Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 09. 21:27
#9620
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 09. 21:24
#9619
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 09. 21:02
#9617
DOW/GOLD is hasít, mindjárt 21-nél.
https://www.screencast.com/t/PrOYgRjq
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 09. 21:01
Előzmény: #9583  Tazsomaru
#9616
DOW/SILVER már az 1700-at kostolgatja.
https://www.screencast.com/t/VG1YY4fh6v
bakajsok
bakajsok 2018. 07. 20. 09:45
#9615
bakajsok
bakajsok 2018. 07. 20. 09:43
#9614

a helyzet változatlan
tegnapi képem
https://ibb.co/gwcsWy
Boole 2018. 07. 20. 09:07
Előzmény: #9606  hellforceone
#9613
Köszönöm. Én mindenki hozzászólásának örülök, akinek szenvedélye a pénzpiacok feltérképezése, veszi a fáradságot, hogy sokat olvasson és azért ír egy fórumra, hogy értékes gondolatokat osszon meg. Igyekszem nem elfogult lenni egyik irányban sem, de Én is emberből vagyok a magam hibáival. Bizonyára a szakmámból ered, hogy Én egy kicsit talán másként gondolkozom, mint a többség. Sok forrásból szerzem az információkat, keresem az azonossági jegyeket (nem a chartokban) és nagyon szelektálok. Van néhány fórumozó, akik írását mindig elolvasom, mert tudom, hogy sok időt és energiát fordítanak a kereső, kutató munkára. Én elemző, értékelő vagyok és mérlegolvasó, Pomperj, Kisvuk és még néhányan meg olyan területen rendelkeznek tapasztalattal, amelyben nem árt figyelni őket, noha ők nálam bizonyára sokkal több ügyletet kötnek, ezért remélem, hogy többet is tévednek, mert Én ebből általában sokkal többet is tanulok. Jó szelet mindenkinek!   
Törölt felhasználó 2018. 07. 20. 02:05
Előzmény: #9611  Törölt felhasználó
#9612
En azt hittem sullyedunk?!;)))))))))
https://postimg.cc/image/mr1cbzfu3/
Ha esetleg nem sikerulne kivenni az abrabol:arany +4,8%ezust -3,67%dax 10,06%BTC 2634.26 (es 1 aprocska dividend BCH)
en pedig a "demoszamlas" profitokbol neha vettem 1 kis BTC-t:
https://www.blockchain.com/en/btc/address/1jBxyAzgYn98Hh8Etaf3nhb6fgjZ3Lfuq
Ja es van meg nehany hasonlo cimem; es mivel jo kapcsolatban vagyok Neo-val igy kepes vagyok olvasni a matrix-ot, sot elore tudom mi fog tortenni...
;)
Tudsz hasonlo demoszamlat mutatni???
;))))))))))
esetleg a mentoraid???
;)))))))))))
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 22:28
Előzmény: #9582  Tazsomaru
#9611
:)))... "úgy érzem emelkedünk"....:)))
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 22:16
#9610
Nehany dologra szeretnem felhivni a gyengebbecske ill. a szektorban kevesbe jaratos emberek figyelmet.
Nem kivanok orakat, napokat, heteket eltolteni azzal, hogy miert is celszeru minden ember portfoliojaban a fizikai nemesfemek.
Ez az en velemenyem, es szerintem van meg nehany nalam sokkal tappasztaltabb ember a befektetesi ill. kereskedesi szakmaban akik hasonloan latjak.
Mint minden velemeny lehet tevedes is; bar attol tartok hogy nem lesz ill. a tobbsegnek nem lesz akkora szerencseje hosszabb tavon.
Nemesfemek kereskedese az egyik, ha nem a legnehezebb instrumentek koze tartozik; egyebbkent aki picike idot eltoltott  a historikus adatok elemzesevel az ezzel tisztaban lehet.Ha pedig valaki nehany eve kereskedi a szektort akkor ezzel tisztaban van.
A juniusi ill. nyari honapok (eszaki felteken) a nemesfemek szezonalisan leggyengebb idoszaka; talan ez sincs maskent.
Korabban irtam, hogy hogy mind az arany es ezust hajlamos a tamaszok ala ill. az ellenallasok fole szurni.
Nem befektetesi tanacs,de aki ebben a szektorban akar boldogulni, annak nem art ha a pozicio meretezes es kockazatkezeles magasabb szintjen all, es nem probal tulsagosan tokeatteteles poziciokat nyitni foleg nem a nemesfem banyasz szektorban.
Ezek a rv-ek nagyon volatilisek es ahogy kepesek 20,30-50%-os esesre eleg gyakran nehany honap alatt a masik oldalon kepesek 200,300-500%-os emelkedesre is.
2014 elejen amikor elkezdtem ezzel a szektorral foglalkozni a ra kovetkezo kozel 2 evben a portfoliom majdnem 30%-os DD-t szenvedett el, majd jott 6 honap amikor is volt olyan nap hogy 240%-os profitban voltam, mindezt tokeattetel nelkul (bar volt 4 kulonbozo cegben a portfolio 15%-ig opciok).
Nem allitom hogy ugyan ez fog torteni, de a portfoliomon belul a nemesfem banyasz rv-ek ha minden igan kozel 8-10%-os vesztesegben lehetnek (a mai napi esemenyeket meg nem neztem, hogy milyen hatassal van az egeszre).
Engem nem zavar a karorom (nincs benne irigyseg),de a jatszma, kereskedes es a tortenet nem ert veget itt.En emlekszem am arra is hogy 2015 nyaran milyen hangulat volt es a forum tagok tobbsege milyen velemenyt fogalmazott meg; de a masik oldalon arra is emlekszem, hogy kozel 9 honappal kesobb jo nehanyan jottek, gratulaltak es emailben megkerestek stb.stb.
Kereskedesben, befektetesben es az elet legtobb teruleten kitartas nelkul nehez boldogulni, de a kitartas csak az egyik resze az egesznek es van meg jo nehany ami segitheti az embernek sikereket elerni.En mielott velemenyt formalnek 1 eszkozrol, azert 1 kis idot es energiat eltoltenek azzal, hogy megismerkedjek az alapokkal a temaban.Nyilvan az ember soha nem rendelkezik az osszes informacioval,de azert 1 kis tanulas, kutato munka es a temaba fektetett munka es ido szamomra elobb-utobb meg szokta hozni az eredmenyt.
En nem kivanom senkinek hogy penzt veszitsen, foleg nem a piacon, mert tisztaban vagyok vele milyen erzes, 1 vagy tobb veszteseges pozicio, azzal is milyen veszteseges poziciokat zarni;de mivel mar eltoltottem 1 kis idot a piacon ezert tudom hogy ez (cost of doing business) resze a kereskedesnek.
Engem nem zavar ha valakinek mas a velemenye, ha pedig logikus ervekkel meg ala is tudja tamasztani akkor nalam erdeklodesre talal; viszont nem kivanok ujbol es ujbol vegig menni ugyanazokon a dolgokon.
Aki meg van rola gyozodve hogy a nemesfemek rossz befektetes ill. kereskedes az ne vegye ill. ne fektessen ezekbe, aki pedig tapasztaltabb es nem csak 1 internetes forumon nevtelensegbe burkolozva probal indulatokat szitani es eleg batornak hiszi magat az akar shortolhatja ezt a szektort (bar en ezt orultsegnek neveznem;de mint tudjuk az esetek tobbsegeben nekem nincs igazam) lehet am demon is probalkozni.
;)
Csak egy egyszeru otlet kevesbe jaratos emberek figyelmebe:
-mi lenne ha valaki elolvasna azokat a hsz-kat amik mondjuk akkor szulettek amikor az arany ill. ezust arfolyama melyponton jart.Mondjuk 2015.oktober-december kozott
-majd elolvasna azokat a hsz-kat amik 2016.juliusaban szulettek
(erdekes olvasmany lehet, hogy kb.9 honap alatt mekkorat valtozhat a vilag)
arra sajnos nem emlekszem, hogy az arany-ezust topikba vagy ebben targyaltuk; de kezdetnek nem is olyan rossz otlet.
Sok szerencset a shortosoknak es longosoknak is!
Tamas
pitcairn2 2018. 07. 19. 21:34
Előzmény: #9606  hellforceone
#9609
ha a FED nem basz$ta volna el a 2008 előtti monetáris politikát akkor nem kellett volna havi 80 milliárd USD likviditást biztosítani a piacnak...
kár hogy ugyanazok álmodták meg ezt a "megoldást" akik a 2008-as összeomlást is összehozták...
és sajnos kb. a 2008 előtti hibákat ismételték meg még extrémebb formában...
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 21:32
Előzmény: #9582  Tazsomaru
#9608
pitcairn2 2018. 07. 19. 21:30
Előzmény: #9602  Tazsomaru
#9607
lehet, de az nem klasszikus monetáris fém (bár az orosz Birodalomban voltak ilyen kísérletek is)
hellforceone 2018. 07. 19. 21:05
Előzmény: #9581  Boole
#9606

"Azt azért ne gondold, hogy a FED a hasára ütött és azt mondta, hogy olyan unalmas az életünk, verjünk neki oda havi 80 mrd USD likviditást a piacnak. Bizonyára figyeltek és számoltak. Vagy két-három hete néztem meg a gazdasági növekedés arányában végrehajtott mennyiségi lazítást. Sok volt a bővítés, de nem volt annyira elrugaszkodott, mint azt sokan gondolnák és amit magam is saccoltam."
Azert tartom nagyon jonak a hozzaszolasaid es az egesz hozzaallasod, mert jozanul gondolkozol, kerulod az egyik vagy masik iranyba torteno tulzasokat es ha valamit hibasan latsz es mas helyesen, azt nem felsz beismerni / elismerni. Orulok minden hozzaszolasodnak!
bakajsok
bakajsok 2018. 07. 19. 20:40
Előzmény: #9603  feel
#9605
nos?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 07. 19. 20:11
Előzmény: #9602  Tazsomaru
#9604
feel
feel 2018. 07. 19. 20:10
Előzmény: #9601  bakajsok
#9603
Stocks in the United States took back a part of daily losses on Thursday and precious metals moved off session lows after President Donald Trump criticized the monetary policy of the Federal Reserve. The dollar pared or reversed gains against major peers as he claimed rate-setters are putting the domestic economy at a disadvantage compared to the European Union and China, adding they benefit from depreciation. The central bank is independent by law and the executive branch has rarely interfered with its strategy in the past.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 07. 19. 20:09
Előzmény: #9584  pitcairn2
#9602
platina méginkább alulértékelt.
http://schrts.co/keqd1T
bakajsok
bakajsok 2018. 07. 19. 19:51
#9601

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek