilvánavaló diszkrimináció."
exmnbs1 2015. 08. 21. 09:57
Előzmény: #341  mondeos
#343
kb 140EUR-t írtak/hó Németo-ra
exmnbs1 2015. 08. 21. 09:56
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#342
((((((((((
mondeos 2015. 08. 21. 09:55
Előzmény: #338  exmnbs1
#341
Pontos összegekkel nem vagyok tisztában.

Elmennék, ha nagyon muszáj lenne, de kb a következő, max az azt követő országba. Semmiképp sem másik kontinensre. És a családom nélkül egy lépést se tennék.

Most te is válaszolnál a neked feltett kérdésekre?

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek