Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 30. 20:39
Előzmény: #6655  Törölt felhasználó
#6660
"es ilyenkor irod hogy nem olvasod el a hosszabb hsz-kat...
es mar megint en beszelek melle, na latod ezert nincs ertelme a kommunikaconak kettonk kozott!!!"

Vuki, Vuki! Mindig behúzol a csőbe! Végig olvastam és természetesen feleslegesen. Mellébeszélés az egész. Ki beszélt itt TLT-ről, kötvényről, SPY-ról, pénz vásárlóértékéről, portfóliokról meg amit hetet havat összehordasz.

erről volt szó:
"szoval az ugynevezett biztos jo befektetesnek kikialtott kozmu cegekbe majd szepen beragadnak par szazezren ill. Millioan es talan 15-20 ev alatt sikerul breakevenbe kimaszni beloluk, mert ez 1 "jo" es konzervativ befektetes... de legalabb fizetnek osztalekot.. "

erre reagáltam, hogy nem szabad alábecsülni az osztalékot.
kb. ennyi. ezzel be is fejeztem ezt a témát, mert látom, hogy zavarnak a számok ezen az ábrán. link
Törölt felhasználó 2017. 01. 30. 16:19
Előzmény: #6658  McDee
#6659
1. Elmelet nem egyenlo a gyakorlattal...
2. Ahogy szamodra nem hozzaferheto mondjuk 1 brokerszamla vagy kereskedesi termek Ill. Egy termek ; ahoz hasonloan bizonyos szamlaknal nincs lehetoseg a shortra a torvenyi eloirasok miatt...
3. Mint jo parszor hangoztattam a tapasztalat az egyik legnagyobb segitseg, eszkoz amit 1 kereskedo I'll. Befekteto alkalmazhat...
4. Nem letezik abszolut igazsag, velemenyek vannak...

Barmenyire elmeletileg az UNG long veszteseget okozhat, Jelen helyzetben tovabbra is kiallok a long oldal mellett...
Aki akarja sortolhatja...
Ahogy a legnagyobbak mondanak: Fogadj ra Es majd megtudod!!!

5. Az UNG jellemzojenek kifejtesenel nem foglalkoztal azzal az aprosaggal hogy hogyan alakulhat a kereslet Es kinalat a kovetkezo 6-36 honapban...

6. A kereskedesek 99%-a elmeletileg nem kifizetodo, mert a kereskedes nem 0 vegosszegu jatek, rendszer...a veteli Es eladasi arfolyam kozott kulonbseg talalhato ( spread) esetek Nagy reszeben es jutalekot fizetsz a megbizasokert...
McDee 2017. 01. 30. 13:41
Előzmény: #6646  Törölt felhasználó
#6658
Megítélésem szerint hozzászólásod első 7, de inkább az első 3 sora releváns és kielégítő válasz megelőző véleményemre.
Az opciók vétele, árazása és matematikai modellek, az elmélet és gyakorlat, meg ki mennyit keres a piacon még implicit sem található meg benne. Így aztán nem találom ezeket az utalásokat igazán idevágónak.

Esélylatolgatások és XLU-val összehasonlítás pedig már végképpen messzire vezet eredeti szándékomtól.
Egyszerűen leírtam UNG egy jellemzőjét. Ezzel lehet egyetérteni, amit megtettél. Pont.
pitcairn2 2017. 01. 30. 10:37
Előzmény: #6639  BobyPf
#6657
annyi köze kétségkívül volt a fundamentumokhoz, hogy 1980-ban a régi történelmi arany-ezüst árfolyamra azaz az 1:15-ös arányszámra ment vissza az árfolyam

+ 1968-ban is meglátogatta ezt a szintet

a Hunt testvérek tevékenysége pedig eltörpül a nagy jegybankok ezüstmachinációs játékai mellett
Törölt felhasználó 2017. 01. 30. 09:59
#6656
erdemes lenne elolvasni milyen eselyeket adtak Trump-nak ill. milyen hsz-kat kaptam...
es meg hozhatnek jo nehany peldat...
igazabol senkit nem erdekel hogy mikor van igazam, a tobbseg penzt probal keresni a piacon...
loser-ek pedig masok gyengesegeire hibaira koncentralnak es ezeket folyamatosan hantorgatjak mivel ettol fontosabbnak, kulonbnek erzik magukat...

az emberek tobbsege valamiben kepes rendkivuli dolgot eredmenyt produkalni es masban kevesbe jartas...ettol kerek a vilag...
Törölt felhasználó 2017. 01. 30. 09:51
Előzmény: #6652  Tazsomaru
#6655
Tazso legyszi ne probald belemagyarazni olyan dolgokata a hsz-omba amit nem tettem...

Ismered a velemenyemet az ugynevezett kotveny es rv portfoliokrol...

En tiszteletben tartom a te allaspontodat velemenyedet, szerintem ugyanez kijar szamomra is...

Nem kivanlak meggyozni az allaspontomrol, velemenyemrol se teged se mast...csak leirom a velemenyemet, ha valaki erteket talal benne annak orulok akinek nem tetszik az meg elobb-utobb tulteszi magat rajta...

Te hiszel amiben hiszel en pedig amiben en hiszek...
Nem tudom elmagyarazni szamodra mert nem erted, nem tudok fizikai nemesfemekbe beragadni, mert az en ill. ceges portfoliomban a nemesfemek a kotvenyek vagyonmegorzes szerepet toltik be...
(szamomra a nemesfemek ~0%-os kockazatot hordoznak, egyetlen kockazat bennuk hogy az idotav amely alatt birtoklom az alatt az ido alatt az inflacio merteket ill. a penz vasarlo erteket nem lesznek kepes kovetni)...
amiota futnak ezek a portfoliok a nemesfemek pozitivan jarulnak hozza a portfoliom hozamahoz, sot jobb eredmenyeket produkalnak mint amit vartam toluk, meg ugy is hogy ugye {(az arany ara USD-ban ~3-4%-al alacsonyabban van mint amikor elkezdtem kialakitani a portfoliot, ja hogy kozben az AUD tobb mint 20%-ot vesztett ertekebol ugye szamodra mellekes, szamomra viszont fontos mivel en azzal fizetek a boltban...)}
ennek eselye velemenyem szerint nagyon alacsony, ha pedig ehez hozzaveszem a penzpiacokon jelenleg fennallo kockazatokat akkor elengedhetetlen...

nincs SPY es TLT portfoliom, tudod nem hiszek benne, es ugy gondolom kepes vagyok felulteljesiteni a SPY teljesitmenyet, sot a SPY es TLT portfolio eredmenyet is...
{senki nem kotelez arra hogy csak a SPY rv-it vasaroljam ill. longoljam folyamatosan}

egyelore felulteljesitem nem is kicsit,de ugye az egyik portfolio 3ev 4 honapja fut...
egy masik pedig tavaly marcius ota...
ezek eredmenyet rendszeresen megosztom nem csak a hozamot de a DD-t is...
a te eredmenyeid kezdenek elmaradozni...
(megint en beszelek melle!!!)

UNG spekulacionak semmi koze 15-20 eves grafikonhoz es semmi koze a nemesfemekhez...
es itt jonne ugye a mellebeszeles..(amit ugye en szoktam...)
;)

en shortolom XLU-t mar tobbszor leirtam es a NDQ-t es DOW-t is...
ha tevedek fizetem a szamlat a piacon ha igazam van akkor pedig penzt keresek....

Engem nem zavar ha te kozmucegeket kezdesz vasarolni mostanaban...mert a te tokedert, kereskedesi ill. befektetesi szamladert te vagy a felelos es te fogod a nyereseget ill. veszteseget elszenvedni a sajat kereskedesi donteseidert...ugyanez igaz ram is...
;)

Szerintem elmeletileg tobb mint eleg informacioval ill. tudassal rendelkezel a toke, rv, opcios piacokrol...azonban a gyakorlati resze az ismereteidnek velemenyem szerint kivanni valot hagy maga utan...

Nincs kozgazdasagi diplomam es kozgazdasagi nobel dijat ill. matematikai nobel dijat sem kaptam,de felismerem ha 1 elmelet ill. feltetelezes nem allja meg a helyet...
Kereskedesnel ill. befekteteseknel pedig a tapasztalat tobbet er mint 1 diploma...

Sok sikert az elkepzeleseidhez es kereskedeseidhez ill. befekteteseidhez!

u.i.: arany ara egyelore nem ugy alakult USD-ban mint vartam, szoval elmeletileg tevedtem gyakorlatban pedig tobb mint 20%/ev-os hozamot erek el a tevedesemmel a piacon kepzeld mi lesz ha eppen az adott idotavon igazam lesz...
SPY-ban is tevedek, bar voltak az elmult evekben napok amikor is az igazam ill. amiben hiszek kezdtek beigazolodni..., TLT-ben az elmult 6 honapban ill. kotvenyekkel kapcsolatos velemenyem ugy nez ki beigazolodni latszik...(jelenleg ez a helyzet)...
szoval a te elkepzelesedbol 66%-ban igazad van; en nekem meg 33%-ban; megis az en portfoliom jobb eredmenyt er el mint a te elkepzelesed ill model portfoliod, mi lesz ha eppen nekem lesz 66%-ban igazam???

;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

es ilyenkor irod hogy nem olvasod el a hosszabb hsz-kat...
es mar megint en beszelek melle, na latod ezert nincs ertelme a kommunikaconak kettonk kozott!!!
pitcairn2 2017. 01. 30. 09:15
Előzmény: #6625  Törölt felhasználó
#6654
a szerdai FOMC meeting fog majd irányt mutatni
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 30. 08:42
Előzmény: #6652  Tazsomaru
#6653
Ezt csak azért írom, mert ha elsőre is ezt az időtávot írod, fel sem hoztam volna a példákat.
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 30. 08:40
Előzmény: #6646  Törölt felhasználó
#6652
"talan 15-20 ev alatt sikerul breakevenbe kimaszni beloluk"

"mondjuk 6-36honapos tavlatban... "

Látom, azért hatott rád is az az ábra! :DDD
Boole 2017. 01. 30. 08:39
Előzmény: #6649  Tazsomaru
#6651
Semmi probléma.
Boole 2017. 01. 30. 08:38
Előzmény: #6646  Törölt felhasználó
#6650
Ki állít ilyet és mi a lenti állításnak a jelentősége? Mit jelent ez valójában, ezt magyarázd el nekem, ha van rá időd 3-4 mondatban. Köszönöm.

"A befektetesi szakmaban peldaul a tobbseg meg van gyozodve arrol, hogy a 10 eves US treasury 0%-os kockazatot hordoz magaban...
Nincs szukseg kozgazdasagi nobeldijra hogy az ember ertse, belassa ez nem igaz..."
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 30. 08:37
Előzmény: #6647  Boole
#6649
Akkor elnézést! :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 30. 08:37
Előzmény: #6642  Törölt felhasználó
#6648
" 200$-os arany a jelenlegi arhoz kepest 500%-os extra hozamot biztosit..."

Gondolom még mindig az ábra sokk hatása alatt vagy (egyébként engem is meglepett, ha nem is annyira, mint téged).
Ide teszem újra: link
Ha az 500-800% extra hozam, akkor 4000-7000-14000% minek nevezhető?
Boole 2017. 01. 30. 08:34
Előzmény: #6645  Tazsomaru
#6647
Ezt elsőre is értettem, csak Én nem jó helyre címeztem. Öreg vagyok már.
Törölt felhasználó 2017. 01. 30. 08:25
Előzmény: #6643  McDee
#6646
Ebben teljes mertekben igazad van, egy hosszan oldalazo piacon toke veszteseget eredmenyez...
Hasonlo dolgok miatt erdemes egyebkent nemesfem banyasz cegeket egyesevel megvasarolni es nem ETF-ben...
Ha viszont azt nezed, hogy a kovetkezo 6-36 honapban a gaz ara akar 2-3 szorozodhat ill. johet 1-2 kamatemeles akkor mar egeszen mashogy fest a kep....
Nem allitom, hogy ez a leggazdasagosabb modja reszesedni a gazar emelkedesbol,de az egyik legegyszerubb...

Egyebkent matematikai alapon az esetek tulnyomo reszeben nem erdemes call opciokat vasarolni (mert tul dragak) es ha az opcio arazasi modelekkel szamolsz, van sokkal koltseg hatekonyabb modja reszesedni egy hosszan elnyulo emelkedo trendben....

Az opcio arazasi modellek szamitasa nem megfelelo, hibas ill. teves matematikai osszefuggeseken alapul...
es az alapfeltetelek sajnos a valosagban nem allnak fenn ill. nem folyamatosan es nem mindig, elmeletben egy zart erzelmektol mentes vegtelen rendszerben akademikus szinten jol mukodnek a valosagban azonban nem...
;)

A piacon nem az keresi a legtobb penzt aki regi ill. regebbi matematikai modellek altal elonyt probal kicsikarni a versenytarsak elott, hanem aki felismeri, hogy a piacon milyen termekek ill. eszkozok arazasa nem megfelelo a pillanatnyi szentiment ill. teves adatok alapjan...ahol a tobbseg ill. a tomeg hibas feltetelezesek alapjan hoznak teves matematikai modellekkel rossz befektetesi kereskedesi dontest...
Ezt szerintem ne felejtsd el!!!

A befektetesi szakmaban peldaul a tobbseg meg van gyozodve arrol, hogy a 10 eves US treasury 0%-os kockazatot hordoz magaban...
Nincs szukseg kozgazdasagi nobeldijra hogy az ember ertse, belassa ez nem igaz...

Persze el lehet fogadni mindent amit mondanak ill. meg lehet kerdojelezni, esetleg megvizsgalni, hogy az adott tenykent kezelt dolog mennyire allja meg a helyet a valosagban...

magyarul az elmelet nem egyenlo a gyakorlattal!!!

Ha tippelnem kellene 60-70%-os esellyel a UNG felul fogja teljesiteni peldaul a XLU-t ami ugye osztalekot fizet...mondjuk 6-36honapos tavlatban...

es te milyen eselyt adsz ennek???

Legyen szep heted!
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 30. 08:17
Előzmény: #6644  Boole
#6645
Az UNG nem arany, hanem gáz. Csak ha vukinak megpróbálod levezetni, hogy valami sántít abban amit leírt, akkor azonnal előkerülnek, hogy ő mit shortol és mit longol. Így került szóba az UNG.
Boole 2017. 01. 30. 08:00
Előzmény: #6643  McDee
#6644
Az arany értékeltségét 40-50 év távlatában vizsgálni teljesen felesleges. Az arany kitermelési ára 50 USD-ről 1000 USD-re emelkedett. Előfordulhat, hogy az arannyal egy ideig kitermelési ár alatt kereskednek, de nem hiszem, hogy túl sokáig. Az arany árába az infláció folyamatosan beépül.
McDee 2017. 01. 30. 05:39
Előzmény: #6634  Törölt felhasználó
#6643
Én azt gondolom, hogy UNG-t elégé hosszan tartva minden esély megvan tetemes tőkeveszteségre. Azesetek túlnyomórészében contangoban van, ami pusztító hatást eredményez az árfolyamra. Így aztán érdekes módon /NG emelkedés nem feltétlenül eredményezi UNG növekedését, sőt.
Következésképpen UNG csak shortolva jó hosszútávon. link
Törölt felhasználó 2017. 01. 29. 23:37
Előzmény: #6641  Tazsomaru
#6642
a peldad egy nagyon alapveto dologgal nem foglalkozik, a penz vasarlo ertekevel...
kimutattad, hogy 135%-os hozamot ert el aki a csucson vasarolt...16 ev alatt...
ugyanezen ido alatt...a 200$-os arany a jelenlegi arhoz kepest 500%-os extra hozamot biztosit...,de volt olyan idoszak amikor tobb mint 800%-sat...
de ok 200$-on alulertekelt volt az arany (mondjuk 50%-al; es 2011-es csucson meg felulertekelt sokak velemenye szerint 50%-al)
nem gondolom hogy 500%-al csokkent a penz vasarlo erteke 16ev alatt,de valoszinunek tartom, hogy az altalad elkepzelt 135%-os hozamot meghaladta...(szoval jo befektetes volt a kozmu ceg???)
nem vasaroltam aranyat 1900$-on es a 80-as evekben sem, sot 1700$-on adtam, ma mar nem tennem...Nem csak megduplazni lehet a tokedet, hanem meg 3,4,5 akar 8-szorozni is...
azarany ara a kovetkezo evekben szignifikansabban magasabban lesz nem varok 10000$-os aranyarat...
de meg fogsz lepodni a kovetkezo 5-10 ev alakulasan...
Persze szived jogaban all abban hinni amiben akarsz....
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 01. 29. 23:18
Előzmény: #6634  Törölt felhasználó
#6641
Csak egy egyszerű példát mutattam.
Ha a nemesfémekbe ragadsz be hosszú évekre, akkor 0% a hozamod, míg a közműcégekben meg is duplázhatod a tőkéd egy hosszú beragadás alatt. Én az előbbiben látom a nagyobb kockázatot. Te foglálkoznál vele, ha felére esne a nemesfémek ára? Persze, hogy nem. Vennél még, pedig osztalékot sem kapsz utánuk. Most gondold el, aki még osztalékot is kap, az milyen boldog, hogy féláron vehet.
;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek