Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 09. 03. 12:43
Előzmény: #8159  pomperj
#8160
Abszolút így látom, ezzel kalkulálom a pozíciók kifutását is.
pomperj
pomperj 2017. 09. 03. 10:33
Előzmény: #8151  Törölt felhasználó
#8159
Sok igazasagod van. Hadd tegyek hozza 2 konkret gondolatot. 1)Az arany most elegge tiszta helyzetben kerult a 1297 szint hatarozott attoresevel. A kerdes az, hogy a felfele meno lendulet meddig tarthat, ha az "ovatos" kilatasokat nezzuk? Nekem ugy tunik, a legvaloszinubb technikai alapon a 1450-1475 USD sav lehet a target. Erre mutat a piros parallel csatorna is, ami a Y=W korrekcios hullam-egyenlosegre alapozna. A z ovatos rally potencial tehat kb. +11%. Kiderulhet, hogy sokkal tobb is van benne. link Ez a bull korrekcios (C) hullamos emelkedes eltarthat egeszen ev vegeig. EGyelore nem nez ki impulzivnak a forma, inkabb fel-korrekcio jellegu a mozgas. De ez meg csak az ovatos kilatasu eset; akkor ervenyes, ha a kulso korulmenyek nagyjabol valtozatlanok maradnak. Csakhogy a kulso piacok nagyot valtozhatnak. Van 3 eros ok is, amelyik szakadhat es mindent megvaltoztat. Eleg sok jel gyulekezik, ami erre utal. Az elso nagy valtozas a bond komplexbol johet. Talan maris, most induloan drasztikus valtozasban van. A bond piac ujra beszakadasa (ahogy tavaly nyaron) bekovetkezhet ujra, lasd Azsia topicban majd, oda irom. Az kepes 1-2 honap alatt kikenyszeriteni egy tovabbi gyors kamatemelkedest es Quantitativ Tighteninget (merlegfoosszeg leepitest) a FED-tol, Es akkor menekulo eszkozok kellenek, mint arany. A masik a tulertekelt. maniakuson superbull SPY reszvenypiac beszakadas. Ne felejtsuk a nagy bull hangulatban, hogy egy oreg, 8.5 eves, +300% rally utan vagyunk. Jozanul, nem is lenne meglepo legalabbis egy le-korrekcio az 1800-as savig. A harmadik riziko az ingatlan piac: Iden augusztusban -10%al kevesebb hazat ertekesitettek az USA_ban, mint tavaly. Es Kanadaban is kipukkadoban van a Torontoi orulet, ott maris -20% latszik az ingatlan-arakban. 2)Szoval, bull vagyok aranyban. De mit mutatnak az aranybanyaszok? link Szerintem a legvaloszinubb technika projekcio egy duplazas, (+90%) lehetosege. Szinten nagyjabol 2018 elejeig. Es akkor meg csak egy fibo 62%-os korrekciorol beszelunk, csakis a 2011-16 kozotti eses korrekciojarol. 3)Az Ezust vgre felfele indult meg a hetes charton is. Epp attoroben van a 17.70 juniusi ellenallason. link Ovatosan a nagy gap-ig merem projektalni, mert az nagy ellenallasnak bizonyulhat. De igy is, meg az aranyhoz kepest is eleg szepaz ezust rally potencialja, a +40%, ami a 24.0 ellenallasi szintig jo esellyel hatra van.
Boole 2017. 09. 03. 08:41
Előzmény: #8155  Törölt felhasználó
#8158
A Tahoe vételeket nagyon a végére hagytam, az első körben nem is volt ebből papírom. Érdekes, mert néhány papírról funda alapon azt gondoltam, hogy ki kellene hagyni (kivéve a Tahoe, mert a 190 millió készpénzállománya, 1,8%-os alacsony tőkeáttétele, és gyakorlatilag nemlévő hitele miatt erre nem volt érvényes az alapgondolatom, ezt tisztán funda alapon döntöttem el). Ezek voltak a Platinum Group, Silvercorp, Cameco és az olajkitermelők (Noble Corp, RIG, DO). Volt egy megérzésem, és megdumáltam magam , hogy biztos rosszul érzem, mert hosszú távon jók lesznek ezek. Van érv amellett is, hogy ezek majd 3 év alatt kijavulnak. A Tahoe-ban most az a jó, amit szerintem sok befektető nem jól értékel, hogy a bírósági döntés szeptember végéig talán lezárja ezt az engedély ügyet. A Tahoe-nak azonban el kell gondolkoznia azon, hogy a portfóliójának összetétele megfelelő-e. Találtam egy elemzést, amely egyértelműen kimutatta, hogy a cég ezüstkitermelésének 99%-át az Escobal adja. Ezt a cég elkente, mert folyamatosan azt közvetítette, hogy a cég bevételének 40%-át adja az Escobal, ami mint már látható matematikailag lehetetlen.
Boole 2017. 09. 03. 08:23
Előzmény: #8151  Törölt felhasználó
#8157
Egyelőre abból indulok ki, hogy a következő két hónap a tetőépítéssel fog elmenni, ezért a tőkeáttételes ügyleteket kezelni szükséges.
Boole 2017. 09. 03. 08:17
Előzmény: #8150  pitcairn2
#8156
Pontosan erre az esésre gondoltam az időhatár kijelölésével, amely várhatóan októberben eredményezné az USA piacok esését. Az biztos, hogy az emelkedés III. fázisában vagyunk, csak az nem egyértelmű, hogy melyik hullámban.
Törölt felhasználó 2017. 09. 03. 00:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#8155
Na jo de csak arrol beszeltunk (ill. azokrol az infokrol ami Boole irt korabban)...mivel o is benne van a TAHOE-ban es ezert figyeli (az ottani termeles kiesesre irtam 3%-ot...Jelenleg nincsenek ezust hataridos pozicioim, csak a fizikai tombok es a heten vasaroltam SIL-t es PAAS, AG-t...szoval most kevesbe figyelem az ezust piacot....Massal vagyok elfoglalva...
szkrik 2017. 09. 03. 00:00
Törölt hozzászólás
#8154
szkrik 2017. 09. 02. 23:55
Törölt hozzászólás
#8153
pitcairn2 2017. 09. 02. 23:51
Előzmény: #8149  Boole
#8152
ezek is érdekesnek tűnnek link link link link link link
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 23:37
Előzmény: #8149  Boole
#8151
Szia, de ha ossze rakod az altalad ismert informaciokat akkor nehany erdekes dologra tudsz kovetkeztetni...1.miert nem erosodik az ezust mint az arany??? (lehet hogy a gazdasagi aktivitas megsem olyan jo mint ahogy azt a felrevezeto mediabol lehet hallani)2. Taho ugye esett amig ujbol engedelyt nem kapnak addig ugye nincs termeles....mekkora termeles kiesest jelent??? (kozel 3%-a a vilag ezust termelesenek innen jon); raadasul a kereslet-kinalatban ill. az arban ez meg nem latszik...3. Valahogy az olaj sem igazan emelkedik, most egyelore az uraniumrol nem is beszelek...Szoval nincs szukseg extra olajra, az ezust amit 55-60%-ban az iparban hasznalnak fenn es 3%-os kieses a vilag termeleseben nem okoz jelentosebb elmozdulast...szoval biztos hogy azok a gazdasagi ill. statisztikai adatok amelyeket a nagyerdemunek eloadnak fedi a valosagot, vagy ugyesen vannak kozmetikazva???Miert erosodik az arany, lehet-e ennek koze E-Koreahoz???Szerinted az Usa engedni fogja hogy Korea eljusson olyan szintre hogy amcso varosokat legyenek kepesek elerni....es ha nem akkor milyen valoszinuseggel lesz haboru???es ha igen az milyen modon befolyasolhatja az arakat??? azert mert van 1 nemzedek akik meg nem eltek at medve piacot es ulnek a monitor mogott nem jelenti azt hogy megfelelo tapasztalattal rendelkeznek...1 nap pedig fordulni fog a piac, az algok es a kereskedok is...akik pedig folyamatosan megvettek az eseseket ezzel egyre nehezebben fognak penzt keresni, majd szep lassan vesztenek vele, majd azon hogy probaljak eltalalni az aljat....
pitcairn2 2017. 09. 02. 23:20
Előzmény: #8149  Boole
#8150
elismerve azt, hogy sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkezel ezen a téren azért engem még mindig foglalkoztat egy viszonylag hamar - mondjuk néhány héten, hónapon belül - bekövetkező jelentős S&P, dow jones negatív korrekció lehetősége különösen amikor ilyeneket látok link link
Boole 2017. 09. 02. 22:12
Előzmény: #8148  pitcairn2
#8149
Ahogy egyre jobban nézem a hosszú chartokat azt gondolom, hogy az aranyban nem lesz új long trend, hanem az esés korrekciójáról van szó és csak a "C" pontot fogjuk elérni, amely a teljes eső szakasz 50 vagy 61,8%-os fiboja lesz elérhető, tehát 1480 vagy 1584 USD. Ezen kívül még az is lehetséges, hogy az USA piacon még nem láttuk a begyorsuló szakaszt és még akár sok is lehet felfelé. A forgalom nem emelkedik még jelentősen, igaz ez manapság már nem is oly meglepő. Egy fibo időhatárt kijelöl a chart, ez kb. október eleje-vége közöttre mutat. Már ha a TA elemzésnek egy ilyen piacon van létjogosultsága.
pitcairn2 2017. 09. 02. 19:55
Előzmény: #8027  pitcairn2
#8148
ez egész jól néz ki link egyelőre
Boole 2017. 09. 02. 19:27
Előzmény: #8146  Boole
#8147
Boole 2017. 09. 02. 18:48
Előzmény: #8145  Boole
#8146
Boole 2017. 09. 01. 19:58
Előzmény: #8144  pomperj
#8145
Meglátjuk, bund10Y is rendeset korrigált.
pomperj
pomperj 2017. 09. 01. 19:51
Előzmény: #8141  Boole
#8144
Akkor egy masik chart. Hogy teljesitett a 2016 dec. melypont ota az aranybanyasz csapat az arany-arahoz kepest? link Eleg szep tiszta A-B forma latszik 2016 aug, es dec, csucsokkal. Es eppen indul fel a C hullam, Ja, az aranybanyaszok 60%al felulteljesitettek az arany-arat.
Adriennke1990 2017. 09. 01. 17:57
#8143
Talán elindult az ezüst, és átlépi a 18 dollárt is, sebesen.
Boole 2017. 09. 01. 13:56
Előzmény: #8140  pomperj
#8142
Ha így haladunk US100 elmehet rúgószerűen 6240-ig is nagyobb korrekció nélkül.
Boole 2017. 09. 01. 10:39
Előzmény: #8140  pomperj
#8141
Ez még mindig csak azt jelenti, hogy az arany felülteljesítheti az S&P500-at.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek