Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2015. 08. 20. 10:33
Előzmény: #239  exmnbs1
#240
"Most ugyanis Németország törvényei alapján szinte mindenkit befogad, aki polgárháborús övezetből jön.

Idén a 34 ezer szír bevándorlóból összesen 7 (!!) nem kapott engedélyt a maradásra."
link
exmnbs1 2015. 08. 20. 10:21
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#239
" visszatoloncolom"

miközben ideírkálsz???? az igen)))))))))))))
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 10:20
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#238
A határőrizet az szerintem ha jön a határsértő "menekült" akkor visszatoloncolom rögtön azon a helyen ahol bejött.
Ellenben most betessékeljük őket a fővárosba, az országba. Elképesztő amit teszünk, arra hivatkozva, hogy ez Eu. előírás!
exmnbs1 2015. 08. 20. 10:18
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#237
valami sosem hallott alakulat gyüjtöget lent aláírásokat előre hozás ügyben
exmnbs1 2015. 08. 20. 10:16
Előzmény: #224  trochosa
#236
"A segélyszervezetek munkáját nem érdemes támadni és károsnak hinni"
az ideírogatást annyi időre fel lehet függeszteni míg ti is kilátogattok a Keletibe.
metro kijárattól az állomásig is tele van a menekültekkel. van alattuk nagyméretű polifoam, pokróc, némelyeknél paplan.
volt olyan kisfiú amelyik síoverállban rohangál

hosszú ujjú pulcsikban vannak, de némelyik bermudában. ismét van labdázó kisgyerek, és az egyik pokrócon láttam A3-as rajzlapon gyerekrajzokat is.

na ezek a cuccok nagyrésze a segítőktől van szvsz, nem kell őket lebecsülni.

ha visztek a gyerekeknek kekszet nektek is meg fogják a szülők köszönni és rátok mosolyognak
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 10:08
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#235
"a Fidesz népszerűsége ismét nőtt!"

Ennél nagyobb baj az, hogy az eliszlámosítást támogató pártoknak vannak hívei. Többen vannak, mint amennyi indokolt lenne a lakosság mentális állapotát tekintve.
_pampa 2015. 08. 20. 09:56
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#234
"Ezek szerint az uszítás Jobban Teljesít! "

Mit neveznél uszításnak?
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 09:37
Előzmény: #213  _pampa_
#233
"Mint írtam az lenne a jó ha egyszer olyat sikerülne írni amivel el lehet érni a -40,-50 értéket."

Ne reménykedj, nem vagy olyan érdekes.
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 09:35
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#232
Ez így van Döncike!
Például ama új közvélemény kutatás szerint a Fidesz népszerűsége ismét nőtt! Miután a Nagy Vezír Jobbikosabb a Jobbiknál!
Ezek szerint az uszítás Jobban Teljesít!

Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 09:25
Előzmény: #230  mondeos
#231
Politikai haszonszerzésből segítenek és pózolnak egyesek. Néhány jóhiszemű amatőr segítő kivételével szarnak ők nagy ívben az emberre.
mondeos 2015. 08. 20. 09:20
Előzmény: #227  _pampa_
#230
Én is így gondolom.
De megértem őket, hogy egyik ember segít a másikon.
Ugyanakkor a döntéshozóknak meg kell lépni azokat a lépéseket, amik az egész társadalom érdekeit szolgálják.

(azért van bennem egy mély megvetés irántuk, hogy amikor magyar embernek kellett volna segítő jobbot nyújtani, akkor elfordultak)
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 09:18
Előzmény: #222  trochosa
#229
Minden olyan törekvést blokkolnak, ami az áradat megfékezésére irányul. Pár évvel ezelőtt még kőkemény feltételei voltak a schengeni tagságnak, emlékezzünk csak Romániára, amely a mai napig nem lehet tag a tökéletlen határőrizetre való hivatkozással. Ma viszont az olasz haditengerészet egyenesen értük meg a líbiai partokra. Ilyen korábban eszükbe nem jutott volna, most mégis megteszik. Minden európai vezető olyanokat művel, ami nemrég még tilos volt. Ez a változás csak kemény nyomás hatására alakulhatott ki, önmagától biztosan nem.
trochosa 2015. 08. 20. 09:13
Előzmény: #227  _pampa_
#228
Akik már itt vannak Európában, azok itt is maradnak tartósan. Akik már útnak indultak, és felszámolták az egzisztenciájukat, nincs veszteni valójuk. Szándék sincs a megállításukra. Akik most gondolkodnak, semmilyen megbízható információval nem rendelkeznek a lehetőségekről. Illúziókkal viszont ellátják őket és a hírek szerint pénzzel is. A segélyszervezetek munkája nem oszt, nem szoroz, nem káros, és nem is old meg semmit.
_pampa_ 2015. 08. 20. 09:03
Előzmény: #224  trochosa
#227
Nem biztos, hogy "jót" tesznek.

Azt a hibás érzetet kelthetik a még azon töprengőkben, hogy induljunk e.... JÖJJENEK!

szvsz
trochosa 2015. 08. 20. 09:02
Előzmény: #210  exmnbs1
#226
Nem álmodtam. Hallottam. Én is ki vagyok szolgáltatva az egymással teljesen ellentétes tartalmú híradásoknak. Viszont beleillik a képbe, és az iszlám valóban így működik. Lehet, hogy az Európában megtelepedett és létrejött iszlám közösségek elpuhányodtak, de ezen majd segítenek a bevándorolt milliók és felvilágosítják őket, mi is a teendő...
mondeos 2015. 08. 20. 09:01
Előzmény: #224  trochosa
#225
Én megértem őket és szükség is van rájuk. Viszont ez semmit sem old meg. Ennél tovább kell látni. Az ő feladatuk ez, másoké pedig, hogy meghozzák a többi döntést.
trochosa 2015. 08. 20. 08:57
Előzmény: #221  mondeos
#224
A segélyszervezetek munkáját nem érdemes támadni és károsnak hinni. Természetes és normális emberi érzésekből fakad, és talán enyhíteni tudja kicsit a biztosan bekövetkező tömeges indulatokat. Ugyanakkor nagyfokú ostobaság azt hinni, hogy ezzel a problémák lényege megoldódik.
_pampa_ 2015. 08. 20. 08:53
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#223
Esetleg a Török-Kurd konfliktus következményéről...

Forrong a világ, Ázsiában pedig napi gond az ivóvíz hiány!

Megindul 100 milla indiai,kínai,bangladesi,pakisztáni,afgán szerencsétlen földönfutó?

Mit mondanak liberális barátaink?
Nem kérünk a gyűlölet kerítéséből!

Ők nem.....

szvsz
trochosa 2015. 08. 20. 08:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#222
Nem tudom kitalálni, az USA-nak miért lenne érdeke Európát elárasztani iszlám bevándorlókkal. Egy destabilizált Európában még az érdekeit is nehezebben vagy sehogy sem tudná érvényesíteni. Azt viszont el tudom képzelni, hogy az USA külpolitikáján kívül eső amerikai szervezetek pénzelik a terrorszervezeteket és az inváziót.
mondeos 2015. 08. 20. 08:50
Előzmény: #219  trochosa
#221
Én ezt a részét nagyon nem értem. Sokan nem gondolnak bele, hogy itt nem pár ezer emberről van szó. Itt irtózatosan sok ember tart felénk, ekkora mennyiségről, ha akarnánk se tudnánk gondoskodni.

De a "lényeg", hogy adjunk nekik itt enni, inni és minden gond megoldódik :(

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek