Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2017. 09. 19. 19:03
Előzmény: #8359  eurocent
#8360
Jelzés értékű, hogy több bányász charton szabad az út fel, mégsem száguldanak. Pl CDE elvileg mehetne legalább 11,7x-ig, de akár 14,x-ig is, mégsem teszi. Sőt ha 1-2 hónapig nem fogja elhagyni a 9,x sávot, akkor min 5 alá fog esni. Érdemes védeni a bányász long pozikat.
eurocent 2017. 09. 19. 18:54
Előzmény: #8358  tom19761976
#8359
MUX legalább 1,62-1,43USD-ig le fog esni (a szintjelző szerint).
tom19761976 2017. 09. 19. 18:24
#8358
Mc Ewen-nel mi a gond?
Boole 2017. 09. 18. 21:03
Előzmény: #8355  Törölt felhasználó
#8357
Ami viszont továbbra sem tetszik, az nagyon sok bányarészvény árának emelkedése az arany árának emelkedése során. Alig maradt 2-3 papír, amely jól emelkedik és az emelkedését valamelyest arányaiban megtartja az arany korrekciója során.
Boole 2017. 09. 18. 16:39
Előzmény: #8355  Törölt felhasználó
#8356
A Tahoe-t, amikor először megvizsgáltam, akkor Én nem láttam benne túl nagy profit lehetőséget. Ezért nem is vettem belőle és igazából nem is akartam. Valóban amikor említetted, utána fundamentálisan megvizsgáltam és akkor jónak tűnt, ezért vettem meg. Azonban ezért mást okolni nem szoktam. Én vettem, az Én felelősségem. A Tahoe azért néhány dolgot mindenki elől elrejtett, gyakorlatilag a portfoliójából eredő bevételi és eredmény hányadokat jelentősen torzította, ezért tűnt nekem jónak. Egyébként a tőkeáttétele (1,8%-os) és a pénzügyi tartaléka ma is nagyon jó. Ma már azt mondom, hogy a portfolióját rendeznie kell, mert nagyon sebezhető a vállalat. Az Escobalt meg senki nem tudhatta előre. Én egy pillanat alatt túllendülök az ilyeneken. Ennél sokszor fájóbb történeteket tudnék mesélni. A Goldcorp-ról is figyelmeztettél, azt is megvizsgáltam, és abban igazad volt. A cég az elmúlt 5 évben valóban kiköltötte magát, nagyon el van adósodva és a péntermelő képessége is csak közepes. Leszorította a kitermelési költségeket, racionalizálta a kiadásokat, azonban még sokat kell javulnia. Csak nagyon limitáltan fog emelkedni a többi bányászhoz képest. Nem is vettem több adagot belőle. A másik a Mcewen volt. Szerintem ez is jó lesz. Jó áron vettem. Régen kereskedtem devizákkal, de nem sokáig, engem a vállalatok érdekelnek. Mindenki azt kereskedje, amihez jobban ért.
Törölt felhasználó 2017. 09. 18. 14:33
Előzmény: #8344  Boole
#8355
Szia, Bocs hogy csak most valaszolok, kicsit ossze jott minden.Neked aztan igazan nincs mit megkoszonni, en is orulok hogy talalkoztunk ill. hogy megismerhetelek.Meg a konyvedre nem jutott idom,de el fogom olvasni.Nem tudom melyik 2 ceget ajanlottam, mert tobbet emlitettem,de azt tudom hogy amikor a Tahoe-val baj volt akkor kenyelmetlenul ereztem magam mert tudom beszeltunk rola....(szoval engem jobban zavart hogy te azert vetted mert szoba kerult), a sajat vesztesegem (papiron) nem igazan erdekelt (1-el tobb vagy kevesebb veszteseges kereskedes nem a vilag vege ha kovetem a strategiamat)....Kicsit nyugodtabb vagyok hogy rendezodtek a dolgok, mert en is arra szamitottam hogy a Guatemalai kormany nagyon korrupt es csak az extra penzre ment az egesz....Orulok hogy nagyon hasonloan latjuk a dolgokat, talan azert mert jo par ev a hatunk mogott van a kereskedesben....El is felejtettem megkerdezni, Te kereskedsz devizakkal is??? Legyen neked is szep heted es jo szelet neked is!
pitcairn2 2017. 09. 17. 19:25
Előzmény: #8337  Boole
#8354
Ezer köszönet! :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 17. 05:33
Előzmény: #8352  hellforceone
#8353
Szia, Nem veletlenul ajanlotam neked es masoknak az Arrival es a Moneyball cimu filmet...1.Nem adok senkinek kereskedesi tanacsot; legalabbis a portfolio foruman...2. velemenyemet szoktam leirni, az hogy a velemenyembol ki mit olvas kis az mindenkinek a sajat joga es felelossege....3.tobbszor irtam mar a forumon, hogy kulonbozo emberek kulonbozo informacioval rendelkeznek es kulonbozo elet es kereskedesi tapasztalattal....(ettol senki sem tobb vagy kevesebb)...; mint ahogy az a kijelentes, hogy "profi kereskedo" is nagyon kevesen mondhatjak el magukrol....en nem mert nem csak tozsdei kereskedesbol szarmazik a jovedelmem.... Amikor leirom a velemenyem az nem jelenti azt hogy ne tevedhetnek, sot azt is eleg gyakran szoktam irni a portfolion hogy a tevedes jogat fenntartom ill. hogy az altalam hasznalt kereskedesi strategiak kozel 40-50%-os a talalati arannyal rendelkeznek...(ebbol 1 atlagos intelligenciaval rendelkezo ember le tudja vonni azt a kovetkeztetest, hogy a kereskedeseim kozel 50-60%-a veszteseges....) es nem azzal keresem a penzt hogy egy jovobe lato zseni vagyok, hanem hogy megtanultam felismerni a piacon a jo hozam/kockazattal rendelkezo kereskedesi lehetosegeket ill. a poziciokat megfeleloen menedzselem... Na most amikor valaki elolvassa a hsz-mat es abbol eppen levon 1 kovetkeztetest ami lehet helyes es rossz is, majd ezt megosztja majd 1 rakovetkezo masik ember ebbol levon valami mast....(es mar el is jutottunk a szolanc jatekhoz) a tobbseg tisztaban van vele, hogy a 8.-10. embernel mar szinte egyetlen szo sem szerepel ill. a szolanc teljesen mas iranyt vett.... Tanacsok helyett kerdeseket szoktam feltenni, nem azert hogy azt mutassam milyen okos vagyok hanem hogy az illetot olvasot arra iranyitsam hogy probalja meg az otletet, informaciot mas iranybol is megvizsgalni... En hetente 10-20 oranyi video anyagot, kozel 20-30 oranyi audio anyagot es jo par elemzest olvasok, es a munkam soran kezembe kerulnek olyan makro gazdasagi informaciok adatok, amikert penzitezetek, befektetesi bankok ill. befektetesi alapok, hedge fundok tobb tizezer dollart fizetnek evente....ezen kivul, jo nehany kereskedovel es befektetesi szakemberrel tartom a kapcsolatot valamilyen szinten.... Szoval amikor megfogalmazok 1 velemenyt az nem azt jelenti hogy en zseni vagyok, hanem hogy eppen abban a temaban a hozzam kerult es altalam megvizsgalt informaciok birtokaban eljutok 1 velemenyre ill. allast foglalok a pro ill. kontra velemenyek kozul....(ez nem jelenti azt hogy a levont kovetkeztetes helyes lenne)... Na most amikor valaki bebofogi a forumon, hogy eppen az arany vagy ezustot adni kell es az arany ara 1100$ fog esni, majd 2 gyengebb nap utan veri a mellet hogy o megmondta....(na olyankor erzem ugy hogy nem szep mosolyogni az ilyen beszolasokon)... Mas nem allitja senki sem, hogy holnap osszeomlik a piac....es azt se hogy jovore....amirol mar tobbszor beszeltunk, hogy eppen 1 gazdasagi ciklus vegehez kozeledunk es nem ilyenkor kell all-int menni ill. ilyenkor vallogatni a kockazatosabbnal kockazatosabb befektetesek kozul, hanem ilyenkor celszeru csokkenteni a kockazatokat....Jo parszor irtam hogy a pozicioim erteke meg mindig long....; de akik rendszeresen olvasnak azok tudjak, hogy 30% ill. folotte vannak a fizikai nemesfemek a portfoliomban es jelenleg a banyaszok kozel 50%-ban es ha kezdodik az ujabb gazdasagi ciklus akkor lehet hogy a nemesfemek erteke leesik 10%-ra es a rv long aranya akar 80-120%-ra emelkedik...;de nem most mert jelenleg tul ertekeltek a piacok....es ahogy BTC,LTC es BCH-ban sem szalltam ki az osszes pozibol ugyanigy valoszinu hogy a rv pozicioim se fognak 20-25% ala esni....Amit allitok, hogy jo nehany cegnel, indexnel valoszinu hogy a hozam/kockazat arany nem a long oldalon van...; de ez nem jelenti azt hogy innen meg nem emelkedhetunk 20,30 akar 50%-ot is; de eshetunk meg ugyan ennyit esetleg tobbet... nem kertem senkitol koszonetet mint ahogy azt se hogy valotlansagot allitsom rolam, esetleg gunyolodjon ill. kontraindikatornak nevezzen....(ezt egyebkent tudjuk hogy ki ill. kik szoktak ezt tenni...) Kivulrol pedig minden egyszeru, kereskedes , vita, esetleg foci.... es ahogy jo parszor nem valaszolok serto banto hsz-ra; en senkit nem kertem hogy olvassa a hsz-mat, nyugodtan tul lehet gorgetni, nem muszaly olvasni...mint ahogy en sem irok valaszolok mindenkinek.... Viszont tudjuk hogy vannak emberek akik rombolni,rohogni es gunyolodni jarnak ill. neznek csak be 1 toppikba...ezzel pedig nem csak az en idomet hanem az osszes tobi ember idejet es energiait vesztegetik...
hellforceone 2017. 09. 17. 01:21
Előzmény: #8350  kiegyezo
#8352
Ebben teljesen egyetértek veled, a gond szerintem inkább ott van, hogy Vuk egy kicsit "túllihegte" a másik hozzászóló írását. Vuk, elismer szerintem itt mindenki, aki olvas, vagy ír ide, néha - ha megengeded, hogy tanácsot adjak - tanuld meg "elengedni" a dolgokat. Tudjuk, hogy profi vagy stb., de a profinak az is ismérve, hogy tudja, mikor lépjen ki egy vitából és ahogy te magad mondod, kéretlenül adsz tanácsot vagy tippet... akkor tudj rá, hogy van, aki ezt megköszöni és van, aki nem, hiszen nem is kérte tőled, "csak" kapta. :)
hellforceone 2017. 09. 17. 01:16
Előzmény: #8349  hellforceone
#8351
A Sonyhoz annyit hozzátennék, hogy tudom, hogy az olimpia 2020-ban lesz - csak azért, mert azt írtam, hamarosan -, de a sonyt alapjában egyre inkább szeretném hosszabb távra megtartani. Ezt csak kiegészítésként, mielőtt valaki még kötekedni kezd....
kiegyezo 2017. 09. 17. 01:03
Előzmény: #8348  Törölt felhasználó
#8350
Itt többen is rengeteg ötletet adtok (sokszor egymásnak ellentmondva :-) ), és ezért köszönetnek illene járnia. Úgyhogy részemről kösz a T. Társaságnak. Buszvezető: itt (Manchester) alig fordul elő, hogy valaki úgy szállna le, hogy nem köszöni meg. Tök természetes. Otthon a volt kiváló főnökömmel sokszor csak hüledeztünk: a céges kajáldában a kollégák egy része, bár minden nap ott ebédelt, csak odavakkantotta a személyzetnek, hogy "rántotthús, hasáb", se jó napot, se kérek, se köszönöm. Hitetlenkedve néztük. És hitetlenkedve nézett a takarítónő is, amikor köszöntem neki. Itt nem, itt mosolyog, örül, de nem csodálkozik. Bőven van hova fejlődnünk, és ahogy mondod is: az egész környezet hangulatát befolyásolják ezek az apróságok.
hellforceone 2017. 09. 17. 01:02
Előzmény: #8343  Boole
#8349
Köszönöm válaszod! Nos, az eredményeket Sony, Delta Airlines, Micron (ez még viszonylag új pozi, de eddig már csodásan áll és remélem ez még csak a kezdet) Nike, Citibank, Bank of America, EXV1 etf papírokon értem el. A citiből és BAC-ból kiszálltam már és abból a Micron csomagomat növeltem jelentősen. A Sony, delta pozíciók nagyon szépen hoztak már. Sonyból és deltából a legutóbbi csúcsokat a kiszallónál csupán cca. 1,5%-al tévesztettem el, ahol a kiszállás maga tudatos döntés volt, de persze szerencse is kell, hogy utána ne szaladjon tovább a papír nélkülem és persze elérje a kitűzött céláramat is. A sonyt és Deltát azóta már vissza is vettem. Sonyt cca. 7-8%-al a kiszállóm alatt a múlt hét előtt, deltat viszont cca. 16%-al a kiszallóm alatt, ami szépen is hozott és a visszaszálló is OK, ha még esne, növelem a pozit. Habár Pomperj írta korábban, hogy a transzportosokat üthetik még és kis félsz bennem is van az olajár miatt, ugyanakkor egyelőre nem számítok brutális olajár emelkedésre, tehát szerintem a delta jó vétel. A Sony minden szegmensében újra jelentős emelkedést tud produkálni, a világon a játékőrültek száma folyamatosan nő, ami a Playstation eladásoknak nagyon jó. Ha megnézed az új generációt, pont azt látni, hogy a fiatalok a játékokba vannak belebolondulva és a trend töretlennek, sőt, inkább erősödőnek tűnik. Japánban hamarosan olimpia, bizonyára jót fog tenni a Sony eladási számainak is és ha azt is figyelembe vesszük, hogy a Sony más gyártóknak is szállít alkatrészeket... Micron :), aktuális kedvencem, amibe mostanában, amikor végre konszolidált sikerült beszállnom és most újra szépen kitört a konszolidációból. A jelentés 27-én jön, amitől sokat várok és bízom benne, hogy új csúcsokra tör a papír. Az ok? A memóriára az igény és annak ára is - végre újra - jelentősen növekszik és mivel a Micron főleg távol-keletieknek szállít, a dollár idei folyamatos gyengélkedése jót tesz majd a számoknak. Első körben a 40 dolcsis ár szerintem simán elérhetővé válhat, de jövőre egy mostani árszintről történő duplázást is elképzelhetőnek tartok - nem vételi ajánlás!!! Bár osztalékot - egyelőre - nem fizet, én nem is annyira az osztalékért veszem a papírokat. Nem "szeretek" bele a papírjaimba, ha úgy látom, pillanatok alatt hozok döntést és zárok egy pozit - persze előfordult már, hogy nagyon megbántam, hogy zártam :o))) Inkább középtávra vásárolok, ami nekem 3-6 hónapot jelent. Korábban sokat ugrabugráltam ki-be, de ez csak a KBC-t gazdagította és nem engem. Azt hiszem, mára sikerült kicsit "lenyugodnom" és már nem zavar annyira, ha néha beragadok és várnom kell. Az amcsi banki pozikat zártam, mert kellett ugye a Micronra a pénz, de vagyok még európai bankokban és az EXV1 etfben. Persze ezt itt alig merem leírni, mert tudom, hogy itt a konzervatívabb befektetési hozzáállással inkább lúzernak számítok. Nekem sajnos nem minden második ötletem kecsegtet 30-50-100% "garantált" hozammal...Na és persze a jó pozik mellett voltak nagyon szar huzasaim is...pl. Beleszaladtam egy jó nagy pofonba a first majestic-kel, vagy olajos pozimmal (itt még mindig ülök vagy 15% mínuszon, de kivárok...).Googleból van még egy pakkom, ahol a hónapok óta tartó oldalazás már elég uncsi, de szerintem ha kitör, akkor az 1.100-as árat sem tartom elképzelhetetlennek. Rengeteget költenek kutatásra, ami óriási költségteher - egyelőre, de ha egyszer bejönnek, akkor nagyot szólhatnak - és az uniós bírság nem kedvez nekik, de nem sok olyan cég van, amelyik évről évre úgy nő, mint a Google. Egyébként csak lelkes amatőr vagyok, semmi több, Kisvuk tudja a legjobban, mert vele leveleztem is. Sokat kell még tanulnom nagyon. Az infókat mindenféle forrásból szerzem, majd utána én is megnézem az alapvető számokat, de leginkább próbálok különböző helyekről még infót szerezni a kiszemelt cégről. A döntéshozatalban pedig nem csak a fundamentumokat próbálom megnézni, hanem már egyszerűbb technikai elemzést is készítek magamnak. Így sikerült amúgy a nagyon jó kilépőt Sonyban és deltában elérnem. Senki nem súgott, nem fogta a kezem, csak én döntöttem - ha már Vuk annyira hangoztatja, hogy csak kevesen vállalják a döntéseikért a felelősséget :), nos, vállalom. A fórumról csupán egyetlen ötletet vettem, Pomperj diamond olajosát, jó nagy mínuszom van rajta, de igazából eszembe nem jutott, hogy ezért Pomperjt támadjam, hiszen nem mondta ő senkinek, hogy vegyétek, mert ez a tuti és szerencsére a pozim is nagyon kicsi benne. Van még más olajosom is, de az is szarul áll, de időm van :).Európában a bankok mellett még Siemenset és Rheinmetallt tartok aktuálisan.Tudom, hogy általánosan a tőzsdék összeomlását várjuk, de amíg ez nem jön el miért ne kereshetnék a long oldalon??? Mert nekem sajnos sokszor tényleg az az érzésem, hogy sokan itt évek óta arra várnak, hogy összeboruljon a világ. Tudom, jön majd most a kritika, hogy hát bull piacon könnyű pénzt keresni, ez is igaz - részben, mert ott is lehet rossz döntéseket hozni, még a hedgefundoknak is sikerül, nemhogy nekem egyszerű halandónak -, de remélem, hogy akkor is megőrzöm a hidegvérem, ha borul minden és ésszel, viszonylag időben zárok majd vagy én vagy a stopom.Szóval igen, amatőr vagyok, vállalom! Egyébként csak egy tipp, aki akar belemegy... azt mondom, év végén térítse ki mindenki - de őszintén! - a lapjait, hogy hány százalékot ért el tisztán, adó levonás után az évben. Ezt persze úgy, hogy írja oda, hány % az adó, mert nekem pl. otthon van a számlám, de mivel Németországban élek, így 30,5 %-ot perkálok a német államnak...Akkor majd kiderül, hogy ki mennyire ügyes., biztos a lista végén leszek, de nekem az a lényeg, hogy egy kis pénzt keressek és élvezzem is magát az "utat", ami oda vezet :)Elnézést kérek, hogy ennyire hosszúra sikerült!
Törölt felhasználó 2017. 09. 17. 00:38
Előzmény: #8344  Boole
#8348
Nem varok halat, de ha a sertegetes es az elismeres egyensulyba kerulne akkor tobben irnanak ide...Nezd nem varom azt hogy 1 atlag magyar ember megkoszonje a buszvezetonek a munkajat...es azt se hogyha valaki hibazik akkor mindenki megerto ill. segitokesz legyen,de szep lassacskan ebbe az iranyba kellene mennie az orszagnak....1 koszonom vagy legyen szep napod, meg ha az illeto hibazott is mindenki hangulatan emel....; azt nyilvan elismerem, hogy ezt nem lehet egyik naprol a masikra megvaltoztatni 1 orszagban ehez ido esmin. 1-2 nemzedek kell...Tokeletesen egyetertek es eppen ezert szeretem a tozsdet, mert 1 bizonyos szint utan a legkorrektebb versenyek egyike...es a spekulansok ill. kereskedok nem egymas ellensegei, sot az igazan jo kereskedok inkabb segitokeszek mert tudjak hogy mindenkinek vannak nehez idoszakjai, es azert mert volt ma,tegnap, mult heten 1 jo kereskedese az embernek ez nem jelenti azt hogy a kovetkezo alkalommal ne lenne kockazata es ne kellene ujbol bizonyitania ill. megprobalni a maximumot kihozni a lehetosegbol...
bubodoktor
bubodoktor 2017. 09. 16. 20:21
Előzmény: #8346  Törölt felhasználó
#8347
Azért látom, hogy újult erővel vetette magát a munkába... :-))
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 19:42
Előzmény: #8345  bubodoktor
#8346
:)) sőt... még 200 évre visszamenő "kvantitiv" análizélés sem kellett hozzá... :)))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 09. 16. 18:14
Előzmény: #8339  Törölt felhasználó
#8345
Azért ehhez a becsléshez nem kellett a Sunway TaihuLight szuperszámítógép kapacitását igénybe venned... :-)))
Boole 2017. 09. 16. 17:54
Előzmény: #8341  Törölt felhasználó
#8344
Én pl. téged nagyra értékellek, mert személyesen győződtem meg a tőzsde iránti elkötelezettségedről. Szenvedélyesen tőzsdézel, mint Én, és ez a fontos. A tőzsdei fázisok: I. fázis a kíváncsiság, II. a szenvedély hajt, III. a megszokásból, IV. már csak a pénzért csinálod. Szerintem mindketten a II. fázisban vagyunk és ez a jó hír. Két céggel kapcsolatban adtál információt, amelyeket értékesnek találtam, ezt köszönöm tisztelettel. A kapott információkat kielemeztem a cégekre vonatkozóan és helyesnek bizonyultak. Régen elmentél már és egy praktikus , idealista világba kerültél. A magyar emberekre jellemző hungaro-pesszimizmus egyre jobban erősödik. A hála, amit elvárnál, az a gondos nevelés gyümölcse, alantas emberek között az nem terem. Én már régóta nem várok hálát senkitől sem. Felesleges időtöltés. Több időt töltök a vállalatok elemzésével. A tőzsde az egyénre vonatkoztatva egy nagyon becsületes játék, mivel a számládon egyértelműen látszik, hogy igazad volt vagy sem. Nincsenek kétségek. Azt meg minden embernek meg kell értenie, hogy ha adsz egy tippet, akkor az nem biztos, hogy 1 óra múlva is úgy gondolod. A változást meg nem hiszem, hogy mindig közli az ember. Ha Te adnád a beszállót, akkor neked is kellene a kiszállót adni, azonban az eredmény miatt mást sértegetni haszontalan és nem is férfias dolog. Fel a fejjel, csak így tovább. Azt meg teljesen helyénvalónak érzem, ha valaki meggyőződésből, akár egy kicsi nagyképűséggel is átitatva mondja el befektetési elképzeléseit és nem hagyja magát eltántorítani a sok mások által közzétett benyomások miatt. A szerényeknek üzenem, hogy igen is gondolja azt, hogy ő tudja a legjobban és mindenki más téved. Ha valaki megváltoztatja az álláspontját, akkor annak legyen komoly oka és a felismerés után legyen gyors és határozott. Jó szelet a kereskedésben.
Boole 2017. 09. 16. 17:11
Előzmény: #8340  hellforceone
#8343
Ne viccelj, a 2-3 hónap alatt 7-10%, az kiváló. Én szívesem olvasnám az elképzeléseidet. A sírig tanulunk. Az nem jelenthet problémát, ha egyedi részvényekben long vagy, az lenne a gond, ha akkor is longban lennél, ha a piaci felállás az adott papírra nézve megváltozik, de Te tovább is tartod, azonban jelentős veszteséget nem szeretnél elviselni (de az adott papírra ez prognosztizálható).
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 06:45
#8342
es nehany szorakoztato film ajanlat amiben rengeteg hasznos informaciot lehet talalni kommunikacioval, kereskedessel ill. masoktol a tobbsegtol eltero velemeny kialakitassal kapcsolatban...:link link link
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 06:34
Előzmény: #8336  Boole
#8341
Szia, Kezdjuk informacioval:link velemenyem szerint erdemes volna erre a blogra idot szentelned....irtam mar rola korabban mas toppikban; nagyon jo kis blogot hozott ossze Csaba es rengeteg hasznos informaciot szerezhet az ember....raadasul ugy nez ki hogy az ottani tarsasag sokkal kulturaltabb es segitokeszebb mint barmelyik topik a portfolio foruman...ami pedig igazan erdekesse teszi, hogy attol fuggetlenul, hogy a blog iroja idonkent leirja elkepzeleset day-trades kereskedesi otleteivel kapcsolatban es nyilvan idonkent nem jonnek be a tobbseg, szinte mindenki kepes tul lepni rajta es senki sem trollkodik...(szoval mo-on is kepes kialakulni egy jo kis kozosseg) akik erdemben kepesek kommunikalni az altaluk erdekelt temakorben... Itt a portfolion is voltak idoszakok amikor jo kis tarsasag jott ossze 1-1 topikban es amikor nem szemelyeskedesrol, hanem informacio megosztasrol szolt az egesz...Irhatnek neveket,de a tobbseg inkabb mar be se nez mert ki kivancsi a folyamatos harcra es szemelyeskedesre.... A szomoru igazsag az hogy a tobbseg nem kepes azt az aldozatot, alazatot felvenni, hogy folyamatos sertegetesek, szemelyeskedesek ellenere tovabbra is irjon es velemenyt osszon meg...inkabb itt hagyja a forumot...en is hagytam mar itt a forumot tobbszor, es pomperj meg szarvasvadasz is...es eleg valoszinu hogy a jovoben is meg fog ez tortenni....az oka pedig nagyon egyszeru, a tobbseg nem azert jon hogy tanuljon fejlodjon es segitsen masoknak hanem ha olvas 1 otletet akkor azt a maga modjan megprobalja lekereskedni es ha bejon....akkor ugye milyen OKOS; UGYES; SZEP es milyen jol halad a kereskedove valas utjan...elvetve pedig idonkent 1-1 forumtag megkoszoni az informaciot....ezzel szemben ha az otlet elkepzeles nem jon be, vagy idovel kesobb akkor ugye aki megosztotta a velemenyet ill. az informaciot "az a buta, hulye, rossz kereskedo," es egyebkent se vallaljunk feleloseget a kereskedesi donteseinkert, mert ha valami nem ugy alakul ahogy elkepzeltuk akkor nem a kereskedo egojaval, hanem mindenki mas az oka a vesztesegnek....variaciok erre: eszak-korea, Trump; Brexit; a hulye fonokom, a bennfentesek az idiota szomszed esetleg a szomszed kutyaja amelyik a fure sz@rik....(szoval a feleloseget konyu masra haritani); nyilvan ha jol alakulnak a dolgok akkor viszont a feleloseg, az ego ill. mi magunk vagyunk a geniusok, zsenik.... Mihez kell tobb alazat, aldozat, kitartas es mi a nemesebb dolog:- ahoz hogy az ember megprobaljon olyanoknak segiteni akik ezt valoszinuleg soha sem fogjak viszonozni, sot a nagy reszenek eszebe sem jut hogy segitsegre van szuksege; es a tobbseg nagy valoszinuseggel elbukik ezen a nehez osvenyen...esetleg idonkent vagy rendszeresen, hazugnak, nagykepunek allitjak be sertegetik es mindenfele valotlansagot allitanak rola....-esetleg ahoz hogy atlepjunk, atgorgessunk hsz-kat es ne valaszoljunk a trolloknak-esetleg ahoz hogy itt hagyjuk a forumot es csak olyanokkal alljunk szoba akik szamunkra segitsegre lehetnek,de mi nagy valoszinuseggel nem tudunk ezeknek az embereknek semmivel hozzajarulni a fejlodesukhoz... Mi jelentosege van, hogy valaki 100eft-al vagy 100M$-al kereskedik...mindenki penzt akar keresni a piacon, minnel kisebb kockazattal leheto legnagyobb hozammal.... Ki allitja azt hogy akinek tobb penze van az jobb ember mint akinek kevesebb....ki allitja hogy az egyik ember tobbet tud esetleg er a masiknal???Szinte minden embernek van olyan tulajdonsaga, jartasaga, szakmaja, hobbija amivel kiemelkedik az atlagbol...de ettol jobb vagy rosszabb ember mert 1 adott dologban kiemelkedobb eppen az adott dologban,viszont egy masik dologban pedig sokkal kevesebb tapasztalattal rendelkezik..... Csacska csacsi irt 1 hsz-ast mert eppen a gyumolcsle&udito toppikban gyumilet longolt majd a piac elenne ment, majd olvassot 1 hsz-t amiben esetleg informaciot talalt...ugy dontot zarja a poziciojat (kisebb vesztesegben, esetleg kisebb nyeresegben), majd a piac fordult es igy lemaradt nagyobb nyeresegrol esetleg a vesztesege eltunt volna es most az helyet hogy feleloseget vallalna a donteseert...talalt 1 hsz-t attol akinek a hsz-a miatt zarta korabban a poziciojat es sikerult vegre okot talalni hogy nem tetszesenek hangot adjon es a feleloseget atruhaza a sajat egojarol masra, majd pedig lecket adott valakinek alazatbol akit se nem ismer, soha nem talalkozott az illetovel es nagyon hianyosak az informacioi... na en kepes voltam az ilyen hsz-t megkoszonni meg akkor is ha tudom, hogy az illeto miert is tette....es kepes vagyok ez utan is irni ide meg akkor is ha a tobbseg nem kedvel, nem all ki mellettem...persze kaptam mar jo par meghivast, jo nehany emailt es idonkent nehany elismero szot, gratulaciot es kb. 10-szor annyi tragar emailt es vagy 20-szor annyi banto es serto hsz-t... nem azert kellene engem, szeretni, kedvelni, esetleg elismerni mert volt eppen 1 jo kereskedesem, mert valaknel tobb-kevesebb penzel, tokevel kereskedem esetleg mert talalkoztam valakivel es jo benyomast tettem az illetore, vagy mert segitettem masnak, hanem talan azt kellene eszrevenni, hogy barmenyi serto, banto hsz ellenere tovabbra is irok es informaciot osztok meg a forumon olyanoknak akiknek a tobbsege semmibe vesz bant es serteget engem ill. azokat akik hasonloan cselekdnek.... Fel lehet tenni a kerdest hany komolyabb gazdasagi szakember ir rendszeresen a portfolio forumara ill. a topikokba...persze nem csak ok de masok is olvassak a forumot,de minek keverednenek vitaba es minek toltenek az idejuket azzal, hogy probaljanak masoknak segiteni akik ugy sem "erdemlik meg" es egyebkent is a tobbseg nehany honap par ev alatt eltunik a sulyesztoben... Majdnem 2 evig kuzdottem, hogy "Peter-t" ne bantsak folyamatosan en nem azt neztem hogy 1 elkepzelese bejon vagy sem hanem, hogy a folyamatos sertegetesek ellenere tovabbra is milyen allhatatosan ossza meg az informaciot nala kevesbe tajekozotabbakkal...Benne volt a hiba??? a dehogy kicsit koran kezdte kifejteni mondjuk PBR esetleg EWZ-vel kapcsolatos elkepzeleset...nyilvan jovval kevesebb biralatot kap mert az elkepzeles jelenleg mukodik... Az emberek a piac sosem valtozik, csak a zsebek...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek