Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 09. 21. 10:16

PORTFOLIO  

Sziasztok,
Talán sikerül egy TIPPSAROK-hoz méltó új topicot elindítani...
Többsz ör érték Zolko-t és másokat olyan attrocitások, hogy nem szólt időben, mikor eladott egy általa favorizált részvényt...
Ebbe a topicba lehetne önkéntes alapon beírni, hogy kinek mije van, és akkor a többi fórumot látogató is látná, hogy ki milyen poziból beszél.
Persze ennek csak akkor van értelme, ha ugyan önkéntes a rendszer, de ha valaki belép, az konzekvensen közölné a tranzakcióit... Persze elsődlegesen nem a TDT tranzakciókra gondoltam, hanem a napon túliakra...
Amúgy úgy gondolom, hogy egyikünk se bennfentes, vagy a tőzsde meghatározó szereplője, ezért ezeknek a beírásoknak, csak egymásnak adott infok hitelességét igazolnák...
Kezdem én, 3/4 rész PFLAXom van és 1/4 TVK-m
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 09. 22:58
Előzmény: #2438  Törölt felhasználó
#2440
Köszi a választ. Csak röviden írok, nehogy szétoffoljuk ezt a topicot és matgab - jogosan - megdorgáljon érte:)

Szóval:
Ne idegenkedj a shorttól, idővel majd próbáld ki, ahogy a hatit is. De nagyon okosnak tartom, hogy kezdőként nem ugrasz bele mindenbe azonnal. Az is nagyon érett és előremutató dolog, hogy vezeted a trédjeidet, sőt még tanulni is akarsz belőlük. Azt gondolom, hogy egy viszkető tenyerű átlag kezdőhöz képest, nem is ugrálsz sokat ki/be.
Törölt felhasználó 2007. 05. 09. 22:20
Előzmény: #2431  Törölt felhasználó
#2439
Ami a portfoliomat illeti: vettem ma MOL-t, meg HUMET-R-t, de valamit nagyon sürgőssen el kéne adnom mert lejár a befektetési tőkeáttétem...
Törölt felhasználó 2007. 05. 09. 22:15
Előzmény: #2437  Törölt felhasználó
#2438
Pénznyelő:

A helytelen eladás a pillanatnyi helyzet szerint lett értelmezve, mint írtam. Nem egzakt dolog. Annyi, hogy amit vettem emelkedett-e azóta, vagy nem, ill. amit eladtam csökkent-e az árfolyama, vagy nem. Azt nem néztem, hogy lehetett volna jobban is ki - be szállni, illetve másba szállni. Igen, ideálisan lehetetlen kereskedni, a jövőbelátás képessége nélkül.
Csak azért néztem meg az egészet, hogy lássam, túl sokszor adok el feleslegesen, Bika trend mellett. Ja és azért kell vizsgálódnom, mert baromi szarul megy a játék március elejétől, miközben júniustól jól ment. De mint írtam ebbe a március első pár napja is benne volt (március áprilisi időszakra írtam a vételeket), amikor nagyon sok mindent eladtam, mert nem akartam úgy járni, ahogy sokan tavaly májusban (aztán nem vettem vissza). Akkor még nem lehetett tudni, hogy kósza esés lesz csak.
Shortolni még nem szoktam. Nem értek hozzá, de már tervbe van véve a tanulása. Gyógyszereseket kivéve mondjuk nem is tenném mással mostanában. Őszintén szólva picit idegenkedek is tőle, valahogy természetellenesnek tűnik. Olyan mintha valahova el akarnék jutni, és ott szállnék fel a villamosra, ahol le akarok szállni... ;o)

Lényeg, túl sokszor adok el, ha a papírom nem arra indul, amerre kéne, mert nem akrok benne ülni évekig papírokba, mint egyesek itt a fórumon, vagy pl. a családomban. Sok a rossz példa. Olvasgattam régótaa MOL fórumot, és mindenki csak reménykedett.Nincs annál rosszabb. Ezért inkább akár órán belül, vagy 1 héten belül eladom, ha nem jött be a számtásom. Hiszen valamiért megvettem azt az instrumentumot. De ha nem válotta be a hozzáfűzött reményt, eladom, akár olcsóbban. És ez nem mindig helyes.

Nekem egyértelműen jobban mennek a vételek, mint az eladások, ezért sem szabadna eladogatnom, de azt gondolom, egy bika piacon, ez statisztikailag is így kell hogy legyen.

Köszi az érdeklődést / figyelmet!
Törölt felhasználó 2007. 05. 09. 17:44
Előzmény: #2436  Törölt felhasználó
#2437
Mercurius, mit jelent, hogy helyes/helytelen, hogyan definiálod őket?
Csak mert:
1.) örökké nem tarthatsz semmit;
2.) pont maximumon eladni nem lehet.
Ergo MINDEN eladásod rossz, ha azt nézed, hogy lehetett volna jobban is.

De még ha nem is defoniálod ilyen szigorúan a helyes/helytelen döntéseket. Április-május: egyértelműen emelkedő trend, BUX-ilag, nagyok is, közepesek és a spekik is. Néhány papírt leszámítva. Emiatt ha az a definíció, hogy eladás után tovább emelkedett = helytelen döntés, akkor persze, hogy sok helytelennek nyilvánított döntésed lesz, egy bullpiacon. Még akkor is, ha közben folyamatosan nyersz és még akkor is ha ráadásul mindig olyan papírra váltassz, ami még jobban is emelkedik, mint az előző.

De egyébként abból a szempontból érdekes a statisztika, és a módszer is, hogy jó dolog megnézni külön a beszállókat és kiszállókat. Mert hát lehet olyan, hogy az egyik jobban megy a másiknál.
(mondjuk shortolni te nem szoktál, hogy vétel/eladás mentén bontottál, vagy igen és akkor a felbontásod nem lesz egyben kiszálló/beszálló bontás is?)
Törölt felhasználó 2007. 05. 09. 17:08
Előzmény: #2431  Törölt felhasználó
#2436
Átnéztem a március-áprilisi kereskedésemet okulásképpen (március elején volt a nagy ázsisai para, akkor nagyon sok mindent eladtam):

Eredmény:
VÉTET (ami még meg is van)
18 tétel: 11 helyes 7 helytelen (eddig)

májusiakat is beszámoltam:
ELADÁS
33 tétel: 9 helyes 24 helytelen (eddig)

Ez elég ronda eredmény.

Tanulság: nem nagyon szabad eladnom,, beparáznom inkább tartani kell a papírokat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 09. 16:21
Előzmény: #2434  Törölt felhasználó
#2435
úgy látom jobb lett volna mégis KBR-re becserélni HAL-t.
na mindegy.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 21:29
#2434
Arra lennék kíváncs az idei évben kb hogy álltok hozamban?
Nálam még íránykeresés folyik hosszú,vagy rövidtáv?.
Konzumom és Fotexem (ma vettem)van meg még román papírom,amúgy még ahogy szokták mondani keresem az igazit:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 21:22
Előzmény: #2432  Törölt felhasználó
#2433
:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 20:52
#2432
és mennyit költesz a brókereidre évente?
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 19:36
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2431
Előbb elsült a kezem hamar...

PPLAST, RÁBA eladva...

ECONET - 13 %
TVK - 11%
LINAMAR - 11%
FORRAS OE - 11 %
SYNERGON - 11%
MTELEKOM - 10 %
ÉMÁSZ - 9 %
GSPARK - 8 %
DANUBIUS - 7%
FOTEX - 3%
FORRAS T - 3%
EXBUS - 3 %

Közben volt MOL, és GENESIS de napon belül kiszórtam mind.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 19:31
#2430
LINAMAR - 11%
FORRAS OE - 11 %
SYNERGON - 11%
ECONET - 13 %
ÉMÁSZ - 9 %
MTELEKOM - 10 %
GSPARK - 8 %
TVK - 11%
FOTEX - 3%
EXBUS - 3 %
zepi
zepi 2007. 05. 08. 18:49
Előzmény: #2428  Törölt felhasználó
#2429
pedig soha nem akartam 20% -nál többet egy papírból
most vennék konzumot meg egist gsparkkal ,de mit aggyak el?
meg főleg mikor?
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 18:38
Előzmény: #2427  zepi
#2428
Egyszejűnek egyszejű!
zepi
zepi 2007. 05. 08. 18:34
#2427
könnyen áttekinthető lett portfólióm
TVK-JÁBA 66:33 :-)
Krumenaker 2007. 05. 08. 16:59
Előzmény: #2411  Krumenaker
#2426
Phylaxiámat eladtam.

Rövid távű befektetéseimből már csak a Forrás OE maradt meg (el kellett volna adni).

Hosszútávúakat tartam: OTP, Konzum.
kissherceg 2007. 05. 08. 16:20
Törölt hozzászólás
#2425
matgab 2007. 05. 08. 10:22
Előzmény: #2410  matgab
#2424
matgab portfolioja Elözmény válasz erre 05.04

Viszont felhívnám a figylemeteket egy hamarosan bekövetkező (max 1 hónapÖ óriás korrekcióra, mert ismét tőkét emelek, kicsit többet, mint tavaly májusban, ami uszkve 30% esést eredményezett a buxban..
matgab
matgab 2007. 05. 08. 08:40
Előzmény: #2422  Törölt felhasználó
#2423
ide a portfolió változásokat írjátok!
A portfoliónak küldött levelek a kedves Portfolió! című topikba legyetek szívesek!
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 08:30
Előzmény: #2421  Törölt felhasználó
#2422
...HIBA A FÓRUMRÉSZEN...
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 08:19
#2421
Vajon mikor veszik észre a portfolio.hu-nál, hogy fórum motorjuk lefagyott és a külföldi indexek rajzolója is áll..... :(

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek