Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2017. 09. 16. 02:28
Előzmény: #8336  Boole
#8340
Szia Boole, de igen, szerintem sokan foglalkoznak, akik tényleg lelkes amatőrök (akárcsak én, de tanulok) és sokat olvasnak itt a fórumon, de nem írnak, mert nincsenek esetleg jó vagy jobb ötleteik és nem olyan profik, mint egyesek itt. Nekem néha totál olyan érzésem van, hogy röhej tárgya lennék itt a profik körében, mert bizonyos pozícióimmal csak 7-10 százalékot érek el mondjuk 2-3 hónap alatt. Vagy alig merem leírni, hogy van néhány tech papírom, amelyektől még további erősödést várok, mikor a fórum 95%-a a világ 95%-át shortra tartja, de persze néha olyan érzésem van, hogy mindezt már évek óta és állítólag mégis profitábilisak, miközben a piac meg csak megy szépen lassan tovább fel. Tudom, minden héten azt várjuk, hogy jön a zúzda, a világ összeomlik, a tőzsdék harmadolódnak stb., de egyelőre még csak nem akar eljönni az armageddon. Szóval csak azt szerettem volna mondani, hogy szerintem sokan olvasnak itt, de kevesen írnak, mert félnek feltenni esetleg egy kérdést is, mert ketté lesznek harapva. Én longban vagyok amerikai és európai papírokkal is, biztos óriási butaság, de remélem nem vesztem el a tőkém azért majd... A te hozzászólásaid egyébként értékesnek találom. A személyeskedést pedig jó lenne tényleg felszámolni itt a fórumokon. Aki nem tud okosat mondani, az inkább ne írjon, de a baszakodásnak semmi értelme.
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 23:34
Előzmény: #8276  Törölt felhasználó
#8339
:)) (99-101% valószínűsége volt 2-4 napon belül) ))
Boole 2017. 09. 15. 20:38
Előzmény: #8337  Boole
#8338
Boole 2017. 09. 15. 20:36
Előzmény: #8315  pitcairn2
#8337
Ezek is jó oldalak:link Ha valaki tanulni akar, akkor itt elkezdheti:link
Boole 2017. 09. 15. 20:30
Előzmény: #8333  Törölt felhasználó
#8336
Azért kell átugorni az ilyen hozzászólásokat, mert teljesen hasztalanok. Egyrészt az amatőr attól amatőr, hogy kezdő és nem veszi észre. Teljesen mindegy, hogy 2 vagy 8 éve tőzsdézik valaki, ha a tudása és tapasztalata az idő múlásával nem egymásra épül, hanem minden nap egy-egy részt képez, amelyek tartalmában igazán nem különülnek el egymástól. Sok olyan ember van, aki azt gondolja, hogy már 40, 50 vagy 60 éves és neki már óriási élettapasztalata van. Igen ám, csak nem mindegy, hogy valaki az életét hogyan töltötte el és a halántéka gondos semmittevéssel vagy hasznosan és tapasztalatokkal telve őszült-e meg. 23 év tőzsde után csak azt tudom mondani, hogy ha valaki jó tipped ad, akkor megköszönöm, ha téved és a tévedését megfogadva, de a tévedését nem észrevéve veszteséget szenvednék, akkor azért mást hibáztatni teljesen felesleges. Mindig is mondtam, hogy a tőzsde harc a nemesebb célokért (szabadság, anyagi függetlenség, gondolati kiteljesedés, a pszichés stabilitás kifejlesztése, stb). Az elmúlt években a fórumokon divat lett, hogy ezeket nem arra használják, amire igazán kéne. Sokan azért jönnek ide, hogy "röhögjenek". Idéztem valamelyik napi beírótól. Egészen elképesztő. Tőzsdézik az ilyen egyáltalán? Ezeknek az embereknek csak azt tudom mondani, hogy aki soha nem járt a tenger közepén és onnan nem tekintett körbe, az semmit nem tud a világról és a világhoz fűződő viszonyáról. Javasolom, hogy gondolkozzon el ezen. Van itt néhány értékes ember, ezért kezdtem több év fórumkihagyás után ismét néha írni. Részemről nem szeretnék ilyen felesleges írásokat olvasni. Sokkal jobban szeretnék egyes cégekről hasznos információkat megosztani, de ezekkel 3-4 embert kivéve senki nem foglalkozik.
pitcairn2 2017. 09. 15. 19:35
Előzmény: #8334  pitcairn2
#8335
jav. már csak gyulánk és bubo hiányzik:)
pitcairn2 2017. 09. 15. 19:34
Előzmény: #8331  szitso
#8334
"Befejeztem a személyeskedést. ez a silver&gold fórum" ez inkább a perpatvar fórum, már gyulánk és bubo hiányzik:)
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 18:56
Előzmény: #8330  Fuleee_Bear
#8333
Koszonom
szitso
szitso 2017. 09. 15. 17:58
Előzmény: #8331  szitso
#8332
még annyi, amikor írtam az arany shortot, egyenesen kiröhögtél. szóval ennyit arról amit írsz
szitso
szitso 2017. 09. 15. 17:56
Előzmény: #8321  Törölt felhasználó
#8331
mondom. én azonnal bocsánatot kértem. Te meg azóta tolod ezt a Csoki Ájsz szöveget meg hogy hány tréder ismerősöd van a myvippen. Nem baj. Engem nem alázol meg, nem érzem magam amatőrnek. az arany shorton is pont annyit kerestem, amennyit elterveztem. Sok sikert továbbra is. Leírtam már párszor, hogy mindig örülök a nézőpontodnak, mert eszembe sem jutna ilyen adatokkal foglalkozni. ha 2001 óta ezzel foglalkozol, akkor biztos több mindent láttál, mint mi. Befejeztem a személyeskedést. ez a silver&gold fórum
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 09. 15. 16:43
Előzmény: #8321  Törölt felhasználó
#8330
Kisvuk!Biztosan nagyon tapasztalt kereskedő vagy nem vitatom (nem ismerlek), egy valami nincs benned: alázat. Árad az írásodból a beképzeltség, önteltség, a mások lenézése (amatőröké), azt hogy te mindent jobban tudsz mint más, meg hogy te vagy valaki, mi pedig amatőrök senkik vagyunk. Csak olvasd el a stílusát az írásodnak. Nem akarok senkit senkihez hasonlítani, de vannak olyan FX kereskedők más topicokban, akik még soha nem oktattak ki másokat ilyen stílusban, pedig megtehetnék, hisz 100-szor és 1000-szer többet tudnak mindenki másnál. No ez a humán oldal, ami belőled hiányzik, anélkül, hogy végig olvastam volna a konfliktust, hogy miről szól. Nem ez az első, amikor ugyanígy írsz másoknak vissza. Egyébként mit is keresel egyáltalán itt? Gondolom akkor már kő gazdag lehetsz, fórumon kívül hatalmas arcokkal tudsz diskurálni, miért van szükséged lelkes amatőrökre, (bocs azoktól akik itt a fórumon nem azok)? Nem muszáj válaszolni a hozzászólásomra, ha viszont válaszolsz én már nem fogok, mert nincs kedvem tovább személyeskedni, teljesen felesleges. Ezt is csak azért írom, mert már nem az első, amikor ilyet olvasok tőled.
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 09. 15. 14:31
Előzmény: #8325  Boole
#8329
korrekt! +1
Tibi0002 2017. 09. 15. 13:43
Előzmény: #8324  Törölt felhasználó
#8328
Bitcoin helyett inkább vennék aranyat, de az arany sincs még napirenden nálam. Napirenden: 2500 S&p500 fölött részvényarány karbantartás kevés eladással. 128$ fölött TLT eladás. 122$ alatt TLT vétel.
pitcairn2 2017. 09. 15. 13:15
Előzmény: #8323  pomperj
#8327
prechtert ki veszi még komolyan? :)
Boole 2017. 09. 15. 13:00
Előzmény: #8315  pitcairn2
#8326
Hogyne.
Boole 2017. 09. 15. 12:24
Előzmény: #8324  Törölt felhasználó
#8325
Ugyan nem az Én véleményemet kérdezted, de az enyém azóta sem változott. Ez egy szabályozatlan piac és a jelenlegi, valamint a jövőbeli árfolyam alakulása is attól függ, hogy az érték/szolgáltatást milyen mögöttes tartalommal töltik meg. Ha nem szervezik meg, akkor számomra nem megbecsülhető, hogy nekem mennyit érhet. Egyelőre nem látom, hogy bármelyikre is törekednének a forgalmazók, kibocsájtók. Amig nem látom, hogy milyen érték van egy termék mögött, addig nem szívesen veszem annak ellenére sem, ha 1 millió%-os haszonnal kecsegtet is. Egyszerűen nem tudom megállapítani, hogy mikor szálljak be, milyen értéken és mikor köthetnék jó üzletet, tehát nem tudom felmérni a hozam/kockázat arányát. Ezért nem tudom, hogy a tőkém 0,001%-át, 1%-át, 5%-át vagy 10%-át tehetném bele. Én pedig nem szerencsejátékos vagyok, már pedig ez pontosan ezt jelenteni. De őszintén örülők a hatalmas profitodnak és további sok szerencsét hozzá.
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 11:55
Előzmény: #8322  Tibi0002
#8324
Szia Tibi, Kivancsi lennek a velemenyedre a BTC-vel kapcsolatban???Illetve megfordult-e a fejedben hogy monjuk egy 50-80%-os eses utan vasarolnal-e a toked bizonyos %-ert? Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2017. 09. 15. 10:02
Előzmény: #8322  Tibi0002
#8323
Bob Prechter igy latja az arany rovidtavu kilatast, masolva a freeweek anyagbol: link A varakozasnak megfeleloen valoban nagyobb lett a korrekcio mint 2 honapja barmikor, meretben is es idoben is. De ugy tunik vege. Kesz lehet, mert a chart (b) csucsahoz mar nagyon kozel vagyunk, es azt at fogja torni. Onnan eleg biztos a bull jel. Megy a vonat tovabb fel. Banyaszok is forduloban vannak, azok kozul a nagyobbak mint ABX, AU jok de kisse lustabbak - gyengebbnek latszanak mint a kicsik KGC, GFI, AUY BTG, es a silver CDE.
Tibi0002 2017. 09. 15. 08:07
#8322
Ebbe a fórumba alapesetben mindenki névtelenül ír. "Ki a nagyobb kereskedő" játékot játszani nincs értelme a névtelenség miatt, mert úgysem hiszi el senki, és komikus helyzeteket produkál. Aki nem marad szerény, az fedje fel a kilétét, tegyen közzé dokumentumokat, amik bizonyítják, amit ír. Szerénység vagy név felvállalása, mindenki választhat a kettő közül, de a névtelenség + szkanderozás együtt nem megy.
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 07:18
Előzmény: #8320  szitso
#8321
en meg 2001 ota....es ha leirnam, hogy kikkel osztjuk meg gondolatainkat egymas kozott akkor lehet hogy 1 hetig tatva maradna a szad....na nem olyanokrol beszlek akik a portfolio foruman esetleg mo-on valakinek szamitanak hanem olyanokrol beszelek akik mentorai voltak azoknak akik most mentorai azoknak akiktol itt a tobbseg hanyat esik... esetleg irhatnam azt is, hogy a heten eppen az AUD/USD longrol folytatunk velemeny cseret 1 olyan illetovel aki 5 evtizede kereskedik...es eppen 0.84-0.85-re ad jo eselyt...Tudod kozted es koztem ha csak a minimalis kulonbseget nezzuk kereskedessel kapcsolatban az, hogyha velem megoszt 1 ertelmes ember 1 gondolatot kereskedesi otletet....en azt atgondolom, majd megvizsgalom hogy az en kereskedesi rendszereim hol adnak veteli jelet, majd megvizsgalom hogy a hozam/kockazat arany megfelelo szamomra ill. a makro adatok es kornyezet osszhangban all-e az en elkepzelesemmel...es ha igen az utan teljes feleloseget vallalva megnyitom a kereskedest...ha pedig tevedek zarom a poziciot...(de eszem agaban sincs szamonkerni 1 nalam joval tapasztaltabb kereskedotol, hogy miert osztotta meg a gondolatat velem...inkabb halas vagyok hogy idejebol arra szakitott hogy informaciot osszon meg velem esetleg idonkent valaszoljon a kerdesemre)mert ugye 1 nyereseges kereskedo minden kereskedeseert teljes feleloseget vallal!!! te feleloseget vallalsz minden egyes kereskedesedert???(mert ha nem vagy fejezd be a kereskedest vagy kezdj el feleloseget vallalni a tetteidert).... Egyebkent az AUD/USD long pozin mar vesztettem 0,5ATR-t; es maximum meg 1ATR kockazatom van erre az otletre...szoval inkabb hagyjuk a neveket hogy rovid tavon kik varnak AUD erosodest es november-decembertol kik varjak a gyengulest... Hogy akarsz tanulni, fejlodni nalad tapasztaltabb jobb kereskedoktol, ha valami nem ugy alakul ahogy elkepzeled akkor elkezdesz gunyolodni, szamon kerni??? (es itt nem magamra gondoltam) Tudod, hogyha nem adod meg a tiszteletet olyanoknak akik nalad eloreb jarnak az osvenyen akkor vagy nem fognak szoba allni veled, vagy elkuldenek a b...p...-ba es eppen az ilyen amatorok miatt nem osszak meg a legtobben a kereskedesi otleteiket...; ha pedig eddig nem jottel volna ra akkor elarulom neked hogy 1 kereskedesi otletet nem azert osztanak meg veled, hogy te azt 1 az 1-ben lemasold; mert az nem fog mukodni....hanem hogy felismerd az adott szituaciokat setup-okat...felismerd hogy hol vannak a kulcsfontosagu szintek ahol jo hozam/kockazatu lehetosegek adodnak...majd lasd hogy mit kell tenni ha az idozites vagy az elkepzeles nem a terv szerint alakul, ill. mit kell tenned ha az elkepzeles megvalosul, hogyan kell menedzselni a kereskedest.... Irtad az arany shortot; na most elmelkedjunk ahogy az amatorok teszik, pont a tetejen adtad amikor irtad na akkor most kozel van vagy 9-10$ elmozdulas....(ez az elmelet a gyakorlat nagyon mas am)na bravo most essek ettol hanyat...Irtam am en es meg meg is osztottam nem 1-2 kereskedest ami 10-12%-ot esetleg 400-500%-ot, esetleg nehany szaz pipet hozott, ki kellene keresnem es bizonyitanom kellene, de kinek is es miert is???es te jossz nekem azzal hogy kontraindikator vagyok...tudod mit keresked mindig az ellenkezojet amit en mondok, legalabb idot es energiat takaritasz meg magadnak es gyorsan elbukod a penzed... Ugye kereskedted (mar ugy ertem az ellenkezojet) a GBP/CHF longnak esetleg a USD/JPY longnak, esetleg a USD/MXN shortnak vagy az EUR/USD kapcsolatos velemenyemnek....Ha pedig tenyleg olyan biztos vagy a kontraindikatoros velemenyeddel akkor nyugodtan shortold az aranyat, ezustot, banyaszokat...vagy esetleg EUR/GBP shortom is van szoval longolhatod ha kedved tartja...(inkabb koltsd a felet jotekonysagra);)))))))))) Hagylak piheni, aztan majd viszaterhetunk ra majd 5 ev mulva ha egyaltalan erdekel majd meg a tozsde...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek