Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2018. 06. 19. 18:37
Előzmény: #9497  BukoParaszt
#9500
a golfáramlat leállásásra kellene natgas longot nyitni  , 
mert leáll a golf'  a globális felmelegedés miatt, 
és megfagynak az usákok , 
és ezért natgast kell venniük , hogy tudjanak fűteni ,  
ezért felmegy az ára ! ))
multkor olvastam 1 gurutól ! 
tutitipp ))
BukoParaszt 2018. 06. 18. 23:55
Előzmény: #9498  Törölt felhasználó
#9499
Köszönöm a tippeket, remélem ezt az oldalt nem támadják be és ha nem lesznek itt, igen szívesebben írom és sűrűbben :)
Törölt felhasználó 2018. 06. 18. 18:15
Előzmény: #9497  BukoParaszt
#9498
Szia, tudom hogy Xautista vagy a NZD/USD miatt, csak nem akartam irni, nehogy a trollok eluzenek megint.
Volt EUR/RUB shortom nehany napja zartam.Ranezek majd a Gazpromra de en rovid es kozeptavon bearish vagyok olaj es gaz ugyben.
Ha van olyan penzed amit nem bansz,de a masik oldalon ott van 10-20-szoros hozam akkor ajanlom hogy vegyel 5-10 evre BCH-t (bitcoin cash); ha pedig 5 ev ido alatt nezegetsz dolgokat akkor OSTK (overstock)-ot ajanlanam.
Nehany eleg jo kereskedo kezdte vasarolgatni 2-3-szoros penz benne van.
Udv. es remelem gyakrabban irsz. 
BukoParaszt 2018. 06. 17. 20:21
Előzmény: #9496  Törölt felhasználó
#9497
NZDUSD csak nosztalgia  :) én 0,6 0-os tüskét tudok max - most - elképzelni, ott a tp kicsivel fölötte.  
Azért vannak jó cégek pl GAZPROM és kurvára alulértékelt - na jó nincs szinte semmi kp. állománya, de évi 60 billió dolcsit nyomnak bele Putyinék:)))) 2022-re kiépül az összes gázvezeték amit terveztek Algériától Kamcsatkáig és ha egyszerre ömleni fog a monopol helyzetben lévő cégből a gáz :P NA IGEN
Most 4.3 körül kotlik, nekem van 3-ról és 4-ről is ..... várnám a 2-őt évi 7%-os osztalék :)))) Én 90 dollárig akarom tartani, nem elírás nem 9,   ...... 90dodó. jah és erre van 15 éve kb, ahogy számoltam.
Teva-m is van 11-ről, a haver eladta, mert beszart 17-en a korrekcióba .... ezt a pozit sem managelem 6 évig tervezem tartani.
Kellene részzárni ahogy írtad, de nem teszem, csak a havis gyertyákat figyelem már, jobbára, nagyon unatkozom, így jött újra NZDUSD    JÓ LENNE DAYTRADELNI de inkább pénzt kell keresni :)))) üdvözöllek  ... ex Xautista xddd
Törölt felhasználó 2018. 06. 17. 11:41
Előzmény: #9494  BukoParaszt
#9496
;)
es milyen celarat tudsz elkepzelni benne???
0,5 vagy 0,63-at?
Nem igazan latok sok erteket a piacon, nemesfem banyasz piacon lehet talalni 1-2 erdekes ceget amik mehetnek 2-300%-ot ill. lehet kereskedni momentum alapon, de amugy en netto shortban vagyok, mert statisztikailag a kovetkezo 5-10 evben a hozamok 0,5-1% ill. -2-3% kozott lesznek.Szoval nem ilyenkor kell nezegetni cegeket rv vasarlasra, hacsak valaki nem azt tervezi, hogy a kovetkezo ontesben mibol szeretne vasarolni.
En azert szeretem az ezustot mert az aranynal magasabb a volatilitasa es az aranyhoz kepest is alul ertekelt.
Az igaz hogy vannak benne tuskek, de eppen ezeket lehet gyonyoruen lekereskedni, amikor csinal hirtelen leszurast, lasd a Svajci nepszavazas utani nehany orat...
Nem ismerem a befektetesi bankok terveit ill. megegyezeseit,de kiindulva az osregi nepi bolcsesegbol, ha az arany ara esik havi 4-6%-ot akkor kell vasarolni....; ezt ra lehet huzni az ezustre nehany nap alatt esik az ezust 6-7%-ot akkor venni kell ill. aki nagyobb idotavon kereskedik mondjuk 20-30 kereskedesi nap alatt 12-15%-ot akkor venni (mivel nyersanyagokrol van szo es itt mean reversion alapon lep be az ember igy celszeru zarni ill. a pozicio 1/2 ill. 2/3-at akkor ha az elmozdulas 80%-at megfogja az ember ill. a kockazat 80%-at megkeresi).
Egy pelda: venni 16,10-en celar: 17,08 ;stop pedig 14,99 korul (de nem illik a brokereddel kozolni ezt)...
Nagyobb idotavon: venni 14,79-en celar: 16.81; stop pedig ebben az esetben 12,69.
pitcairn2 2018. 06. 17. 11:22
Előzmény: #9494  BukoParaszt
#9495
szvsz
aki ebben benne van már rég döntött erről:)
BukoParaszt 2018. 06. 17. 10:06
Előzmény: #9493  Tazsomaru
#9494
Sziasztok!
Én hagynán addig az aranyat meg az ezüstöt, amíg ki nem lép valamerre, ténylegesen és utána a visszatesztbe jó R/R-el beleülnék pár évre, sokkal jobb lehetőségek vannak a piacon, szerintem Vuk ismeri is őket .......
A temetkezési vállalatok háza táján kellene kapirgálni, pl.: Invocar, meg olyan részvényekben kell nyakig elmerülni, amiket szaros bottal sem piszkálnának, pl.: duguláselhárító cégek a tőzsdén, persze olyanokat kell keresni, akik aktívak és dobják a szabadalmakat a piacra...... 
Azért ezeket a cégeket kell preferálni, mert a nagyok nem ba@sztatják őket különböző algokkal, amúgy Vuk vettem, azaz beleadtam a régi szép idők emlékére az NZDUSD-be egy 5 napja, így már sejtheted, hogy ki vagyok.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 16. 21:25
Előzmény: #9490  pitcairn2
#9493
"nem minden arany, ami fénylik" (népi bölcsesség) ;)
Törölt felhasználó 2018. 06. 16. 13:46
Előzmény: #9489  hellforceone
#9492
Ne feledd Junius van, szezonalisan ez a legyengebb idoszak a nemesfem szektorban.Ha ontenek meg 20-30$-t es en remenykedek ebben akkor vennek iden is 10-15KAUD-ert fizikai aranyat es 20-25k-ert banyaszokat.1180-1240 egy nagyon eros szint ez ala csak akkor eshet ha a rv piacon van egy 30%-osnal nagyobb eses.
pitcairn2 2018. 06. 16. 12:18
Előzmény: #9489  hellforceone
#9491
időnként azonban nemes egyszerűséggel fel szokott robbanni ez a piac:)
pitcairn2 2018. 06. 16. 12:18
Előzmény: #9487  feel
#9490
gondolom "vki" "jó-árasított" 2 másodperc alatt pár száz "tonna" "nemesfémet" a papír-"nemesfém"-piacon:)
de a legrelevánsabb kérdés inkább az, hogy
miért pont most?
mi következik most?
hellforceone 2018. 06. 16. 06:22
Előzmény: #9487  feel
#9489
Valószínűleg arra, hogy az erős dollárnak eddig egészen jól ellenálltak, majd hirtelen most egyszerre szakadt át a gát és jól megöntötték őket... de ha a bányászokat beverik a földbe, akkor legalább lehet venni újra olcsóbban és az emelkedésben újra beleadni. Egész jól kereskedhető ez a móka, csinálhatják így amíg a világ világ :)
hellforceone 2018. 06. 16. 06:14
#9488
Úgy tűnik, az ezüstnél meg is van a fals kitörés, csak éppen nem lefelé tört ki fals módon, hanem felfelé.... Lehet, hogy újra jön a 15 dolláros ár és aztán megyünk alá még, a bányászok meg mennek a pincébe. 
feel
feel 2018. 06. 15. 16:32
#9487
Mitol zuhant igy be az arany es az ezust?
Törölt felhasználó 2018. 06. 13. 09:06
Előzmény: #9485  hellforceone
#9486
Nekem teljesen mindegy, hogy mikor emelkedik az ezust ill. az arany ara; mondjuk a banyaszaimnak jot tenne ill. a rv araknak.
A fizikai bullionokat nem szandekozom eladni, mert 1 eszkozosztalyt kepviselnek a portfoliomon belul, amely kepes a portfoliom kockazatat csokkenteni es igy kisebb a korrelacio a portfoliom es a rv piac kozott, ha ehez meg a kryptokat is hozza veszem akkor 1 jo kis portfoliot sikerult epitenem.
Mondjuk ha hirtelen lenne 1 arrobbanas a nemesfemekben, mondjuk az mindegy hogy ev vegen, jovore vagy a kovetkezo 5-10evben; ami igazan szamit, hogy hanyszorosara emelkedne az ar.Nem tudom pontosan mert meg nem keszult el az idei audit, de valahol 25-30% kozott lehetnek a fizikai nemesfemek a portfoliomon belul.
Na most ha az ar egyszer mondjuk 2,3,4 esetleg 5-szorosere novekedne (mondjuk 20%-os fizikai arany mellett akkor at kellenne sulyoznom, hogy csokkentsem a kitettsegemet).
Hasonlo dolog tortent tavaly csak eppen a krypto resz a portfoliomon belul not tul nagyra, szoval akkor onnan kellett atsulyoznom.
Az igaz hogy szemelyes speki szamlan van 30k$-os long pozim aranyban es valoszinuleg ev vege fele ehez meg vasarlok ezust es talan platina pozikat, de ezek nem lesznek tul nagy pozik.
Mar ha csak azt nezem, hogy 3 au-ral bankban van tobb mint 45k-s short pozim, es ha veget erne a momentum az NDX-ben akkor nem csak dobnam azt az 5 poziciot a legkedveltebb cegekben,de adnak meg hozza 50-100k-s nagysagrendben, talan osszel jon el az ideje meglatjuk.
Nem tudom hogy mikor fog jelentosen novekedni az ar,de hogy ebben a szektorban konnyebb erteket talalni ill. olyan lehetosegeket ahol a hozam/kockazat arany az en oldalamon van .
hellforceone 2018. 06. 12. 13:29
Előzmény: #9484  Törölt felhasználó
#9485
Szia Vuk, nagyon koszi, erdekes volt nagyon. A kerdes csak az, mennyi ido meg valojaban, mert o is hamarosan varja, hogy beindulhat nagyon az ar, de ez is relativ, mi hamar es mi nem. A chart azt mutatja, hogy tenyleg dulore kellene jutni, de az a nehany nagy hal tenyleg ugy manipulalja az arat, ahogy akarjak. Persze nem hiaba a hatalmas keszlet vasarlasa sem egy ilyen nagy volumenu short pozi mellett. Ha azt a shortot zarni akarjak, akkor az ar tenyleg az egekbe menne, ha kozben nem tudnak a masik oldalon a fizikaival valamennyire kiegyensulyozni a piacot... Mar ha nem teves az elgondolasom... :) 
Törölt felhasználó 2018. 06. 12. 12:48
Előzmény: #9482  hellforceone
#9484
pitcairn2 2018. 06. 08. 23:42
Előzmény: #9482  hellforceone
#9483
de előtte még a régi jó manipulátor szokásnak megfelelően hamis kitörés is lehet...
pl. a részvénypiac beszakadása esetén én mindenképpen csinálnék egy jó kis hamis kitörést lefelé
hellforceone 2018. 06. 08. 23:39
Előzmény: #9481  opandup
#9482
Az ezüst árfolyama nagyon beszűkült és hamarosan tényleg döntésre kerülhet sor. Bányászokból az slvp etfben és a first majesticben vagyok érdekelt, amiben az 50 napos éppen ott tart, hogy keresztezi a 200 napos mozgót és ez szép rallyt indíthat... hamarosan kiderülhet az irány.
opandup 2018. 06. 04. 18:37
Előzmény: #9479  pomperj
#9481
Én továbbra is azt mondom, hogy ameddig az SP500-ban nem néz le az árfolyam minimum az MA 200 mozgó alá, addig nem igazán lehet számítani bármilyen nemesfém erősödére.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek