Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 09:44
Előzmény: #5233  pomperj
#5240
Szia,

Erdekes reggelre ebredtem.Nem hiszem hogy mindenfele ok nelkul vertek be a nemesfemek arat...napokban irtam hogy a korrelacios osszefuggesek megvaltozhatnak, hat megvaltoztak.
Nem tudom mi lehet a hatterben,de sokkal komolyabb a problema mint azt a legtobben gondoljak.
Nagyon erdekes oktober-november ele nezzunk; en extra ovatossagra intek mindenkit.
700$-os arat tovabbra is almodozasnak tartom, a legtobb banyasz 800-900$-os aron kepes termelni, raadasul az olaj ara ha nem is duplazodott,de tobb mint 60%-os erosodesen van tul, tehat a koltsegek nem fognak tulsagosan csokkeni, sot hamarosan emelkedesnek indulhatnak...
Tovabb megyek a decemberi melypontot ill. az ala az ar csak extrem esetben kepes menni...
mit ertek ez alatt, olajban ujabb melypontot, az rv piacokon min.45-50%-os eses, ezekben az esetekben pedig meg mindig jobb lesz nemesfemeket birtokolni mint rv-ket (ki mit valaszt 20%-os esest a nemesfemeknel vagy egy 45-50, esetleg 60%-os rv piaci esest)...
Nem valtozott a velemenyem es a celaram az aranyra 2024-re 2400-2700$-as celarat tartok elkepzelhetonek....
A nemesfembanyaszok nyilvan komoly korrekcioban vannk es ilyen nemesfemarak mellet nem art megvizsgalni hogy mi lehet a pillanatnyi ertekuk...
korabban irtam PAAS-rol (rendkivul jo befektetesnek tartom; nyilvan tul ertekelt 17,5$-art ha az ezust ara 17$, ha viszont 19-20$ akkor a 17-18$ megalapozott.
Nemesfemekbe valo befekteteshez nyilvan nem art 1 jo hosszutavu penzugyi terv, tovabbra is 10%-os allokaciot megfelelonek tartok.
tokeattetellel soha senkinek nem ajanlottam hogy kereskedje aranyat, ezustot esetleg a banyaszokat; erre a kereskedok 90-95% nem kepes, az abszolut amatorokrol ne is beszeljunk....
Ami teny minnel volatilisebbe valik a piac annal tobb tapasztalatra van szukseg, hogy az ember penzt legyen kepes keresni...
Ez pedig a profi tradereknek jo akik tudjak mit csinalnak...
en nem vagyok profi trader mert nem csak kereskedesbol es befektetesbol szarmazik jovedelmem,de amatornek se neveznem magam inkabb felprofi ill. reszmunka idos kereskedonek...
a mozgast a piacon pedig szeretem, mert lehetosegeket hordoz szamomra...
Felere ertes ne essek a tegnapi eses komolyabb darabot szakitott ki a papiron levo profitombol,de nem hiszem hogy ev vegen szegyenkeznem kellene majd az eves teljesitmenyemen, es ahogy korabban megtettem ugyanugy az idei ev vegen is nagyon szivesen megteszem es belinkelem a benchmark comp.-os adatokat es megteszem 2 szamlaval is...(csakhogy a szerencse, meg a masik a fiokba kot ki megjegyzesekre megfelelo valaszt adjak); masok is megtehetik majd ev vegen hogy megosszak a hozam ill. a DD-vel kapcsolatos adatokat, ha van batorsaguk ill. van mire uszkenek lenniuk...
;)

Extra ovatossagra intek mindenkit mert nagyon komoly turbulenciak es hullamok jonnek...

Sok sikert a longosoknak es a shortosoknak is!
Keffer 2016. 10. 05. 09:26
Előzmény: #5237  Keffer
#5239
Ahogy Tibi0002 szokta írni: első minipakk ezüst megvéve, akár korlátlan tartással...
Keffer 2016. 10. 05. 09:26
Előzmény: #5237  Keffer
#5238
Ahogy Tibi0002 szokta írni: első minipakk ezüst megvéve, akár korlátlan tartással...
Keffer 2016. 10. 05. 08:37
Előzmény: #5236  Mikieger85
#5237
Én meg pont azon gondolkodom, hogy figyelembe véve a ft jelenlegi erejét ma elkezdem végre kiépíteni az ezüst készletemet, azaz megveszem az első pakkot. Persze szigorúan közép/hosszú távon gondolkodom, nem zavar, ha ez a pakk akár pár évig is minuszba kerül(ne)...
Mikieger85 2016. 10. 05. 08:21
Előzmény: #5233  pomperj
#5236
Az ezüstöt figyelem (van belőle shortom, amit sajna túl korán nyitottam, így csak tegnap nézett át nyerőbe - így hazabeszélek), a tegnapi 5+%-os esése még önmagához képest is nagyon radikális volt. A Januárban indított emelkedő trendet ezzel ki is végezte, meglássuk a folytatást - a shortot mindenesetre még egy darabig tartom, úgy néz ki végre meghozza a gyümölcsét.

Korábban beszéltünk a TCK-ról, mint pici, nagy bétájú bányászról: anno vettem is, de visszanézve eszméletlenül korán, enyhe 20%-os profittal (~4$ körüli áron) adtam el: link - mostmár lehet vége a rallynak.
Tibi0002 2016. 10. 04. 19:11
Előzmény: #5234  Tibi0002
#5235
Következő minipakk megvéve. 700 $ árig tervezem be a keretet, akár korlátlan ideig való tartással.
Tibi0002 2016. 10. 04. 18:18
Előzmény: #5233  pomperj
#5234
Végre valami mozgás. Most az indexek is estek kicsit, az usd gyengült az euróval szemben, és a kötvényárfolyamok is csökkentek.
pomperj
pomperj 2016. 10. 04. 17:43
Előzmény: #5124  pomperj
#5233
Ma bekovetkezett, amit szept. elejen mar lehetett sejteni: elobbutobb GOLD ara 1310 ala szakad.

Innentol ket ALT van.
1)keszen van sokeves bear piac kozepen a (B) hullam.
link

Es indul lefele (C) hullam, aminek a target savja....900-700 USD savban van.
Itt van a chart, ami a blogban mar jo regen ott uldogelt. Most ennek a valoszinusege megnott, tobb mint 50% hogy igy folytatodik.

2)Van eselye arra, hogy GOLD egy complex korrekciot csinal.

link
Ebben az esetben most egy (X) hullamban esik es a target 1200-1250. Aztan lassan ujra erore kap, es felmaszik a 1434 vagy 1500 ellenallasig, es ott lesz a (B) vege. Es majd onnan fordul le (C) hullamra.
Ennek valoszinusege kisebb, mint 50%.

ammenetkozi
pistu34 2016. 10. 04. 15:37
#5232
egy kis gőzkiengedés. Remélhetőleg most visszatölti a brexites rést is, és akkor ha újra felfelé veszi az irányt, az nekem újra bull jelzés.
pitcairn2 2016. 10. 04. 15:25
Előzmény: #5229  Tibi0002
#5231
én ezt már szeptember 15-e óta várom:)

maloney a bullish fokozatba kapcsolt clive maund-ot ajánlgatja:)
link

Clive Maund kartárs különben most DB vásárlásra is buzdít:)

link

és ez a fickó track recordját tekintve nem sok jóval kecsegtet...

pitcairn2 2016. 10. 04. 15:22
Előzmény: #5185  pitcairn2
#5230
.....
Tibi0002 2016. 10. 04. 15:05
Előzmény: #5228  pitcairn2
#5229
Figyeldoda, 1310-ről 1291-re esett a futures! :) Tehát mindjárt veszem a következő adagomat.
pitcairn2 2016. 10. 03. 09:02
Előzmény: #5226  Törölt felhasználó
#5228
nekem inkább az szúrt szemet, hogy a 2008-ban megindult rali 87. hónapjában buzdított index-követő alapokra...

majd egy méretes korrekció után aktuális lesz ez a topic, de nem most...
Törölt felhasználó 2016. 10. 03. 05:05
#5227
Törölt felhasználó 2016. 09. 25. 16:26
#5226
link

Napokban olvasgattam errol a blogrol.
Nehny napja 1 eleg jo iras erkezett az ingatlanokkal kapcsolatban amik most nagyon nepszeruek es nyilvan mindenki ingatlanpiaci szakerto es befekteto lett...
;)
(erdemes elolvasni a cikket)

Az index koveto alapok es teljesitmennyel kapcsolatban viszont lenne nehany megjegyzesem:

a cikk es rengeteg kereskedo, befekteto es az egyik alapmu a Bolyongas a Wall streeten is foglalkozik a temaval, erdemes egyebkent elolvasni konyvet...
roviden osszefoglalva:
a matematikai modellek ill. statisztika azt mutatja hogy nagyon nagy %-ban a tobbseg alulteljesiti az index koveto alapokat es ez nem csak az atlag kereskedore, befektetore igaz hanem a profikra is...

Ez 1 nagyon nagy RESZ igazsag!!!
Ha valaki az S&P500 reszveny index rv-it kereskedi hosszutavon nagyon nagy valoszinuseggel alul fogja teljesiteni az indexet....
mi ezzel ill. az atlaggal es az eredmennyel a baj....
1. is senki nem kotelez senkit arra (foleg nem 1 magan befektetot), hogy csak az S&P500 rv-it kereskedje...
2.foldrajzilag sem kotelezo ugyanazon a tozsdeken kereskedni
3.rv-ken kivul meg van jo nehany eszkozosztaly
4. nyilvan azzal az egyszeru dologgal nem foglalkozik az elmelet (kiveve a konyv) hogy a piacot esetunkben az S&P500 indexet a legkonyebben ugy lehet megverni, ha nem 1 az 1-ben megveszuk az indexet vagy reszvenyeket valasztgatunk hanem ha megveszuk a piacot ill. indexet 125%-ban (amikor az S&P500 index hozama magasabb mint a hitelunk koltsege akkor ezzel a modszerrel szepen felulteljesitjuk az indexet)....
Hosszabb tavon pedig eleg jelentos kulonbseget eredmenyez az extra 15-20%-os extra hozam a kamatos kamat miatt.

Hasonlo dolog igaz ez a lakas ill. ingatlan vasarlasra, altalaban a tobbseg itt hitelhez folyamodik...

Szoval az almat az almahoz illik hasonlitani,de nem csak alma hanem mas gyumolcsok is leteznek.

Ha pedig ugy nezzuk, hogy az S&P500 indexben vannak ingatlannal foglalkozo cegek, esetleg nyersanyagokkal es mas egyebb szektorral akkor felmerulhet a kerdes hogy a szektorokba valo befektetes kepes-e felulteljesiteni a piacot (es itt pedig az idotav lenne az erdekes)...

Most olyan finomsagokba ne menjunk bele, hogy 1 demografiailag novekvo orszag gazdasagi aktivitasa, tevekenysege ill novekedese nagy valoszinuseggel meg fogja haladni ill. tulteljesiti 1 olyan orszag gazdasagi tevekenyseget ahol a nepesseg nem novekszik hasonlo utemben esetleg csokken....
es akkor megerkeztunk ahoz az alap problemahoz hogy hogyan fogjak peldaul az amerikai bankok, kozmuvek felulteljesiteni mondjuk az Indonez bankok, kozmuvek eredmenyeit a kovetkeo evekben,de hozhatnam Indiat is...stb.stb...

Szoval nagy igazsag van abban hogy nem lehet a piacot felulteljesiteni, de kerdes tovabbra is az hogy melyik piacot mert van jo nehany...idotav...szektor...foldrajzi elhelyezkedes....demografia es meg jo nehany dolog modosithatja az eredmenyt ill. az osszehasonlitas kimenetelet.

Talan nem veletlen hogy a cegek tobbsege nem 1 orszagban vegzik a tevekenyseguket (lehet hogy van ennek oka???)
Törölt felhasználó 2016. 09. 25. 07:59
#5225
Sziasztok,

DB-vel kapcsolatban ovatossagra intenek mindenkit...
Ha beesik 10 ala akkor nagyon sokan elkezdik eladni sokan a reszesedesuket...
En 3-6EUR folott meg se piszkalnam...
3-6-Eurorol ha sikerul rendbe tenni a ceget akkor onnan konyebben tud 5-10-szerezni az arfolyam, mint a jelenlegi szintrol...
Lehet arra spekulalni hogy nem engedik csodbe menni a ceget mert rendszer szintu kockazatot hordoz bar nem nemetorszag reszere hanem az egesz vilaggazdasagra nezve.Ez persze nem jelenti azt hogy a reszvenyesek nem bukhatjak a befekteteseik nagy reszet.
DB-nek hatalmas derivativ pozicioi vannak es voltak...; nem hiszem hogy a brexit sokat segitett ezeken, sot a vallalati hitelezes uzletagnak sem hiszem hogy kedvezett sem a brexit sem az autogyartoknal levo kaosz ami mostanaban folyik.
Ne feledjetek a legutobbi birsag evekkel ezelotti tvekenysegekre lett ill. lesz kiszabva, hogy azota meg mennyi turpisagot kovettek el az a jovo zeneje...
Egyelore nincs ver az utcan es a hangulat sem arulkodik arrol, hogy mindenki szabadulni szeretne a DB reszvenyektol...
(en peldaul 3-5$-nal is max a tokem 0,3%-at szannam ra mert csunya dolgok lehetnek meg ebbol)

Szoval ovatossagra intek mindenkit!
Sok sikert es legyen mindenkinek sikeres jovo hete!
Törölt felhasználó 2016. 09. 24. 10:18
Törölt hozzászólás
#5224
Törölt felhasználó 2016. 09. 24. 09:43
Előzmény: #5222  pomperj
#5223
Szia,

Sok felekeppen lehet kereskedni, lehet kis zugbrokereknel...., nagyobb CFD szolgaltatoknal, etf-eken keresztul es a hataridos piacokon....
a nyersanyagokat es agrar termekeket altalaban azert nem kereskedik az emberek mert nagyobb szamla meret kellene hozza (mar ha az ember megfelelo kockazatkezelessel akar vele foglalkozni)...viszont nagyon szep trendek vannak benne es az elmult evekben jo nehany nagyon meg lett tiporva....

Lehet hogy nem fogja mindenki azonnal lecserelni a telefonjat 1 ujabbra (lasd apple); de lassulo gazdasagi aktivitasnal is fognak az emberek enni...
Ha megnezed a buza ill. kukorica grafikonjat eleg jo hozam/kockazat arany van benne...

IG-nal peldaul tudod kereskedni:

Coffee arabica-t (1,5 mini kontraktus kb. 23000$)
Chicago Wheat-et pedig mar 8000$-os pozival is tudod kereskedni
Ny Sugar No 11.-nal kb. 11300$-os pozi a legkisebb kotheto mennyiseg...
stb.stb

Cukorbol hiany van es meg hiany lesz a kovetkezo 12-13 honapban ha csak az emberek le nem allnak a cukor fogyasztassal...
10-15%-os korrekcional en vevo vagyok.
;)
havi (grafikon)
link
(hetes grafikon a buzanal)
link
valasz celarat....
ha van kedved kockaztatni 27-30pontot...
legyen a celar mondjuk 500 vagy 600 esetleg 700 vagy 900???
Ha 500-as celarnal nezed akkor 93/30-as az arany nem rossz,de ha az ember piciket turelmesebb es el tud kepzelni mondjuk 700-as celarat akkor 293/30-hoz az pedig tobb mint 9-szeres penz...
persze ez nem holnap es nem is hetfon lesz, de elofordulhat-e a kovetkezo par evben???
;)
szerintem eleg asszimetrikus a trade azt pedig szeretem.
Esetleges kamatemelesek jot tesznek a commodities mufajnak, tovabbi QE programok pedig szepen ertektelenitik a penzt...
A vilag nepessege pedig szepen novekszik...szoval kihagyom most 25 ill. 29-es PE ertekeknel az amcsi indexek longjait, esetleg a kozel 500 eve nem latott buborekban levo kotvenyek veteleit....
Amig nem talalok valami jobbat vagy nem latok fantaziat masban addig ezekkel el szorakozok,jatszogatok.

pomperj
pomperj 2016. 09. 24. 07:09
Előzmény: #5210  Törölt felhasználó
#5222
Az Agri business nekem vegyes kepnek latszik. A chartokon rengeteg csapkodas van, nagyon be lehet furdeni.

1)Az nem vitas, a Cukor vezeti a mezonyt, 1 eve rallyban van, es nagyjabol duplazodott.
link

De az SSG Sugar Subindex eppenseggel kozel kesznek latszik az emelkedo szerkezet. Es tobbhonapos oldalazo-eso korrekcio innen nagyon idoszerunek latszik benne. Lehet, hogy tevedek, soha nem tradeltem benne, most tanulom ezt a mufajt.

2)A kave tenyleg nagyon le van verve, mindenki termel es senki nem issza?
Nem ertek hozza, de ugy nez ki mint Sugar egy eve; szoval: mivel lehet ezt jol tradelni?

3)A DBA Indexbe beledugtam a labujjamat, de szkeptikus maradtam. DBA most konszolidalni probalja a nyari fel-tusket. Az jo, hogy sikerul forditva mozognia mint SPY; ez kozeptavon is biztato. De itt se latom a nagy potencialt az oszi idoszakra.

Szoval, kosz. Figyelem amiket irsz, erdekes lenne megtanulni ezt a szakmat is.
return.value
return.value 2016. 09. 22. 14:19
#5221
Tegnap szépet ment, +7%.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek