Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 12. 17. 22:58
Előzmény: #6113  Törölt felhasználó
#6120
az USD azonban az utóbbi évtizedekben ronggyá inflálódott az arannyal szemben...

grafikon

The US Dollar since 1900
link
pitcairn2 2016. 12. 17. 22:50
Előzmény: #6095  Törölt felhasználó
#6119
"nagyon meg volnék lepve, ha a BIS-nél + fed-nél + boj-nál + pboc-nál nem volnának már meg a tervek a nemzetközi készpénzmentesítés konkrét menetrendjére..."

kb. két kifutási lehetőség van:

1. végigmegyünk a jelenlegi úton és megérkezünk vmi keményvonalas kollektivista rémálomba

2. a jelenlegi keynesianus/kriptomarxista vonal a történelem szemétdombjára kerül és visszatérünk vmi piac közelibb állapotba

ha az első verzió valósul meg akkor minden fronton ki fognak rabolni... lényegében hót mindegy lesz, hogy mibe fektetted a pénzed...

kb. úgy fogsz járni, mint a mi derék tőzsdei befektetőink, gyárosaink, magánvállalkozóink 1949-ben...

kb. kinyalhatod az illetékes pártitkár seggét az előbbre jutásért... ez lesz a legfontosabb mérce...

a második verzió esetén meg felettébb jó befektetés lesz a nemesfémszektor

eurocent 2016. 12. 17. 19:18
Előzmény: #6053  eurocent
#6118
a)
US 30 éves T-Bond: link

- Amennyiben 1981-2016 időszakban egy 5 hullámos emelkedést látunk a 30 éves T-Bond charton, akkor most indul le a 2-es és várhatóan a teljes emelkedés 50-100%-át fogja korrigálni.
-Az elképzelést támogatja, a charton az a felismerés, hogy Arany 2011 évi csúcsa pont a T-Bond chart vélt v-ös hullámának 61,8%-ánál volt, ami a profik tipikus kiszállási szintje.
- A charton jelölt Arany árfolyamok jól tükrözik, hogy T-Bond esésekor Arany is mindig esik. 2-es hullámnál különösen nagy esés figyelhető meg. Ez jól látszik a 1979-1984-es időszakban.
- A 2016.07 óta indult T-Bond esés alja klasszikus szabály szerint a iii-iv sávban várható. Itt az Arany árfolyama optimista esetben 900-8xx sávban várható. Negatív változat esetén a 3xx szint sem kizárt.

b)
US 30 éves T-Bond: link

- Amennyiben az LD elképzelésem a helyes, a 2016.07 hóban induló esés iv-es hulláma van kibontakozóban, ami átfedésbe kell kerüljön ii-vel. Ez legkésőbb 2018.10 hóban megtörténhet.
- Az esés végpontja 135,25 és 89 között lehet. A legvalószínűbb alj 12x.
- Ezt követően Indul fel az v hullám, amelynek csúcsa 177,34 és 207,98 között várható v=i szabályt feltételezve. Csúcsot követen indulna 2-es hullám, ami az 1981 óta tartó emelkedés 50-100%-át lekorrigálja.
- Arany árfolyama menet közben az T-Bond emelkedések kivételével folyamatosan eshet. Célár 900-8xx, de 3xx sem kizárt.
szkrik 2016. 12. 17. 16:45
Törölt hozzászólás
#6117
Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 13:15
Előzmény: #6113  Törölt felhasználó
#6116
hellforceone 2016. 12. 17. 12:38
Előzmény: #6112  pomperj
#6115
Azt hangsulyoznam, hogy en hozzatok kepest egy ovis, de lelkes amator befekteto vagyok :), tehat elnezest, ha kicsit kevertem az almat a kortevel (befektetes kontra fogyasztas). En csak arra akartam ramutatni, hogy az ezust vagy az arany is akkor igazan jo befektetes, ha idonkent realizalsz, mert aki mondjuk beszallt 1400-nal 3 evvel ezelott es mondjuk az idei rallyban vart a megvaltasra, az most meg mindig minuszban ul es feltehetoen meg egy darabig abban is fog ulni... Ugyanakkor ha mondjuk 3 evvel ezelott betette a penzet Applebe, vagy akar csak OTP-be, akkor szepen kaszalt rajta. Ne erts felre, hosszutavra en is fektetek nemesfemekbe, de szerintem nem jo, ha mondjuk ´98-tol csak veszem es veszem, de soha nem realizalok.
Egyebkent az EUR rallyt es USD gyengulest 1-2 even belul mibol gondolod? Nem azt mondom, hogy tevedsz, csak erdekel, hogy mibol vezeted le? Az amcsi gazdasagtol most mindenki a csodat varja, Trump valoszinuleg az eladosodottsagot novelni fogja, ami persze a dollar ellen szol, de ha megnezzuk az EUR zonat, akkor csak maga 2017 csupa olyan dolgot tartogat a maga sok valasztasaval (holland, francia, nemet), olasz bankproblemajaval, ami a bizonytalansag miatt az EUR ellen szol. Es akkor meg nem tudjuk, hogy valoban milyen valtozasok elott allunk?? Kiesnek egyes orszagok az EUR zonabol, szetesik az egesz?? A dollar brutalis ereje persze az amcsi export ellen szol, jobb lenne nekik a gyengebb dollar, de vajon a piac fogja e ezt engedni, vagy ujabb beavatkozas kell? Koszonom velemenyed! :)
eurocent 2016. 12. 17. 12:01
Előzmény: #6112  pomperj
#6114
DJI 1M: link
Ez is érdekes chart. A számok magukért beszélnek. Én sem hiszem, de a végén Helenkének lehet igaza. Mármint, hogy az amerikai részvények nem túlértékeltek. Főként, hogy "Trump klub" bankvezérekkel bővül.

A DOW/SILVER charthoz egy észrevétel. Megfigyelhető, hogy kb 2012-ben a korrekció a 1980-2000 időszak emelkedő trend 3-as megnyúlt hullámának a 2-éig korrigált vissza. Ezért elképzelhető, hogy 2012 óta elindult fel a 3-as hullám annak is a i-je ért végét és hamarosan jöhet a ii utána meg a iii.

Aztán nemrég született valami tilalom a nagy bankok nemesfémpiacon való "szerepvállalásáról". Nem lehet, hogy a nagyok készülnek valamire és pl ezért szabadulna a svájci jegybank az arany tartalékától?

Vélemény? Hol a hiba?
Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 11:28
#6113
érdekes megfigyelni, hogy olyankor, amikor a xauusd (az egyetlen praktikusan használható aranymérce) masszívan esik, mindig felbukkannak itt a "profik", akik azt bizonygatják, hogy ők a saját fizetőeszközükben tkp. végig hatalmas aranyralliban ülnek/ültek... :))))

halkan megjegyzendő, hogy ebből a szempontból a fasorban sincsenek pld. az argentin peso link vagy az orosz rubel link úgynevezett "aranyralli"-jához képest.

"Hol a hiba?"

:ÐÐ)))
pomperj
pomperj 2016. 12. 17. 10:41
Előzmény: #6109  hellforceone
#6112
Kivalo.
Csak azt vetnem ellene, hogy a fizetesek penze es az invesztalas penze ket kulonbozo dolog. A fizetesek alapvetoen figyasztasra mennek, az arany meg alapvetoen hosszutavu befektetesra van.

Ha viszont 2 invesztalasi eszkozt hasonlitasz, mint a reszveny es az ARANY, akkor talan megalapozottabb kovetkeztetes vonhato le belole: vajon mikor mit erdemes csinalni a penzzel?

Nezzuk pl. hanyadoskent a DOW/GOLD es DOW/SILVER viszonyszamot, hosszu tavra.

link

Amikor a gorbe emelkedik, akkor a reszveny a jobb befektetes; amikor esik, akkor GOLD vagy SILVER.

Es alighanem fordulopont kornyeken jarunk, (fibo 38% kozeleg, a fel-korrekcio vege),
es innnentol jo az eselye tobb eves tavlatban, hogy a nemesfem lesz a jobb befektetes, mint DOW.

Persze, a fenti chart csakis a dollar-bazisu invesztoroknak ervenyes.

2)Nade, hogy nez ki az utolso 20 ev a HUF bazisu invesztornak?

link

Az eredmeny csufosan rosszabb.
A BUX rosszabb befektetest volt 1998 ota, mint az arany. Aki 98 ota BUX-ot tartott, az -44% mertekben jart rosszabbul, mintha siman fizikai aranyat tartott volna!

Valosagban BUX befektetes csak 1998-2007 kozott hozott jobban, mint az arany. Akkor a nagy BUX rally idejen ugy +100%al volt job ARANYnal; vagyis a BUX buborekos nagy csucsa idejen.

A mostani BUX csucs-al egyutt is, a BUX meg mindig rosszabb osszes hozamu, mint a GOLD lett volna 1998 ota.
Es mekkora lett a relative vesztesege annak, aki 2007 csucs idejen vett BUX helyett aranyat? ugy 3x.

Summa: a BUX indexbe invesztalo a 20 eves tavlatban nem is versenykepes az aranyba invesztaloval. Az ARANY konnyeden es biztosan verte BUX-ot.
Sokkolo?

Hol a hiba?

Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 10:14
Előzmény: #6099  pt81
#6111
lineáris charton még jobb: link

valóban 1100-nél van a mob.
Tibi0002 2016. 12. 17. 09:41
Előzmény: #6109  hellforceone
#6110
Nem atombiztos, de szerintem hasznos ötlet, hogy népszerű eszközből célszerű inkább eladni, és népszerűtlenből célszerű inkább venni.
Ha ezt a hozzáállást beépítjük a levezetésedbe, talán javíthat rajta. Én most óvatos vagyok a részvényekkel, mert népszerűnek látom őket (ettől persze még mehet 50%-ot is). Viszont az arany-ezüst most közepesen népszerűtlennek tűnik. Nem látom hírekben, reklámokban, ebbe a topicba is alig járnak. Garancia persze semmire nincs. :)
hellforceone 2016. 12. 17. 09:00
Előzmény: #6105  hellforceone
#6109
nos, ahogy igertem, itt vannak a szamok. Kicsit lehet szaraz lesz es a tevedes jogat is fenntartom persze.
1998-ban a magyar atlagkereset havi netto 45.675 Ft volt.Az ezust ara uncaiankent cca. 6 dollar lehetett. Ez csak egy altalam grafikonrol nezett ar, raadasul eppen 1998-ban volt egy felszuras 7 dollar kornyekeig... A dollar eves atlagara 214,45 Ft volt. mivel minden csak atlag, ezert kicsit felfele kerekitek, nagyjabol 1300 Ft volt egy uncia ara, vagyis egy havi fizubol cca. 35 unciat vehetett az ember. 2016-ban ugyanezek a szamok:
magyar atlagkereset netto 165.000 Ft, ezust valahol a 16-17 dollar unciankent es a dollarra atlagban (saccolt ertek) 280 Ft. Vagyis most durvan atlagosan ugyanugy 35 unciat tudsz venni egy havi fizetesbol, mint 1998-ban!!! Erre biztosan nem szamoltal... Es akkor kozben hova ment az ingatlanok ara, a teje, a kenyere stb...
DE, ha valaki beszallt ´98-ban es eladta a keszletet 2011-ben, akkor azert van egy kis kulonbseg... 2011-es atlagfizu netto 141.000 Ft, dollar atlag 192 HUF es az ezust felszurt 50 dolcsiig... (most torzitani fogom a szamitast kicsit). ha csak ezzel a felszurassal szamolunk, akkor csupan 15 unciat voltal kepes vasarolni egy havi fizubol 2011-ben...
Tetelezzuk fel, hogy pont a 2011-es felszurasban eladtad a ´98-ban gyujtott keszleted, akkor bizony 45.675 Ft all szemben cca. 340.000 Ft-vel..., vagyis kozel 7,5-szerese lett a penzed ugyanakkor a 2011-es atlagnak csupan a kozel 2,5 szereset erted el... Ingatlanarak valtozasanak, egyebeknek nem neztem utana....
Tehat szerintem a fizikai ezust most nagyon is olcso es venni kell, de hosszu tavon nezve, valojaban csak akkor ersz el vele valamit, ha jelentos aremelekedeskor a keszleted reszben vagy egeszben eladod es kesobb ujra begyujtod olcsobban... Ha viszont inkabb reszvenyekbe tetted volna a 2011-ben max aron eladott ezustbol szarmazo penzed, akkor egyertelmu, hogy hatalmasat kaszaltal volna. A nemesfemek sem "csodaszerek", mindenkinek maganak kell eldontenie, hogy mit miert gyujt, ad-vesz. A legjobb kombinacio egyertelmuen tovabbra is a diverzifikacio. Ugyanakkor, ha azt is figyelembe vesszuk, hogy a kiterlmeheto fem meg cca. 30 evre elegendo - de szerintem annyira sem biztos, mert a felhasznalas a Fold nepessegszamaval novekedhet -, akkor egyertelmuen erdemes veszegetni. Ha a mostani szintektol jelentosen lejebb megy, akkor nagyobb tetelben, mire nyugdijba megyek - most vagyok 40 - szerintem jobb hozamot erek el vele, mintha valami nyugdijalapba fizetgetnek es meg biztonsagban is erezhetem magam, ha varatlan negativ esemenyek kovetkeznenek be.
Na, akkor most lehet korrigalni, hogy hol vetettem hatalmas hibat a szamitasban :o))) koszi!
Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 06:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#6108
Van SLW-bol ceges es sajat szamlan is es Heclabol is ceges szamlan, de PAAS-bol majdnem 3-szor tobb mint SLW-bol es kb. 5-szor tobb mint Heclabol...
Mexico gepolitikai kockazata nagyon alacsony...
Kockazat olyan orszagokban van mint PNG stb.stb. vagy nehany Afrikai orszag...
Mexico az USA egyik legnagyobb kereskedelmi partnere, lehetnek valtozasok,de a business like usual (fog maradni, nehany kisebb modositas ill. 1-2 szabaly valtoztatasa elofordulhat, ami a Peso-n keresztul fog valoszinuleg lecsapodni...
Jelenlegi Tajfoldon kb. 2-3-szor nagyobb a politikai kockazat mint Mexico-ban, persze a legtobb eszkoz ill. piac ezt nem arazza...
;)

Vegezd el a hazi feladatot mielott beleugrasz valamibe, esetleg teves kovetkeztetest vonsz le a media altal sugalt butasagokbol...
szkrik 2016. 12. 17. 06:48
Törölt hozzászólás
#6107
Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 03:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#6106
1.PAAS (pan american) kivalo menedzsment alacsony koltsegek....

2.SLW (streaming company ~4$ fizet 1 uncia ezustert) viszont az 55%-os ezust es 45%-os arany arany meg fog valtozni...(szoval nem csak az ezust araval korelal)

3.AG (kisebb ceg es a banyak mexico-ban) nagyon volatilis de kozel 70-71%-a a beveteleknek ezustbol szarmazik...

AEM nagyon jo ceg de nem ezust a fo beveteli forras hanem arany...

Goldcorpnak egyelore nehezsegei vannak, magas koltsegek es tartozasok stb.stb...

Franco Nevada jo vezetoseg,de az upside potencial talan itt a legalacsonyabb amig ujabb csucsra nem mennek a nemesfemek
hellforceone 2016. 12. 17. 02:40
Előzmény: #6101  Törölt felhasználó
#6105
Szia Vuk, erre a múltkor csináltam egy számítást, pontosan 1998-as adatokat figyelembe véve, fel fogom ma valamikor tenni, meg fogsz lepődni az eredményen... :) egyébként én is gyűjtögetem folyamatosan a fizikait, inkább az ezüstöt olcsósága miatt, de persze apránként aranyat is. Az ezüst viszont a két fém arányát tekintve is olcsóbb most és én nagyobb emelkedést várok tőle hosszabb távon. Egyrészt mint nemesfém az emberek számára olcsóbbsága miatt elérhetőbb, ezért ha ténylegesen megjelenne az infláció elleni védelmi szerepe a nemesfémeknél, akkor a nagyobb kereslet nagyobb árelmozdulást is generál, másrészt mivel a világon mindent elektromossá alakítanak, lassan már a WC papír is "okossá" válik - nem csak a telefon, a tv, a hűtő, a fűtés stb. - ezért ipari alapon is nagymértékű ezüst keresletre számítok. Ha azt vesszük, hogy az ezüst a legjobb elektromos vezető és az autóipar is nagy mennyiséget használt már eddig is és ugyebár az új trend az elektromos autózás.... nos, akkor talán joggal várja az ember, hogy az ezüst ára meglóduljon. 2003 és 2014 között az ipari ezüstfelhasználás tízszereződött, aminek egy jelentős részét már eddig is a járműipar adta.
Szóval én az ezüstöt preferálom jobban, de én csak egy lelkes amatőr vagyok hozzátok képest, szóval óriási tévedésben is lehetek. Egyébként arra én sem számítok nagyon hamar, hogy a világot néhány éven belül abszolút falnak fogják vezetni a vezetők, de nem árt résen lenni. Ugyanakkor ahogy látom, hogy Putyin mintha békülékenyebb hangot kezdene megütni mióta Trump lett a nyerő, valahogy kezdek sok szempontból bizakodó lenni. Meglátjuk mi lesz :)
szkrik 2016. 12. 16. 21:36
Törölt hozzászólás
#6104
Cipolla22 2016. 12. 16. 18:49
Előzmény: #6102  macskassy
#6103
Pont ez a cikk gondolkodtatott el az emberek legújabb lehúzásával kapcsolatban (az ingatlanlufi és az alacsony kamat mellett):
link
Mi van ha az ETF-ekkel lesz némi csavar? Pl. a válság előtt is adták vették az elvileg AAA-s CDO-kat, úgy hogy igazából senki nem ellenőrizte őket, pénzért kapták a minősítést. Mi van ha a nagyok most az ETF-ekkel csinálják ugyanezt, mint pl hasonlóan a questor évekig, hogy gyakorlatilag nem veszik meg neked a papírokat egy fizikai ETF-nél. És akkor nem is beszéltünk a szintetikus ETF-ekről, amiket ember legyen aki átlásson. Ki tudja, hogy pl. azok mögött milyen swap ügyletek állnak, mert ugye ők nem veszik meg konkrétan a leképezendő papírokat...
Tudtok erről valamit, hogy a nagy ETF kibocsátók milyen szabályok szerint játszanak és mennyire megbízhatóak?
Ne értsetek félre nekem is van/volt 1-2 ETF-em de a működésüket nagyon nem látom át.
macskassy 2016. 12. 16. 16:21
Előzmény: #6101  Törölt felhasználó
#6102
Kisvuk, természetesen igazad van, hogy az infláció nem annyi amennyit kimutatnak. Erről Zsiday irt mostanában és már régebben is nagyon jó kis összefoglalókat.
De az is igaz, hogy ennek az egész jegybanki hókúszpókusznak nem valószínű, hogy úgy lesz vége, ahogy a tanultabbak, tapasztaltabbak várják, azaz hatalmas tőzsdei esés, még nagyobb aranyár emelkedés, és utána készpénzért mindent olcsón fel lehet vásárolni megint.
Valami mást, ha tetszik unortodox dolgot fognak csinálni, pont azért, mert erre túl sokan számítanak. A lakosság az összes megtakarító országban készpénzben ül, esetleg ingatlant vesz, vagy aranyat is talán.
Nekem tetszik daxlis gondolkodása. Valami olyan fog következni, amire senki sem számít. Egy biztos, hogy az ipari/pénzügyi elit jól fog járni, de hogy mi itt forúmózó kicsik is, azt erősen kétlem.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 16:06
#6101
segitseg keppen:
mennyi volt a minimal ber (havi) 1998-ban?
mennyi most?
mennyi volt a nasdaq 98-ban es mennyi most???
mennyi volt 1 uncia arany ara forintban, esetleg $-ban(98-ban) es mennyi most???

a sort folytathatnam de 1 intelligens ember ebbol a nehany peldabol rajon ill. jott mire akarunk kilukadni...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek