Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 04. 06. 13:44
#7000
döbbenetes ez a felülértékeltség SIL:GDX link SILJ:GDXJ link különösen az ezüst alulértékeltségét is figyelembe véve $GOLD:$SILVER link $SILVER:!GOLDOLL link
Boole 2017. 04. 06. 12:22
Előzmény: #6984  Tibi0002
#6999
Szerintem ez talán még ebben a körben túlzás. Én inkább 1800-1900 közé várnám az S&P500-at.
pitcairn2 2017. 04. 06. 10:56
Előzmény: #6996  Törölt felhasználó
#6998
én vhogy most egy ménkű nagy inflálásra tippelnék leginkább konteo-alapon pl. Maloney nagyon óv mindenkit az ezüsttől meg a bányászrészvényektől és deflációt vizionál persze ez csak egy tipp, semmi több
pitcairn2 2017. 04. 06. 10:54
#6997
érdekes perspektíva $INDU:!GOLDOLL link !GOLDOLL link $GOLD:!GOLDOLL link $SILVER:!GOLDOLL link + némi info a goldollar indexről "The GolDollar Index was invented buy Tom McClellan (www.mcoscillator.com), and is calculated by multiplying the price of gold by the U.S. Dollar Index. (We divide the result by 10 to keep the numbers from getting too big.) Its purpose is to cancel the effects of currency fluctuations on the price of gold. By comparing it with the spot gold index we can determine if there is inherent strength/weakness in the price of gold. " link
Törölt felhasználó 2017. 04. 06. 10:36
Előzmény: #6993  pitcairn2
#6996
ezustbol tobb is van mint eleg egyelore...;)ha esne 10%-ot az ezust a kovetkezo hetekben, honapban akkor vennek nehany ezut banyasz cegbol...Kukoricaval kapcsolatban -oktober-december kozott elmeletileg hatalmas mennyiseg zudul a piacra...Cukorral is vigyazni illene,de Debbie bekavart az itteni termesbe...szoval az most zavaro tenyezo...;ha viszont a likviditas eltunik es elkezdik hivni a Margitkaekat, akkor minden esni fog....
pitcairn2 2017. 04. 06. 10:33
#6995
ez is felettébb érdekes $USB:$INDU link $USB:$INDU + $INDU link estrém méretűnek tűnik a tőzsdei buborék
pitcairn2 2017. 04. 06. 10:26
#6994
ez is történelmi rekordokat döntöget... $GOLD:$PLAT link
pitcairn2 2017. 04. 06. 10:23
Előzmény: #6991  Törölt felhasználó
#6993
benne van a pakliban, hogy tévedhetek, de szerintem itt jó nagy, néhány éves ezüstrali lesz én most így látom ezt, persze ez csak egy vélemény:)
pitcairn2 2017. 04. 06. 10:19
Előzmény: #6989  pomperj
#6992
nekem 1973 ugrott be analógiaként:) 1973 - $INDU:$CRB link persze lazán tévedhetek:) az alap élelmiszerek is rekord szinten alulértékeltek a Dow-val szemben $INDU:$WHEAT link $INDU:$CORN link
Törölt felhasználó 2017. 04. 06. 10:14
Előzmény: #6986  pitcairn2
#6991
Udv, nezd en soha nem haragudtam rad, mert nagyon ertelmes embernek tartalak...(nagyra ertekelem, hogy az idodbol arra szansz hogy informaciot osszal meg itt ebben a topikban!!!)es engem nem zavar ha nekem, neked vagy masnak mas a velemenye...ettol kerek a vilag es ez segit mas szemszogbol megvizsgalni, szemlelni a dolgokat... Nem tudom mi lesz a BTC-bol, es azt se hogy mi lesz az LTC-vel az elmult 30 napban viszont raugrottak CNY-nal es USD-al...(ez pedig pont a te altalad emlitett mas crypto currency is elvonhatja a toket a BTC-tol)....Nekem a BTC mar egy also kategorias toyotat vagy hondat a zsebembe tett, szoval ha holnap 0-val lenne egyenlo az erteke en akkor is szep penzt kerestem vele... BTC es LTC nem value investing kategoria, es kozel 35-37%-os fizikai nemesfemek bullionokkal a portfoliomban bele fer 1-2%-nyi extrem spekulativ eszkoz... Sajnos sem a nemesfemek sem a nemesfem banyasz cegek nem ugy viselkednek ill. nem olyan aron vannak ahol szivesen nyitnek poziciot...sem szezonalisan, sem momentum alapon...raadasul komoly ketsegeim vannak a likviditas es a volatilitassal kapcsolatban... Iden mar a ceg kepes volt tobb mint 20%-os hozamot produkalni a befektetoinknek es az elmult 3,5-4 evben (4v lesz 2017.10.02-an) kozel 22%-os hozamot tudunk felmutatni...igy eleg defensive allaspontot vettunk fel...(kozel 30%-os cashben ulunk)Sajat szamlan meg extremebb allaspontot kepviselek, kozel 65-70%-os cash es a fennmarado reszben mar netto shortban vagyok ha a poziciok osszeseget nezzuk...
Keffer 2017. 04. 06. 10:07
Előzmény: #6989  pomperj
#6990
Lehet, hogy idén a részvény és kötvény piacokon sell in may and go away igazabb lesz, mint bármikor 1929-ig visszamenőleg?
pomperj
pomperj 2017. 04. 06. 09:30
Előzmény: #6988  pitcairn2
#6989
Szuper eszrevetel. Es Elliottilag kivaloan szamozhato is, szerintem evidens hogy hol tartunk.Kepzeld, mennyi penz fog aramlani CRB-be, es kifele INDU-bol, amikor a kozp, bankok mind vereseget szenvedtek majd es kivonulnak a vegletekig eltorzitott piacrol.
pitcairn2 2017. 04. 06. 09:15
#6988
mikor omlik össze ez? $INDU:$CRB link
pitcairn2 2017. 04. 05. 16:21
Előzmény: #6986  pitcairn2
#6987
persze nem "szeptikusan", hanem szkeptikusan:)
pitcairn2 2017. 04. 05. 16:01
Előzmény: #6978  Törölt felhasználó
#6986
üdv! továbbra is érdeklődve és (rendkívül szeptikusan) várom a bitcoin fejleményeket, kb. ezért nem reagáltam az akkori kommentedre (várjuk ki, hogy mi sül ki ebből...) + pny igencsak felidegesített (ha visszanézed a kommenteket egyértelmű lesz...), veled inkább csak félreértettük egymást:)
szkrik 2017. 03. 30. 20:14
Törölt hozzászólás
#6985
Tibi0002 2017. 03. 30. 19:56
Előzmény: #6982  Törölt felhasználó
#6984
A 30% egyébként nem is olyan sok, 1650 pontos sp500-at aláírnék :)
Törölt felhasználó 2017. 03. 30. 15:20
Előzmény: #6981  Tibi0002
#6983
Nem tudom mikor es mekkora eses lesz??? Bar eleg jo esely van ra hogy a kovetkezo 3-6honapban lesz egy 8-15%-os korrekcio... arra is van esely hogy nem korrekcio lesz hanem csunyan beszakadnak a piacok... Nem azert shortolok mert azzal gyorsabban lehet penzt keresni, es nem csak azert mert a hozam/kockazat arany velemenyem szerint a short oldalon jobb... (tevedhetek is, tudod irtam parszor hogy en az esetek tobbsegeben tevedek; nem azzal keresek penzt hogy allandoan igazam van hanem azzal hogy amikor igazam van azzal tobb penzt keresek mint amikor nincs).... egyebkent ezert igazan nincs tul sok ertelme rovid tavon kereskedni ill. daytradelni, mert csak a sajat dolgat neheziti az ember es a brokert ill. brokerceg zsebet tomi... Ha uj csucsra menne a Dow ill. komolyabb pozitiv momentum lenne felfele akkor rovidebb ideig zarnam a shortot es ujra nyitnam feljebb 1 ujat ahogy a pozitiv momentum kifulladasat velnem felfedezni... de veszteseges pozikhoz nem szoktam hozza venni illetve adni...(veszteseg a legjobb indikator, mert gyakorlott kereskedo tudja hogy tevedett ill. jelenleg az elkepzelese nem mukodik)... erre pedig intelligensen 2 megfelelo megoldas van: csokkenteni ill. lezarni a poziciot mert jelenleg az elkepzeles, elgondolas teves... vagy keresni 1 olyan kereskedesi lehetoseget ami negativ korrelacioban van az eredeti elgondolassal es pozitiv/hozam kockazat arannyal rendelkezik.... Vissza a Dow shortra, a portfoliomban vannak uraniummal foglalkozo cegek longjai, es van peldaul EUR/TRY shortom ill. USD/MXN shortom is... mi tortenik ha USD erosodik??? (mi tortenik a USD/MXN shortommal es mi tortenik a DOW-al???) mi tortenik ha az EUR erosodik az USD-al szemben??? mi tortenik a Dow-al es mi tortenik mondjuk az uranium cegek rv-el, esetleg a nemesfemek bullionokkal a portfoliomban vagy az EUR/TRY shortommal... Nem lehet csak ugy szimplan megverni a piacot, ha az ember reszvenyeket akar valogatni...,de ha olyan portfoliot epitesz, kezelsz ahol a long es short poziciok fedezik egymast ill. csokkentik a kockazatot valamilyen szinten akkor a hozamod a kockazatodhoz kepest csokken ill. csokkenhet... nyilvan a kockazatot nem lehet teljesen lecsokkenteni... Na ezert mosolygok amikor tapasztalatlanabb emberek a forumon azzal jonnek, hogy kivereztetik a shortosokat stb.stb.... engem nem zavar 5,10,20% esetleg 50%-os emelkedes es eses sem csak mozgas legyen valamerre... ha pedig jol mertem fel a helyzetet ill. megfeleloen hataroztam meg a hozam/kockazat aranyt akkor hosszutavon penzt keresek akar eses akar emelkedes van... erdemes-e nemesfem banyaszokat vasarolni most ill. a jelenlegi szinteken??? szamomra ezen a szinten es jelenlegi portfolio osszetetellel a valasz nem!!! (ez nem jelenti azt hogy aki sem bullionokkal sem nemesfem banyaszokkal nem rendelkezik azok szamara ne lenne jo dontes) mert az en portfoliom kockazatat novelne, hozam oldalon pedig rovid es kozep tavon nincs premiumom.... 30-50%-al lejjebb viszont megint olyan hozam kockazat adodik amiert mar erdemes a portfoliomat atalakitani... nyero, nyereseges kereskedesekben szoktam novelni a pozicioimat, mert ott a piac mar visszaigazolta hogy az elkepzelesem helyes...es ahogy novekszik a profit, ugye a kocazatom ha nem is teljesen,de nagy mertekben csokken.... Jelenleg az egyik legnagyobb poziciom ha a devizapiaci pozikat es BTC longjaimat es befekteteseimet nem nezem akkor az az ERA-ban van (Energy Resources of Australia)... Vettem 0,3-on; 0,33; 0,36; 0,4; 0,45; 0,5 es 0,6-on is... ha esne a rv ara 30-40%-ot meg akkor is pluszban lenne a pozi, magyarul nagyon alacsony benne kockazatom 1 jo darabig... Tudom, hogy ezt sokan nem ertik, hogy miert jo egyre magasabb aron vasarolni... (de amikor belepunk 1 poziba akkor meg nem tudjuk, hogy nyereseges vagy veszteseges lesz-e az adott ugylet)... egyebkent bovitettem a BUX shortomat, mert eleg gyengecskenek tunik az OTP es Richter...
Törölt felhasználó 2017. 03. 30. 14:37
Előzmény: #6981  Tibi0002
#6982
Az esés előbb utóbb eljön. A kérdés mikor, hol kezdődik újabb válság. A legvalószínűbb, hogy Ázsiában kezdődik és átterjed más régiókra. A dow 30%-os esését várom 2018-2019-ben. Idén leghamarabb őszre várok nagyobb esést.
Tibi0002 2017. 03. 30. 14:22
Előzmény: #6973  Törölt felhasználó
#6981
A dow30 shortod alapján kérdezem, hogy milyen időtávon várod az esést, emelkedés esetén újabb shortot nyitnál, vagy stop lossal lezárnád a mostanit? Hány % esésre számítasz?

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek