Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 23:14
Előzmény: #7958  pitcairn2
#7960
Jo szorakozast! link
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 23:12
Előzmény: #7957  pitcairn2
#7959
Egyelore csak joslatott kaptunk a kontraindikatorodtol....azert ez meg nem egyenlo az esemeny bekovetkeztevel...Szoval bizakodjunk!
pitcairn2 2017. 08. 16. 21:27
Előzmény: #7941  Törölt felhasználó
#7958
és egy jelentős tőzsdei korrekción se lepődnék meg link link link link
pitcairn2 2017. 08. 16. 21:09
Előzmény: #7941  Törölt felhasználó
#7957
kívánságod meghallgatásra talált maund 8-10 ezer USD-s aranyárat és több száz szorosára szárnyaló nemesfémbányász indexekről delirállink ami kb. annyit jelent, hogy valószínűleg néhány héten belül jelentős, több hónapos lejtmenet fog gyünni a nemesfémpiacon
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 17:50
Előzmény: #7952  Tazsomaru
#7956
Platinium, kereskedesre, mert a fizikain ha nem kilos tombot veszel akkor magas a premium es kilos tombhoz nagyobbacska toke kellene, hogy ne kepviseljen tul nagy reszt a portfoliodon belul....Kereskedesre szoktam hasznalni max 0,6-0,8%-os kockazatot rovid tavu pozikra,de mivel platinium pici piac es konyen tologatjak az arat igy 0,5-0,6% fole nem mennek...Nem kereskedesi tanacs, csak 1 pelda:Ha veszel a toked mondjuk 5%-ert platinat es esik az ar 10%-ot akkor ugye 0,5%-os kockazatot buktal...nyilvan a belepes fontos!!!(persze vehetsz csak 3%-ert is es akkor kozel 17%-os esesnel bukod a 0,5%-ot...80$-os ezustre sokkal hamarabb sor kerulhet mint a tobbseg gondolja, nem beszelve ha TLT-hez hasonlitjuk...
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 17:34
#7955
Nezegesd mi az amit gyujtogetnek a piacon....???mely cegek teljesitik felul rovid tavon mondjuk a femeket ill. a vetelytarsakat...nehany pelda:PAAS, KGC, FNV, NGD es AGI jobban teljesitenek mint a vetelytarsak...szerinted van jelentosege???szerintem van!!! de romat se 1 nap epitettek szoval gyujtogessunk es figyelgessuk oket...Egy nap pedig valamelyik igen okos ember elmeseli majd hogy miert voltak eppen jo vetelek amibol gyujtogettunk korabban...;)
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 17:12
Előzmény: #7950  Tazsomaru
#7954
GDX es GDXJ jobb mint a semmi....;de ha kepes vagy kisebb portfoliot kialakitani akkor koltseg hatekonyabb es nem kell megvenned a kevesbe jo cegeket...SLV es GDX nem igazan jo hosszu tavra mert 1 nap zarhatjak a poziciodat mondjuk a mult het penteki aron...(ez most ugye jo,de ha ez megtortenik akkor az sok penzedbe kerulhet)...mar amit elvesztesz az arfolyam nyeresegen...Ne erts felre volt korabban poziciom es opcioim mindegyikbe,de ne hidd azt hogy GDX megfelel hosszutavra semmikeppen nem biztositasra!!! osz vegen tel elejen kereskedesre az egy masik dolog...Nem szoktam kiirni opciokat (foleg nem call oldalra ha nincs fedezve), veszem ha olyan lehetoseget latok, hogy a premiumot konyeden megkereshetem...Nezd en nem akarok vitatkozni a te es en idom is ertekesebb annal, szamtalanszor irtam hogy az opcio arazasi modellek hibasak, ha nem hiszed teszteld le...(menj vissza 2007 elottre es nezd meg mondjuk az europai kotvenyekre milyen arakat hoztak a modellek!!!) es hozhatnek rengeteg masik peldat olaj stb.stb...Engem nem zavar ha te opciokat irsz ki, te penzed es sok sikert kivanok hozza!!!Fizikai nemesfemekrol nem kell atsulyoznom hiszen a portfoliom evrol evre novekszik, sot vasarolnom kell idonkent, hogy a megfelelo aranyt fenn tartsam, erre csak akkor kerulne sor ha a fenn marado 65-70% rosszabul teljesitene mint a nemesfemek,de mint te is tudod rv-nel is eloszeretettel vasarlok banyaszokat a megfelelo idopontban...Bocs de eleg sok minden tortenik a piacon... u.i.: gondold csak vegig arany,de az ezust meg jobban negativ korrelacioban van a legtobb index,rv,etf-el, tehat aranyat ill. ezustot tartasz a portfoliodban akkor a portfoliod kockazatat csokkented ezaltal, es meg biztositasod is van extrem helyzetre, remeljuk sose kell hasznalnod...
Tibi0002 2017. 08. 15. 17:06
Előzmény: #7945  Kraccer
#7953
Ez jó. :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 08. 15. 16:59
Előzmény: #7949  Törölt felhasználó
#7952
19.06 az szép! 20AUD alatt keveset volt az elmúlt években. 19 szinte az alja. Grat! Ha 80-130$ leszel eladó, akkor annak kell jópár év. Szerintem ez így elég passzív. Te írtad hogy nemesfémeket kötvény helyett tartod, csak ezért gondoltam összehasonlítani velük. Platiniumnál nem stopra gondoltam, inkább, hogy hány százalék a portfólióban? 0.5-1% mint egy trade, vagy nagyobb?
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 16:52
Előzmény: #7940  pitcairn2
#7951
Birom Keith N. mert rengeteg hasznos infot oszt meg; de valahogy az idozitese mostanaban nagyobb ontesek elott van...link ezt pedig szorakozas keppen:link
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 08. 15. 16:38
Előzmény: #7947  Törölt felhasználó
#7950
Fizikai nemesfémek mellett nem érdemes ETF-eket tartani? SLV, GLD, GDX? Mondjuk fele-fele arányban? Nagyobb lesz a mozgástered, opciót tudsz kiírni, olcsóbban tudsz átsúlyozni.
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 16:38
Előzmény: #7948  Tazsomaru
#7949
Az tudom, hogy az elso vetelem 19,06AUD volt (kb.8%-a a mostani aranynak), utana kell neznem pontosan,de tobb mint 12-15%-os nyereseg rajta osszesegeben...a szemelyes portfoliomban...Nem buy and hold, 80-130$-os arnal elado lennek ill. leszek....Ne haragudj de ezustot osszehasonlitani TLT-vel...meg rossz vicnek se szannam...Platinium nezz utana hogy mi erheto el szamodra ill. milyen termeken tudsz megfelelo kockazatot felvallalni..Kockazatodat en nem hatarzhatom meg!!!(az eleg egyedi dolog)Ha az erdekel hova tenned a stoppot...(860 fol semmikepp!!!;de ha nem vagy tul kapzsi akkor kisebb pozi nagyobb trend es megfoghatsz egy 20-50%-os elmozdulast 1-1,5even belul...(3-5/1-es hozam/kockazat van benne)...
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 08. 15. 16:20
Előzmény: #7947  Törölt felhasználó
#7948
Elnézést, nem jól emlékeztem! Bennem az maradt meg, hogy te AUD-ért vásárolsz és mindenkinek abban érdemes nézni, amiben veszi. AUD-ben mennyi a beker.árad?Nem lett volna jobb TLT, vagy EDV? -------Platiniumnál milyen termékre gondolsz? Mekkora kockázattal? ------- Melyik többség fordult a passzív befektetések felé? Mit értesz passzív befektetés alatt?Azt hogy valaki ETF-ekkel kerskedik, vagy azt, hogy buy&hold vásárol? A te fizikai nemesfémeid is B&H, akkor a portfóliód azon része nem passzív? Én kb. úgy vagyok vele ahogy te. A portfólióm fele B&H passzív, a másik felével aktívan kereskedek.
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 15:36
Előzmény: #7946  Tazsomaru
#7947
Nem figyeltel!15,36USD a bekerulesi aram (ebben benne van a kozel 5-6%-os premium), tarolasi koltegem mondjuk nulla, bar van 1 kis munka vele minden evben amikor auditot csinaltatok a ceges szamlan, akkor ki kell venni a ceges vaultbol...(pamp barok 15kg-os dobozokban vannak);)Kozben ne feledjuk tobb mint 11%-ot gyengult az AUD.Mint irtam az ezust es arany pozicioim (a regi klasszikus portfolion beluli kotveny hanyadot kepviseli)...SLV (az egy scam, max rovid idore kereskedni), mint biztositasnak nem felel meg!!!Olvasd el az apro betus reszt az SLV-nel...Nezegesd a platiniumot!!! Szerintem addig ne vonjuk ketsegbe az en portfoliomat amig min.5 evig nem teljesiti alul a fobb benchmarkokat...jelenleg felulteljesitem nem is picit mint irtam hanem 2,5-3-szorosan az elmult 3,5evben... A tobbseg a passziv befektetesi forma fele fordult (es a tobbseg az esetek nagy reszeben teved)...ha pedig nem tudsz elszakadni a passziv befektetesi formatol gondolkozal el azon hogy az equal wheighted indexek 1,5-2%-al jobban teljesitenek mint az atlagos market cap indexek...ugye 1,5-2% nem sok de 10,15,20 esetleg 25 evnel az mar kisebb vagyon...("nem lehet megverni az index fundokat" mekkora felre vezetes ez)....
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 08. 15. 14:45
Előzmény: #7941  Törölt felhasználó
#7946
Tomi, ezüsttel óvatosan! Napokban gondoltam rád. 3 éve gyüjtögeted, akkor is 20.5AUD és most is ott mozog azárfolyam. Közben fizeted a tárolási költséget és a 12% prémium se kicsi. SPY vagy valami indexkövető ETF-et kellett volna akkor a portfóliód 30-40%-ba, nem fizikai arany/ezüst. DOWGOLD és DOWSILVER is szépen trendel felfelé, de ezeken a szinteken már nálam is nagyobb súllyal kerül képbe. Persze még nem fizikai. Inkább GDX, SLV.
Kraccer 2017. 08. 15. 12:52
#7945
BTC/USD Azért szép kis 1 perces gyertyát raktak a chartra, mi pénz elégett ott :)
Boole 2017. 08. 15. 12:47
Előzmény: #7943  Törölt felhasználó
#7944
Yamana-nak nagy az adóssága. Ez az egyetlen baja. Ha a gold beesik és ott marad 3 évig, akkor már nem olyan jól néz ki. Ez elmondható a bányászok feléről.
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 12:06
Előzmény: #7942  kiegyezo
#7943
Yamana velemenyem szerint jobb mindkettonel (HMY,EGO)...sajat velemeny
kiegyezo 2017. 08. 15. 11:08
Előzmény: #7873  Törölt felhasználó
#7942
Koszonom a valaszokat fizikai arany kerdeskorben. Emlitettetek a HMY, az EGO es a Yamana reszvenyeket. Megneztem ezeket az investing.com-on. Kezdokent az elso ketton latni vélem, miert (lehetnek) jok, de a Yamana elso blickre kisse riasztonak tunik. Abban mi a fantazia?
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 10:14
Előzmény: #7940  pitcairn2
#7941
Remenykedjunk hogy az altalad figyelt kontraindikatorok megint "jol" vegzik a dolgukat...Ha lehetne kerni karacsonyra akkor hasonlo ajandekot szeretnek mint 2015 ev vege fele tortent a nemesfemeknel....Aranynal jo volna 6-12%-os korrekcio, ezustnel 10-15%-os, banyasoknal 15-20%-os esesnel vasarolnek amennyit csak birok...Milyen szep is volna...;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek