Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bubodoktor
bubodoktor 2017. 09. 11. 08:08
Előzmény: #8276  Törölt felhasználó
#8280
:-)))
Boole 2017. 09. 11. 07:59
Előzmény: #8275  Törölt felhasználó
#8279
Egyszerűen ne válaszolják ezekre a hasztalan írásokra, ugord át. Én is ezt teszem.
szitso
szitso 2017. 09. 11. 07:53
Előzmény: #8277  szitso
#8278
bocs, ezt nem kellett volna, szar napom van. Mindannyian tudjuk, hogy amit leírunk az nem minősül befektetési tippnek és senki ne vegye készpénznek, hogy arra rá is tegye a vagyonát.
szitso
szitso 2017. 09. 11. 07:40
Előzmény: #8275  Törölt felhasználó
#8277
Én pl szívesen olvasom az összeszedett, rendezett soraidat. Tökre az sugárzik belőle, hogy tényleg vágod onnan a világ másik sarkából.Mióta kifejezetten keresem itt az írásaidat, azóta el is neveztelek kontraindikátornak. nem bántásból mondom. pusztán megnéztem, hogy mi lett abból, amit a kérdésemre válaszoltál
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 07:31
Előzmény: #8275  Törölt felhasználó
#8276
Már mész is? De kár! :) (nincs nekünk akkora szerencsénk) :( ))
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 06:47
#8275
Mint azt mar jo parszor emlitettem en ide mindenfele jovedelmezes nelkul irok, azert hogy ertelmes emberekkel velemenyt csereljek...;de nem muszaly ezt megtennem, hasznalhatom az idomet sokkal productiv dolgokra is....azt orommel latom, hogy a topikba egyre tobben irnak, azt kevesbe hogy a hsz-ok tobbsege nem csak hogy nem a topik temajahoz,de semmifele gazdasagi ill. kereskedeshez nem tartozik...Nekem arra nincs idom hogy szajkaratesok hetvegi dilijere , heccelesere folyamatosan valaszoljak es ujbol es ujbol vegig menjunk ugyan azokon a dolgokon...annak orulok hogy jo nehany embert megismertem es nehannyal kapcsolatban vagyok,de sajnos a tobbseg hsz-nak szinvonala sajnos olyan szintet kepvisel ami nem eri meg az idomet....rosszindulatu, kepmutato emberekre es trollokra en nem vagyok kivancsi, ok szorakoztassak egymast... Lehet hogy tevedek es semmifele informacioval, kereskedesi otlettel es ertekkel nem lattam el ezt a forumot, igy koszonom azoknak akik idejukbol arra aldoztak hogy elolvassak hsz-mat...Mindenkinek sok sikert, az arra erdemes emberekkel meg igy is ugy is megtalaljuk azt a kommunikacios csatornat ahol talan velemenyt cserelhetunk... Mindenkinek szep hetet!
emerald 2017. 09. 10. 13:57
Előzmény: #8269  Törölt felhasználó
#8274
Neked is jár:++++ Mert qva jókat röhögök ide betérve.....:))) Egy kedvenc fórumtársamtól plagizálva:Egy mosoly az élet...:))))
emerald 2017. 09. 10. 13:51
Előzmény: #8270  Tazsomaru
#8273
Látom van ami sosem változik.....:)Még az sem h van az nárcisztikus lény aki mindenkit "megmozgat"....:lol: Azért kaptál egy nagy pluszt tőlem!
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 09. 10. 13:41
Előzmény: #8271  Törölt felhasználó
#8272
Én csak arról beszélek, hogy lehet másképp is csinálni ezt. Ha 80-90%-os valószínűségeket kereskedek szabályozott piacon, akkor szerinted mikor érdekel engem egy 1800%-os ralli, amibe (a te állításod szerint is) nem szabad 0.5%-nál nagyobb kockázattal beszállni és ráadásul teljesen kontrolálatlan a piaca? Az 1800%-os ralli mennyi is 0.5% kockázattal?
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 12:43
Előzmény: #8270  Tazsomaru
#8271
Tazso ne kezdjuk elorol...mar vegig mentunk az opciokon jo parszor...ha neked kedved van hibas modellek alapjan ugy mond "kockazatot kezelni" akkor en ahoz sok sikert kivanok...te penzed!irtam rola hogy idonkent en is kereskedem opciokkal,ha a piac extrem modon felre araz valamit es ugy itelem meg, hogy ez szamomra elonyt jelent...Tazso hogy en mit ertek es mit nem velemenyem szerint reszedrol 1 eleg felelotlen kijelentes!!!Tobbszor feltettem azt a kerdest szamodra hogy milyen alap feltetelekre epulnek a jelenleg olyan sokak altal hasznalt opcio arazasi formulak!Soha nem valaszoltal..."valoszinuleg nem volt idod ra";) (esetleg fogalmad sincs rola?) vagy csak nem akarod figyelembe venni ezeket...Egyebkent korabban megvalaszoltam az altalam feltett kerdesre a valaszt...vetted a faradsagot hogy vegig gondold, esetleg elolvastad az altalam ajanlott konyveket vagy csak a linkelt videokat megnezted....ah dehogy, es aztan majd jossz azzal hogy en beszelek melle meg a galambal sakkozas esete....ki is valojaban a galamb ebben az esetben...;) Ha pedig nem kotekedni akarsz akkor segits azoknak akik meg nalad is kevesebb informacioval rendelkeznek, hogyan lehet XOM short helyett mondjuk:XOM PUT SPREAD-del jatszani....(mar akik opciozni szeretnenek)...meg a vegen tobben is penzt keresnek ugyanarra az otletre alapozva,de kulonbozo fele keppen kivitelezve a piacon... En nem 40-50%-os kereskedesekkel jatszom; de a kereskedeseim talalati aranya attol fuggoen hogy mekkora sample size-t nezek 30-55% kozott ingadozik...Nem konnyu meg akarva sem 30%-os talalati arany ala menni hosszu tavon...ez mondjuk eppen az ellentetje a 80-90%-os talalati aranynak...martingale rendszereknel el lehet am menni 99% fole is aztan idovel rajon a tobbseg, hogy nem a talalati aranyra kell osszpontositani...te rajottel mar erre, hogyha extrem kockazatot kezelsz akkor nem biztos, hogy a 99.9%-os talalati arany kifizetodo lesz szamodra...Na arra leszek kivancsi hogy te valaha megerted-e ezt...;)))) En ugy gondolom hogy megtalaltam a szamomra megfelelo kereskedesi rendszereket,te pedig ugy gondolod hogy megtalaltad a szamodra megfelelot...(tenyleg sok sikert kivanok hozza!!!) folytassuk majd akkor az esszmecserenket ha informaciot akarsz megosztani,segiteni masoknak, esetleg kereskedesi otleted van amibol esetleg masok is profitalhatnak...lehet hogy erre lenne a forum nem pedig a szajkaratera... Nem gondoltam volna hogy bubolulo es taxisgyuszi kollegaval versengesz majd a ki a nagyobb troll a portfolion cimert... egyebkent hogyan sikerult opciokkal penzt keresned a BTC kozel 1800%-os rallijabol...???Bocs egyebkent hogy ilyen dolgokat osztok meg 1 forumon ahova a tobbseg csak kotekedni jar...majd szolj ha te is hasonlo dolgokat osztasz meg....es talan nem ez az elso eset hogy tobb szaz%-os lehetosegekrol irok es irtam...Na ebben probalj tulszarnyalni itt a forumon es ezaltal a forum olvasoi lesznek a nyertesek teged pedig elismeres fog ovezni... Legyen neked is szep vasarnap delutanod! u.i.: tudom tul hosszu ugy sem olvasod el; es en beszelek melle...;)))))
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 09. 10. 11:37
Előzmény: #8266  Törölt felhasználó
#8270
"Nekem mindegy hogy 1 eszkoz ara esik vagy emelkedik, csak mozgas legyen, elmozdulas...ugy lehet penzt keresni..." Ez így nem teljesen igaz! Akkor is lehet pénzt keresni, ha nincs mozgás. Egyszer te is elérsz majd egy olyan szintre, ahol az árfolyam mozgása nem lesz meghatározó a profitodra. "nem az szamit hogy hanyszor van igazad hanem hogy amikor igazad van akkor mennyit tudsz azzal keresni...." Ez is elég félrevezető így! Ha 10-ből 8-szor igazam van, akkor nem kell annyit keresnem egy tréden, mint ha 10-ből csak 4-szer lenne igazam, tehát ugyanakkora jelentősége van annak, hogy hányszor van igazam, mint annak, hogy mennyit keresek, ha igazam van. Te 40-50%-os valószínűségeket kereskedsz le, szükséged van az 1:1RR nél jobb trédekre, ha nyereséges akarsz lenni. Én 80-90%-os trédekkel játszom, ezért szükségtelen 1:1-nél jobb RR-t találnom. Ami szerintem fontos, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelő kereskedési formát. " nem vagyok biztos benne hogy te esetleg a taxisgyuszi kollega ur megerti ezt az igazan egyszeru kijelentest valaha is..." Te érted ezt az igazán egyszerű tényt, amit fent leírtam?
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 11:14
Előzmény: #8267  Boole
#8269
"...Ezt 2015.09.29. környékén mondta, ebből is látszik, hogy bárki, még ő is téved." Ez úgy megy ilyen esetekben, hogy egészen addig shortban volt érdekelt, majd később, amikor az új elnök személyes "befektetési" tanácsadója lett, már longban. A többi már történelem. ))))
pitcairn2 2017. 09. 10. 11:02
Előzmény: #8267  Boole
#8268
"A korábban már látott piaci összeomlásokhoz hasonló közelít, erre készüljön fel mindenki - figyelmeztet Carl Icahn, milliárdos befektető. Ezt 2015.09.29. környékén mondta, ebből is látszik, hogy bárki, még ő is téved." már annyiszor harangozták be a nagy összeomlást, hogy senki sem veszi komolyan őket... és egyre inkább növeli annak a valószínűségét, hogy egy bizonyos ponton igazuk lesz...
Boole 2017. 09. 10. 10:44
Előzmény: #8266  Törölt felhasználó
#8267
A korábban már látott piaci összeomlásokhoz hasonló közelít, erre készüljön fel mindenki - figyelmeztet Carl Icahn, milliárdos befektető. Ezt 2015.09.29. környékén mondta, ebből is látszik, hogy bárki, még ő is téved. Egyébként a Bitcoin további jelentős sikere is attól függ, hogy mennyire lesz szabályozott piac, valamely szervezet megszervezi, szabályozza és gondozza-e, valamint a kifutási lehetősége akkor mutatkozik meg igazán, ha bárki számára majd könnyen lehet shortot nyitni. A mostani árképzés semmi más, mint tudat nélküli spekuláció, amely tőlem teljesen távol áll.Negyedórás házi készítésű videóban hívta fel a befektetők figyelmét Carl Icahn - a milliárdos amerikai tőzsdei befektető - arra, hogy a korábban már látott piaci összeomlásra, vagy akár még annál is rosszabbra kell felkészülni. A részvényárfolyamok még sokkal lejjebb mehetnek, miközben a piac igyekszik megbirkózni a Fed nulla kamat politikája miatt fújt lufi következményeivel. Az Apple-ben is jelentős tulajdonrésszel rendelkező tőzsdés már korábban beharangozta készülő videóját, a CNBC egy nappal korábban már rövid előzetest is adott belőle. Icahn szerint a közelgő piaci összeomlást egyértelműen az idézi elő, hogy a Fed túl sokáig, túl mélyen tartotta az irányadó dollárkamatot.Az egész arra hasonlít, mint amikor elkezdünk beadni egy gyógyszert, majd újra beadjunk, majd újra és újra, miközben fogalmunk sincs arról, mi is lesz valójában a hatása. Nem tudjuk, ennek most milyen rossz vége lehet. Csak annyit tudunk, hogy amikor legutoljára ez történt, az katasztrófát okozott, hiszen ez vezetett el 2008-hoz. Szóval, hol kéne most meghúzni a vonalat? - fejti ki Icahn.A Fed sarokba szorította magátAz alacsony kamatok csak az egyik ok, amiért aggódik a befektető. De szerinte ez több más problémával együtt jelentkezik, ilyenek az adórendszer rései, a mesterségesen kialakított vállalati nyereségszámok, a cégek mérlegeit jelentősen gyengítő sajátrészvény-vásárlások és a vállalati kötvénypiac túlfeszítettsége.Icahn szerint a Fednek már egy hónapja el kellett volna kezdenie a kamatok emelését, most ez még nehezebb lesz, ahogy a kínai gazdaság gyengélkedik, s növekszik az aggodalom a feltörekvő gazdaságok sorsával kapcsolatban. A CNBC-nek nyilatkozva azt mondta, szerinte a Fed sarokba szorította saját magát.Ez azonban csak az egyik ok, amiért úgy gondolja, hogy a több hete masszív korrekcióban lévő részvényárfolyamok sokkal lejjebb is mehetnek. A pozícióit most nagyobb arányban fedezte, mint az elmúlt években bármikor - tette hozzá. Szerinte egyébként a vállalati nyereségszámok is igen gyanúsak, s leginkább az alacsony kamatoknak köszönhetőek, mint bármi másnak.A cégek perverz dolgot műveltekA cégek ahelyett, hogy fogták volna azt a pénzt, amit kölcsön tudtak kérni és valódi termelőeszközökbe, gépekbe, a munkaerejük hatékonyabbá tételébe fektették volna, sokkal perverzebb dolgot műveltek: fogták és megvettek más cégeket, csak azért, hogy a Wall Street elemzőinek megmutathassák, a nyereségük növekszik és ezért emelkedni fog részvényeinek árfolyama. A pénzügyi bűvészkedés a csúcsára futott - tette hozzá.Az egyetlen részvény, ami miatt Icahn nem aggódik, az a legnagyobb pozíciója, az Apple részesedés. A CNBC-nek nyilatkozva kifejtette, ragaszkodik hozzá, s annak mérete nem változott. Vannak újabb befektetései is, több olyan cégben is vásárolt részesedést, amelyek az árupiaci mélyrepülés miatt szenvednek - ilyen például a Freeport-McMoran, amely akkor érhet többet, ha felfelé indulna a réz ára, illetve a Chenerie Energy, amely az energiahordozók árának emelkedése esetén érne többet.
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 00:55
Előzmény: #8259  bubodoktor
#8266
"semmi gond, egy percig nem gondoltam, hogy fogod, miért tettem be a chartot... :-))" "Mit fogok???" Nekem mindegy hogy 1 eszkoz ara esik vagy emelkedik, csak mozgas legyen, elmozdulas...ugy lehet penzt keresni... Nincs nyeremeny, arfolyam kulonbozet, esetleg arfolyam nyeresegnek is nevezhetjuk,de ez meg nincs teljesen szabalyozva...arrol pedig mar irtam hogy vettem fizikai aranyat es nemesfem banyaszsokat amikor atsulyoztam a BTC pozicioimrol...es arrol is irtam hogy hagytam nehanyat ha esetleg 1 nap mondjuk 5-10-szer annyit erne mind a dax index ....Nem konnyu elkepzelni milyen bamban fogtok bamulni ha egy nap mondjuk 50-100K lesz a BTC erteke mikozben a Daxli vergodik majd 10-20k kozott.... egyebkent bocs hogy megemlitettem szamotokra...meg a vegen kiderul hogy amit szamtalanszor szajkozok, nem az szamit hogy hanyszor van igazad hanem hogy amikor igazad van akkor mennyit tudsz azzal keresni....Ez lenne a fontos,de mar nem vagyok biztos benne hogy te esetleg a taxisgyuszi kollega ur megerti ezt az igazan egyszeru kijelentest valaha is...
pitcairn2 2017. 09. 09. 23:55
Előzmény: #8203  Boole
#8265
én nem vennék mérget arra, hogy tőzsdei összeomlás esetében, a 2008-as pénznyomtatást olyan könnyen replikálnák a mi hőn szeretett jegybankjaink... link link ilyen extrém produkcióhoz ugyanis újabb extrém összeomlás kell...
-pny
-pny 2017. 09. 09. 23:36
Előzmény: #8262  pitcairn2
#8264
Ezzel teljesen egyetértek. Kiegészítem azzal, hogy Kim Dzsongul egy köcsög diktátor, nyilván fasz, de sajnos nem tök hülye (saját nézetrendszerében), mert a legalkalmasabb időszakot választotta meg az atom fenyegetésre. Teszteli Trumpot, miközben adott egy talán éppen korrekciózni készülő kínai gazdaság, egy sok sebből vérző európai helyzet (gazdaság gyenge + migráns para), egy talán minden korábbinál durvább iszlám fenyegetettség és egy egyre keményebb nyugat-orosz ellentét is. Bármikor máskor veszi elő Észak-Korea az atomot, vagy leszarják, vagy lebombázzák. Vagy bármi más történik kettő között, gyorsan semmivé lesz bármilyen törekvésük.
Törölt felhasználó 2017. 09. 09. 23:35
Előzmény: #8259  bubodoktor
#8263
Azt nem tudom kik kerestek betegre magukat ezzel...en tavaly is szep penzt vettem ki belole, iden is sikerult 80k folott (AUD)...(ja az iden nalunk az uzleti evet jelenti, julius es augusztusra gondoltam konkretan)...betegre keresni nem szeretnem magam de ha meg sikerul kivenni ujbol 100k folott a jovoben azert azt nem fogom banni...
pitcairn2 2017. 09. 09. 23:25
Előzmény: #8219  Törölt felhasználó
#8262
a "koreai feszültség" kapcsán szerintem jóval nagyobb a Kína és az USA között kirobbanó "hideg" háborúnak a kockázata, mint az "Észak Koreával" szemben megindított "forrónak".... egy USA-Kína kereskedelmi, gazdasági "háború" pedig nem feltétlenül "bullish"...
Törölt felhasználó 2017. 09. 09. 23:10
Előzmény: #8260  pitcairn2
#8261
egészen rendkívüli chart... szinte biztosra vehető, hogy valamerre folytatódni fog. :)))))

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek