Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
X9Z5 2020. 03. 29. 15:16
#77320
Arra a sorsra jut mint az Opus, ennek a cégnek nincs olyan terméke v szolgáltatása amely egyedülálló lenne, semmi olyat nem tud amely pótolhatatlan, nincs komparatív előnye semmiben tehát nem bízom benne, túlárazott is, még 80Ft-on is messze túlárazott, 50-t talán megér.
X9Z5 2020. 03. 29. 15:12
Előzmény: #77307  B-Józsi
#77319
Hát egyáltalán nem, nagyon is van fogalmam mi folyik, köszönöm jók a kapcsolataim, a könyvvizsgáló pedig nem BIG4, számviteli és adózási trükökkel pedig ki lehet vonni pénzt egy cégből. 2018 decemberében amikor Perger (a nagyon ellenszenves képű ügyvéd) és Mayer tartotta az előadást, volt egy megérzésem h csúnya vége lesz a cégnek, ezt elnyomtam magamban, sajnos bekövetkezett, tévedtem tehát, hallgatnom kellett volna a megérzésre, amely a cég nem őszinte kommunikációja miatt alakulhatott ki bennem.
X9Z5 2020. 03. 29. 15:08
Előzmény: #77305  spqr69
#77318
Üdv, köszönöm válaszod, beismerem h hibáztam, sokat megengedtem magamnak, az igazság az h csalódott voltam, azt hittem 2008-ban amikor ismét 300 felett járt az árfolyam h 500 fölé is elmegy majd.
X9Z5 2020. 03. 29. 15:04
Előzmény: #77305  spqr69
#77317
Azért van klón mert kitiltottak pár éve egy időre az Est Media csoportból. Mayer pedig sosem adott használható információt semmivel kapcsolatban, melléduma volt a negyedévvel ezelőtti rendezvényen, P1G!
B-Józsi
B-Józsi 2020. 03. 29. 14:55
Előzmény: #77315  IF
#77316
Én pl tudnék ács munkát adni nekik. Azzal pénzt is keresnének és hasznosabbak lennének.. 😀
IF 2020. 03. 29. 14:07
Előzmény: #77312  IF
#77315

Akik elméleteket gyártanak a jelenlegi helyzetben, (mert valamiért a cég mostani pozíciója számukra nem jelent jót) azoknak valamilyen hasznos időtöltés után kellene nézni. Nincs rászoruló a környéken akinek segíteni lehetne? Ezzel a felesleges energiájukat le tudnák vezetni. Talán. Utána pedig elmondhatnák magukról hogy hasznosat is tudnak cselekedni.
B-Józsi
B-Józsi 2020. 03. 29. 13:44
Előzmény: #77311  goodquestion
#77314
Igen, de az egy másik szitu volt. És erősen arra hajaz az iásod, hogy azzal a régi ügylettel egybe szeretnéd mosni a mostani ott-s ügyletet is. Kb sugallod, hogy bizony-bizony ebben mutyi van. Nekem ez jön le ebből. És erre átírtam, hogy nem elég pusztán az árakat kitenni, mert nem lehet így összemérni. Még akkor sem, ha akkor a GE adott 2.5-mért árat. Most is vannak ilyen alacsony áron készülékek a piacon. Csak nagyon nem mindegy, hogy éjszakai alvás alatti légzéssegítő készüléket veszel, vagy 30 légkörös, tábori körülmények között is működési képes valamit. Így nem ér összemosni a dolgokat és suggalni...
goodquestion 2020. 03. 29. 13:34
Előzmény: #77312  IF
#77313
Abszolút értem, de 2017-ben a 2,5m/db-os ajánlattevő a GE volt, nem egy Macskajancsi Kft. számla nélkül. Ismétlem nem vitaindítónak szántam, ezek tények. Szép vasárnapot mindenkinek! 
IF 2020. 03. 29. 13:28
#77312
Múlt hét elején pontosan a feléért tudtunk maszkot beszerezni a kollégáinknak mint pl a Csütörtöki napon. A kézfertőtlenítők ára 60%-ot emelkedett ugyanezen időszak alatt. Örültünk, hogy kaptunk. Számlát sajnos nem tudtak adni...... Ennyi profit mellett nem fér bele.... Kíváncsian várom a héten mibe fog kerülni???
goodquestion 2020. 03. 29. 13:14
Előzmény: #77310  B-Józsi
#77311
A 2017-es tenderen minden induló pályázat ugyanarra a műszaki tartalomra adott ajánlatot és a 2,5m/db helyett a 8,3m/db lett a "nyertes" . Nem az én véleményem mindez, hanem 2 évvel ezelőtti tények. 
B-Józsi
B-Józsi 2020. 03. 29. 13:05
Előzmény: #77308  goodquestion
#77310
Erősen torzító véleménynek látom, ahogy írod. Hány légzőkön, milyen működés (sűrített levegős, O2, stb), mennyi és milyen kiegészítő? Ezt meg Te ugrod át elegánsan...
B-Józsi
B-Józsi 2020. 03. 29. 13:04
Előzmény: #77306  jamukha
#77309
Pontosan! Naponta mennek fel az árak mostanában. Másrészt torzít az is, ha csak az árakat nézzük! Nem tudhatjuk, hogy azok milyen speckóval voltak és ezek milyenek. 
goodquestion 2020. 03. 29. 13:00
Előzmény: #77306  jamukha
#77308
Egyetértek, most teljesen más helyzet van, de olvasd újra, mert valami felett átugrottál nagyvonalúan. Már 2017-ben is a mostanihoz hasonlóan túlárazva tendereztek 2,5m/db helyett, 2017-ben hol volt még a koronavírus? Nem vitaindítónak szántam, csak info volt. 
B-Józsi
B-Józsi 2020. 03. 29. 12:59
Előzmény: #77297  X9Z5
#77307
Kedves F. M.!
Kérlek hagyd már ezt abba. Unalmas, szánalmas, primitív. Fel sem fogod mi-hogy működik a világban.  Mi meg nem akarjuk már ezt olvasni állandóan. Ennyire nem vagy képes kiszakadni a saját kis torzult világodból. Mit képzelsz? Beírod ezeket a vádakat 20x. Hogy engedheted ezt meg magadnak? Közgyűléseken is menekülnek már előled az emberek sokszor.
De legyen 1x, azaz egyszer kapsz is konkrét választ pár baromságodra, hátha átmegy:
1. GW kilapátolja a pénzt című lejárt kislemezed: szerinted mennyit kaphatnak havonta? 1-2 milla max. Hát öregem pár száz évig lapátolhatnak szerencsétlenek. Amúgy szerinted egy MNB és a könyvvizsgáló ezt nem ellenőrzi? Most komolyan elhiszed? Hagyd már abba!
2. Hiteltelen, komolytalan, ink stb alakok mantra: miért is drága barátom? Tényleg ennyire nagy a homály?? Szerinted egy minisztérium csak úgy átpattint nekik majd 5 milliárd nettót előre, egy kínai kormány enged nekik ilyen komoly ügyletet, egy duna aszfalt (Szíjj László) szóba áll velük csak úgy? Fogalmad sincs arról, mi kell ezekhez a lehetőségekhez, és fogalmad sincs hány helyen néznek utána a cégvezetés minden mozzatanázak utána egy ilyen előtt - közben és még utána is.
 
jamukha
jamukha 2020. 03. 29. 12:55
Előzmény: #77304  goodquestion
#77306
2,5-ért nem lehet most venni, a kereslet-kínálat törvényszerűsége miatt, majd ha lement a járvány, a felesleges kapacítás miatt lehet olcsóbb is, ez olyan, mint a háború utáni fegyvereladás.
spqr69 2020. 03. 29. 12:54
Előzmény: #77300  X9Z5
#77305
A bux forumban általad írtak alapján 66 azaz 66 db részvényed van! Az érzelmi cunami ami kijön belőled aránytalan ......sztem X9Z5 és Invest8 is egy és ugyanaz, és még mennyi klónod van? Én egy nicknévvel írok, nem szükségszerű erre következtetni, de , ha már úgyis tesztidőszak van, és kevés a teszt, Te legalább egy személyiségtesztet csinálhatnál magadnak a legtöbbet magadon segítenél vele.
Én próbálok szakmai alapon a saját képességeim és tudásom alapján írni , kereskedni, van hogy azt érzem segít a beírás másoknak is, de az általad és még pár “ félkegyelmű” beírásai a normális dialógust, érvek ütköztetését lehetetlenné teszi, jól gondoltam, hogy hétvégén kell ide írni, erre a marhaságra nincs időm kereskedési időben.
Személy szerint miután bizonyosságot nyert , hogy bearmarket és nagy omlásveszély van, én pl azt a stratégiát követem 40200 -as bux2012 óta, hogy minimum annyi eladási pozicióm van , amennyit az akkori ott1 árfolyamnak megfelelt, evvel többé- kevésbé lefedezve a szakadás valószínűségét( meglett) és , ha pénzt is akarok keresni akkor ennek a kétszeresét adom tovább a buxban , ahogy tettem ezt a csütörtök- pénteki napon is folyamatosan( 33770-32500) és most rápihenek a hétvégi nyitóra , ami nagy eséllyel a buxban egy gappes lefele nyitás lesz, addig kidolgozom magamban a lehetőségeket, hogy mitévő legyek( ráadjak, söpörjem a nyerőt.....), lenne pár dolog amiben tudnék segíteni, hogy hogyan kell kereskedni ilyen volatilis piaci környezetben, de az általad képviselt nívó miatt önkéntes 2.0 karanténba vonultam  megint!
Az értelmeseknek szép napot, pihenést, kitartást, és JÓ egészséget kívánok!!!
És jó étvágyat az ebédhez!
goodquestion 2020. 03. 29. 12:50
#77304

Egy közszereplő kommentje a gépek beszerzésével kapcsolatban:
Engedtessék meg felidézni egy régebbi történetet, amely ma különösen aktuális:
Tendert írt ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központ lélegeztető gépekre 2017-ben. A gyártó, a General Electrik 120 lélegeztetőgépet és monitort 300 millióért adott volna. DARABJÁT 2,5 MILLIÓ FORINTÉRT!
A tenderen “befutó cég”  a 120 gépre egymilliárdért adott ajánlatot! Ez lett a győztes ajánlat! DARABJA 8,3 MILLIÓ. 
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ ezt fogadta el!
A tendert megsemmisítették és  50 milliós bírságot szabtak ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központra (ÁEEK). 
Ekkor jött a legképtelenebb húzás: az állam bíróságon támadta meg saját magát, vagyis a Döntőbizottság határozatát azért, hogy háromszoros áron vehessen készüléket. 
A bíróság kimondta, hogy manipulálták a közbeszerzéseket.
Az új tenderen “csak” dupla áron vették meg az életmentő gépeket. 
MAI HÍR:
Az OTT-ONE Nyrt. 500 lélegeztetőgépet vehet Kínából, miután csütörtökön megkötötte az erről szóló megállapodást a Külgazdasági és Külügyminisztériummal.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett tájékoztatás szerint a KKM a teljes összeget, nettó 4,7 milliárd forintot előre kifizeti az OTT-ONE részére. A megrendelt lélegeztető gépek a második negyedévben érkeznek, írták, vagyis április és június között.
Vagyis most darabját 9,4 millióért vesszük meg! Holott ha nem loptak volna már 2017-ben is, akkor normál 2,5 millióért vehettünk volna 400 gépet! 
uborkale 2020. 03. 29. 12:46
Előzmény: #77302  X9Z5
#77303
Foglalj idopontot, menj be hozza, tedd fel a kerdeseid. De ez, hogy sok kommentben idefosod a baromsagaid, nonszensz.
Spqr-nek is puncsolsz bux topicban olvassa a kerdesed es reagaljon, aztan hiteltelennek allitod be. Tudathasadasos vagy?
Jozsinak igaza volt, nemhogy irni, olvasni is egyre erdemtelenebb ezt a topicot.
X9Z5 2020. 03. 29. 12:19
Előzmény: #77301  IF
#77302
Mayer adjon ezekre a kérdésekre választ!
IF 2020. 03. 29. 12:09
Előzmény: #77300  X9Z5
#77301
Ha ezt tovább folytatod sokat kell majd lapozni. A folyamatokon hidd el ezek a beírások semmit nem változtatnak.  Fogadd el. 

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek