Topiknyitó: Portfolio 2015. 07. 07. 12:01

2,82 l/100 km, és ez valódi világrekord!  

Ugrás a cikkhez
Az autókkal elért, olykor hihetetlenül alacsonynak tűnő fogyasztási rekordok beállításával kapcsolatban sokszor felmerülnek hitelességi kérdések, melyek nem az akkori és ottani értéket kérdőjelezik meg, hanem inkább a körülmények életszerűségét, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=216620
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 08. 16:46
Előzmény: #6  zsosz
#10
Nekem ifjú titán koromban volt egy dízel FIAT Tipom, azzal bármit csinálhattam, verhetetlen volt a fogyasztás, mindig 0-t mutatott. Hiába, no, az olaszok tudnak valamit, a névválasztás is kötelez:

(F)ixed (I)t (A)lready (T)oday ? ;-)

De imádtam egyébként
BudFox
BudFox 2015. 07. 08. 16:32
Előzmény: #7  elemes
#9
Amúgy igen .-)))

A korábbi Honda LEgend -emmel, ( 3.2 V6 )
csináltunk 8 literes fogyasztást is .-))
az volt az alja.. de még lehetett volna lejjebb menni.
elemes
elemes 2015. 07. 08. 15:44
Előzmény: #6  zsosz
#8
nekem 1.6-os dízel fókám van, a csúcsom Budaörsről Szentendrére (a BAH-on át) 3.3 literes átlag, ami az optikai fehérítő eltávolítása után is 3.5 lehetett.
elemes
elemes 2015. 07. 08. 15:42
Előzmény: #5  BudFox
#7
az A8-ban ugye van olyan écesz, hogy ha takarékosan mész, a 8 hengerből lekapcsol 4-et, szóval ez csak a dolog látványos része volt. tehát az nem egy 3.2-es nyolchengeres, hanem majdhogynem egy 1.6-os négyhengeres volt, persze csomó holtsúllyal.

(tehcnikai részlet: ha dízeles, akkor a pára nem hajtja meg nem "kihagy" a motor, egyszerűen csak leáll mint a kő, mihelyst az első levegőbuborék miatt a kompresszor nem tud 1500 bart csinálni a közös nyomócsőben. de ez nem lényeges.)
zsosz
zsosz 2015. 07. 08. 14:32
Előzmény: #5  BudFox
#6
Szórakozásra jó az ilyen.Passat 7 2.0 TDI-vel autópályán 70-80-al haladva nekem 3.0 l/100 km az egyéni csúcsom.
BudFox
BudFox 2015. 07. 08. 14:21
Előzmény: #4  elemes
#5
Egyszer a Top Gear -ben volt hogy megtankoltak egy Audi A8 -ast, valami dízeles volt, és a műsorvezető egy tankkal elment Londonból Anglia legészakibb pontjára, és vissza Londonba :D

- szép lassan döcögött 60-70 -le Ő is.
- pisilni sem állt meg, mert az energia veszteség, inkább a New York -i taxis módon műanyag flakon -ba pisilt :D
- semmi légkondi, csak a rádió ment, mert az nem fogyaszt szinte semmit.
- A végén már csak üzemanyag pára hajtotta szinte a kocsit, mert ki-kihagyott a gyújtás is, mert nem kapott üzemanyagot...de még mindig ment tovább..

szóval nagykocsival is lehet spórolni..

youtube-on fennt van, nézzétek meg.
elemes
elemes 2015. 07. 08. 12:13
Előzmény: #3  qpec
#4
hosszú távon a 70-es átlag teljesen rendben van, ez azt jelenti, hogy autópályán 110-zel, másutt meg a forgalom tempójában kell vezetni.

tényleg nézz utána Gerhard Plattnernek, a pasi arról híres, hogy sorozatgyártású autókkal tesz meg nagyobb távolságokat rekord alacsony fogyasztással, a titka pedig csak annyi, hogy nyugodtan autózik. nem "lassan": nyugodtan.
qpec 2015. 07. 08. 11:22
Előzmény: #2  elemes
#3
Igazi örömautózás lehetett napi cc.540km-t megtenni,alig 70km-es átlagsebességgel.Ilyen tempónál 15 eves 2 l-es Nissan sunny D.vel 3.8 l/100km-t én is produkáltam,igaz nem mostanában de magyar utakon 10évvel ezelőtt 900km távon. Az értékeléshez több részletet kellene tudni.A fizika alaptörvényeit a hagyományos közlekedésnél nehezen lehet kikerülni. Mindenesetre én is vállalkoznék egy ilyen teszt útra.
elemes
elemes 2015. 07. 07. 14:03
Előzmény: #1  portfolio
#2
Gerhard Plattner éljen sokáig

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek