Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 10. 09. 07:10
Törölt hozzászólás
#5340
Törölt felhasználó 2016. 10. 09. 00:14
Előzmény: #5335  Törölt felhasználó
#5339
270e volt a tv megnéztem (szerintem ettől drágább nem igazán kell) egy közép kat. , viszont nagyon olcsót (alsó szegmenst) se vegyél mert később bánni fogod.
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 23:55
Előzmény: #5325  BudFox
#5338
nem semmi Házi Mozid van Bud, gratulálok! komoly
off vége.
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 23:54
Előzmény: #5335  Törölt felhasználó
#5337
még annyit, ezekre a tv-kre elég ha HD ban töltöd le a filmet DTS hangal. 6-9 Gb, egy jobb nettel 10-15 perc alatt lent van. Ennyi.

Hidd el nem kell jobb minőség. 3D filmek persze más tészta. Azokat am is 1080p vel teszik fel, SB vagy OU verzióban. Azt mondják OU jobb (felbontásból fakadóan, de SB OU én nem éreztem különbséget).
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 23:51
Előzmény: #5335  Törölt felhasználó
#5336
Tibi0002 ezt a beírást Neked akartam címezni!
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 23:50
Előzmény: #5329  BudFox
#5335
off:
Csak beleolvastam gondoltam én is leírom véleményem, hátha segít.

Anno én is gondolkodtam projektoron, de végül TV mellett döntöttem. Fontos hogy milyen távolságról fogod nézni. Én egy 3,8m ről nézem, így egy 55" LG esett a választás.A TV 200e volt. nagyon szép képe van.
UHD van e értelme , jó kérdés, nincs rá tartalom. Vagy borzasztó nagy méretben tudnád csak letölteni. Szerintem felesleges.
Ivelt TV-t is kerülném, marketing fogás.
--- + ----
Persze kell egy jó házimozi rendszer is (nagyon sokat dob a házimozirendszeren). Biztos vannak nagyon über kategóriák határ a csillagos ég. Nekem egy LG 9.1 házimozi (180e volt) van, és állíthatom nagyon jól szól, bőven kiszolgálja az elvárásaimat (szoba méretet is figyelembe kell venni ez egy 4,2 x 3,6 x 2,6 szobában van elhelyezve).
Van hangtartaléka is, dinamikus, még kis hangerőn is, ami számomra fontos tényező volt, illetve a mély amire hárklis vagyok, ragaszkodom a puha kellemes öblös mély hangokhoz, azt hiszem ezt hozza is.
Van rajta 3D hangzás kapcsoló, ami igen jól sikerült "áramkör lett".
Félelmetes 3D-ben FUlHD DTS hang mellett filmet nézni. Annyira belehelyez mintha ott lennél. A legjobb hogy nem hallod hogy honnan szól a hang, annyira jól megkomponálja az elektronika.

Vannak hangfalak között is különbségek természetesen, pl hátsó szobában a studio monitorom és interfészem együtt szebbet szól, de az teljesen más felhasználás miatt van, és árban sem egy kategória, mozizásra viszont tökéletes amit pl említettem.
---

Ahogy Bud ajánlotta, torrent oldalak. Ott minden új film fent van. 3D filmek is. Full HD sima HD és javarészt mind DTS hangban (már a 6-7 gb filmeken is ilyen hangsáv van többnyire) (ami azért más világ mint a DD5) vagy vannak Blue Ray filmek is eredetiben 7.1 hangal, de felesleges.. Ezek profi minőségek.

Ha vágysz 3D filmre, így 55" colon is nagyon jó, de akkor már egy 65" 70 " vegyél. Azon lesz az igazi az élmény 3-4 m ről. Én tapasztalatom: pl 3D filmeknél 55"nál olyan 2-2,5 m ről igazi az élmény.

Ez más mint egy mozi, mindkettőnek megvan az előnye hátránya, Neked kell eldöntened mire van szükséged. Az biztos hogy egy nagy képernyős jobb tv-vel otthon szerintem szebb élesebb élethűbb képet fogsz kapni. Vitathatatlan hogy ha mozi filing kell akkor kivetítő. De én pl voltam 3D moziban és ott hiába néztem 3D szemüveggel, jó volt mert nagy stb... de nekem az itthoni képminőség és hang 100 szor jobban bejött a 3D hatásról nem is beszélve. És passiv 3D vegyél!
off vége.
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 23:27
Előzmény: #5332  pomperj
#5334
Szia,

Pomperj milyen gyakran szoktal cash-t kivenni a bankbol mondjuk semmi extrem csak mondjuk 10-15K-t..., ha nem jelented be idoben, majdnem hogy harcolni kell hogy odaadjak, ill. a bank managerrel kell beszelni...
Ha bemesz 1 nemesfemkereskedohoz es azt mondod, hogy szeretnel venni 50grammm,100 esetleg 250gm vagy 1kg-os bart vagy 400ounciast szinte senki le se szarja, ha van a szamladon eleg penz csak 1 alairas kell es 1 ID....
Keszpenznel mar nem ugyanez a helyzet...
Hova menekul mondjuk 50,100k esetleg tobb???

eloszor meg kell hogy kapjad!!!
(nem az van ami 2007-2008-ban volt)
pistu34 2016. 10. 08. 23:16
Előzmény: #5332  pomperj
#5333
Szérintem csak egy dolgot hagysz ki az egyenletből, a jegybankok azóta igencsak sokat változtattak a játékszabályokon. A cash most ahhoz képest szinte korlátlanul fog rendelkezésre állni, ha hirtelen ömlik rá a piacra menedéket keresve, menekülve rv-ből, bondból, stb. Szerintem szűk lehet a kijárat, én ettől tartok. A sok QE eddig nem okozott inflát reál javakban, mert megrekedt a pénzügyi közvetítő rendszer bugyraiban. Nem akart senki hitelt felvenni. Sőt.
pomperj
pomperj 2016. 10. 08. 21:00
Előzmény: #5327  Törölt felhasználó
#5332
Az egesz kiindulo pontod ez a mondatod:
"a rogyadozo bankrendszer eppen az arany mellett szol es a negativ kamatok is"

Csak nem igy van. Kozkeletu ez a velekedes, sokan gondoljak igy, de eppen forditva van. Az utolso pelda 2008 marciusa, a valsag kitorese, es ami utana tortent. Nezzuk csak.

A valsag kitorese honapjaban GLD ara 1000 USD volt, errol a szintrol kezdett esni. Es meg a Lehman megdolese alatt es utana is zuhant GLD is. Egyaltalan nem vette senki, mindenki adta. Egeszen 2008 oktober kozepeig. Ott volt a GLD valsag-melypont, 2008 oktober kozepen, 670 USD szint. Ez ugye 33% zuhanas, ekozben SPY 1300 pontrol 900-ig esett, es az szinten nagyjabol 38%.
Vagyis: a valsagok idotartamnak elso 2/3 reszeig az SPY es a GOLD paralel, egyforma sebesseggel, es egyutt zuhan !). Ez a teny.

Logikus is: a valsagok elejen likviditasi problemak miatt mindenki cash-be menekul, az arany tulajdonosok is. Vagyis, a valsag elso 2/3 reszeben arany egyutt zuhant az SPY-al.

Aztan, a valsag utolso 4 honapjaban megfordult a ket trend: a GLD akkortol megindult fel, es SPY esett tovabb. A valsag utolso 1/3 reszeben az SPY esett meg -25% korul, a GLD pedig emelkedett 670rol 1000-ig, vagyis a kezdopont szintig, az +33%.

Ha innen nezed, akkor az okfejtesed lehet talan logikus is, es altalanosan elfogadott velekedes. Csak mint a pelda mutatja, nem igy van. Ennel komplikaltabb. Megjegyzem, nagyjabol igy volt 1929-33 kozott is. A GLD piac nem volt jobb menedek a cash-nel valsag idejen. Sot, a valsag elso 2/3 idoben kimondottan veszteseges idea.

Tibi0002 2016. 10. 08. 16:44
Előzmény: #5330  BudFox
#5331
Köszönöm. :)
Ha a te kivetítőd HD kivetítő, akkor 720p-n felül a felbontás számodra mindegy, és a bitsűrűség a mérvadó?
Kezd megfertőzni a dolog, egyes szobákban és helyiségekben képzeltem el a vászon helyét, az üléseket, stb. :)

Hogy némi köze is legyen a tőzsdéhez, akit érdekelnek a tőzsdés filmek:
link
És a filmgyártók cégek:
link
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 16:08
Előzmény: #5328  Tibi0002
#5330
Nálam 2.5 méter széles a kép, és 4 méterről nézem.

Ilyen vásznon azért már látszik hogy a DVD méretű filmek homályosak.
azért élvezhető, ne érts félre...csak látszik hogy nem az igazi.

7-8 Gb -os filmek már egész jók...szépek.

22 Gb os filmek már nagyon szuperek, Mkv, vagy Blu -ray fájlok.

a csúcs a 40-50 Gb -os film méret.
Ott már a legjobb hangsávok is rajta vannak.

Egyszerű az egész :
letöltöd valamilyen torrent oldalról,
átalakítod amilyenre te akarod, aztán ewgy médialejátszóval összekötöd a számítógépet, a médialejátszót meg a vetítővel.
A hang meg igy : Médialejátszó - házimozi erősítő - hangfalak.
nálam az erősítő kétfelé van osztva, előfokra és végfokra.

De még ezt is lehet fokozni, úgy hogy minden egyes hangfalat külön erősítő után kötsz, ezek a mono - block -ok. de ez már űber.. :-)

ma már minden film amit csak szeretnél fennt van ncore, meg hasonló oldalakon..szóval dömping van. magyar hangokkal, stb. koncert felvételek, legújabb filmek, stb.
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 16:08
Előzmény: #5328  Tibi0002
#5329
Nálam 2.5 méter széles a kép, és 4 méterről nézem.

Ilyen vásznon azért már látszik hogy a DVD méretű filmek homályosak.
azért élvezhető, ne érts félre...csak látszik hogy nem az igazi.

7-8 Gb -os filmek már egész jók...szépek.

22 Gb os filmek már nagyon szuperek, Mkv, vagy Blu -ray fájlok.

a csúcs a 40-50 Gb -os film méret.
Ott már a legjobb hangsávok is rajta vannak.

Egyszerű az egész :
letöltöd valamilyen torrent oldalról,
átalakítod amilyenre te akarod, aztán ewgy médialejátszóval összekötöd a számítógépet, a médialejátszót meg a vetítővel.
A hang meg igy : Médialejátszó - házimozi erősítő - hangfalak.
nálam az erősítő kétfelé van osztva, előfokra és végfokra.

De még ezt is lehet fokozni, úgy hogy minden egyes hangfalat külön erősítő után kötsz, ezek a mono - block -ok. de ez már űber.. :-)

ma már minden film amit csak szeretnél fennt van ncore, meg hasonló oldalakon..szóval dömping van. magyar hangokkal, stb. koncert felvételek, legújabb filmek, stb.
Tibi0002 2016. 10. 08. 14:50
Előzmény: #5326  BudFox
#5328
Hű a mindenit! Akkor valszeg marad az uhd tv, de még az sem biztos.
Van még kérdésem. A hd vetítődön milyen tömörítési ráta élvezhető? Pl. a 800 megára tömörített filmek jók, vagy mindenképpen magas bitráta kell?

Létezik-e olyan film szolgáltató, hogy havi átalánydíjért korlátlanul lehet nézni fullhd, vagy 4k filmet az ő adatbázisából? Megvenni azért macera, mert a technológia egy idő után elavul, mint pl. a dvd-k.
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 14:33
Előzmény: #5306  pomperj
#5327
Szia,

Az engem is zavar piciket hogy a Goldman azt uzeni hirleveleben, hogy 1250 alatt venni kell...

700$-os arat tovabbra sem tudom elkepzelni...
900$-os ara kb. 3-5%-nyi eselyt adok,de ehez komolyabb felfordulas kell a piacokon, mert a banyaszok koltsegei kozeliteni fognak a 900$-hoz, foleg ha az olajar kepes 50-60$ kozott maradni...

a rogyadozo bankrendszer eppen az arany mellett szol es a negativ kamatok is....
a kamatemelesi mesenek ne ulj fel mert nem lesz pozitiv realkamat!!!
(kepzeld el hogy a kovetkezo 12 honapban lesz 3 kamatemeles "extrem pozitiv hozzallas" szoval megerkezunk 1,25-re) mikozben az inflacios cel 2% (az meg mindig -0,75%-s realkamat)....esetleg emelnek 6-szor???
es akkor meg mindig 0 a realkamat...
;)
az inflacio pedig szepen novekedni fog, nem kell hozza ostehetsegnek lenni mert Q4-tol ill. februartol az olaj ara emelkedett szoval ev/ev alapon ez a hatas minden termek araban meg fog jelenni...

Nem mondom hogy hetfon le kell szaladni a nemesfemkereskedohoz es minden penzert aranyat kell venni,de nagyon okos es konzervativ magatartasnak gondolom ha valaki a kovetkezo 3-4hetben meg az amerikai elnokvalasztas elott, vasarol a likvid tokejenek 5-10%-ert fizikai aranyat...
(en nem vagyok nemesfemkereskedo es semmi elonyom nincs abbol ha mas vasarol fizikai nemesfemet)...
Komolyabb turbulenciara szamitok a jovoben, szoval nem art a biztositas...

Azt nem tudom hogy hol lesz az ar alja ill. fordulopont,de jelenleg 1180-1240-as szintet tesztelesenek nagyon nagy eselye van; es kozel 30%-os eselye van hogy megprobaljak 1180 ala beverni az arat meg ha csak rovid idore is...
egyelore kvesebb mint 15%-os eselyt adok arra hogy leteszteljuk az 1040-1050-es szintet....
Ahogy nem ismerjuk az ar aljat ugyanugy nem fogjuk ismerni a bull market csucsat sem...

A kinai golden week-kel kapcsolatban, nemzeti unnepnek szamit szoval ilyenkor nem kereskednek ill. vasarolnak, az unnep elott teszik azt ill. utana ha veget ert egeszen february uj evig; es ugye azt ne feledjuk hogy az Indiai eskuvo szezon is mostanaban van, demografiailag pedig a kovetkezo 5-10 evben lesz jo nehany eskuvo...
Indiaban az rv piac ill. kinaban az ingatlanpiaci lufi egyelore elvonja az emberek figyemet az aranyrol,de ha azok szakadnak akkor az emberek visszafognak terni az osregi jol bevalt megtakaritasi formakhoz...

Szoval jobb a kovetkezo par hetben vasarolni es esetleg vegignezni 5-15%-os esest az arban, mint lemaradni a kiarusitasbol es majd megprobalni venni a panikban...
mert lehet hogy nem lehet majd kapni, legalabbis a kisebb barokat, az itteni kereskedoktol azt hallottam hogy az 50-100grammos barok nagyon mennek mostanaban...
sokan pedig nem engedhetik meg maguknak kg-os barokat vegyenek aminek ara ~53800AUD ; ehez 500k ill. 1M-os likvid vagyon kell ha maradunk az (5-10%-os eszkozallokacional)...

Tegyuk fel hogy tevedek es hatalmas felfordulas lesz a piacon, az indexek esnek 30-50%-ot; es a bond piacon lesz 20-30%-os korrekcio...es a nemesfemek sem uszak meg es az arany esik 25%-ot, ezust 35%-ot...
Te melyikkel szeretnel rendelkezni rv-kel, esetleg kotvenyekkel (ami ugye nem tobb mint 1 igeret, hogy majd fizetnek) vagy fizikai arannyal...
Hol erdekel engem ha nehany napig, esetleg par hetig az arfolyam azt mutatja hogy vehettem volna 20%-al olcsobban,(ez nem jelenti azt hogy eppen akkor tudsz majd venni 20%-al olcsobban mert a premiumok emelkedhetnek)...ha pedig lehet majd akkor vasarolni valoszinuleg fogok...;de mi van ha a tobbseg teved bedol mondjuk DB vagy 1 masik nagy bank, esetleg Trump nyer es csinalnak a US treasuryn 1 haircutot (20-30%-sat)...
akkor nem 40-60$ fog menni az arany ara hanem napi 80-100-at...es nagyon rovid ido alatt megerkezhetunk a korabbi csucsokhoz...
(10%-os fizikai arany pozicional egy 20%-os korrekcio ugye 2%, 30%-nal pedig kozel 3%-os veszteseget jelenthet),de mi van akkor ha eppen bedol 1 bank abbol a 3-4-bol amiben a tokedet tartod???
akkor buksz 20-25%-ot,de ha rendelkezel arannyal az nagy valoszinusggel ezt kompenzalni tudja....
Raadasul 1kg-os bar tarolasa kisebb helyet foglal el mint 40K tarolasa USD-ban...
;)

Szoval velemenyem szerint mostanaban ceszeru vasarolni es feltolteni a keszleteket, aztan majd 2700, esetleg 5000$-nal torhetjuk a fejunket hogy csokkentjuk a nemesfemek aranyat a portfolion belul, estleg hedgeljuk 1 reszet vagy hosszu lejaratu call opciokat irunk ki a portfolionkon belul nemesfemek 1 reszere...
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 14:33
Előzmény: #5323  Tibi0002
#5326
Az enyém egy Sony vw-100 -as HD vetítő...ez már nem mai darab..High end minőségű gép.
link

vannak ennél újabb Sony -k is.
de kevés üzemórával mindig lehet találni az AVX fórumon :
link

sok mozis van aki megveszi a legújabb vetítőket, aztán párszáz üzemórával el is adják, mert mindig a legújabbra cserélik..
ott van pl az a Sony amit már el is vittek hamar...

Jó HD vetítőt már meg lehet szerezni 200-300.000 Ft körül.
csillagos ég a határ amúgy...

ezek az újak csak fényerőben múlják felül az enyémet...de én meg egy "denevérbarlangban" vetítek :D
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 14:32
Előzmény: #5323  Tibi0002
#5325
Az enyém egy Sony vw-100 -as HD vetítő...ez már nem mai darab..High end minőségű gép.
link

vannak ennél újabb Sony -k is.
de kevés üzemórával mindig lehet találni az AVX fórumon :
link

sok mozis van aki megveszi a legújabb vetítőket, aztán párszáz üzemórával el is adják, mert mindig a legújabbra cserélik..
ott van pl az a Sony amit már el is vittek hamar...

Jó HD vetítőt már meg lehet szerezni 200-300.000 Ft körül.
csillagos ég a határ amúgy...

ezek az újak csak fényerőben múlják felül az enyémet...de én meg egy "denevérbarlangban" vetítek :D
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 14:25
Előzmény: #5322  pistu34
#5324
Köszi....
de ha egyszer egy ilyen mozit megnézel...utána mindig ilyet akarsz majd :_))

ha nyugat magyarország felé jössz, szólj előtte és megmutatom :-)
Tibi0002 2016. 10. 08. 13:54
Előzmény: #5319  BudFox
#5323
Néztem kivetítőket az árukeresőn, te milyet használsz? Az én "mozim" jelenleg egy hd felbontású laptop. :) Szóval van hova fejlődni.
pistu34 2016. 10. 08. 13:51
Előzmény: #5319  BudFox
#5322
huuh súlyos!! :)) Gratulálok, ez nagyon jó. Én megelégedtem egy nagy TV-vel és elfogadható hanggal a nappaliban. :)
Tibi0002 2016. 10. 08. 13:46
Előzmény: #5318  BudFox
#5321
Imádom a filmeket, és most terveztem uhd tv-t venni, de még alszom rá párat. 108 cm-es lg tv 128k huf-ba kerül. + hangcucc sem ártana mellé.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek