Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 10:07

MIÉRT VAN AZ EMBER A FÖLDÖN ?  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 22:00
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#540
Persze, ezt mindenki tudja... Csak 144.000 fő marad...!
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 21:32
#539
ez a bolygo nemk a miénk hanem vendégek vagyunk rajta,de már nem sokáig fogja megtürni az emberiséget ,ledobja mint a férgeket,csak kevesen maradnak.!
Törölt felhasználó 2017. 07. 21. 12:17
#538
látom senkit nem érdekel még mindig,lusta népség ,hasukra süt a nap!
Törölt felhasználó 2017. 04. 29. 11:47
#537
link ajánlom,elolvasni,hello ébresztö
Törölt felhasználó 2017. 04. 29. 09:07
#536
turcsi feltette az alapkérdést,itt még senki nem válaszolta meg,nem érdekli az embereket a miért?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 25. 12:57
Előzmény: #534  _Bekre_Pal_
#535
Proszit :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 25. 11:02
Előzmény: #533  upgrayeddAKS
#534
élvezettel olvastam, röviden úgy foglalnám össze, hogy veled meg tudnék inni egy sört, bár nem fogok, mert nem vagyok egy irl talizós fajta :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 25. 10:43
Előzmény: #532  _Bekre_Pal_
#533
"elnézést, hogy tovább puzserizálok itten" semmi gond... ez egy fórum, a viták helye. TGM-et én egy "polccal" feljebb sorolom, mint PR-t, és szerintem a 9 nagyságrend erős túlzás lehet, de elfogadom, ha mégis így gondolod. Amivel pedig egy az egyben egyetértettem: "Passzol a fogalmatlan megmondóember is, és ezért lehet népszerű bizonyos körökben, mert az egész ország fogalmatlan megmondóember. " Azt mondanám, hogy pontos kórképet fogalmaztál meg (team effortban) a magyar társadalomról. Számomra TGM is hasonló megmondóember, csak magasabb "pozícióban" ül. Ő egy igen érdekes figurája az anti-kapitalizmusnak, és igen nagyra értékelem benne, hogy fél lába azért kívül van ezen az anti-kapitalista körön kívül. De ő is az Oxfamosok, stb. csapdájába esett, ráadásul még a tényeket is ignorálja eközben. (Pl. amit az EU és Afrika viszonylatáról mondott, meg úgy en bloc mintha nem értené a zéróösszegű játékok "korlátait"...) Az orosztanáros hasonlatod amúgy nagyon találó. Ha tovább akarnám szőni ezt: ha azt akarjuk, hogy a diákok megtanuljanak oroszul, akkor szükség lesz az orosztanárra. A hazai értelmiség krémjének kb. 0 tanulnivalója van a PR-féléktől, de sokan tanulhatnak tőle elég sokat e körökön kívülről. Én amúgy Elont meg a többieket -ha nem is épp Einsteinhez hasonlítanám, de sokat újítottak sok területen- szintén nem tartom tévedhetetlennek, azonban amivel hozzájárultak az emberiség fejlődéséhez, az elismerésre métó. Talán Branson kevésbé, de ő és a B-team is fontos: jó példával járnak elöl, stb. A linkedin-ről hasonló a véleményünk, de ez is meg a FB is elég jó kis lehetőség a kkv-k számára, és mindenféle torzító hatásuk ellenére is ez komoly fegyvertény. A FB a társadalomra eléggé káros amiatt, mert "meglovagolja" a zemberek majdnem minden hülyeségét (exhibicionizmus, irigység, pletykafészek-jelenségek, stb.), de a kkv szektornak meg segít. No és (bármennyire is korcs a mai demokrácia, de...) legalább demokratikus valamelyest :) a sajátos cenzúrája miatt persze nem épp ez lenne a demokrácia csúcsa. Vissza TGM-hez (és a magyar értelmiséghez): azt látom (lehet, hogy rosszul), hogy nagyon ki akarja szolgálni a plebs-et. Ezt már Róna Petyában is túlzásnak tartottam, de ő legalább egy konkrét párt színeiben tette ezt, nem öncélúan. Nyilván RP nem épp a kedvenced, de szerintem egy nagy formátumú politikus lehetett volna belőle, csak "elkúrták... nem is kicsit: nagyon" :) A politikában kellenek a valódi keresztény értékek, a mai ker. egyházak (együtt a KDNP-vel) azonban a képmutatás és a politika szerencselovagjai. RP amúgy tipikusan a "nyugdíjasok nagy kedvence" lehetett volna. Erről jut eszembe a média: egyezzünk ki abban, hogy nem tudjuk, mennyire adja önmagát PR. Az tény, hogy a mai magyar média egy iszapbirkózó gödör (szellemi értelemben még gödör is), meg hogy úgy en bloc a média nagyjából ilyen mindenhol a világon (szerencsésebb országokban kicsit jobb, bénábbakban ennél is rosszabb). Az is, hogy aki ebben szerepet vállal, az maga is besározódik. De szakítani kellene azzal az értelmiségi hagyománnyal, hogy távol akarjuk magunkat tartani a médiától, csak mert ott iszapbirkózás megy. Sajnos a média az egyik kulcs a tömegek "felemelkedéséhez", mint ahogy eddig pont a tömegek lealacsonyításának volt az egyik fő eleme. Az oktatás meg dettó...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 25. 06:03
Előzmény: #531  upgrayeddAKS
#532
Érdekes elgondolás, és elnézést, hogy tovább puzserizálok itten, de hadd észrevételezzek 1-2 dolgot az okfejtésed kapcsán. Valóban szofisztikáltabb mint átlag jóska, mint az orosz tanár aki mindig két leckével járt az osztálya előtt. Viszont a stílusa szerintem marketinges közreműködés nélkül ilyen, a magyar médiapiac egész egyszerűen nem termeli ki, hogy holmi marketingesek tervezzék meg az elkúrtságát. Passzol a fogalmatlan megmondóember is, és ezért lehet népszerű bizonyos körökben, mert az egész ország fogalmatlan megmondóember. Ő a mi girhes kutyánk elbaszott korcs kölyke. Na de tgm-hez hasonlítani, nem tudom, tgm nálad mivel tette be az ajtót, hogy egy lapra teszed puzsérral, de ez nonszensz. Személy szerint nekem tgm túl teoretizáló és öncélúan faszverő értelmiségi, de körülbelül mind szellemi mind stilisztikai mind mondanivalóbeli értelemben kilenc nagyságrenddel puzsér felett áll. elon musk, richard branson meg ilyenek, az egy más kategória, nekik bejött az üzleti vállalkozás, ezért a linkedin zombik isszák minden szavukat, de valójában nem a médiajelenlét motiválja őket. mindenesetre hitelessé teszi őket az, hogy valamit leraktak már az asztalra, nyilván emiatt követik őket sokan. nálunk ennek a kategóriának nemigen tudok itthoni megfelelőjéről.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 24. 23:30
Előzmény: #530  _Bekre_Pal_
#531
Azért vagyok vele elnéző, mert még mindig kevésbé önellentmondásos, mint a "tömegek". Bár "vak vezet világtalant", amikor "prédikál", de még mindig szofisztikáltabb, mint az Átlag Jóska. A stílusát szerintem marketingesek egyeztetésével alakította ki, de abban majdnem teljesen biztos vagyok, hogy még így is benne van személyiségének a lenyomata, amit én a "fogalmatlan megmondóember" kategóriába sorolok. Mivel médiaszemélyiség, akit felkapott a média szele, érdemes néha követni. Hasonló, mint TGM, bár TGM egy fokkal azért szofisztikáltabb. De csak egy fokkal :) Abban persze igazad van, hogy sok olyan személy van, aki nála méltóbb a figyelemre. A jenkiknek egy Elon Musk jutott (meg egy Bill Gates, stb.), nekünk meg egy P.R. meg TGM, stb. (hehehe, még a monogramja is az, hogy PR :) ...nomen est omen)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 24. 21:56
Előzmény: #528  upgrayeddAKS
#530
egész elnéző vagy puzsérral, szerintem szimplán egy fasz. szorult bele értelem bár nem túl mélyenszántó, de annyira irritáló a stílusa, hogy kit érdekel. vannak olyan értelmes emberek is a világon, akiket nem basznál szájon egy szívlapáttal, én inkább maradok azoknál
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 24. 21:52
Előzmény: #528  upgrayeddAKS
#529
Az 1. mondat indoklásával természetesen adós maradtam, de most nem írom le :) A lényege az lenne: bort iszik és vizet prédikál. De ez itt nem egy Puzsér-fanklub, sem pedig anti-fanklub :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 24. 21:42
Előzmény: #519  szivacs
#528
Puzsér Róbert egy elfuserált Jézus-figura. Az csak a mentsége, hogy jó ember és jót akar. Neki legyen mondva: őt még megértik a tömegek, és az "igéi" nagy része nagyon is pozitív üzenetet hordoz. Ha többen szívlelnék meg az "igehirdetését", előrébb lépne az adott társadalom. Azonban rossz úton jár, mert az emberek "szívét veszi célba". Évezredek óta az a probléma, hogy az emberek nem gondolkodnak eleget. Ráadásul fikázni nagyon tudnak, de ez általában csak zsigeri reakció. Mindenesetre: téves az a rögeszme, hogy a modern korban minden el van cseszve. A mai világ kevésbé abszurd, mint mondjuk az ókor vagy a középkor világa volt - csak akkor még kevesebb ember élt a Földön, nem lógtak ki annyian a sorból. A fejlődés persze nem lineáris, sőt... de a mai világ minden képmutatásával, minden marhaságával, minden szemétségével együtt is sokkal jobb és élhetőbb, mint mondjuk 150 éve volt. Csak mi ebben a világban élünk, ennek a fonákságai "fájnak", és nem érzünk különösebb empátiát sem a 150 éve élt gyerekmunkásokkal, sem a középkor jobbágyaival, sem pedig az ókor rabszolgáival. Egy szó mint 100: divat "érezni" (még mindig) a gondolkodás helyett. Sapere aude!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 24. 21:27
Előzmény: #510  mereszZenesz
#527
Körkörös logika ez az egész "beteljesült a prófécia" szöveg. Már csak az elektrolitok hiányoznak belőle... :) Nostradamus ügyesebb marketinges volt, mint a biblia írói és kanonizálói, de a biblia régebbi, ezért "az nyert" a népszerűségi listán. :) No meg volt néhány befolyásos segítsége is...A lényeg: nem kell mindent elhinni, amit a kretének elhisznek. Analfabéta kecskepásztorok biztos nagyon kenték-vágták az igazságot több ezer évvel ez előtt a Világmindenség meg az ember keletkezéséről :) Az a gáz, hogy ezt a humbukot sokan képesek készpénznek venni. Pedig mint irodalmi mű, kifejezetten érdekes, és a tanításokban is van néhány fontos, kiemelendő rész. De az egyházak nem enegedik el az ebül szerzett hatalmukat, és amíg kretének meg naív emberek (a.k.a.: verebek) akadnak, addig "van lósz..r is". Thus spoke the High Sparrow :) ... ez utóbbi "inside joke" volt, nevermind...
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 24. 20:02
Előzmény: #525  R00
#526
Eladtad a konzumot olcsón mester,annyira kellett a zseton?
R00 2017. 04. 24. 19:47
Előzmény: #524  Konzumos
#525
Gyurcsiiii ? ĐĐĐ
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 10. 18:23
Előzmény: #523  R00
#524
te vagy?
R00 2017. 04. 10. 18:22
Előzmény: #522  Vazsmegyei
#523
Gyurcsi?Đ
Vazsmegyei 2017. 03. 16. 13:20
Előzmény: #521  _lucifer_
#522
A soknemzetiségű Európa. Svájci példa

link
_lucifer_ 2017. 02. 20. 22:58
Előzmény: #520  bigh4fish
#521
2017 kedd.
hu
Gyurcsi

Topik gazda

gyurcsi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek