Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 17:18
Előzmény: #7096  pitcairn2
#7100
es mire mesz vele??? ne haragudj, de nem altom ertelmet ezzel foglalkozni....Ha ez megnyugtat vagy boldogga tesz, nem tudom 100%-os biztonsaggal kizarni hogy dezinformator vagy kontraindikator.... grafikonjaidat jobban kedvelem...;)
pitcairn2 2017. 04. 19. 17:18
Előzmény: #7097  Tazsomaru
#7099
ehhez tulajdonképpen már hozzászoktunk itt business as usual:)
pitcairn2 2017. 04. 19. 17:17
Előzmény: #7095  Törölt felhasználó
#7098
ha szimpla nemesfémkereskedő lenne akkor non-stop nyomná a "vegyél aranyat/ezüstöt" mantrát, de nem, ő néha lebeszél általában akkor amikor venni kéne és akkor tüzel amikor eladni kéne:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 19. 17:16
#7097
pitcairn2 2017. 04. 19. 17:13
Előzmény: #7095  Törölt felhasználó
#7096
nem kell ebbe különösebben sok időt befektetni, épp elég ha a videóarchívumában megnézed a hangzatos címeket pl. egy 2013 április 9-i gyöngyszem:) $20,000.00 oz Gold? - Mike Maloney link
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 17:02
Előzmény: #7093  pitcairn2
#7095
Maloney kb. minden 10. videojaban talalok infot...szoval nagyon nem kovetem...es mivel nem erdekelnek a kereskedesi ajanlasai igy nem foglalkozom azzal hogy milyen kontraindikator, ahoz hogy ezt le tudjam szurni, sokszor sokkal tobbet kellene foglalkoznom vele...velemenyem szerint indikator ill. kontraindikator ugyan arra az elvre epul csak inverz, hogy valakinek a meglatasara, elkepzelesere nyit az ember poziciot...ennek sok ertelmet nem latom, minek kereskednem mas velemenyet????(kereskedje az illeto), amikor az ember ugy dont hogy kereskedesre adja a fejet, akkor csak ugy lehet sikeres ha teljes feleloseget vallal minden donteseert...(ez kizarja a teljes feleloseget, ami nelkul en nem tudom elkepzelni, hogy sikeresen lehet hosszutavon kereskedni).... Nezd en hetente 40-60 orat toltok minimum kulonbozo informaciok meghallgatasaval, olvasasaval es nezesevel...es rengeteg lehetoseg otlet adodik, amik kozul jo nehanyat atgondolok, megvizsgalok...majd amiben fantaziat latok abban fel szoktam venni 1 kisebb pozit...(sentinel, orszemnek vagy nevezhetjuk proba pozicionak) es megnezem, hogy miutan megnyitottam azt a picike pozit akkor mi tortenik....az esetek tobbsegeben elobb-utobb kiderul, hogy tevedtem vagy az idozitessel vagy az alap gondolat volt hibas...ilyenkor ugye zarja az ember a pozit....es van amikor a pozi el kezd nyereseget mutatni, na akkor megvizsgalja kicsiket jobban az ember, hogy mi is tortenik...es ha meg mindig fenn all a dolog akkor elkezd az ember vagy pozikat epiteni vagy boviteni... Engem nem erdekel, hogy Sorosnak, Buffetnek vagy masnak eppen mi van a portfoliojaban, mert egyiket sem masolom...; viszont erdekel a velemenyuk kulonbozo dolgokkal kapcsolatban...ilyen volt peldaul a brexit elott levo nyilatkozata...,de ugye ott 1 lehetseges kimenetelrol beszeltunk, nem mar meglevo poziciokrol...pl. mar nem emlekszem, hogy mult vagy elotte levo heten hallottam, hogy a Barrickban egyik vezeto szerepet betolto tag 4millioert vett rv-ket....(mit gondolsz van Barrick rv-em???)nincs; korabban volt es egyelore nem tervezek venni,de vannak es probalok minnel tobb informaciot beszerezni... Korabban sokszor leirtam en kovetem a kereskedesi tervemet ill. strategiamat meg ha kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol...
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 16:42
Előzmény: #7081  Boole
#7094
Szia, Szivesen irok a pf-re mert van nehany jo fej emberke es sok hasznos infot lehet talalni...;meg persze van 10-20-szor annyi....Erdekesek az emberek, kepesek kifizetni tobb szazezer forintos tanfolyamokat, mert 1-2 ember azt mondja nekik amit hallani szeretnenek; ezzel szemben a segitokezet, ingyenes informaciot ha nem ezust talcan nyujtjak elejuk disz csomagolasban azt meg ellokik, sot.... Kedves toled a meghivas,de csak ugy fogathatnam el ha te Sydneybe jarsz akkor meg en hivhatnalak meg... Egyebkent ha minden a terv szerint megy jun.6-9; jul 4-6 es 9-11.-e kozott Mo-on ill. Budapesten leszek...Vacsora biztos hogy nem,de 1 reggeli, esetleg ebed talan osszejohet... pf-os email cimem (mert kapok idonkent erdekes emaileket): oogway88@gmail.com Neked is sok sikert!
pitcairn2 2017. 04. 19. 16:37
Előzmény: #7092  Törölt felhasználó
#7093
szerintem inkább ez egy a bullion bankokhoz kötődő shill network és érdemes őket nézni mivel sok jó támpontot adnak akár kontraindikációként is , Maloney egyébként nagyon igényesen nyomja a műfajt ezért olyan meggyőző:)
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 16:26
Előzmény: #7090  pitcairn2
#7092
Szia, Mike M. szerintem csak 1 nemesfem kereskedo..., ha nem tudod elkuloniteni az informaciokat amit megoszt es a kereskedesi ajanlasait, akkor nem olvasd ill. hallgasd...(ennel nincs jobb otletem); esetleg olvasd el ujra ha nem olvastad meg:Egy spekulans feljegyzeseit...(alap dolog, hogy nem kovetjuk senki ajanlasait vakon)...; mert ugye a hazit mindenkinek maganak illene elvegeznie.... Itt van 1 masik nemesfem kereskedo csalad oket is szoktam linkelni, mert hasznos ill. informativ podcast-juk van...: (McAlvany Financial)link
Boole 2017. 04. 18. 10:08
Előzmény: #7083  pitcairn2
#7091
Ezzel egyetértek, én is erre számítok.
pitcairn2 2017. 04. 18. 00:45
Előzmény: #7088  Törölt felhasználó
#7090
ez különben nem kereskedésről, hanem dezinformálásról szól az ingyen "elemzéseket" mindig érdemes hatalmas nagy fenntartással kezelni, mert általában átcseszésről szólnak:) (jobb esetben csak jó cheerleader módjára árulni akarja a saját vagy a megbízó termékét)
pitcairn2 2017. 04. 18. 00:42
Előzmény: #7088  Törölt felhasználó
#7089
aki annyit "téved" mint clive maund az 100% hogy nem téved hanem fizetett dezinformátor:) Maloney is nagyon gyanús... és van még egy pár ilyen nevén kell nevezni ezeket az embereket és akkor senkit sem ér meglepetés
Törölt felhasználó 2017. 04. 18. 00:16
Előzmény: #7085  pitcairn2
#7088
Nem kovetem Clive Maund irasait....Talan 1-2-be beleolvastam amit linkeltel...szamomra nem hordoztak erteket, magyarul nem eri meg az idomet hogy ezzel foglalkozzak...Hasonlo a velemenyem az elliott wave-es dolgokkal kapcsolatban, kivetel ez alol szarvasvadasz akinek igenis szivesen olvasom a velemenyet, mert erdekes szinteket szokott megnevezni...es az elemzeseit olvasva jo nehanyszor sikerult olyan kovetkezteteseket levonni ill. olyan donteseket hoznom amivel szep penzt kerestem,de nem masolom 1-1-ben....talan ezert nem is erint ha idonkent teved, mert a sajat strategiam szerint jarok el....viszont az piszkosul zavar amikor szmerehanyak szamara hogy tevedett.... A KERESKEDES NEM ARROL SZOL HOGY MINDIG ELTALALJUK HOGY MIKOR MI FOG TORTENNI, hanem hogy amikor igazunk van akkor tobb penzt keresunk, mint amikor nincs...
pitcairn2 2017. 04. 17. 23:30
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
#7087
megjegyzem ha a "Hidden Secrets of Money" című opusz ingyenes "publikálását" megnézed az is teljes mértékben egybevág ezzel link az első részt 2013 februárjában osztotta meg a nagyérdeművel azaz közel két hónappal az összeomlás előtt a másodikat a 2013 augusztusi felfutás alatt majd az inflációval foglalkozó részeket még 2013 őszén elérhetővé tette azaz a nyersanyagpiacon bekövetkező deflációs lejtmenet előtt... (a CRB index évtizedes mélypontokat tesztelt az elkövetkező években infláció helyett...) 2015 végén azonban amikor a CRB index megtalálta a mélypontot már a deflációval kapcsolatos részek gyüttek és az a Maloney aki 2011-ben még 20000 USD-s aranyról és 1500 USD ezüstről fantáziált hirtelen 800 USD-s aranyat és 8 USD-s ezüstöt kezdett el várni... hát ez igen tendenciózus félrevezetésnek tűnik a Hidden Secrets of Money különben REMEK film, csak egy dolog van az "előbb utóbb a csillagokba megy a nemesfémár" mém tálalásával Maloney akkor hangsúlyozza az előbbet amikor az utóbbat kéne és vice versa... azaz tendenciózusan félrevezet... különben ezzel nincs semmi baj, ez egy ilyen játék, így játsszák
emerald 2017. 04. 17. 23:18
Előzmény: #7081  Boole
#7086
:)))Nárcisztikus embernek ennél szebbet sosem írhatnál :D Kedvenc íróm Maupassant novellájából egy idézet Neked(Héraclius Gloss dodtor):"Szegény doktor! Ha az igazság is a szeretett nő alakjában jelenik meg neki, akkor embert még úgy meg nem csaltak, mint őt , mióta világ a világ"
pitcairn2 2017. 04. 17. 23:17
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
#7085
a shill csapat kitűnően képben van a rövid és középtávú fejlemények kapcsán - ezért lehet őket jó kontraindikátornak használni pl. Clive Maund minimum 90%-ban "téved"... ez több mint véletlen... a cheerleader-ek pedig teszik a dolgukat, azaz történjen bármi mindig vásárlásra biztatnak:)
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 23:06
Előzmény: #7082  pitcairn2
#7084
Szia, angolban van 1 mondas: hogy nem szokas megkerdezni a fodraszt, hogy szukseged van-e hajvagasra?(szerintem ez jol vissza adja a lenyeget) Mikey Maloney: Hidden secrets of Money tenyleg 1 olyan alapmu amit illene mar a kozepiskolakban tanitani mindenkinek...(ismerek nehany kozgazdaszt aki meg elmeletileg sincs tisztaban alap dolgokkal, masok pedig nem kepesek gyakorlatban alkalmazni ennek lenyeget)...Mike 1 bullion dealer, kereskedes pedig nem az erossege....Ha megnezel a neten van jo nehany olyan csatorna amik rendkivul jo informaciokkat osztanak meg azonban ezeknek a csatornaknak az uzemeltetoi NEM EPPEN A KERESKEDESBEN KIEMELKEDO szemelyiseg.... Rengetegszer leirtam, hogy kereskedesbol joval kevesebben elnek mint azt az emberek gondoljak...(most azokrol nem beszelek akik 1-1 befektetesi banknal dolgoznak), olyanokrol beszelek akik sajat maguknak kereskednek, esetleg masok penzet is kezelik...itt viszont megallnek 1 pillanatra, mert hatalmas kulonbseget latok azok kozott akik ugy kezelnek vagyont, hogy az alap meghatarozo tokejenek min.20-40%-a a sajat tokejuk es azokat a vagyonkezeloket akiknek nincs komolyabb penze az altaluk kezelt vagyon ill. alapban.... Nem hiszem hogy fizetett dezinformator lenne Gery vagy Mike Maloney,de hogy kereskedni nem tudnak az nem kerdes... Halkan megemlitenem, hogy azok sem "szentek" akik tudnak kereskedni lasd Druckenmiller-t:-gondolom emlekszel, hogy a kinai tozsde lufi kidurranasanal es mindenfele short-ban es egyeb torvenyi szabalyozas a kinai vezetesnel, nehany broker ill. befektetesi banknal dolgozo tisztaban volt vele, hogy mikor es kinek milyen problemai vannak....es egeszen VELETLENUL, mikor valamelyik nagyobb intezmeny likvidalta az arany pozicioit es az arany ara beszakadt akkor vasarolt Druckenmiller....es mikor adott???Trump kezdte megnyerni a valasztast es amig masok ezen szornyulkodtek, meg tv-t neztek addig gondolom Druckenmiller es baratai ugy dontottek, hogy keresnek 1 kis penzt...nem neztem utana, hogy akkor a kulonbozo nemesfemekben, banyaszreszvenyeknel milyen short poziciok es milyen opciok lettek vasarolva ill. ertekesitve,de egesz veletlenul a poziciojanak nagy reszet pont a megfelelo napon ertekesitette....(majd azt nyilatkozta, hogy Trump elnokevalasztasa utan masban lat fantaziat)...na ja,de miutan 1200 ala ujbol benezett az arany ujbol fantaziat lat benne es elkezdte venni.... En sem szoktam megosztani, hogy milyen aron akarok majd vasarolni mibol es mennyit...(minek nehezitenem a sajat dolgom es minek allitanek konkurenciat a sajat vasarlasaim ele...; es azt se szoktam elore megmondani hogy ott es ott fogok adni...hasonlo okok miatt);de ha mar meg van a pozicio, akkor ha megosztod masokkal, az ujabb veteli erot generalhat, tehat segithet, hogy a piac hamarabb bejarja az utjat... magyarul az informacio megosztas segithet, hogy a trendben a kereskedok rovidebb ido alatt keressenek, viszont ha rosszul merted fel a helyzeted akkor nem sokra mesz az informacio megosztassal.... Nem hiszem hogy a kovetkezo 10 evben az ezust 700$ lenne es azt se hogy az arany ara 10000 vagy 50000$ pedig Jim Rickards es Jim Sinclair ezzel dobaloznak...;de mi van ha mi tevedunk es nem 2400-2700$ lesz az arany ara 2024-re hanem mondjuk 2030-ra 6300...(ezt sem zarhatjuk ki)....Sot az is lehet hogy 2020-21-re lesz az arany ara 2500$ mert valami extrem dolog tortenik...,de ezeket en nem tudom alatamasztani semmivel...
pitcairn2 2017. 04. 17. 21:49
Előzmény: #7080  Boole
#7083
ez egy mániás depressziós piac, ahol elsősorban a mánia idején nehéz józannak maradni de te látsz itt most vmi "mániát"? mert én nem én kb. totális közönyt látok... ez a fórum is kong az ürességtől, a múlt évi felfutás ellenére sem hisz jóformán senki ebben a szektorban... nem lesz ez mindig így... ha ez a buli beindul, akkor sok minden lesz itt csak "csendes emelkedés" nem...
pitcairn2 2017. 04. 17. 21:45
Előzmény: #7079  Törölt felhasználó
#7082
9 éve olvasom/nézem ezeket a nagy "szakértőket" mély meggyőződésem, hogy a döntő többségük a bullion bankárok által futtatott dezinformátor abban persze egyetértek velük, hogy végül a csillagokba fog menni a nemesfémek ára, de az "elemzéseiket" hatalmas nagy fenntartással kezelem a Gary féle "örök optimista" cheerleader-ek viszonylag kevés támpontot adnak a jövő kapcsán a Clive Maund-al és pl. Mike Maloney-val fémjelezhető shill csapat azonban kifejezetten jó kontraindikátorként szolgál persze ezzel nem mondom, hogy nem lehet tőlük tanulni, pl. Mike Maloney Hidden Secrets of Money opusza fantasztikusan jó mű a populáris ismeretterjesztés témakörben a gond az, hogy az efféle műsorokkal felhalmozott bizalmi tőkét a saját potenciális ügyfelei átcseszésére használja fel, ami nem szép dolog visszatérve Gary-ra semmi bajom se lett volna a belinkelt anyagokkal ha a katasztrofális technikai háttér bemutatásával indult volna erről azonban szó sem esett bennük... kb. fölvázolta azt 2013 április 1-én, hogy szerinte 2016-ig minimum 50, de inkább 100 USD-ig fog felmenni az ezüst ára ezzel szemben most 4 év múltán 18,5 USD környékén töketlenkedünk, ami jó 8 USD-vel alacsonyabb mint 4 évvel ezelőtt hát nem tudom, hogy vagy vele de én ilyen embertől nem vennék könyvet cheerleader ez és szerintem megrendelésre dolgozik 2013 márciusában egyszerűen iszonyatos volt a technikai kép, aki ezen akkor felül emelkedett és 100 USD-s ezüstről fantáziált az nem méltó a komolyan vehető elemző névre...
Boole 2017. 04. 17. 08:55
Előzmény: #7079  Törölt felhasználó
#7081
Örülök, hogy elfoglaltságaid ellenére a fórumon megosztod a tapasztalataidat. Visszafogott írásaid érett személyiségre utalnak. Én 4 irányban vagyok elköteleződve, ezért nem sok az időm. Azonban, ha egy napon Budapesten jársz, akkor egy vacsora erejéig szívesen vendégül látlak, ha neked is megfelelő. Nyugodj meg, nem "Fatima szentélyére" vagyok kíváncsi. Jó szelet, sok sikert!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek