Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 04. 17. 08:30
Előzmény: #7074  Törölt felhasználó
#7080
Tetszik, ahogy gondolkozol. Szeretem a józan embereket. Egyébként végre egy jó fórum, ahol értelmes emberek vannak. Persze én sem 100%-ra vettem az arany korrekciójóval kapcsolatos gondolatokat, de figyelni fogom ennek lehetőségét.
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 03:02
Előzmény: #7078  pitcairn2
#7079
Szia, En 2014 juniusatol buzditok mindenkit ezust vasarlasra....(talan 19-19,5$ korul volt az ezust akkoriban AUD-ban)...(2014 aprilisatol pedig aranybanyaszok vasarlasara)...Az atlag bekerulesi aram viszont ~15,3 -15,6 USD-ban van az ezust rudaknal ahol ugye min.6-8%-os premiumot fizet az ember a spot price-hoz kepest???Hogy lehet ez, hat csak ugy hogy kozben az AUD komoly esesen ment keresztul...es nekem es a cegunk is AUD-ban van a vagyonunk nagy resze....Jelenleg az ezust ara 24,5312AUD; ha az atlag arhoz viszonyitjuk es feltetelezzuk, hogy az ar hasonlo marad akkor kozel 8,5%-os eves hozamot konyvelhetunk el...(tehat az ezust betoltotte azt a feladatott, hogy megorizze a penz vasarlo erteket) es amit korabban irtam, hogy a kotvenyek helyett van a portfolioban....Nem sok kotvenyt ismerek ami hasonlo eredmenyt ert el hasonlo kockazattal.... Nezd en megprobalok minden honan informaciokat szerezni Gery vagy mas youtube musorokbol sokkal hasznosabb informaciokat lehet szerezni, mint legtobbszor mas kimondottan uzleti csatornakbol....En mindenhol az erteket keresem, ez igaz Gery munkajara, Jim Rickards, Jim Sinclair; Bigger es a sort meg folytathatnam...Nem josokkal ill. istenekkel allunk szemben es ahogy Ross Beaty; Keith Neumeyer; Randy Smallwood is tevedhet idonkent az ezusttel kapcsolatban, az nem jelenti azt hogy az ezust iparban nem kellene eppen az o velemenyukkel foglalkozni....En jo nehany emberrel kapcsolatban vagyok (email) szinten ha nem is napi szinten de par email/ev, neveket nem irnek mert vagy nem hinne el a tobbseg vagy azt hinnek hogy fel akarok vagni ezzel... Szoval meghallgatom, vegig gondolom a velemenyeket, majd kialakitom a sajatom...en mas velemenyere nem nyitok poziciot, nem mondom hogy mas velemenyek ill. masok gondolatai ill. informacioi nem befolyasoljak az allaspontom kialakulasat,de sajat allaspont es sajat hozam/kockazat es sajat kereskedesi terv szerint jarok el.... Vettem en mar programozott kereskedesi rendszereket, programozott kereso programokat es hasznalok is....; de meg ha 100%-san ertem is 1 strategia mukodeset, ra szoktam szanni minimum 100 orat es jo nehany szamitogepet, hogy megismerjem a kulonbozo parametereknel az adott programok, strategiak hogyan viselkednek a kulonbozo piacokon es kulonbozo helyzetekben es kulonbozo piaci viszonyok kozott.... Egyebkent eppen ilyen kereso programok es rendszerek hivtak fel a figyelmemet a nemesfem szektorra....es ebben a szektorban is azt hiszem elvegeztem a minimalis kutato munkat, ha nem is vagyok szakerto,de az atlagnal tobb szaz ora informacioval vagyok elorebb...ettol fuggetlenul en is tevedek, sot kereskedeseknel en mar boldog vagyok ha 50-52,5%-ra emelkedik a talalati aranyom,de 30-35%-nal is keresek penzt... Te peldaul nem hiszel a crypto currencykben esetleg a BTC-ben, ettol meg 1 remek ember vagy es nem igazan tudok olyan embert a forumon aki annyi hasznos informaciot es grafikont osztott meg a forumon mint te a nemesfemek es monetaris dolgokkal kapcsolatban....(szoval nalad ezekre koncentralok); Gery-nel, Tibinel, felcsorgok, pomperj, szarvasvadasznal, Mcdee-nel meg masoknal meg masra...;)
pitcairn2 2017. 04. 16. 23:54
Előzmény: #7074  Törölt felhasználó
#7078
Gary a legjobb esetben is csak a cheerleader kategóriába kerülhet bele... még 2013 április 1-én is arra biztatott, hogy "nyomott áron" vásároljunk ezüstöt... Silver – Keep It Simple! – Part 2Posted on April 1, 2013link a cikk után néhány nappal hatalmas zuhé kezdődött az ezüstpiacon...link még ma is távol vagyunk azoktól az áraktól, amelyeket ez az "elemző fenomén" "nyomottnak" aposztrofált... Deviant investor = Gary Christenson link bocsi hogy ilyeneket előbányászok, de évek óta figyelem ezeket a BOHÓCOKAT... (vagy inkább fizetett dezinformátorokat...)
pitcairn2 2017. 04. 16. 23:34
Előzmény: #7076  Törölt felhasználó
#7077
mivel valamikor 2014-ben véget ér:) a cikk 2014-ben íródott
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 23:29
Előzmény: #7072  pitcairn2
#7076
;)a grafikon piciket pontatlan a jelenlegi aranynal: 972/1288= 0,754
pitcairn2 2017. 04. 16. 23:26
Előzmény: #7074  Törölt felhasználó
#7075
azért a jó öreg Gery elég vad dolgokat írt anno közvetlenül a nagy zuhé előtt... pl. ihol lenne egy gyöngyszem... Why Buy Gold & SilverGary Christenson | February 6, 2013 | Articles: Insightslink így utólag visszatekintve eszméletlenül sok figyelmeztető jel volt a nemesfémárak jelentős korrekciójára aki akkor vásárlásra biztatott az masszívan precious metal cheerleader/pumper/shill vagy szimplán amatőr gyanús...
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 23:16
Előzmény: #7068  Boole
#7074
Nem azt irtam, hogy 100% hogy le fogja tesztelni az elozo melypontokat, hanem hogy a nyari szezonalitas miatt es a lehetseges rv piaci eses miatt,lehetseges recesszio miatt..jo esely van (35-45%) arra hogy megkozelitse az elozo melypontokat...Sokan jottek tavaly ill. tavaly elott, hogy az arany ara 800,600 esetleg 350$-ra is eshet...Rengetegszer leirtam, hogy 1000$ alatti aranyarra nagyon pici az esely, sot azt is hogy nagyon nehezen tudom elkepzelni, hogy az arany ara a jovoben 880-950$ alatt legyen... Azt is irtam a ketkedoknek, hogyha megkozelitene ezt az arat esetleg rovidebb idore alazarna, a tobbseget nem eppen az arany pozcioja fogja foglalkoztatni a tobbseget, mert akkor a vilagban akkora baj van, hogy az ingatlan, rv poziciokon elert vesztesegek emberek millioinak okozna komoly fejfajast... Nem tudom mikor minek mennyi lesz az arra, eselyeket latok es az ar elmozdulast...ehez jon az evek alatt felhalmozott gyakorlat es tapasztalat es nehany statisztikai adat... PDN egy extrem spekulativ pozicio ami nagyon jo esetben akar 10,20,50-szerezodhet egy komolyabb uranium ar emelkedesnel a kovetkezo 5 evben; ...jelenleg 0,2%-os kockazatom van ebben a poziciomban (ami azt jelenti hogyha van egy 100k-s szamlad akkor 200$-ert lenne benne poziciom)... A modeleinkrol nem igazan szeretnek beszelni mert a ceg intellektualis tulajdonanak szamit...Ajanlottam korabban konyvet ami nagyon hasonlo modon ill. hasonlo megkozelitessel jut kozel hasonlo eredmenyre, bar 3 evvel korabbi idopontra...:link A cegnel zart koru alap kezeleseben veszek reszt, mondhatni vezeto poziciokat toltok be es a fo reszvenyese is vagyok a cegnek.(ennek egyebkent semmi jelentosege); mert mindenki penzt akar keresni a piacon a vagyon megorzese mellett...
pitcairn2 2017. 04. 16. 22:37
Előzmény: #7068  Boole
#7073
bár ezt egy kissé félrenéztem link a 2008-as csúcspont volt nudli az előző kommentben belinkelt grafikon szerint sokkal magasabb is volt ez az arányszám a grafikon ebből a cikkből gyütt IS PLATINUM “WHITE GOLD”, OR IS IT DIFFERENT?link van még egy rakás fantasztikus grafi benne
pitcairn2 2017. 04. 16. 22:25
Előzmény: #7068  Boole
#7072
jut eszembe a platina "extrém" alul értékeltsége egy kissé tágabb perspektívában már nem is tűnik olyan extrémnek... 1900-2015 platinum/gold ratio link
pitcairn2 2017. 04. 16. 20:42
Előzmény: #7070  pitcairn2
#7071
jav: én meg nagyobb, minimum hónapos, de inkább éves, több éves trendekben gondolkodom...
pitcairn2 2017. 04. 16. 20:41
Előzmény: #7066  Cimballi
#7070
én mag nagyobb, minimum hónapos, de inkább éves, több éves trendekben trendekben gondolkodom, a day trading meg végképp nem érdekel
pitcairn2 2017. 04. 16. 20:21
Előzmény: #7068  Boole
#7069
úgy tűnik, hogy a bányászcégek áralakulását negatívan befolyásolhatja (azaz lassíthatja) egy esetleges inflációs robbanás 1980-2017 XAU:WTIC versus XAU, WTIC and GOLD link 1980-2017 GOLD:WTIC versus XAU, WTIC and GOLD link amire szerintem minden esély megvan 1950-2017 $CRB versus GOLD, SILVER és SPX link a stagflációs dagonya inkább a fizikai fémek árának kedvez az olaj különben érdekesen felértékelődött 2000 óta a CRB indexen belül $WTIC:$CRB link
Boole 2017. 04. 16. 17:26
Előzmény: #7067  Törölt felhasználó
#7068
Köszönöm. Amit leírtál, az logikusnak tűnik, bár Én nem igazán hiszek abban, hogy az arany a korábbi mélypontokat nyár-őszig tesztelje. Azért erre az opcióra is figyelni fogok. A második körös befektetésem erre tartogatom. A Paladin Energyt miért vetted meg? Azt látom, hogy a bevételei enyhén csökkentek, viszont a működési költségeket nagyon lecsökkentették. A profittermelő képessége javulhat, de a 2018 lehet a jó éve. Az érdekelne, hogy milyen modell képes kimutatni, hogy 2024-re mennyi lenne az arany ára? Ha nem titkos. Sajnos nem tudom, hogy az egyes papírokat időben mikor vetted meg, mert számomra az is érdekes lenne. A részvény longok mellett S&P500 shortjaim is vannak. Az mit jelent, hogy céges számla? Alapkezelő vagy?
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 05:26
Előzmény: #7063  Boole
#7067
Szia, Nemesfem banyaszok:AEM; AG; AGI; AUY; GDXJ; GG; HL; KGC; MUX; NEM; NGD; PAAS; PVG; TAHO(van amelyik sajat es ceges szamlan is van es vannak amik csak ceges vagy sajat szamlan)...a poziciok merete nem azonos...Ezen kivul van meg: CCJ; DNN; ERA; LMI; PDN; TUR;Sajat szamlan a long pozikat, indexek shortjaval fedezem: DJIA, Nasdaq,BUX shortokkal...es nezegetem a belepest shortra az sp500-ban is..Ezen kivul vannak USD/MXN shortok, GBP/CHF long es EUR/GBP short...CFD szamlan pedig rovid tavon momentum alapon van nehany longom:arany, ezust, platina, gdxj es BTC-ben... Nincs varakozasom rovid tavon a nemesfemekben, mert nem hiszem hogy rovid tavon ezt meg lehet mondani...keszultek tanulmanyok 24-48 oras intervallumban sikerult bizonyitani hogy nem lehet nyeresegesen kereskedni (most olyan dolgokkal nem foglalkoztam hogy nehany befektetesi bank uzletkotoi kozos akcioba kezdenek az opciok lejarata elott...; mert az 1 kulon tortenet)... 2024-re 2400-2700$-ra adjak a modelleink az arany arat, szoval ha van varakozasom akkor valahova ebbe a savba varnam....amit irtam rovid tavon, hogy elkepzelhetonek tartok a nyari es kora oszi idoszakban, hogy megprobalja az arfolyam megkozeliteni az elozo melypontokat....(a szezonalitas ill. az inflacio visszaesese miatt es az esetleges rv piaci eses miatt)....
Cimballi
Cimballi 2017. 04. 16. 01:57
Előzmény: #7065  pitcairn2
#7066
A havi grafikon nekem még nem elég bull. A heti-napi viszont már nem a medvéé, úgyhogy a short kizárt. Naposon van értelme szaladni 1335-ig az arany határidőben. A rendes NYMEX-ben, nem a koca bukmékereknél... Azt jegyezzük meg, hogy havi 90 kötésem van, ezek szinte mindegyike rövid idősíkon 1, 3, 5 10, 15 percben. Én napon belül lerendezem, amit gondolok... Nekem a havi, heti most nem érdekes aranyban.
pitcairn2 2017. 04. 15. 23:50
Előzmény: #7064  Cimballi
#7065
a nemesfémpiac kapcsán mit vársz az elkövetkező hónapokban?
Cimballi
Cimballi 2017. 04. 15. 23:04
Előzmény: #7061  pitcairn2
#7064
Részemről tök ugyanazon indikátorok :) Tényleg ugyanaz a beállítás. Kár, hogy nem lehet ide képet beszúrni... Mindegyik idősík egymás mellett ugyanúgy beállítva, csak épp azt használom, amin felismerek valamit, meg az eggyel nagyobbat, hogy van-e hozzá ott is támogatás és akkor lehet hátszélben vitorlázni... Más: Itt is szólok, hogy az éves nagy nyílt hét van EWI-éknél, arany és ezüst is több időtávra ingyenes regisztrációval elérhető április 20-ig: link
Boole 2017. 04. 15. 20:10
Előzmény: #7059  Törölt felhasználó
#7063
A nemesfémek és a bányászok áralakulásával kapcsolatos várakozásodat nem értem, de szeretném megérteni. Milyen bányászokat tartasz, ha nem titkos?
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:13
Előzmény: #7059  Törölt felhasználó
#7062
köszönöm, hogy leírtad a véleményed! én továbbra is dollárgyengülésre és stagflációra tippelnék jelentős nemesfém erősödéssel persze egyáltalán nem biztos, hogy igazam lesz:)
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:09
Előzmény: #7060  Cimballi
#7061
nagyobb idősík és több indikátor...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók