Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kupec 2021. 04. 18. 00:03
Előzmény: #89558  BladeBoris
#89560
Ha jól emlékszem, ez nem egy átlagos méretű CNC célgép, hanem egy nagyméretű munkadarabok megmunkálására alkalmas gép. Valahonnan a 6*3*2 m-es méretek rémlenek, de lehet, hogy tévedek. 
kupec 2021. 04. 17. 23:56
Előzmény: #89551  Hamiskártyás_boy
#89559
Szerintem amit írsz nagyon reális, de túl egyszerűnek tűnik. Már csak azért is, mert ebben a szcenárióban nincs semmi, ami a könyvvizsgálói felmondásból törvénytelennek lenne tekinthető. 
BladeBoris 2021. 04. 17. 23:42
Előzmény: #89556  Törölt felhasználó
#89558
Ott se a telephely a kérdés,hanem,hogy mi vele a szándék!? A CNC projekt befejezési határideje már talán tavaly lejárt. Azzal mi a helyzet vajon? Részteljesülések a megvalósításban? Erről sincs semmi hír! Még csak az se világos itt,hogy most gyártani akarnak azzal a géppel,vagy ilyen gépeket akarnak piacra dobni!? Egy erősen IT vonalon mozgó cég belekap kicsit a megmunkálás/forgácsolás területbe is? Jó,tudjuk,hogy a CNC számjegy, számítógép vezérelt megmunkáló központot takar, de,ha a digitális oldalát nézzük egy ilyen gépnek, azt már nem kell feltalálni, vannak erre szakosodott cégek,akik 50 éve ezzel foglalkoznak, tudással, 50 év előnnyel,meg piaccal.Reméljük,hogy nem ennek a megreformálása volt a cél,mert ez megint kb ablakon kidobott pénz.
BladeBoris 2021. 04. 17. 23:27
Előzmény: #89550  IF
#89557
Ha rám célzol a ,,rosszindulatú troll'-al, akkor nem jársz jó helyen!
Belőlem nem a rosszindulat ír, hanem a részvényes,aki már a hibridbox,fuso néven vette a részvényeit ennek a cégnek. Van több 10 ezer db most is és nem a nagy felrántás idejéből! 27Ft az átlagáram és 50 forintnál drágább nincs. Ez,ha te is itt voltál azokban az időkben is,akkor talán érted mit jelent! 
Gondolom így azért érthető,ha kritikus hangot üt meg az ember a cégvezetéssel szemben, akiknek a jelek szerint semmi nem volt fontosabb az utóbbi időben,mint eltüntetni  a hasznot a cégből meg valamilyen ismeretlen okból teljesen lerombolni a befektetői bizalmat és az árfolyamot.Értem én,hogy ISRV meg f.szom tudja milyen lenygel szarok érdekei előbbrevalók a saját cégükénél, de erre elég lenne egy tegnap alapított kft is,valami levitézlett, zs ligás jégkorongozó nevére! Nem kéne tőzsdei nyrt-vel (meg a részvényesek pénzével) játszadozni.
Aki ebbe belevett, tartja évek óta, az nem azt mérlegelte vételkor, hogy van 2-3 üzleti vonal, ami egyedülálló, ha jól csinálják profitábilis, meg remélhetőleg lesz mellé 3 évente egy jó nagy forgalmat generáló mutyi,aminek a hasznát nem baj,ha lefölözi más,nekünk elég lesz,hogy a szemünk közé b.sszák,hogy itt nem a profit volt a cél. Ezzel sem lenne baj,ha közben bejelentették volna,hogy a hasznot fölöző ,,partnerek" cserébe ide toltak pár milliónyi haszonnal kecsegtető megrendelést.
Én évek óta lojális vagyok,nem ekézem őket,sőt!!...De most ez az egész ügy (és lassan a cég is) bűzlik  k.va messziről, cégvezetésestől, könyvvizsgálóstól, mnb-s feljelentésesetől, kussolásostól, árfolyam rombolásostól, mindenestől!  
Részvénytásaságként 0 db saját részvénnyel és olyan hozzáállással,hogy nem érdekel bennünket az árfolyam!? B+, mikor kibocsájtasz,vagy tőkét emelnél akkor érdekel,csak a közte lévő elenyésző pár évben nem!? Tehát, a befektetőink addig érdekelnek,míg megveszik, lejegyzik a rv-eket, utána b.hatják!? 
Ha a jogos felháborodást is trollkodásnak nevezzők,akkor lehet,hogy tényleg trollkodok. :)
Törölt felhasználó 2021. 04. 17. 23:01
#89556
Ott van vésztőn a telephely, nem tudom ki mit nézett, hogy nem látta
Hamiskártyás_boy 2021. 04. 17. 22:12
Előzmény: #89552  raus
#89555
Azért fosós mert végzi a dolgát? Felelősséget vállal baszki. Aláir mindent! A saját bőrét nem viszi a vásárra senki kedvéért. Pénzért se. Igaza van.
Hamiskártyás_boy 2021. 04. 17. 22:10
Előzmény: #89552  raus
#89554
Milyen zöld cigit szívsz? 
Az első két sorod kicsit zagyva lett
VUK1980
VUK1980 2021. 04. 17. 21:59
Előzmény: #89522  don_king
#89553
Milyen már kispapírra gondolsz?
raus 2021. 04. 17. 21:53
#89552
Megy a paraztatas elég sok embernek az egesz van jó pár ismerősömnek erre ez a magyar nép!! Tiszteket kivételnek!!
Miért nem mint delta na itt van 50 Milla pénzbírság? Pedig szerintem delta sokkal súlyosabbat követett el mint ez a 1880000dik fosos konyvizsgalo??!!
Hamiskártyás_boy 2021. 04. 17. 21:50
#89551
Azért nem kell agysebésznek lenni a következtetések levonásához. Nyilván a könyvvizsgáló szabálytalanságot talált, ezt jelezte a cég vezetőinek, akik b@sztak korrigálni. Könyvvizsgáló meg hivatalból jelentett MNB-nek és szvsz a hatóságoknak is, valamint lelépett elkészített jelentések nélkül. Egy kérdés van: vezetés és a cégvagyon az országban van-e még?
IF 2021. 04. 17. 21:17
Előzmény: #89548  BladeBoris
#89550
Mindazonáltal, hogy elsősorban a cég vezetésének közzétételére várok és nem kívánok annak megismeréséig további találgatásokba merülni, gondoltam megosztom azt Veletek, hogy mint befektető, azonkívül, hogy a papírt megvettem, mit tettem. 
Próbáltam informálódni, mivel minden titkos volt. A közzétételek a múltban azt sejtették, hogy van potenciál a cégben. A részvénykönyvet évente 2 alkalommal megnéztem, az elmúlt 3 évben, a vésztői projektről is érdeklődtem más irányból. Olvastam a Polaris oldalát, próbáltam értelmezni az ott leírtakat, ránéztem a Varsói tőzsdén hogy alakult a hírek hatására az árfolyam stb.... Azt hiszem a házi feladatot elvégeztem a befektetésemmel kapcsolatban amit a lehetőségek biztosítottak számomra.
Gazdasági szakemberként a mostani közlemény után rögtön informálódni próbáltam szakmai körben mi lehet egy rendkívüli felmondás hátterében egy ilyen kritikus időszakban. Most kivárás van részemről és a felmondás indoklásának megvárása. Beszédes lesz. A hírek ismeretében lehet újratervezni és cselekedni amennyiben szükséges lesz. Addig tiszteljük meg magunkat és befektető társainkat azzal, hogy egymást nem kínozzuk feleslegesen! A rosszindulatú trollokra sajnos nincs eddig ismert és alkalmazható orvosság....
Jó pihenést kívánok!
Törölt felhasználó 2021. 04. 17. 21:07
Előzmény: #89548  BladeBoris
#89549
+
Remenykedjunk...
BladeBoris 2021. 04. 17. 20:26
#89548
A hónap végén akartam írni, hogy már a havi tulajdonosi-részvényszám jelentést is olvasnám,csak legyen végre valami... Szerintem márciusra az is elmaradt. (vagy csak én nem láttam)  Lehet ez volt az utolsó csepp a pohárban. 
Ezzel a kommunikációs dologgal számomra olyanok itt a tőzsdén,mint a ,,falusi" vállalkozó Józsi. A matek csak egy irányba megy, (de az kib.ottul) a cerka fogjon jó vastagon, aztán, hogy a vállalkozásnak, mint intézménynek milyen kötelezettségei vannak, arról még hírből se hallot. Amiről meg igen,azt meg leszarja, mert a lehetséges hatósági szankcióiról szintén nem hallott még. 
Csak, ugye, egy tőzsdén futó nyrt-ről ez elképzelhetetlen. Tehát, erős a gyanú,hogy ez az egész színjáték szándékos. Csak a motíváció nem ismert.
Olvastam itt hozzászólásban némelyeknél a pozitív verziókat. Hogy biztos a túl jó éves jelentés miatt direkt megy a műsor, meg ilyesmik. :)))
Na, ez lenne a világ 8-ik csodája,ha a magyar tőzsdén egyszer olyan pozitív meglepetés érlelődne,ami megér egy ilyen hercehurcát és a végén esetleg még a kisrészvényes is örülhet,jól járhat!! :))
orbitalis
orbitalis 2021. 04. 17. 20:14
#89547
az az igazság h ezeknek a kis fisifosi cégeknek marha jót tett a covid: közgyülin 1x sem kellett a büfik szemébe nézni. Májernek mennie kellene, nevezzenek ki új arcot, az mondjon valami erőset h eladhassam ez a szutykot egy vip kiszállón.
kb az lesz itt is, mint a 130-as vàgyakkal hancúrozó deltával. kiderült ott is a sumákolás és már a 70-ért is imát lehet rebesgetni. pedig ott van core üzlet!
Törölt felhasználó 2021. 04. 17. 18:55
Előzmény: #89545  kupec
#89546
Rendben, más fórumon is rontja a levegőt, így ha meglátom kűdöm :D
kupec 2021. 04. 17. 18:48
Előzmény: #89544  Törölt felhasználó
#89545
Szerintem maradjunk a higgadtság talaján. Barthosimre az előbb elnézést kért, mert elragadtatta magát. Kérlek Te se lépd túl a kulturáltság küszöbét - az úgysem segít. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2021. 04. 17. 18:43
Előzmény: #89533  barthosimre
#89544
Te figyelj már, van papírod, milyen jogon beszélsz így itt meg már láttam más fórumokon is. Akár igaza is lehet, mert sok cégnél nincs megfelő komunikáció és ezt az mnb nyugodtan nézi.Csak akkor szól ha neki érdeke fűződik hozzá. Húzál el  te francba. Van nekünk elég bajunk az ilyen hókyagok nélkül is.
kupec 2021. 04. 17. 18:29
Előzmény: #89541  baknyul
#89543
A cikkhez engedj meg két megjegyzést:
(1) a szöveg jelentős része nagyon emlékeztet a Portfólió korábbi cikkére (kb. 90%-ban ugyanaz, így felmerülhet a plágium gyanúja);
(2) ez a cikk nem szól arról, hogy az OTT1 kifogást támasztott a felmondással szemben (vagyis a cikk nem tekinthető éppenséggel pártatlannak).
Vicus2000 2021. 04. 17. 18:21
Előzmény: #89533  barthosimre
#89542
Annak csak örülnének a részvényesek ha hatalomátvétel lenne.
baknyul
baknyul 2021. 04. 17. 18:21
#89541

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek