Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 06. 04. 10:16
Előzmény: #9479  pomperj
#9480
én a manipulátorok helyében még csinálnék egy "hamis kitörést" lefelé
2015 végén is volt ilyen
mondhatni kötelező formai elem
pomperj
pomperj 2018. 06. 04. 10:03
#9479
Boole 2018. 06. 03. 21:25
Előzmény: #9476  eurocent
#9478
Rossz vállalati vezetés, és szerintem nem is tisztességes a vezér. Ha zsivány lenne, az még nem is érdekelne. Amikor ezt a céget megvizsgáltam, akkor azt láttam, hogy egy projekt kivételével a többi nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, ami meg jó lenne, azt fejlesztési szempontból nagyon pénzigényes, amit nem tud a cég finanszírozni. Folyamatos hígítások vannak és egyéb a részvényesi értéket csökkentő rossz üzletek. Igaz, hogy nagyon sokat esett és ennyit a cég ér, könnyen lehet innen egy dupla, tripla, de a mostani ár fele is. A cég kilátásait nagyon nehéz értékelni. Ha a céget R. Mcewen vezetné, akkor belevennék. Így inkább kihagyom. Csak spekulációra érdemes rá áldozni egy elajándékozásra való összeget. 
pitcairn2 2018. 06. 03. 20:59
Előzmény: #9470  Törölt felhasználó
#9477
korlátlanul imitálható elektronikus hulladék...
a kriptopiacot továbbra is csak konteós formában tudom interpretálni, azaz a nemesfémmanipuláció részének tekintem
a koncepció ebben a formában - pénzként - totálisan életképtelen
a sztoriból csak a blockchain technológia képvisel valódi értéket, az erre épített "pénzek" azonban mindössze a parasztvakítás kategóriában vannak
a fentiek miatt azonban egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk holnap vagy ebben az évben összeomlik az egész, elvégre a nemesfém-manipulációra hatalmas igény van a leghatalmasabb pénzügyi szereplők részéről... 
ha ők futtatni akarják ezt a s$zart akkor futtatni fogják... 
akár még új csúcsra is... 
eurocent 2018. 06. 02. 17:27
Előzmény: #9473  Törölt felhasználó
#9476
PLG=Platinum Group Metals Ltd. -re gondoltam.
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 02. 15:38
Előzmény: #9474  Törölt felhasználó
#9475
Ok, akkor félreértettem. A nickes dolgot értem, mert tudom, hogy néhányan okoskodnak a fórumon.
Törölt felhasználó 2018. 06. 02. 14:54
Előzmény: #9471  guantanamo
#9474
Nem csak szkeptikus, de szamomra ugy tunik figyelmetlen vagy.
Nem azt allitottam ill. nem arra adtam jo eselyt hogy a BCH 50-100-szor fog annyit erni mint ma!!!(persze ezt se lehet kizarni,de en nem errol irtam!!!)
Azt irtam hogy jo eselyt latok arra, hogy a BCH hasonlo emelkedes ele nez mint a BTC tette, ha szamokat nezzunk akkor en 5k-20k ertekrol beszelek 3-5 even belul amit elerhet, nem biztos de velemenyem szerint erre jo esely van, ha megnezed a BCH grafikonjat akkor lathatod, hogy jart 4000$ folott nehany krypto tozsden, tehat ha lenne benne 1 kitores akkor konyeden elszaladhat 5-20K koze; azt nem tudom hogy kozben a BTC megorzi vezeto szerepet ill. meddig emelkedik.
Mint 1 lehetosegrol irtam es ha nem is adok 50%-os eselyt erre, de velemenyem szerint tobb mint 30% esely van erre.
Ha akarod vissza terhetunk ra csak emlekeztess, mert nem vagyok biztos benne hogy a ugyanazon nicken fogsz ide irni.
;)
Törölt felhasználó 2018. 06. 02. 14:44
Előzmény: #9472  eurocent
#9473
Platinium Group vagy Property Link Group-ra gondolsz?Platinium Group es a legtobb platina banyaszattal foglalkozo ceg veszteseges ilyen platina aron; szoval a tulelesert kuzdenek.Nekem nincs ebbol a cegbol es igazan nem foglalkoztam veluk.Platinat lehet hogy veszek ujbol, de szezonalisan szerintem meg korai es jobban orulnek ha lenne benne 1 behalt letores, valahol 850-875$ kozott erdekes lehet; ott vasarolnek, de ha oktober-november vege fele jarnank akkor magabiztosabb lennek a platina piaccal kapcsolatban.Ha value investor vagy es nem erdekel hogy minimum 5 evig ulni kell benne akkor a platinium jo befektetes velemenyem szerint,de a veteli es eladasi ar kozott a fizikainal eleg nagy a spread, hacsak nem vasarolsz kg-os vagy 100ounces bart.  
eurocent 2018. 06. 01. 17:39
Előzmény: #9470  Törölt felhasználó
#9472
Szia.
PLG-ről van valami infód? Van esélye a feltámadásra?
guantanamo
guantanamo 2018. 05. 31. 23:43
Előzmény: #9470  Törölt felhasználó
#9471
Mármint amit a BTC bejárt. Én azért elég szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy a BCH 3-5 év alatt 50-100x annyit fog érni. BTC volt a pioneer, azt a giga eufória vitte fel, szerintem mindenki kijózanodott.
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 22:51
Előzmény: #9468  pitcairn2
#9470
Ha BTC es BCH-t egyutt nezed akko volt az tobb is mint 20k.Egyebkent a hetelejen voltam itt 1 konferencian ami blockchainrol szolt.Van jo nehany hasonlosag es nehany kulonbseg a ket dolog kozott.Ha az arany ara kitorne, esetleg uj csucsra menne akkor lehet hasonlo hatas, Fear of missing out, mert az emberek szeretnek szaladni a mozgo szeker utan...Azt viszont ne feledjuk, hogy a ket piac mereteben nagysagrendileg kulonbozik.
Tovabbra is meg vagyok gyozodve , hogy a krypto piac nehany even belul 1 olyan eszkozosztaly lesz aminek a market cap-ja 2-5Trillio$ lehet, lehet tobb is de odaig el fog menni, a kerdes hogy mikor mennyi idore lesz erre szukseg, esmelyek lesznek a legdominansabb coin-ok.
Ha erdekel a velemenyem, szerintem 3-5 even belul a BCH (bitcoin cash) be fogja jarni ugyanazt az utat amit a BCH tett meg az elmult 2-2,5 evben.Nem tartom kizartnak, hogy a BCH nem probalja a kovetkezo evekben letaszitani tronjarol a BTC-t.En szemely szerint atsulyoztam BCH-ra jelentos mennyisegben a krypto portfoliomon belul.
Amugy a topik nepszerusege es a banyaszok viselkedese nagyon arra mutat, hogy 3-6 honapon belul egy komolyabb rally indul, mert szamomra ugy tunik hogy teljesen elpartoltak az emberek ettol a szektortol.
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 22:31
Előzmény: #9468  pitcairn2
#9469
Széllel szemben hugyozunk már megint.
Úgy látom, hogy a sok lóvé elindult mindenhonnan kifelé, ilyen ez a multiplikációs hatás.
Holnap valszeg kiszállok ebből is bukóban oszt megyek kapálni.
pitcairn2 2018. 05. 28. 12:20
Előzmény: #9467  Törölt felhasználó
#9468
ha egy bitcoin-féle elektronikus hulladéknak 20000 USD-ig mehetett az ára akkor az arany is képes erre:)
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 11:45
Előzmény: #9466  Boole
#9467
Extrem arazas 4800$ folott kezdodne ugy 12000$-ig; de olyat nem szeretnek; mint ahogy 200$ folotti ezust arat sem...mert akkor csunya dolgok tortenenek.
Nem hiszek a vilagvegeben es a teljes kaoszban sem, de hogy nagyon komoly problemak es gondok vannak, es elobb-utobb ebbol komoly gond lesz az nem ketseg.Nem is az a kerdes hogy lesz-e, hanem hogy mekkora lesz a valsag es mikor.
Nekem boven jo ha megprobaljak elinflalni az adossagokat, mert hogy egyetlen orszag se kepes visszafizetni az nem kerdes es akkor meg a demografiai katasztrofakat meg se emlitettuk es a nyugdij krizist; az pedig az usaban a kovetkezo 3 evben elindul.
Hallottam am en olyan velemenyt is hogy a kamatok 1-2 even belul elszaladhatnak 5-8% koze, ami valoszinuleg a nepesseg nagy reszenek fajna, hogy azt hogyan gazdalkodnak ki a koltsegvetesekben na arra kivancsi leszek.
Boole 2018. 05. 28. 11:09
Előzmény: #9465  Törölt felhasználó
#9466
Teljesen egyetértek. Én az arany árára 5-10 éven belül kb. 2600 USD célárat jelöltem meg, amely szerintem nem egy extrém árazás lenne.
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 10:49
#9465
Szeretem a momentum alapu kereskedest, befektetest; de ennel illik zarni ha a momentum megfordul.Kotvenypiacon a 35-36 eves trend megvaltozott, ill. valtozasban van.Ertem en hogy azok akik meg nem eltek at medve piacot, legalabbis kereskedesi szamlaval es nyitott poziciokkal, azoknak nagyon nehez elmagyarazni, hogy a piacon nem csak penzt lehet keresni.Azert mert valaki eppen penzt keres a piacon ill. veszit nem jelenti egyenesen azt hogy mindent jol ill. rosszul csinal.Ami a torokoknel tortenik, eszkalalodni fog, a forro penz keresi a lehetoseget.FED-nek kozep es hosszutavon kamatot kellene emelnie.Mi a problema azzal, ha nem emelnek ill. mi a problema ha emelnek:Ha nem emelnek a baby boom generacionak meg tobb megtakaritasra van szuksege ahoz hogy kepes legyen kiadasait fedezni ill. csokkentenie kell a koltsegeket; ne feledjuk mar maga az idos kor ill. nyugdij is komoly eletszinvonal ill. koltseg csokkentessel jar, az pedig nem eppen gazdasag elenkito hatasu.A nyugdijalapoknak es biztositotarsasagokat extrem modon negativan befolyasolja a mukodesuket az alacony kamat kornyezet.Masik oldalon ha emelnek, a kamatterhek novekednek az osszes gazdasagi szereplo szamara akik hitelekkel rendelkeznek.A rv piaci es ingatlan lufi ki fog durrani akar tetszik akar nem egyeseknek.pitcarn-nek igaza van a monetaris bazis es az arany erteke extrem szinten all.Nem allitom hogy az arany ara 40k$ lesz, persze kizarni sem tudom; amit tovabbra is allitok hogy 2024 korul ha a jelenlegi folyamatok folytatodnak akkor az arany ara 2400-2700$ lesz nagy valoszinuseggel.Lehet ennel tobb hat persze,de nem azokra a lehetosegekre koncentralok amiknek extrem kicsi az eselye.
Tolem emelkedhet a rv piac es az ingatlan piac akar 50,100,200,300%-ot is es eshet akar 40,50,60,80%-ot is en ezek barmelyikenel penzt fogok keresni.
pitcairn2 2018. 05. 28. 09:50
Előzmény: #9461  Boole
#9464
és mint mondtam lövésem sincs arról, hogy az elkövetkező néhány hónapban merre fog menni az arany ára, akár még lefelé is mehet
azt azonban nem hinném, hogy ekkora jegybanki bullshit tenger kellős közepén összeomlana...
pitcairn2 2018. 05. 28. 09:42
Előzmény: #9461  Boole
#9463
az arany ára nem a "világ gazdasági növekedését" képezi le hanem az elmebeteg monetáris politikák következményeit:)
pitcairn2 2018. 05. 28. 09:40
Előzmény: #9461  Boole
#9462
a FED és a többi nagy jegybank 2008 óta nem "kezelte" hanem de facto mélyítette a válságot
szvsz
amint borul a bili és mindenki számára nyilvánvaló lesz a kolosszális kudarc robbanni fog az arany ára
különösen akkor ha újra bankópréssel próbálják "kezelni" a problémákat
különben semmi bajom sincsen a szkepticizmusoddal
szerintem ez jó jel, akárcsak a topic tökéletes kihaltsága és a goldbug kommandó frusztrált apátiája:)
Boole 2018. 05. 28. 09:34
Előzmény: #9460  pitcairn2
#9461
Arra azért ne számíts, hogy az arany ára a világ gazdasági növekedését arányaiban leképezné. Szinte soha nem tette, mert nem is attól függ és nem is ahhoz igazodik. A monetáris bázishoz is felesleges hasonlítani vagy arányokat keresni, mert ha ezt tennénk, akkor nem csak, hogy az almát a körtéhez viszonyítanád, de az egyik nem is gyümölcs lenne. Ami a charton látszik, hogy ha az arany letöri az 1285 USD-t, akkor 1270 a következő megálló, majd 1240. Alatta a légüres tér. Ha a háromszögből felfelé tör ki, akkor irány a közép célár 1580-1590 USD környéke. 

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek