Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 27. 15:44
Előzmény: #8079  Tazsomaru
#8080
:)) inkább a Zola-összes (brrrgghhh), mint ezekből 1. ))
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 08. 27. 15:33
Előzmény: #8074  Törölt felhasználó
#8079
Nagy ellenfél neked ez a nasdaq. Néhány éve várod már azt a beszakadást. Előbb vagy utóbb bejön, csak sikerüljön elkapni. Szurkolok neked. Tetszik a makacsságod és a kitartásod. ;) link
Törölt felhasználó 2017. 08. 27. 15:32
Előzmény: #8076  Törölt felhasználó
#8078
aha... :))) visszaolvasni?? téged??? :ÐÐ)) akkor inkább 100szor leírom az üzenőfüzetembe, hogyaszongya: Hétvégi szamuráj demóhuszárt keres közös kirándulásokhoz az álmok birodalmába.
pomperj
pomperj 2017. 08. 27. 13:58
Előzmény: #8074  Törölt felhasználó
#8077
En a bond piacot figyelem a shortolashoz . Amikor 30Y Bond-futures jelez azzal, hogy beszakad (= a kamat megindul felfele magasabb idotavokon is), akkor SPY sem lesz messze ahhoz, hogy meginduljon utana. link A chart arra utal, hogy a (c of ii) hullam meg tart, es talan 159-ig is felmehet. Ha meg egyszer erinti a a csatornaja felso vonalat, kb. ott lehet a vege. De az vilagos, hogy amint a 155 szint, es vele a csatorna also vonalat szakitja, a csatorna negalodik, es lehet egy ovatos SPY shorttal probalkozni. Akkor jo stoploss/reward eset lesz. Megjegyzem, ilyenkor az esetleges bear/korrekcio elejen a leggyengebb indexeket erdemes megshortolni. Es szerintem IWM (a Samllcaps Russell ) messze a leggyengebb, A DOW-ba inkabb bemenekulni fognak, amikor a leszakadas megindul; a kicsiket meg kihajitjak. link A masik gyenge index a ValueLine, VLE arithmetic, ami azert meglepo, mert az 1700 legnagyobb reszveny van benne. Elegge hasonlit IWM-hez, nem rakom fel; de ez is erik a shortra. De meg nem tart ott.
Törölt felhasználó 2017. 08. 27. 13:53
Előzmény: #8075  Törölt felhasználó
#8076
Feltettem korabban 1 kerdest, mennyi a Nasdaq100 P/E-je???senkitol meg 1 tippet se kaptam, nem hogy pontos valaszt...;)Mivel te nem kereskedsz, estleg demon igy szamodra fel sem tunik, hogy a folyamatos ATH (amit a felrevezeto mediabol lehet hallani) agusztusban igy nez ki:link de megnezheted ha kedved tartja a DAX-li grafikonjat, az utobbi hetekben nem az eseseket kellett megvenni hanem az emelkedesekbe bele adni...Emlekeztetoul mi is a trend?lower high es lower lows (hogy is kellene kereskedned???)persze demon midegy... aztan majd nehany het mulva benyogod, hogy egyebkent te shortoltad... en egyebkent ezt longoltam:link sot ha jol emlekszem meg neked is mondtam hogy milyen lehetoseg van benne, persze akkor is okoskodtal az helyet hogy figyeltel volna piciket, ha esetleg nem emlekszel olvass vissza... es ugyan ez lesz a NDX shortjanal is...
Törölt felhasználó 2017. 08. 27. 12:26
Előzmény: #8074  Törölt felhasználó
#8075
igen, ez valóban az egyik legjobb, ha nem a legjobb stratégia az alapos meggazdagodáshoz... :)) a pf-en és vélhetően mindenhol mâsutt is a smart short seller-ek már 4800-5000 tájáról követik ezt a remek stratit NDX-nél. Mindegyikük roppant módon belegazdagodott ebbe... már csupán az extraprofitjukat forgatják azóta is a shortokkal. )))
Törölt felhasználó 2017. 08. 27. 12:09
Előzmény: #8071  Boole
#8074
Szia, Nasdaq100, US100 vagy NDX az egyik legjobb ha nem a legjobb index short a piacon...Minden 30pontos emelkedesbe erdemes beleadni...konyeden benne lehet 40-60%-os eses es utana sem lesz olcso az index....Igazan olcso ill. alul ertekelt 70-80%-os eses utan lenne, persze nem mondom hogy lesz benne ekkora eses,de 2000-3000 koze siman beeshet...
Boole 2017. 08. 27. 11:04
Előzmény: #8071  Boole
#8073
A Barrick Gold 2017. szeptember 15-én fizet osztalékot 3 centet/részvényenként.
eurocent 2017. 08. 27. 10:12
Előzmény: #8070  Boole
#8072
Tahoe (7T0) ha mostanság (3,9xEUR körül)nem fordul, akkor tisztán TA alapon nálam nem hogy 3EUR-ig eshet, hanem inkább 2 vagy 1EUR alatt fog csak megállni (pénzügyi adatait nem néztem).
Boole 2017. 08. 27. 09:38
Előzmény: #8068  pomperj
#8071
Köszönöm. Szerinted az S&P500 már elérte az 5. pontot, vagy még előtte áll? Nem egyszerű eldönteni, nekem úgy tűnik, mint ha már elértük volna és szép lassan fordul a piac, de valami zavar, nem minden vág össze. Az is igaz, hogy optimális helyzet sosem lesz. Az érezhető, hogy megnőtt a volatilitás és mindig beleadnak a piacba. Lassan emelkedik, majd gyorsan egy adagot kitáraznak. Egy-két hete nem érzem a jelentős vételi nyomást, de ez lehet a nyári szabadság hatása is. Az USA100 shortokat már háromszor lezártam profitban, az SP shortokat tartom. A bányászokban összeállt a portfólióm, nem veszek többet. Néztem Soros pozícióit és érdekes, de szinte az összes bányászból kiszállt, arra lennék kíváncsi, hogy mikor fog visszaszállni. Druckenmiller viszont év elején bevásárolt az aranyból, de a 03.31 kimutatásban már nem látom. A RIG-et eladta.
Boole 2017. 08. 27. 09:03
Előzmény: #8067  Boole
#8070
Kezdem érteni a Tahoe problémát. A cég korábbi időszakban azt éreztette, mint ha az Escobal a összbevételének 40%-át adta volna. Most az látható, hogy az ezüst termelésének 99%-át az Escobal adja. Az ezüst egyébként a teljes bevétel 60%-át teszi ki, tehát ezért van a további esés, mert így kb. 3-4,5 EUR-t érhet a Tahoe. Ha a Tahoe a bírósági döntést elbukja, akkor akár 3 EUR-ig is eshet a részvény. Ha jó lesz a döntés (én ebben bízom, mert a munkások nem kapnak fizetést és ez sok családot érint, tehát a kormányon nyomás lesz), akkor visszamegy az árfolyam, de a kiesés így is 300 millió USD-re fog felmenni.
eurocent 2017. 08. 26. 16:16
Előzmény: #7865  eurocent
#8069
DXY naposon is 92,6 alatt zár, így nálam teljesültek a 2015 március óta tartó abcde oldalazó forma min feltételei. Ezt követően jelentős dollár erősödésre számítok. Ha téves az elképzelésem, akkor is összejöhet egy 97,x-ig tartó emelkedés, de én új csúcsot várok. A szintjelző szerint, azonban még nincs kész az esés, akár pár hétig csapkodós formában eltarthat a fordulat. A hullámhosszmérő szerint a 2017 január óta tartó esés alja ideálisan 91,34. Az összképet nézve elképzelhetőnek tartom, hogy még ebben a hónapban teljesül az előbbi érték és ha a hónapot 91,7 felett zárja, az megerősítené az elképzelésemet. Az előbbiek alapján az elkövetkező pár napban/hétben commodity műfajban még lehet egy emelkedés (pl tüske formájában), de a további emelkedés már kétséges. Arany charton hamarosan nagy és ellentétes erők fognak egymásra hatni. Ilyenkor nem szokott nagy emelkedés lenni, max csapkodás. A szintjelző szerint csak 1330 felett lehet nagyobb emelkedésre számítani. Viszont GDX elképzelhető, hogy a napokban vadul elindul északnak és akár 35,5-ig is elmehet (pl általános jó tőzsdei hangulat miatt), feltéve, hogy 26-30 sávban nem akad el. Ebben a sávban nincsenek igazán nagy ellenállások, de külső tényezők miatt mégis megtorpanhat az emelkedés. Bányászok közül AIG tetszik a legjobban, szinte biztos hogy elmegy 9-ig (ez kb +50% emelkedés)-NG beszorult egy szűk sávban és nem valószínű, hogy egyhamar kitör belőle, nem venném-AUY elindulhat 3,3 felé és talán a 4,4 főlé és tud majd emelkedni-KGC 5,4 felett 8,x-ig száguldhat-EGO nálam bizonytalan-AGI-t békén hagynámAmint dollár fordulós jeleket mutat és kiszállnék bányászokból.
pomperj
pomperj 2017. 08. 26. 14:30
Előzmény: #8064  Boole
#8068
Most maskepp latom, igaz, egy nappal kesobb;-) 1)A GLD tovabb kuzd, mar 2 hete ott kinlodik a 1297 szint attoresen. Es eddig nem sikerult attorni, penteken sem. Viszont sajnos, tenyleg van egy kis aggodalomra okot ado teny: Az ezust chart. Ott az ezust meg jo messze, ugy kb. -10% tavolsagra van a 18.7 kitoresi szinttol, ami ekvivalens lenne az arany 1297 kitoresi szinttel; tehat van egy negativ divergencia a 2 fem kozott...es az nem szokott jol vegzodni. Szoval? Amint GLD attor es 1300 folott zar, az ezustnek egy nagyot kelelenen mennie, hogy elmuljon a divergencia. 2)Az SPY a csucs ota formazott 2 szep 5 subhullamos esest, es 2 szep 3 hullamos korrekciot. tehat most egy ujabb eses kovetkezhet, megpedig eppen (iii of 3), es megindulhat erosebben le. Igy nez ki 60min charton: link A charton jol latszik, van egy gap 2430-nal; es ha azt befedi, akkor eppenseggel eleg megerositest kap, hogy elindult le a (iii of 3). Viszont a fontosabb kerdes az, hogy meddig eshet? A (2) es (4) hullamok szoktak rokonok lenni es hasonlok meretben ( de, formaban gyakran elterok), tehat ilyesmi varhato: link 3)A bond piacon tart a (c of 2), fel-korrekcio, lassu maszas van, de majdnem kesz. 4) USD kepes lehet 1.20-ig is gyengulni. De azzal kesz is az 5 hullamos forma, lasd korabbi chartok.
Boole 2017. 08. 25. 21:10
Előzmény: #8066  Boole
#8067
Tahoe cikk:link
Boole 2017. 08. 25. 16:31
Előzmény: #8065  Boole
#8066
Ezt nem értem, ez eddig is várható volt, hogy jóvá fogják hagyni az ideiglenes felfüggesztést.
Boole 2017. 08. 25. 16:06
Előzmény: #8063  Boole
#8065
Tahoe -20%
Boole 2017. 08. 25. 15:55
Előzmény: #8062  Törölt felhasználó
#8064
Szerintem a piacban most jön egy csavar, amire számítottam is. Jön egy fel kör az USA piacokban és egy le kör az aranyban.
Boole 2017. 08. 25. 11:54
Előzmény: #8061  Boole
#8063
Tahoe új információ. Az Alkotmánybíróság határozatában az alsóbb fokú bíróság döntését "Hogy ideiglenesen felfüggessze a Escobal bánya üzemeltetésének engedélyezéséig a végleges alkotmánybírósági döntésig" jóváhagyták, és az ügyben érdemi meghallgatást tűztek ki 2017. augusztus 28-ra. A bíróság várhatóan az augusztus 28-a után következő hónapban hoz döntést tárgyalás keretében. A társaság tudomásul veszi, hogy a Guatemalai Energiaügyi és Bányászati ​​Minisztérium (MEM) a 169-es ILO-egyezménynek megfelelt, mielőtt kiadta a Escobal licenszet. Ezek szerint szeptember végéig talán döntés születik az ügyben. A peres felek így egyébként is kötve lesznek a bíróság döntéséhez.
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 11:49
Előzmény: #8059  Boole
#8062
Szemelye garancia a sikerre..
Boole 2017. 08. 25. 11:09
Előzmény: #8057  Törölt felhasználó
#8061
A Silvercorp Metalsról is jó jelentés érkezett.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek