Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
peter_s 2017. 10. 16. 22:04
Előzmény: #50718  -pny
#50720
Ez rendben van de hadd kérdezzek vissza. Ha bíróság elé kerül az ügy, akkor miért kell hazudni és hátráltatni az eljárást a rend védelmezői részéről, hmm? Mért kell azt hazudni, hogy nem vertek olyanokat, akik nem vettek részt a zavargásokban, amikor ott vannak a felvételek, hogy ütötték még a nyugdíjas nénit is? Ő mit csináljon, szedje a lábát és fusson 80 évesen? Az a helyzet, hogy bele kellett volna mondania a kamerába Gergényinek is, Fletónak is, meg Gréczynek, Molnár Csabának is, hogy így tudtuk megoldani, voltak hibák, de nem ezt mondták, tagadtak mindent. Ráadásul, 10 év után még mindig az a véleményük, hogy ők teljesen jogszerűen jártak el, senkitől elnézést, bocsánatot nem kértek. 
peter_s 2017. 10. 16. 21:59
Előzmény: #50716  sanka
#50719
Ne adjál már a számba olyat, amit nem mondtam legyél szíves. Meg mi az, hogy "gyújtogattok", így többes számban? Egy felvételt vagy valami bizonyítékot mutassál légyszives, hogy én gyújtogattam valahol, linkeld be ide a fórumra nyugodtan! Ha meg nem tudsz ilyet, akkor meg ne írjál hülyeségeket és ne keverj olyan balhéba, amelyben nem vettem részt. A gyurcsányi rendszer semmivel nem volt demokratikusabb, mint ami most van, nekem ez a véleményem. Retrókomcsikkal nem volt, és nem is lesz demokrácia egy darabig.
-pny
-pny 2017. 10. 16. 21:58
Előzmény: #50715  peter_s
#50718
Csak egy kérdés: szerinted mit kellett volna csinálni a rendőröknek? Semmit? Hagyni szétverni a belvárost teljesen? Kockáztatni rendőrök és más civilek életét? Vagy mégis mit?
A brit ismerőseid pontosan tudják, hogy otthon ugyanígy kezelik a zavargásokat, ott sem mondják be magyarul az oszlatást és amúgy európai nagyvárosok zavargásaikor rendszerint haláleset is előfordul. Ez szomorú dolog, de ne feledjük el a kiindulópontot: durva, erőszakos bűncselekmények sorozatát követték el, a rendőröknek pedig védeni kell a nem zavargók millióit, a közrendet és az értékelet. Ez a feladatuk.
-pny
-pny 2017. 10. 16. 21:53
Előzmény: #50713  peter_s
#50717
Olvasd el újra a #50707-est. Mert vagy nem olvastad, vagy nem értetted meg, amit abban írtam.
sanka 2017. 10. 16. 21:40
Előzmény: #50715  peter_s
#50716
Nincs rendben, de te se felejtsd el az akkori körülményeket, hogy dobálták a rendőröket, hogy gyujtogattok stb, ja és akkor volt demokrácia, most minden kozegnél fidesznyik trónol, hazudnak, csalnak lopnak, mindent oligarcháknak játszanak át, soroljam még??!!!!!
peter_s 2017. 10. 16. 21:17
Előzmény: #50714  bigyula
#50715
És az teljesen normális ugye, amikor angolul üvölt a szerencsétlen, hogy hagyják már békén, ütik tovább a földön, és miután bíróság elé viszik a dolgot, hátráltatják az ügyüket. Nem ismered a körülményeket, még a tömegben sem voltak, megindultak a rendőrök aztán ütöttek mindenkit, akit értek. De lehet igazad van és én várok túl sokat egy demokráciától. Rendben, fogadjuk el, hogy ez így rendben van, de akkor most se hisztizzen senki, hogy nincs demokrácia meg két lábbal tiporják a törvényeket! Szegény Kunhalmi Ágnes az előbb majdnem elbőgte magát az ATV-n, hogy Mo-n nincs demokrácia, de amikor ők voltak, akkor meg minden jó volt és törvényes persze. László Petra ügyéből mekkora balhé lett, de az ilyen, amikor szétvernek embereket az utcán, akkor minden rendben. Gratulálok!
bigyula 2017. 10. 16. 20:47
Előzmény: #50713  peter_s
#50714

Figyu! Egy értelmes ember, egy számára idegen országban mit csinál, ha azt látja, hogy tüntetők és rendőrök farkasszemet néznek egymással?
1. nézelődik
2. elhagyja a helyszínt (anélkül, hogy felszólítanák erre az anyanyelvén)
Melyik a logikus? (nem turista látványosságról van szó)
peter_s 2017. 10. 16. 20:26
Előzmény: #50709  -pny
#50713
Az én brit ismerőseimet gyakorlatilag véresre verték, pedig a bámészkodáson kívül semmit nem csináltak. A bíróságon a rendőrség jogi képviselője azt mondta, hogy felszólították az embereket oszlatás előtt, ezért el kellett volna hagyniuk a területet. A védelem azzal érvelt, hogy angolul nem mondták be és minden turista nem tanulhat meg magyarul, aki Magyarországra utazik néhány napra. A rendőrség erre azt mondta, hogy aki elmegy egy másik országba, annak tisztában kell lennie a fogadó ország törvényeivel és azokat maradéktalanul be kell tartania, ők meg nem mondhatják be minden nyelven az oszlatást, jogszerűen jártak el (értsd. jogszerűen verték szét őket). Aztán ott hátráltatták az ügyet, ahol tudták. A TV-ben Gyurcsány, Gréczy, Gergényi meg azt mondta, hogy nem történtek túlkapások, meg is köszönték a rendőrségnek. Úgyhogy elmehet a jó anyjába a magyar rendőrség, Gyurcsány meg a sleppje is. Persze, a rendőrségnek be kell avatkoznia de ütöttek mindenkit, akit értek a rohadékok és utána mindezt tagadták, és hátráltatták azoknak az ügyét, akik pert indítottak, ez az undorító. Kérdezem: nézelődni Budapest utcáin mióta bűncselekmény?
-pny
-pny 2017. 10. 16. 20:15
Előzmény: #50711  kukker
#50712
Nem sikerült megértened, amit írtam.
kukker 2017. 10. 16. 20:07
Előzmény: #50709  -pny
#50711
"Igen, voltak túlkapások,"
Igen, és éppen ezt védte be a kunce-maci.
Jó liberált módon.
Na innen fuss neki.
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 20:00
Előzmény: #50705  kukker
#50710
-pny
-pny 2017. 10. 16. 19:45
Előzmény: #50701  kukker
#50709
Látod ez a baj. Megint kettős mérce: 2006-ban példanélküli zavargások voltak, egy erőszakos bűncselekmény sorozat történt konkrétan az alkotmányos rend ellen! Rendőrökre támadtak, autókat gyújtogattak. 
Persze, nektek ehhez jogotok volt szerintetek... De nem. És egy ilyen helyzetben a rendőrségnek MEG KELL VÉDENIE az embereket, közrendet.
Igen, voltak túlkapások, de azért a durva bűncselekményekről ne feledkezzünk már meg.
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 19:32
Előzmény: #50707  peter_s
#50708
"Ugye te sem hiszed azt el, hogy az történik, amit az emberek szeretnének és a nép akarata érvényesül a demokráciákban?"
Tehát akkor valójában nincs is demokrácia sehol a világon??
peter_s 2017. 10. 16. 19:25
Előzmény: #50682  Vazsmegyei
#50707
Ezt ki mondta neked, hogy én ennek örülök? Fenét, de akkor is ez van: a világ vezető jegybankjaitól függ nagyon sok minden. Tudod, amikor Varga meg Matolcsy itt kiáll nagy mellénnyel, hogy azért van ilyen GDP növekedés, vagy javulnak a pénzügyi mutatók, mert ők milyen jól kormányoztak és mindent jól csináltak, ennek a fele nem igaz.  A világ vezető jegybankjai (FED, BOJ, SNB, ECB, BOE) okádták az ingyenpénzt a piacokra, nulla közelébe vitték az alapkamatot, ezért nyilatkozhatnak ilyeneket, de 2018 után ez már nem lesz, ezért nagyon sokan bajba fognak kerülni. Igen, úgy ahogy írod, ha nem tetszik a pü. hatalomnak egy kormány, akkor bármikor megbuktathatják, ez mindig is így volt a történelemben, mi több, a Bibliában is meg van írva, hogy a világ így működik (ha akarod be is idézem), semmi különös nincs ebben. Ugye te sem hiszed azt el, hogy az történik, amit az emberek szeretnének és a nép akarata érvényesül a demokráciákban? A világ pénzügyi rendszerét úgy alakították ki, hogy az adóssághegy egyre nagyobb legyen és azt soha ne lehessen visszafizetni. Jelenleg nagyobb az adósság a világon, mint a rendelkezésre álló pénz mennyisége, ergó ha holnap rendezni szeretnénk a világ összes adósságát nem lenne pénz forgalomban. Nem kell azt tenniük, amit én mondok, én azt mondom, amit ők mondtak, hogy tenni fognak: A FED és az ECB elnöke világosan megmondta, hogy a lazításoknak jövőre vége (FED már elkezdte), a kamatok pedig folyamatosan emelkednek majd. Az emberek és a kormányok mire használták fel ezt a pénzbőséggel teli időszakot? Hitelt vettek fel és elköltötték, pontosan azt tették, mint a 2008-as válság előtt. A magyar kormány is pontosan ezt csinálta.  Ezek után meg nem nehéz kitalálni mi következik... 
kukker 2017. 10. 16. 19:22
Előzmény: #50705  kukker
#50706
Mohácsi, aki szdsz-es, liberális volt, emberbarát, a szeretet jegyében szintén.....
kukker 2017. 10. 16. 19:20
Előzmény: #50704  kukker
#50705
Mohácsi Viktória pedig azzal indokolta Marian Cozma kézilabdázó kivégzését, hogy előtte „biztos cigányozott”.
kukker 2017. 10. 16. 19:19
Előzmény: #50703  szivacs
#50704
Próba
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 19:10
Előzmény: #50702  szivacs
#50703
mindjárt megmondják miért...
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 19:10
Előzmény: #50701  kukker
#50702
az más...
kukker 2017. 10. 16. 19:07
Előzmény: #50699  -pny
#50701
"A baj, hogy az egész társadalom kezd megmérgeződni ezzel a gyűlölettel. Indexes újságírót verni, panziós kocsi kerekeket kilyukasztani nemhogy nem bűn, hanem erény. Meg tüntetésen kormányt szídót verni..."
2006 őszén az SZDSZ Kuncze vezetésével kiállt az állampolgáraira rárontó rendőrállam mellett. Az összevert, vérző fejű emberek láttán a szabad demokraták elnöke így reagált: „Minek mentek oda? Érdekes, én nem jártam arra, és velem nem is történt ilyesmi.”

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek