Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szkrik 2017. 05. 18. 09:30
Törölt hozzászólás
#7260
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7259
vegezd el a hazi feladatot...!!!nem igaz hogy eu-ban mindenhol kell afa-t ill. annak megfelelo adot fizetni fizikai ezust vasarlasanal...Nem emlekszem pontosan hogy az ireknel hogyan lehet ezt megkerulni,de korabban hallottam rola...Egyebkent arrol is hallottam hogy lehet mar mo-on kulonbozeti afa-s ezust ermeket venni...nyilvan nem ez a leghatekonyabb a vasarlasnak,de 1 komolyabb penzugyi valsagban 50-100 ezust erme meg az aranynal is tobbet erhet...nekem is vannak ermeim bar nem sok,de ezekkel nagyon konyen at lehet veszelni 2-3 honapot...ha pedig ugy nezed hogy korabban 1 uncia ezust 1-2 heti munkanak megfelelo bert jelentet, akkor nem nehez elfogadni hogy a legjobb biztositas amit az ember eszkozolhet...Mondjuk egy 5millioft-os likvid vagyonnal, hogy az ember vasarol 2-3%-ert fizikai ezust ermeket (lehetoleg befektetesi ermeket a legnagyobb legismertebb Mint-ektol)..lasd peldaul a becsi filharmonikus; ausztral kengurus, krokodil, koala; vagy a canadai maple leaf) azt azert a vilagon mindenhol ismerik akik hallottak mar nemesfemekrol... goldmoney.com a wealth management reszenel pedig lehet vasarolni fizikai arany, ezust, platina...aranyat le is szallitjak, ezustot nyilvan nem fogjak de azt el tudod adni naluk...valoszinuleg ok nem fogjak zarni a szamladat ill. nem kenyszeritenek keszpenzes elszamolasra...
pitcairn2 2017. 05. 17. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7258
ellenben nincs rajta árfolyamnyereség adó és így az ÁFÁ-val minden kötelezettségesedet letudtad + azon se lepődnék meg, ha a papírezüst pozik is remekül elmennének ma még elképzelhetetlennek tűnő magasságokba a manipulátoroknak sokkal fontosabb a folyamatos manipuláció lehetősége mint az árak alacsonyan tartása 1931 és 1980 között 22 centről mentek fel az árak 50USD-re...
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 10:17
Előzmény: #7253  pitcairn2
#7257
nemesfem banyasz cegek nagyon volatilis es kockazatos befektetes...meg a jelenlegi aron is komoly volatilitas lehet akar lefele is...Van tobb szaz ill. ezer ceg ebben a szektorban es jo ha ezek 4-10%-a er valamit...Nem hiszem hogy erdemben erdekes lenne tobb mint 50 ceggel foglalkozni...(legalabbis en igy latom)...mert a tortenet vegen mindenki penzt szeretne keresni...es ez igaz a cegekre,de a befektetokre ill. kereskedokre is...
pitcairn2 2017. 05. 17. 10:16
Előzmény: #7254  Törölt felhasználó
#7256
az olajárak szempontjából szerintem a DXY index az egyik legfontosabb indikátor, ha az zuhanórepülésbe vált aki hatalmas olajrali fog megindulni
szkrik 2017. 05. 17. 10:16
Törölt hozzászólás
#7255
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 10:12
Előzmény: #7248  pitcairn2
#7254
Mult heten ha jol emlekszem penteken nyitottam egy megfigyelo pozit (crude short)...48,113-on...Nyilvan hetfon bejelentettek az orosz-szaudi megallapodast es egybol 2-3%-al magasabban volt az olaj ar, szoval feleztem a pozit, mert a piac igazolta, hogy nem jol idozitettem...azonban az ar szepen ujra elgyengult es lassan kezdi megkozeliteni az eladasi aramat...ha minden igaz a mai keszlet adatok megmozgatjak majd az arat....en lassu lecsorgast varok, kisebb felszurassal a 25.-ei OPEC talalkozora majd onnan 1-2 nappal kesobb ujabb lecsorgast nehany napig hetig, majd 2-3 napig komolyabb ontest szakadast...ahol is zarni kell ill. forditani a pozin...(ez lenne az elmelet aztan majd meglatjuk hogy mi tortenik a piacon)...en 30-35$ folott nem nyitok olaj longot a kozel jovoben...
pitcairn2 2017. 05. 17. 10:03
Előzmény: #7252  Törölt felhasználó
#7253
én se, csak __lead indikátorként__ tartom őket érdekesnek meggyőződésem, hogy a mi "jól értesült" manipulátor üdvöskéink mindig a junior bányászok, illetve a tőkeáttételes pozik táján teszik nyereségessé a kis machinációikat...
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 09:59
Előzmény: #7247  pitcairn2
#7252
nem szeretem tulsagosan a tokeatteteles etf-eket...(eleg nagy rablas) meg rovid ido alatt is, hosszabb tavon pedig ertelmetlen...nemesfemekben tokeattetellel kereskedni nagyon bator dolog....most nem arrol beszelek, hogy 1 kereskedo vagy alap long-short poziciokat kereskedik kulonbozo termekeken es a tokeattetelt arra hasznalja hogy tobb pozicioban reszt tudjon venni amik negativ korrelacioban vannak egymassal...szoval probalja a kockazatot csokkenteni ill. a lehetoseget novelni a magasabb hozam elerese erdekeben... en is hasznalok brokereknel tokeattetelt es cfd szamlan (hobbi)...de a poziciok megfeleloen vannak meretezve, a legtobb kereskedo ill. befektetonek nem tul sok koze van ahoz hogy hogyan is lehet azt megfeleloen hasznalni...es sajnos lathattuk hogy mo-on nem 1-2 alapkezelonek milyen problemaja adodot nem megfeleloen meretezett pozicio a CHF-es bulinal...mert nem a hozamra kell elsodlegesen koncentralni, hanem a kockazatra...(altalaban az emberek kepesek mindkettot alul becsulni) hozam lehetosegnel ugye ez nem nagy problema, kockazatnal azonban egeszen mas a helyzet...
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:50
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7251
a tőkeáttételes olajbányászspekik sem túlzottan negatívak link
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:37
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7250
a $XOI:$DJSOEP aráynszám is alacsonyan maradt link rövid távon nem tudom, hogy mi lesz, de ez 1-2 éves távban sokat ígérő jel...
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:30
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7249
bár az roppant érdekes, hogy a $XOI:IEO arányszám alacsonyabb most mint 2008 nyarán... link vmi azt súgja, hogy néhány éves távon egy óriási méretű olajrali érik itt...
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:23
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7248
az olaj kép még tényleg nem tűnik rózsásnak link link link nem mondom, hogy hót ziher egy lejtmenet, de nem elképzelhetetlen
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:07
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7247
mi a véleményed erről a potenciális "lead indikátorról"? link
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:03
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7246
egyelőre még a bull szcenáriót tartom valószínűbbnek:) link link persze ez bármikor változhat
eurocent 2017. 05. 17. 08:35
#7245
Nekem úgy tűnik, hogy fordulat formálódik a nemesfémek piacán. Egy kisebb emelkedés, majd korrekció után határozottan északnak vehetik az irányt. Arany célár még homályos számomra, de ezüstnél a 21-et tartom a legvalószínűbbnek. Ezt nagy valószínűséggel USD markánsabb gyengülése miatt fog bekövetkezni.Az előbbiek alapján pl CDE elmehet 10,x-ig, majd korrekció után 20 főlé emelkedhet.
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 07:02
Előzmény: #7238  pitcairn2
#7244
Ezust meg mindig az egyik ha nem a legjobb befektetes a piacon...Igaz en meg jo eselyel el tudok kepzelni alacsonyabb arat, egy false letorest 16$ ala a kovetkezo 3-6 honapban, foleg ha az olaj ar eseserol szolo gyanum beigazolodna...es az olaj beesne 30-35$-ra esetleg lejjebb...Ettol fuggetlenul akik kepesek 5-10 eves tavlatban gondolkodni azok szamara mostanaban erdemes elkezdeni a gyujtogetest ha eddig meg nem tettek volna meg...Nekem tobb mint 30%-a a likvid vagyonomnak fizikai ezustben van (pamp barokban)...(nyilvan ezert nem eroltetem ill. kapkodok a vasarlassal),de ha a kovetkezo par honapban lenne eses az ezustben akkor az ezust banyakra raszannam a likvid vagyonom 20%-t... Azoknak akik viszont nem rendelkeznek fizikai ezusttel, azok szamara egy rendkivul jo lehetoseg a vasarlasra, ha ehez hozza veszuk hogy a forint jelenleg nem tul gyenge akkor a kovetkezo honapok idealisnak tunnek a vasarlasra....(tudom hogy mo-on AFA-t kell fizetni az ezustre),de biztos vagyok benne hogy lehet talalni megoldast hogy a koltsegeket minimalizalni lehessen, raadasul nem muszaly mo-on vasarolni ill. tarolni stb.stb...(a hazi feladatot mindenkinek maganak kell elvegeznie!!!)
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 17:50
Előzmény: #7242  Törölt felhasználó
#7243
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 17:48
#7242
Egy nagyon hasznos iras, ha esetleg nehanyaknak elkerulte volna a figyelmet...(eleg elgondolkodtato!!!)
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 15:43
Előzmény: #7240  pitcairn2
#7241
azt se feledjuk hogy az SLV-t uzemelteto trustee es custodian mogott milyen cegek allnak...;)szoval ha nem sikerulne manipulalni az arakat megfeleloen, legrosszabb esetben a piacra dobnak egy kis ezustot ami egyebkent nem is az ovek....majd a befektetoket 1 nap ertesitik, hogy keszpenzes elszamolassal zarjak a pozikat...lattunk mar ilyet ill. ehez hasonlo dolgokat a Hollandoknal es legutobb a nemet piacon... egyebkent szemelyes tapasztalatom is van az ugynevezett befektetesi bankok altal kezelt rv-ekrol es poziciokrol...ill. azok 1 kisebb panikban hogyan vannak kezelve...(inkabb nem riogatok senkit)...ill. hogyan probaljak megvesztegetni ill. elnemitani azokat akik hangot adnak nem tetszesuknek...(ronda dolgok mennek a hatterben)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek