Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 06. 07. 08:43
Előzmény: #7299  Boole
#7300
Tegnap reggel azért vettem még egy kicsi Anglo goldot.
Boole 2017. 06. 06. 11:10
Előzmény: #7298  pitcairn2
#7299
Úgy legyen, nálam már az arany kitört. Chartra válogatja, igaz még hibahatáron belül van. Még kivárok.
pitcairn2 2017. 06. 06. 11:07
Előzmény: #7297  Boole
#7298
az aranyárak megint a 2011 óta tartó csökkentő trendvonalat kóstolgatják grafikon link ideális pillanat ez ahhoz, hogy megint jól belerúgjanak a szektorba ez különben összhangban állna a bányászok meglehetősen hervasztó teljesítményével megjegyzem talán jobban is örülnék annak, ha nem raliznának a nemesfémek a jövő heti FOMC meeting előtt, mivel az nem túlzottan jó jel... jobban örülnék annak ha most megrugdosnák őket oszt a FOMC meeting után szárnyalnának
Boole 2017. 06. 06. 10:49
Előzmény: #7294  pitcairn2
#7297
Az arany emelkedik, a dollár gyengül és ehhez képest 3-4 aranybánya részvény megy, a többi csökken, stagnál.
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 02. 17:31
#7296
végre ezüst áttörte az 50 és 200 napos jelentette páros ellenállást, roboghatunk tovább északnak :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 22:28
Előzmény: #7294  pitcairn2
#7295
Ne feledd, hogy az olaj konyeden eshet meg 25-40%-ot...Tudom nem vagyok nepszeru ezzel a velemenyemmel,de ha az olaj ar esik akkor az inflacios nyomas is esni fog...legalabbis a kovetkezo nehany honapban... gyengebb olajarhoz pedig altalaban erosebb dollar szokott tartozni.... Nagyon sokat irtam az elmult 5-6 honapban az USD gyengelkedesevel kapcsolatban a kulonbozo toppikokban...egyelore a gyengelkedes megtorpanni latszik legalabbis az utolso 1-2 hetben...(lehet hogy a piac varja a kovetkezo kamatemelest)...Talan ez alol kivetel a CZK (de ott nagyon jo gazdasagi adatok segitik az erosodest a jegybank pedig probalja lassitani a folyamatot, viszont nehany honapja adtak fel az EUR-hoz kotott savot....szoval nem fognak minden aron vasarolni, mert mar tisztaban vannak vele hogy az nem mukodik...
pitcairn2 2017. 05. 31. 14:40
Előzmény: #7293  Törölt felhasználó
#7294
épp elég lenne a nemesfémek szárnyalásához a dollár gyengélkedése
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 11:16
Előzmény: #7290  pitcairn2
#7293
szeptember-november vege elott az elsodleges trend nem hiszem hogy folytatodna...(ehez nagyon komoly politikai feszultseg esetleges haboru kellene)...nem csak a kis spekik,de a komolyabb hedge fundok sem fognak nyar kozepen raugrani a szektorra, alacsony likviditasnal pedig konnyu nehany benfentes befektetesi banknak ide-oda rakni az arfolyamot...Lehet hogy tevedek, de erre a legnagyobb a valoszinuseg.... Ezust az egyik ha nem a legjobban alulertekelt termek, eszkoz a piacon...arany is rendkivul jo befektetesi lehetoseg akik nem rendelkeznek ezekkel azok szep csendben gyujtogethetnek,de a fo trend ill. pillanatnyi momentum nem hiszem hogy folytatodna osz elott....Tevedes jogat mint mindig fenntartom!
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 11:10
#7292
hasonlo alapokra epitve 1 masik kereskedesi lehetoseg peso-ra!!! link
pitcairn2 2017. 05. 31. 11:08
Előzmény: #7288  Törölt felhasználó
#7291
a június 14-i FOMC meeting előtt szerintem mérsékelt visszaesés lesz utána pedig hatalmas rali jön persze ez csak tipp, lazán tévedhetek
pitcairn2 2017. 05. 31. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#7290
a néhány napos távval kapcsolatos negatív várakozásommal az aranybányászok is összhangban vannak gondolom a június 14-i FOMC meeting előtt egy kissé megrugdossák a szektort a mi kedves manipulátoraink link link link az alább belinkelt RELATÍV erősséget mérő indikátorok miatt azonban nem hinném, hogy túlzottan jelentős lesz ez a visszaesés, a nyár folyamán pedig - az elkövetkező néhány HÓNAPBAN - én igen jelentős ralira tippelnék
pitcairn2 2017. 05. 31. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#7289
a NÉHÁNY NAPOS rövidtáv kapcsán azonban nem sok jót vetít előre az ezüstbányászok NEGATÍV korrekciója... link link link ezek általában nem szoktak több százalékot zuhanni egy küszöbön álló rali előtt... szóval a néhány HÓNAPOS táv tekintetében emelkedést várok, néhány napon belül pedig nem lepődnék meg egy újabb esésen
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 11:02
Előzmény: #7279  pitcairn2
#7288
Ez a grafikon szemlelteti a legjobban a lehetseges kimenetelt...velemenyem szerint azonban tul van bonyolitva!!! link a zonat amit megjeloltem ha tori akkor ~40%-os valoszinuseggel elindul az uj trend....(erre illetve ilyen helyzetekre nekem eleg jo statisztikaim vannak, nem csak nyersanyagok, mezogazdasagi termekek, FX , rv-kre... a pillanatnyi momentum felfele van (masodlagos trend),de ez nem jelenti azt hogy egybol kepes lesz megkozeliteni ill. attorni a vizszintes szintet....(altalaban 2-3-szor be szokott halni a kitoresi probalkozas)...ez nem az en otletem hanem lassan mar evszazados huvelykujj szabaly... Tovabbra is magas esely van hogy a kovetkezo par hetben ill. 2-5honapban az arany ara csinal 1 higher low-t ez elmeletileg 1180-1240 kozott lesz valahol az elsodleges ill. fo trendnel....ha azt tori 3-5 napig nem szabad adni mert valoszinuleg false letores lesz...ill. ilyenkor ultetik be a kis spekiket a rossz iranyba, sot ha ala esik az elsodleges trendvonal ala,de nem tud alatta zarni akkor ott venni kell!!! (ez a kockazatosabb vasarlas)...a biztonsagosabb az 1380-1420 vizszintes vonal toresenel meg akkor is ha az 2-3-szor behalhat,de amikor nem fog akkor gyorsan emelkedhet az ar....(ez a biztonsagosabb es profitalisabb vetel)...ehez viszont evek kellenek hogy valaki ne csak megertse es higye hanem tudja a kereskedesei alapjan hogy ez igy van (szoval tapasztalat kell ehez), hogy miert is jobb ott venni...;)
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:45
Előzmény: #7286  pitcairn2
#7287
persze inkább ezüst arany arányszámot kellett volna írni
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:41
Előzmény: #7284  pomperj
#7286
"a junior ezüstbányászok és tágabb értelemben az ezüstbányászok relatív felülreprezentáltságát is érdemes figyelemmel követni, mivel az az arany ezüst arányszám mélyrepülése mellett megy végbe..." link link
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:38
Előzmény: #7284  pomperj
#7285
a weekly view csak a nagyobb trendekről ad tájékoztatást amelyek egy pillanatig sem zárnak ki egy néhány hetes "ellenirányú mozgást" (bár megjegyzem májusban már volt ilyen), rövidtávon szerintem az aranyra érdemes figyelni, ha az kitör a 2011 óta tartó csökkenő trendből az valószínűleg jelentős ralit jelent rövidtávon is a junior ezüstbányászok és tágabb értelemben az ezüstbányászok relatív felülreprezentáltságát is érdemes figyelemmel követni, mivel az az arany ezüst arányszám mélyrepülése mellett megy végbe és ez felettébb érdekes... kik vásárolgatnak ilyen lelkesen ezüstbányászokat miközben az ezüst relatíve nagyon gyenge az arannyal szemben? és miért?
pomperj
pomperj 2017. 05. 31. 10:18
Előzmény: #7278  pitcairn2
#7284
Lehet hogy kicsit tulkomplikalod a helyzet allasat. Nekem ugy tunik, sokkal egyszerubb most; amelyik vonalat tori majd a GLD a szukulo -oldalazo (tehat korrekcios) (B) haromszog a vegen, nos, arra fog menni tovabb. Egyelore inkabb azt gondolom, es ebben egyet is ertek veled, hogy inkabb felfele a valoszinubb. link Az attores utan inkabb a juniorok tehat GDXJ jobb lehet, mint GDX a rally idejere.
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7283
és persze ezt a bányászok esetében is lehet prezentálni link
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7282
az utolsó pont így még látványosabb link
pitcairn2 2017. 05. 31. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#7281
akárcsak az ezüstbányászoknak a mögöttes termékhez viszonyított relatív "ereje" link link link link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek