Topiknyitó: roland75 2015. 05. 17. 18:56

BEFEKTETÉSI ALAPOK  

Ilyen fórum , úgy látom még nincs,engem érdekelne mások véleménye is ezügyben.Én közepesen kockáztatok (elvileg és jelenleg),pénzpiaci kizárt,ingatlan még kérdéses,tiszta részvényalapot már inkább nem,kötvényalap eladva kb 1 hónapja ,abszolút hozamút,és vegyes alapot tartok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
xmann 2015. 06. 18. 22:14
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
Egyrészt a magas alapkezelési díj miatt, másrészt amiatt hogy a lakossági kötvényekre sokkal magasabb kamatot adnak mint amit bármely befalap meg tud venni, ezért szinte garantált hogy jobban jársz ha direkt, az ákk-nál veszel állampapírt:

www.allampapir.hu

Gondolj bele, te tudsz olyan állampapírt venni, ami a következő években várhatóan hoz vagy 5-6%-ot, az alap olyat tud ami hoz mondjuk 4-et, de még levon költséget, akkor hogy jársz a legjobban?
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 18. 19:57
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#119
" Fejben kicsit számolgattam, már amennyire ezt
lehet és a következők jutottak eszembe,
erősödés és csökkenés mellett:"

Szerintem ,"amatőrként" felesleges ennyire belemerülnöd a kérdésbe,mert csupán az a régi mondás fog érvényesülni,hogy nem látod a sok fától az erdőt.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne foglalkozz abszolúte a kérdéssel,hanem azt hogy tanuld meg a kötvények jellegzetességeit - vagy bármilyen más termékét,ami neked szimpatikus -,és távolról kövesd az eseményeket!Nem ên találtam ki,de ettől még igaz,hogy a befektetőket két dolog mozgatja alapvetően.Az egyik a mohóság,a másik meg a félelem.Nem kell kitalálnod a jövőt,mert úgysem tudod.Ellenben a piac mindig fog olyan torz helyzeteket produkálni - mondjuk egy nagy pánik -,amikor egyes mozgásokat jobb eséllyel tudsz majd megjátszani.Ne fogd ezt fel tanácsként,mert ki vagyok én hogy tanácsot adjak,inkább legyen ez egy olyan ember véleménye,aki már elég régóta van a placcon és eddig még nem ment tönkre.
roland75
roland75 2015. 06. 18. 18:19
#118
roland75
roland75 2015. 06. 18. 18:18
#117
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 13:42
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
imee01 2015. 06. 18. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#115
"De mivel azt nem tudjuk, hogy az alap pontosan milyen kötvényből mennyit tart és milyen arányban"
Azt nem tudjuk, hogy most éppen milyen kötvényt milyen arányban tart, de 2014.12.31-re vonatkozóan pontosan tudjuk, hogy miből mennyi volt az alapban. A legnagyobb arányban 2025/B, 2028/A és 2020/B államkötvény volt az ERSTE XL portfóliójában.
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 00:15
Előzmény: #113  BobyPf
#114
Köszönöm válaszaitokat, így már értem, hogy hogyan működik ez az alap. Sajnos drága tanulópénz, de az élet hosszú, így már sejteni fogom mikor érdemes/nem érdemes legközelebb beszállni.

Fejben kicsit számolgattam, már amennyire ezt lehet és a következők jutottak eszembe, erősödés és csökkenés mellett:

1. MNB, további alapkamat csökkentés bár javíthat kicsit a helyzeten, viszont már-már olyan alacsony, hogy az emberek nem vesznek kötvényt, így igazából hiába csökkentik az alapkamatot, a kereslet a béka segge alatt lesz, ergo emelkedik a hozama a papírnak?

2. EKB kötvényvásárlás
Na most az én elképzelésem az lenne, hogy ennek le kéne nyomnia a hozamokat, hiszen növelné a keresletet a kötvények íránt (nem eléggé ? nagyobb lenne a kivándorlás belőle? link
De elvileg az EKB a kötvényhozamok emelkedése miatt megnövelte a május-júniusi keretet.
link
Na most, ez eddig akkor kevés sikerrel járt, további lépések, kérdés vajon várhatóak ?
+Egyébként mivel az EKB ígyis-úgyis megveszi az a kötvényt, nem lenne logikus az államnak minél alacsonyabb hozamot adni érte ? Ez ilyen saját szülemény, lehet valamit én nem értek.

3. Görögök ?
Ha jól értem a hosszú kötvényt, akkor igazából itt állami garancia van arra, hogy megmarad a pénzed, ergo az állam adott helyzetétől függően növekedhet, csökkenhet a hozam. Mivel a görögök most amúgyis gerjesztik a negatív hangulatot, adott esetben akár veszélyesek is lehetnek az európai gazdaságra, ezért veszélyesebb is 10 évre lekötni a pénzt. -> Hozamemelkedés ?
Tehát ergo egy megállapodás, akár le is nyomhatná a hozamokat?

Nem tudom, hogy ebben amit leírtam mennyi hülyeség van, de nyugodtan fikázzátok le, úgy tanulok belőle. :)

Ha mégis lenne benne valami, akkor jelenleg a kivándorlás a kötvényekből egy elég negatív trendet fog mutatni, a hozamokat nem tudják amúgy sem már hova vágni, így egy 2-3 éves nézetben maximum ez alapján stagnálást tudnék elképzelni, ugyanakkor az EKB megnövelt kötvényvásárlás és akár a görögök megállapodása még adhat egy kisebb löketet, ami akár kiszállásra jó lehetne.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 21:30
Előzmény: #112  BobyPf
#113
Ha erre nem látsz esélyt,de biztos helyen akarod tudni a pénzedet egy fix időtávra,akkor pedig kötvényt veszel.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
Lehet,hogy az előbb nem voltunk teljesen szókimondóak,de talán mondhattuk volna azt is,hogy az alap monentum jereskedésre való.Ha látsz esélyt hozamcsökkenésre - lehetőleg tartósra - akkor veszel.
bebi_csibe 2015. 06. 17. 21:20
Törölt hozzászólás
#111
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 21:14
Előzmény: #109  xmann
#110
" Így egy tartós kötvénymedvepiacon
folytonosan negatív lehet a hozama."

Az elmúlt évek mozgásából szerintem két dolog adódik a közeli jövőre.Vagy évi 3% körüli hozamok,vagy tartós buksi.Egyiksem nagy deal.
xmann 2015. 06. 17. 21:04
Előzmény: #107  BobyPf
#109
Valóban a kötvényalap kockázatosabb, mert folyamatosan hosszú kötvényeket tart, azaz a rövidülőket eladja és újra hosszabbat vesz helyette. Így egy tartós kötvénymedvepiacon folytonosan negatív lehet a hozama.

Plusz azért ezeknek az alapoknak van vagy 1-2% kezelési díjuk, amit a jelen hozamkörnyezetben elég nehéz kigazdálkodni. Viszont ugye a legtöbb kisbüfinek nincs annyi pénze hogy egymaga kötvényt vegyen, mármint rendes "intézményi" államkötvényt.

De nem is kéne nekik mert ennél sokkal jobb lehetőség közvetlen az ÁKK-tól lakossági kötvényt venni: zéró díj, magasabb elérhető hozam
tibcsi_1Ft 2015. 06. 17. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
Hehe, nekem is van, kb onnan, szerencsére csak néhány sörözésnyi összeg. :)
Annál egy kicsit többet valamennyi mínusszal kidobtam, mert rájöttem, hogy ez így nem ok.

De tanulságos egyelőre a mozgása (masszív mínusz).
Nem tudom konvergál-e valaha a valós 10+ éves állampapír hozamokhoz az árfolyama, vagy az elmúlt évek extra hozamai már előtték a puskaport.

Továbbra sem tudom, hogy hosszú távon tartani, vagy még most azonnal kidobni a helyes út-e; felételezve azt, hogy a hozamok nagyon nem fognak már lefele menni.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 20:55
Előzmény: #106  BobyPf
#107
Ha így nézem,akkor egy k.alap kockázatosabb, mint egy kötvény.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 20:51
Előzmény: #105  BobyPf
#106
" nem feltétlen ugyanazt a végeredményt fogja
produkálni"
Természetesen,a példánál maradva a harmadik év végére.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 20:47
Előzmény: #102  xmann
#105
" A kötvénynél
mikor megveszed tudod hogy mennyit kapsz a
teljes futamidő alatt, de a piaci mozgások
függvényében az árfolyam jelentősen ugrál
eközben"

Itt azért azt talán érdemes hozzatenni,hogy egy kötvény vásárlás és egy kötvény alap vásárlás nem feltétlen ugyanazt a végeredményt fogja produkálni.Mert ha egy kötvényt vásárolsz és kivárod a futamidő végét,akkor pozitív szaldóval fogsz kiszállni - csődről és valami irreális beszállási árról most ne beszéljünk -,ellenben ez egy kötvényalapnál már egyáltalán nem biztos.
bebi_csibe 2015. 06. 17. 20:26
Törölt hozzászólás
#104
bebi_csibe 2015. 06. 17. 19:29
Törölt hozzászólás
#103
xmann 2015. 06. 17. 18:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
A másik ahogy nézheted, hogy ha van mondjuk egy 3éves kötvényed aminek a hozama 5%, akkor a 3 év alatt biztosan tudod hogy 15% hozamot fogsz kapni, azonban nem tudjuk ez hogy lesz kifizetve. ha nincs hozamváltozás akkor 5 5 5, de lehet 10, 3, 2, vagy neadjisten 15, -10 +10 is.Attól függ hogy a piac hogy változik. A kötvénynél mikor megveszed tudod hogy mennyit kapsz a teljes futamidő alatt, de a piaci mozgások függvényében az árfolyam jelentősen ugrál eközben
xmann 2015. 06. 17. 18:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#101
Abba gondolj bele, hogy ha van egy olyan kötvényed ami egyéves és most 90 az árfolyama, de év végén mindenképp 100-at fizet ki, akkor ennek a hozama 11%. Ha hirtelen a piaci hozamok25%-ra ugranak, az azt jelenti, hogy 80-ra esik az árfolyama, tehát nagyot buksz. Ez minden kötvénynél így van és teljesen logikus is.

A kötvények árfolyama fordítottan arányos a piaci hozamokkal.

Topik gazda

roland75
roland75
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek