Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cyklops111 2017. 10. 17. 11:18
Előzmény: #8570  eurocent
#8580
 Régóta figyelem a beírásaidat és hihetetlen jó sejtéseid vannak.Nem mindig örülök nekik mert amikor mást gondolok és teszek ,utána legtöbbször neked volt igazad. Én is felfelé várom az aranyat és egy nagy emelkedés után természetesen lesz korrekció is, de 840 dollárt nagyon erős túlzásnak hiszem
Boole 2017. 10. 17. 11:06
Előzmény: #8577  eurocent
#8579
A két indexben mekkora korrekcióra számítasz, mert az kimaradt?
Boole 2017. 10. 17. 11:02
Előzmény: #8577  eurocent
#8578
Köszönöm. Én is ezt látom. Azt hittem mást fogsz mondani. Nem jó, hogy sokan ua. gondoljuk.
eurocent 2017. 10. 17. 08:42
Előzmény: #8576  Boole
#8577
NDX (Nasdaq100) most van olyan szinten, hogy lefordulhat ebben a hónapban, vagy novemberben. Előbbi esetben október egy felső tüskés gyertya kellene legyen 5950 alatti zárással. Viszont más paraméter alapján, NDX nagyon bika, és ha nem fordul akkor még hónapokig roboghat 7ezer főlé.
SP500-nál hasonló a helyzet. Vagy mostanság elakad, vagy 3ezerig menetel.
Boole 2017. 10. 17. 07:48
Előzmény: #8575  eurocent
#8576
Miként látod az SP500 és a Nasdaq100 kilátásait?
eurocent 2017. 10. 16. 15:07
Előzmény: #8572  Boole
#8575
Az alap filozófiám az, hogy elsődlegesen nem érdekel mi okozza (fundamentum) az árváltozást. Amikor chartot elemzek (magamnak), nem olvasok híreket, így nincs ami befolyásoljon...
Visszatérve a kérdésedre. Nem tudom, nem érdekel, mi lesz a hír amire esetleg esni fog. Több tucat összeesküvés elméletet lehetne gyártani. Pl amcsiknál "lévő" arany készletet a jogos tulajdonosok visszakérik, ezért a már nem létező készletet USA-nak előbb meg kell vennie a piacon, nyilván ezt a lehető legolcsóbban szeretnének megtenni...
Ha bekövetkezik az esés, geometriailag legkorábban 2018 második felére várnám.
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 11:48
Előzmény: #8569  pomperj
#8574
Nem hiszek a FED-ben es egyetlen kozponti bankban sem...sot igazan a bankokban sem.
Nem veletlenul hanyagolom a kotvenyeket es nem veletlenul van fizikai nemesfemekben a likvid vagyonom kozel 30%-a...es nem veletlenul fektettem be kryptokba...
Nem allitom hogy nincs szukseg bankrendszerre...de a jelenlegi model hatalmas valtozasokon fog keresztul menni es a kovetkezo evekben evtizedben olyan hatalmas valtozasok jonnek amit a tobbseg el sem tud kepzelni a bankrendszerbe...
Van GREK es PGAL etf long poziciom es ezek tartalmaznak nehany bank papirt...de ha hinnek is a bankokban akkor sem 1 ciklus vegen ill. vegefele fektetnek ebbe...
az emberek penzugyi ismeretei pedig idovel javulni fognak, amikor pedig elkezdenek ijbol dolni a bankok ill. a bail out helyett jonnek a bail in-nek akkor rengetegen fogjak megkerdojelezni a jelenlegi penzugyi rendszert...
BTC sem veletlenul jelent meg es nem veletlenul szerez egyre nagyobb nepszeruseget...
Nem mondom hogy minden embernek szuksege lenne 20-25% fizikai nemesfem a portfoliojaban,de ezek voltak az alapok a svajci mintaju vagyonkezezelesnek...
Jelenleg pedig Svajc meg mindig az egyik legjobb gazdasag es legmagasabb eletszinvonalu orszag....
Aki nem rendelkezik megfelelo mennyisegu fizikai arany ill. ezustel az vagy nem ismeri a tortenelmet vagy nem ert a gazdasaghoz ill. jelenlegi penzugyi rendszerhez....ezek nem az en szavaim hanem szabad forditasban Ray Dalio-e...
Meg nem mentek all in-t a jegybankok,de a kozel jovoben ra lesznek erre kenyszeritve...szamomra a vagyon megorzese fontosabb mint minnel magasabb hozam elerese...mondom ezt ugy hogy a rv befekteteseim hozama kozel 16-18% kozott mozog meg az utobbi evekben is...ugy hogy nem veszek reszt a passziv befektetesek es az amcsi reszvenypiaci lufiban...
;)
Boole 2017. 10. 16. 10:52
Előzmény: #8572  Boole
#8573
A kriptopénzekkel az a meglátásom, hogy ha rövid úton nem szabályozzák és nem töltik meg tartalommal a bitcoin és társaikat, akkor az országok jegybanki támogatással majd létrehozzák a már szabályozott saját nemzeti kriptopénzüket. Az oroszok után talán az Észtek lehetnek a következők. Én nem fektetnék bitcoin és társaikba. 
Boole 2017. 10. 16. 10:40
Előzmény: #8570  eurocent
#8572
Szerinted mi okozná az arany 840 USD-re esését és mennyi idő múlva?
Boole 2017. 10. 16. 10:27
Előzmény: #8570  eurocent
#8571
A szintjelzőt nyugodtan írhatod szerintedre is. Ha a szintjelző értelmezését, magyarázatát nem teszed közzé, akkor számomra ez értelmezhetetlen és hasztalan is. Viszont amikről írsz, az számomra lehet érdekes és sok esetben a meglátásaimmal kb. egyezik is. Ha a szintjelződ az általad előre bejelölt támaszokat vagy ellenállásokat jelenti, akkor jobb lenne azt használni, mert nagyon zavar, ha nem ismerek egy elméletet, amit valaki gyakran használ. Ha közzéteszed megköszönöm.  
eurocent 2017. 10. 16. 10:09
#8570

A szintjelző jelenlegi értékei alapján a napokban, legkésőbb jövő héten átmenetileg negatív fordulat jöhet aranynál.
Ennek oka USD ismételt erősödése, DX legalább 94,1 fölé emelkedhet. Ezt követően USD fordul, gyengülni kezd. Kérdés meddig? Jó eséllyel 90,99-ig .
Arany ekkor már 1340 körüli szintet érhet el, esetleg picivel 1375,23 fölé emelkedhet. Utóbbi esetben kialakul 2015 december óta egy ideális abc forma. Arany további emelkedése ettől kezdve dollár mozgásától fog függni. USD további gyengülése esetén max célár 1500 plusz min túllendülés.
Hosszabb távú célár 840 alatti.
pomperj
pomperj 2017. 10. 16. 09:56
Előzmény: #8567  Törölt felhasználó
#8569

Sokmindenben egyetertunk. Azonban a FED szerepet tulbecsulod: nem mindenhatooak. Ok a donteseikkel  a bond piacot kovetik. A FED kamat mindig a 3 honapos es 2 eves bond piaci kamatok kozott van. Minden kamat-ido abra ezt mutatja,  ok kovetik a piacot, nem pedig forditva; tevednek azok, akik a FED "omnipotens director" sszerepeben hisznek.
Egyelore az (SPY Yield)- (Bond Yield) kulonbseget tekintem a legfontosabbnak a piacok szamara; ez a Greenspan modell. A institutional invesztor a legnagyobb piaci szereplo, es azt nezi, mi hozza a nagyobb hasznot: A reszvenypiac hozama magasabb-e,  vagy a bond piace? Most PE=22, tehat inverze 4.5% koruli hozamot mutat. A 10Y bond pedig 4 eve billeg 1.5-2.5% savban.  Amig ez a 4.5%-2.0% spread nem zarodik nulla korulre, addig inkabb a reszvenypiacot fogja valasztani. Es mivel most a spread 2.5%, az nem fog bezarodni 1-2 evnel hamarabb.
Tehat? Amig a bond piac nem szakad le, es a mostani 2.3% kamatszintrol felugro 10Y Bond kamata nem eri el a 4% koruli atmetszesi szintet, addig az Institutional Invesztor nem teszi at a penzt a reszvenybol a menedek-bond eszkozokbe. Addig SPY lebeghet magason, meg akkor is, ha eszement szinteken tart a reszvenypiac is es a bond piac is. Az arany meg egy picike piac, ami minden kis szel  dobalhat.
Boole 2017. 10. 16. 09:14
Előzmény: #8567  Törölt felhasználó
#8568
Az SP500 futures egyelőre nem tudta átvinni a 2555 szintet. Ez jó jel. 
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 07:30
Előzmény: #8563  pomperj
#8567
A vilag nagy reszeben negativ real kamat van...ez az usara is igaz es S.Fischer szerint leghamarabb 2018 kozepen kerulhet ez 0-ra...ha hiszel az olaj ar emelkedesben elobb mint utobb akkor az inflacio novekedest hozhat, nem hiszem hogy FED kepes lenne olyan utmben novelni a FED funds-ot hogy pozitiv real kamat alakuljon ki ez pedig segiteni fog az arany aranak emelkedeseben...
Mas ha Trump kepes lesz a kozel jovoben tenyleg 5 fovel gyarapitani a Fed donto hozo bizottsagat akkor nem hogy nem fogunk kozeledni a pozitiv real kamatokhoz hanem inkabb tavolodni fogunk tole, gyenge dollart akar, kulonben az adocsokkentes es infrastrukturalis beruhazasok nem valosithatok meg vagy eszmeletlenul elszalad a koltsegvetesi hiany, az se eppen erositene a dollart....
eros USD gyengebb olaj es nemesfem arakat hozna bar nem elkepzelhetetlen erosodo dollar mellett erosodo nemesfem arak,de ez azert ritkabban fordul elo....
Ezzel szemben gyengelkedo ill. gyengulo dollar mellett nem csak a nemesfemek de mas nyersanyagok es mezogazdasagi termekek araban is emelkedes lehet, lesz....
En mindaddig bull vagyok amig az arany ara 1050$ ala nem zar es alatta nem marad minimum 3-5 napig....
Nem allitom, hogy folyamatosan emelkedni fogunk ugy mint ez az rv piacon tortenik, arany arfolyama ennel sokkal szelsosegesebben viselkedik...mondhatnank hogy 2 elore 1-et hatra lepesben fogunk emelkedni...azt pedig ne felejtsuk, hogy a termeles kozel a csucson es nagyon valoszinu hogy a kovetkezo evekben a termelesben visszeses lesz tapasztalhato...
(a keresletben nem vagyok biztos hogy visszeses lenne), a sentiment sem mondhato extrem bullnak a nemesfemeknel...es akkor meg a geopolitikai kockazatokrol nem is beszeltunk...
Tivabbra is tartom az 1350-1375$-os ev vegi celaramat...2018 ev vegere pedig 1450-1550$-os arat...
2024ev vegere pedig a 2400-2700$-os celarat...(valoszinuleg tul konzervativ vagyok).
Boole 2017. 10. 15. 18:54
Előzmény: #8565  Boole
#8566
Eltérő látásmódok alapján azt is mondhatnánk, hogy az aranynál bekerültünk egy sávba 1370-1050 USD közé. Ebben a sávban bármi történhet.
Boole 2017. 10. 15. 18:43
Előzmény: #8564  Boole
#8565
1320 USD-nél eldől a kérdés. Ha felé megy, akkor szerintem megy simán tovább.
Boole 2017. 10. 15. 18:40
Előzmény: #8563  pomperj
#8564
Részben egyetértek veled, de szerintem a kamatemelések lassú folyama nem fog olyan gyorsan érvényesülni pl. az arany árának letörésében, mint azt sokan gondolnák. Abban szinte fogadnék is, hogy az arany 1500 USD felé fog menni. Abban is, hogy első körben nem fog 1600 USD felé menni. Szerintem ezért annyira limitált egyelőre a bányapapírok emelkedése. Ezt akkor tartom, ha nem lesz pánik a piacon. Ha nagyobb lesz az infláció növekedésének üteme, mint amit most a piac elvár, akkor persze más lesz a verzió.
pomperj
pomperj 2017. 10. 15. 16:07
Előzmény: #8556  feel
#8563

Igen, GLD szepen emelkedik 6 napja. Az arany rallyk mostanaban 20 napos korul szoktak lenni, szoval lehet meg benne potencial.  De arany egesz 2017 evi mozgasa eddig csupa-atfedeses jellegu, tehat korrekcios mozgas. Semmi impulziv emelkedes nincs benne.  Nekem is van 3 aranybanyasz poziciom, de azt fontolgatom, hogy a kovetkezo lefordulasnal eladom oket.
Miert? Mert  a kamatok meglepo nagyot emelkedhetnek. Az arany egyutt megy a bond piaccal, szoval  ha bond lefordul, akkor arany is ugy tesz. Amugy meg total abszurdum van a bond piacon: A Barclays USD high grade Bond alacsonyabb kamatu, mint a Braclays EURO high-yield, vagyis a junk. Micsoda? Total abnormalis, hogy Junk bond a magas rizikojaval kevesebbet hoz, mitn a legjobb USA cegek bond hitele. Valami sz@r van a palacsintaban.
Törölt felhasználó 2017. 10. 14. 14:49
Előzmény: #8559  eurocent
#8562
Sajnos rosszul idozitettem igy egy nagyon rovid eletu pozicio volt, meg 3 napig se tartott.
Egyelore nem ugy viselkedik a cukor amivel en kepes vagyok penzt keresni jelenleg, pedig technikailag jo lehetoseg lenne....
Majd a kovetkezo belepesi jelnel ujra adok neki lehetoseget....
(nem szeretem technikai alapon felvett kereskedeseknel ha a belepes utan egybol ellenem megy a pozicio, minnel gyorsabban es erosebben annal konnyebben szabadulok meg az elkepzelesemtol ill. a poziciotol)...
Mivel a kereskedesi rendszereim egy igen jelentos resze trendkoveto igy ezeknel a talalati arany 50% alatt van az esetek nagy reszeben (rendszertol fuggoen 40-45%)...
Ami ugye azt jelenti hogy amikor megnyitok 1 kereskedest akkor azzal tisztaban vagyok, hogy valoszinuleg penzt fogok vesziteni vele...(magyarul ugy lepek be, hogy valoszinuleg megint tevedtem,de ha piac van olyan kegyes es ramcafol, akkor minek valnek meg olyan pozicioktol ami penzt tesz a zsebembe...)
Veszteseges kereskedes nem zavar amig a kereskedesi terv tokeletesen lett vegre hajtva...ez resze ennek az egesznek.
;)
Trader, kereskedo nem mas mint rossz kereskedesek menedzsere...a nyereseges, jo kereskedesekkel nincs tul sok tenni valo, csak tudni kell ulni a kezunkon...
Törölt felhasználó 2017. 10. 14. 14:31
Előzmény: #8560  eurocent
#8561
es kereskeded is az ilyen donteseket ill. elore jelzeseket???
Egyedi rv-ek shortolasa 1 kulon kategoria...es minnel kisebb 1 ceg piaci kapitalizacioja annal veszelyesebb, mert sose tudhatod hogy nem probalja felvasarolni 1 masik ceg az adott ceget amit shortolsz!!!
Az ilyen Yamana fele cegek konyeden tudnak nem csak esni 50%-ot de emelkedni is szoval en kicsit korultekintobb lennek,de te penzed es a te feleloseged....

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek