Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 09:21
Előzmény: #90679  stock33
#90680
Ezt elfogadjuk, de régóta a cég könyvvizsgálója, nem tudom menet közben , év közben mennyire figyeli a pénzügyeket, de ezért egy jogállamaban már perelhető lenne. A beszámoló előtt kiugrani , ennyi céggel maga mögött amit szétszedett. Ez furcsa. Még ha igaza is van. Ezért kétségeink vannak. Persze a cégvezetésben sem  hiszek. :D
stock33
stock33 2021. 05. 03. 09:17
#90679
valami kegyetlenül abszurd az, amikor egy cég tulajdonosai kiakadnak a könyvvizsgálóra, mert az csalásgyanút jelez, és a tulajdonosok a mellett érvelnek, hogy a csalás gyanúja ellenére a csalással gyanúsított vezetőség által összeállított beszámolót ugyan véleménnyilvánítás megtagadásával, de auditálnia kellett volna, hogy a, még egyszer leírom, csalással gyanűsított vezetőség által összeállított beszámolót közgyűlés elé vive azt meg lehessen tárgyalni
.
a könyvvizsgáló kötelessége az, hogy ha csalás gyanúja merül fel, akkor azt jelezze, és bármennyire is elképzelhetetlennek tűnik nektek, nem kötelessége csaláshoz asszisztálni. pont ellenkezőleg
.
ha a könyvvizsgáló csalást fedez fel és arról megfelelő mélységben megbizonyosodik, vissza kell lépjen a megbizástól. ha nem teszi, akkor közfelügyeleti hatóság meszelheti el a könyvvizsgálót (vonja meg az engedélyét, stb.)
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300028.ngm
.
hogy gyapjas mennyire tudja azt, hogy mi is ennek a menete jól jelzi, hogy tudtommal ő maga is azon kevés igazságügyi könyvszakértő egyike, aki a közfelügyeleti hatóság ellenőre. talán ha tucatnyi könyvvizsgáló egyike, aki hatósági ellenőr is egyben. pontosan tudja, hogy mi ennek a menete, lévén ő szokta ellenőrizni azt, hogy a sokszáz könyvvizsgáló betartja-e azokat az előírásokat, amikert ő itt betartott
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 07:35
Előzmény: #90677  kupec
#90678
Teljesen igaz amit írsz, a kockázatnak megfelelően kevesebb összeget raktam a papírba én is. Tisztában voltam a veszéllyel. Ezeknél a papíroknál lehet nagyot nyerni és bukni. Rulett papíroknak hívom Őket. :D
kupec 2021. 05. 02. 23:17
Előzmény: #90672  mezobandi
#90677
Mindenki aggódik a befektetése miatt, de ez még nem ok az Általad használt stílusra és hangnemre. 
.
Ugyanakkor ezek a befektetések igencsak spekulációs céllal történtek Részedről is, részükről is, a sokszorozás reményében. Az ilyen típusú papírokban egyaránt benne van a teljes bukás kivezetéssel és a 100x-ozás lehetősége. Nyilván a második miatt fektettél Te is ilyen papírokba: sokat akartál nyerni! Ha nem így lenne, akkor megbízható osztalékpapírokat vettél volna. Ez most lehet, hogy nem jött be, vsz ennyiről van csupán szó.
.
A tőzsdébe (BÉT) vetett bizalom vsz nem az OTT1 esetén bukott meg, hanem főként az Opus/Konzum miatt, illetve az App, 4iG vagy SET okán, amely történetnek a legújabb fejezete a MOL esete. A fő probléma ezek miatt van - az OTT1 csupán egy porszem ebben a buliban, illetve ezekhez képest.
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 23:10
Előzmény: #90672  mezobandi
#90676
Na mi az igazsag? Mond! Mi is azt szeretnenk tudni. Ami soha nem derul ki? Erdekes, teged olvasva, nekem is az agressziv szo jut elsonek eszembe...
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 23:10
Előzmény: #90672  mezobandi
#90675
Értünk,  hogy aggódsz értünk, menj amcsiba nem is értem mit keresel még itt. Itt fárasztod magad, közöttünk a sok idi@ta között., te tuti okos megmondó atya Isten :D
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 23:07
Előzmény: #90672  mezobandi
#90674
De hogy nem élvezed itt okoskodsz húzzál innen te hólyag  franca. Más kárának örülsz te vagy gyapjas biztos.
kupec 2021. 05. 02. 23:07
Előzmény: #90669  mezobandi
#90673
Tette a dogát? Amit tett az számomra aránytalannak tűnik az időzítés miatt. Különösen annak fényében, hogy kiadhatott volna 'véleménynyilvánítás elutasításával' is egy jelentést (l. NordTelekom 2020. évi jelentése). És igen, én is nagyon remélem, hogy még a jogállamiság játszik nálunk is, és a hunyó elnyeri méltó büntetését jelen esetben. De egyelőre mindkét felet megilleti az ártatlanság vélelme, ha már a jogállamiságot említetted.  :-)
mezobandi
mezobandi 2021. 05. 02. 23:02
Előzmény: #90670  Törölt felhasználó
#90672
Nem élvezem. Csak rossz szembesülnöd a valósággal. Nekem meg azzal rossz szembesülni, hogy ilyen Fantazma nevű manipulátorok csúsztatnak és lehazudják az égről a csillagot. És igen, félek, nem ott 1 miatt. A tőkepiacok tisztasága miatt és hogy más papír is kerülhet ilyen helyzetbe. Ez a BÉT egy időzített bomba, innen menekülni kell. Ha nem érted, hogy a befektetésemet féltem ezen a maffia piacon, akkor kár papolnom. Felkészül Nordtelekom és a többi. Ez a jó? Jogos a felháborodásom, de a Fantazma nevű agresszív manipulátor végig hazudja az egész hétvégét, hogy könnyebb legyen a lelkednek. Na én ezt nem hagyom, inkább szembesítelek a valósággal. Az egyik zárolná a kv számláját, a másik szerint meg megrendelésre meszelt el egy céget Mo. egyik legnagyobb kv-ja! Hát kis haver, én nem hagylak nyugodtan tapsikolni ehhez, hanem inkább elmondom az igazságot és pont leszarom, ha ez neked nem tetszik. Jó éjt. Puszi.
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 22:50
Előzmény: #90669  mezobandi
#90671

Vicces az iras. Jol mondod, “tette a dolgat”. Ezt gondoljuk mi is. Kicsit maskeppen. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 22:49
Előzmény: #90669  mezobandi
#90670
Te mi f@szt dumálsz itt mi a pénzükért aggódunk te meg itt mintha élveznéd hogy bukunk. Huzzál már a francba vazze.
mezobandi
mezobandi 2021. 05. 02. 22:44
Előzmény: #90668  Törölt felhasználó
#90669
Sok lesz már az ordas kamuzásból fiatalember. Majd azt gondolták, meg lehet úszni ezt a lélegeztető gépes mutyit, hát nem. Azért ez még mindig inkább jogállam mint nem, minden kádári beütésével együtt. Végigénekelheted agresszíven az egész hétvégét, kereskedés attól nem lesz, se hétfőn sem utána sem. Felesleges itt vergődnöd a képtelen baromságaiddal, a könyvvizsgáló tette a dolgát cinegemadár, ha fáj ezt hallani, ha nem, ez az igazság. A gagyi konteóiddal tele van a padlás.
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 22:25
Előzmény: #90667  Viego67
#90668
Jo iras. 
A megrendelo visonka, keg, phyl, opus vonalon keresendo szvsz. 
Viego67 2021. 05. 02. 22:17
Előzmény: #90660  kupec
#90667
Teljesen egyetértek, csak az a kérdés, hogy ki a megrendelő? Ezen áll vagy bukik a részvényesek sorsa.  Az elég egyértelmű, hogy a kv "bevállalós fajta". Eddig szakmailag mindig le tudta védeni magát. Erkölcsileg szerintem most sokmindenkinél megbukott, de egyelőre ezért nem neki vannak álmatlan éjszakái... 
Sajnos a cégnél is egyértelmű a sunnyogás, szeretném hinni, hogy ez nem a részvényesek brutális megkárosítására irányul, hanem mondjuk csak az ügyeskedés kategória. 
Ez utóbbit kívánom nekik!
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 22:12
Előzmény: #90665  Hamiskártyás_boy
#90666
Ez igaz, de azert kupec is mond valamit.
Valaszeg usa ban ezt a lepest jobban meggondolta volna a konyvvizsgalo...
Hamiskártyás_boy 2021. 05. 02. 22:07
#90665
A pereskedés sehova sem vezet. Rombolja tovább a bizalmat. Jó hírek kellenének a jövőt illetően a cégvezetéstől. Az erősítheti a bizalmaz a rv iránt
kupec 2021. 05. 02. 22:06
Előzmény: #90663  Törölt felhasználó
#90664
Vsz attól még nagyon messze vagyunk. Ha kiderül, hogy a KV lépése aránytalan volt a cég által elkövetett stiklikhez (mert nyilván lesznek, azt nem gondolom, hogy ma született bárányként vezették volna a céget) képest (ami ekvivalens lényegében a cég azon álláspontjával, miszerint a KV femondása törvénytelen volt), akkor - gondolom - a cég a naki okozott kár miatt maga fog pert indítani a KV ellen, amihez a befektetők is csatlakozhatnak, vagy élhetnek külön keresettel is akár. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 21:32
Előzmény: #90660  kupec
#90663
Ha a részvényeseket kár éri, akkor polgári peres eljárásban, pertársaságként lehet perelni a kv.-őt ,ha kiderül a foglalkozáskörében felmerült gondatlan károkozás.
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 21:21
Előzmény: #90660  kupec
#90662
Ezt szepen kifejtetted, egyetertek, grat!
BudFoxy
BudFoxy 2021. 05. 02. 21:18
Előzmény: #90660  kupec
#90661
Teljesen egyetértek veled.

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek