Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 30. 14:34

Így kell falnak vezetni egy országot  

Ugrás a cikkhez
Nem kellett volna nagy erőfeszítéseket tenni, de nem kellett volna felelőtlen dolgok sorozatát se végigvinni - meglátásom szerint így foglalható össze legrövidebben az a görög válság, ami az elmúlt fél év alatt kiterebélyesedett és végül sokkal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=216295
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#113
"26-éves voltam mikor elöször Magyarországon jártam."

Addig hol éltél?
elemes
elemes 2015. 07. 05. 22:13
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Konkrétan a spanyolok (podemos) jelentette fenyegetés az, amely az EU figyelmét nem hagyja elaludni. Talán.

No mindegy, most a Shawshank Redemption-t nézem inkább.
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 22:03
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#111
Szerintem ez is fog történni. Az EU tisztában kell legyen azzal, hogy ha a görögöknek ismét enged, akkor ugyanezt fogják csinálni még jópáran a periférián.
Ody_Mnadrell 2015. 07. 05. 22:00
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Így van! Nekem is a long lenne jó, de nem érdekel. ezekkel úgy ki kell b@szni, hogy mindenki megemlegesse!
Ody_Mnadrell 2015. 07. 05. 21:59
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#109
A riporter azt is megkérdezte tőlük, hogy mi lesz holnap? Erre megvonták a vállukat. :D Remélem akkor is így fogja vonogatni amikor WC papírra se lesz pénze. Keményen kell velük eljárni.
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 21:55
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
Lenyelném a bukómat és megrohasztanám őket a saját szarukban... ezek után mindenféle megállapodás (újabb kölcsön, részleges adósságelengedés, stb. további veszteséget jelentene) egyértelműen az EU K.O.-val felérő megszopatása lenne...
ebbe Merkel nem mehet bele...
elemes
elemes 2015. 07. 05. 21:54
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
ne keverjük össze Varufakisz érdekeit a görögök illetve Görögország érdekeivel. Varufakisz nagyon okos ember, de semmi nem zárja ki, hogy magasról szarjon Görögországra és a görögökre.
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 21:49
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#106
"Janisz Varufakisz is érzi a sikert: a görög pénzügyminiszter szerint a szavazók "bátor nem" voksával hétfőn segítő kezet nyújthatnak a hitelezőknek az újabb tárgyalásokon. Kérdés, hogy elfogadják-e a segítő jobbot. A politikus hozzátette: a görögök igent mondtak a demokratikus Európára."

Súlyos mentális zavarok gátolják a logikus gondolkodásban, ugyanis a tökéletes ellentéte történt, mint amit felvázol.
Ők segítenek a hitelezőiknek ? :-) Szuper ! Régóta várják vissza a pénzüket.
kardkovacsi 2015. 07. 05. 21:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#105
"Na jól van, csak hát nem magántökéröl van szó." - ez ilyen tipikus kommunista gondolkodás.
Miért az állam pénze ki a francé? Nem az állampolgárok rakták azt össze az adójukból? A németek lassan többet költöttek a görögökre mint a volt kelet-német területek felzárkóztatására.
Minden német állampolgár majdnem ezer eurót dobott be, hogy a görögöknek legyen mi elherdálniuk. Hasonló igaz a franciákra meg az olaszokra és a többi euró zóna országra.
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 21:21
Előzmény: #103  elemes
#104
"A fiatalok úgy vélhetik, hogy még megélhetik a várható nehéz időket követő jobb időket. Egy becslés szerint a fiatalok körében 67 százalék, az idősebbekében 37 százalék volt a nemek aránya."

ezek hülyébbek, mint gondoltam...
:D:D:D
elemes
elemes 2015. 07. 05. 21:07
#103
na, úgy néz ki, hogy a görögök seggest ugrottak a vécépumpába, csak még nem vették észre.

a drachma jókora leértékelése nekem nagyon jól jönne, szeretnék az eddigi egy hét áráért három hetet nyaralni Zakhintoszon.
elemes
elemes 2015. 07. 05. 21:03
Előzmény: #101  wyl
#102
amennyiben Cipraszék azt hiszik, hogy a németek ugyanúgy gondolkodnak, mint ők (bazári alkudozás). én REMÉLEM, hogy a németek nem így gondolkodnak.

a görög társadalom jelen állapotában nem tudja felmérni sem a terhét, sem a következményeit a választásainak.
wyl 2015. 07. 05. 20:33
Előzmény: #100  johai
#101
Igen más lenne a súlya, ha arról szólna, de ez a szavazás Cipraszék tárgyalási poziciójának a megerősítéséről szól a hitelezőkkel szemben.
johai 2015. 07. 05. 20:21
Előzmény: #99  wyl
#100
Egyszerübb lett volna az EU-ban maradásról szavazni,akkor vsz más lenne az eredmény.

Hasonló a mi bevávdorlós kérdőivünkhöz.
Itt is ott is ge......................................................................................................................................................................................................................cik.
wyl 2015. 07. 05. 19:56
Előzmény: #96  wyl
#99
Szavazatok több, mint negyedének feldolgozás után 60,6%-39,4% arány után borítékolható, hogy nagy fölénnyel a nemek győznek!
Holnap nem várok ettől az eredménytől nagyobb tőzsdei beszakadást, max. 2-4%-os lejtmenetet a bizonytalanság miatt, majd azt követően emelkedést.....
Gondolom megbeszélték a görögök maguk között, hogy múlt héten beshortolták a nk. tőkepiacokat, oszt majd ma szavaznak egy nagy jó nagy NEM-mel. Így gyűjtenek a törlesztőrészletre:)
johai 2015. 07. 05. 19:47
Előzmény: #96  wyl
#98
Nem jól választanak.
Az hogy kidobják őket, a kisemberek,a félrevezetettek sinylik meg,értelme akkor lenne ha a grexit megtisztulást hozna az élősködőktől:)
wyl 2015. 07. 05. 19:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#97
Vígasztalódj, mert én is bolond vagyok, ......hogy reagálok a hülyeségeidre :)
wyl 2015. 07. 05. 19:32
Előzmény: #92  wyl
#96
Ha már Ciprasz megtehette, hogy szavaztaja görög népet, , úgy az Eu-polgárokkal is meg kéne szavaztatni, hogy maradhatnak, vagy távozniuk kell a görögöknek az Euró tagságból.
Én nyomok egy szavazatot arra, hogy távozzanak, habár én nem eu zóna tagállam pógára vok.:)
Itt tart most a népszavazásuuk
link
elemes
elemes 2015. 07. 05. 19:30
#95
...az lennne, ha a görögök repülnéne az eurozónából, vezessék csak be a drachmát, szenvedjék meg a devizaválságot, az árfolyamválságot és a jó magas inflációt.

ez sajnos extra terheket ró a NATO-ra (Putyint továbbra is távol kell tartani Görögországtól), de a "feltételekkel megmentjük görögországot" sajnos oda vezet, hogy jövőre a podemos ugyanezt eljátssza Spanyolországban. És akkor az eurozónának kampec.
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 19:28
Törölt hozzászólás
#94
farkasj41 2015. 07. 05. 19:26
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
Majd ha 27 %-os áfája lesz a görögöknek a mostani 6 % és 17 % helyett akkor kérjék vezérünket, viktorunkat és megmagyarázza nekik,hogy a 27 az kevesebb mint a 6 és ..., remélhetőleg elhiszik mint mi és megígéri, hogy a kánaánba vezeti őket mert mi már a kánaán kszöbén állunk és várjuk a bebocsájtást
wyl 2015. 07. 05. 19:25
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Ebből majd az fog következni, ha a görögök megtehették, akkor a spanyolok, portugálok, olaszok miért ne tehetnék meg.
Ezért én úgy gondolom, hogy ez az Eu által képviselt politika zúzza szét az euró zónát.
Be kellene végre látni/ismerni, hogy tévedtek, s a görögök nem felelnek meg a kritériumoknak, s távozniuk kell, majd új alapokra építeni az egész Eu monetáris és fiskális rendszerét, mert a kettőt csak együtt szabadna kezelni.
elemes
elemes 2015. 07. 05. 19:24
Előzmény: #64  wyl
#91
ha a nem szavazatok győznek (és remélem), ki kell rúgni őket a picsába az eurozónából. Schauble elég keménynek mutatkozik, remélem, komolyan is gondolja.

Van, amikor a beteg életét csak amputálással lehet megmenteni, és a döntés halogatása életveszélyes.
wyl 2015. 07. 05. 19:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
Má bocsi, de a megnyilvánulásaidból ítélve vagy görög, vagy bolond lehetsz:)
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 19:10
Előzmény: #88  wyl
#89
ez sajnos így van, most megint a görögök lesznek valszeg nyeregben, holott bármilyen megállapodás is lesz, az csak további költséget jelent...egyszerűen nevetséges, ahogy a kecskepásztorok fingatják a világot...
:D
wyl 2015. 07. 05. 19:05
Előzmény: #84  Ody_Mnadrell
#88
Hát pedig erre játszik Ciprasz a kezdetektől fogva, hoyg a szegény görög nép nem tudja elfogadni a 25.-i hitelezői ajánlatot! Ő kevés volt az akaratának az érvényesítéséhez, most viszont mögötte áll az egész görög nép a NEM szavazataival. Ezért cserébe új tárgyalásokra hatalmazza fel a min.elnökét a görög nép a 30%-os adósságelengedés és a 20 éves türelmi idő stb.
Sajnos megtehetik, mert ezek a puha pöcs Eu politikusok és ECB adta a görögök alá a lovat az elmúlt napokban történt nyilatkozataikkal, magyarán fényesre nyalták a görögök seggét. A görögök pedig vették a lapot és élnek a (átvitt értelemben) felkínált lehetőséggel, hogy EU-nak milyen fontos is Görögország.
Épp olyan hülyét csinál most Ciprasz is az Eu-ból, mint ahogy azt Orbán is szokta.
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 19:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
Figyelj öreg... "imperialista diktatúra" szóhasználat nem véletlen a kommentjeidben, ez maximálisan alátámasztja minden eddigi megnyilvánulásodat és ilyet egy jól meghatározott erősen fogyóban lévő generáció ejt ki a száján ...
a kitiltást emlegetve ki is emleget itt egy diktatórikus eszköz alkalmazását ???
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 18:56
Törölt hozzászólás
#86
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 18:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
Ahm, értem, akkor te 56-os, úgymond "disszidens" leszármazott vagy... és mondd, milyen élni a mocskos "imperialista diktatúrában" (tőled vettem át a két kifejezést !), bármelyikben is élsz ... ott is úgy gondolják az emberek, hogy a kölcsönt nem kell visszafizetni, csak elkölteni? Ott is nemzeti sport az adócsalás ? Ott is kölcsönből élnek az emberek nagylábon, majd törlesztéskor hőbörögnek ? Ott is tapsolnak a görögök ámokfutásának?
Ody_Mnadrell 2015. 07. 05. 18:31
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
Na most ezt figyeld: "Ha a nemek győznek, Ciprasz azonnal repülőre ül Brüsszel felé, ahol Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével akar tárgyalni a görög adósság átütemezéséről"

Ebben csak én látok hatalmas ellentmondást? Először elküldik melegebb éghajlatra az uniót, aztán szinte azonnal szaladnak Brüsszelbe pénzért? :D Komolyan mondom az ész megáll. :DDD
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 18:30
Törölt hozzászólás
#83
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 18:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#82
Ha ezek az imperialisták nem volnának kis hazánkban, te még mindig Kádár "krumplilevesét" hörpintenéd, az 1-egyes vagy kettes adót nézhetnéd, és lófaszt kommentelhetnéd az ökörségeidet itt a neten !!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 05. 18:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Hmmm, és egy ilyen kádári, ultrabalos agyhalott nyuggernek fizetem a nyugdíját ...
milyen diktatúráról beszélsz öreg, a hőség a maradék eszedet is kisütötte ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek