Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 22:06
Előzmény: #4936  gykiss99
#4940
"yen-carry mufajos hedge-fundok zarni lesznek kenytelenek"
az pedig Yen erosodessel jar, de valoszinu hogy mar a poziciok zarasa elkezdodott...
pitcairn2 2016. 08. 17. 22:00
Előzmény: #4938  pitcairn2
#4939
milyen szép fenntartható folyamatok:)

link

pitcairn2 2016. 08. 17. 21:58
#4938
bubodoktor
bubodoktor 2016. 08. 17. 21:53
Előzmény: #4921  hellforceone
#4937
Remélem nem fogok csalódást okozni, de engem egyáltalán nem érdekel, ki, mikor, mit kötött és milyen eredménnyel - magánügy ugyanis, ahogy az én ügyelteim is... :-)

SP / DAX foglalkoztat, Elliott modell (meg némi funda) alapján próbálom értelmezni a chartokat, jósolni a várhatót, az idő majd eldönti ,milyen sikerrel...

Az utolsó bekezdésedben írtak részben engem is jellemeznek, ugyanakkor én azt gondolom, hogy nagyon-nagyon kevés embertől lehet tanulni a fórumokon, mert a hozzászólók jelentős részéből a pozíció beszél (sokszor rém zavarosan, áltudományos érvekkel győzködik a nagyérdeműt) , ami erősen rombolja a hozzászólás értékét, de ezzel sincs szerintem semmi baj, emberek vagyunk, vagy mi... :-)

gykiss99 2016. 08. 17. 21:03
Előzmény: #4932  pomperj
#4936
János!
Ezt írtad: yen-carry mufajos hedge-fundok zarni lesznek kenytelenek.
Ez elvileg akkor yen gyengülést jelentene?
hellforceone 2016. 08. 17. 20:55
Előzmény: #4934  Tibi0002
#4935
Csak a szokasos FED szarkavaras... Julius vegi ulesukrol most adtak ki a jegyzokonyvet, miszerint szeptemberben "talan" emelhetnek. Hat, hirtelen megugrott a tenyleges emelest varok aranya 50% fole, de szerintem nem csinalnak ezek semmit, mar tele a hocipom veluk, csak riogatjak a vilagot, de ahhoz nem eleg tokosek, hogy lepjenek. Szerintem megvarjak a valasztasokat mar, nem hinnem, hogy szeptemberben emelnek es igazan nagy reakciot akkor varnek majd a piacokon. Ha nem emelnek, akkor az az aranynak ketszeresen is jo, egyreszt a nem emeles tenye miatt, masreszt akkor mar igazan celegyenes jon a valasztasok elott, ideges lehet a piac, ami nekunk kedvezne, meglatjuk...
Tibi0002 2016. 08. 17. 20:17
Előzmény: #4933  Cosinusrider
#4934
Milyen ülés zajlik most, hogy minden piac elkezdett mocorogni?
Cosinusrider 2016. 08. 17. 20:05
#4933
Komoly volt ez a tüske.
pomperj
pomperj 2016. 08. 17. 14:09
Előzmény: #4926  Törölt felhasználó
#4932
Egyetertek az ovatossagoddal.
A JGB meg mindig tartja magat, mind a 10 korommel kapaszkodva 151 szintnel.
link

Ha leszakad, nem lehet tobbe okosan menekulni JGB-be; akkor egyreszt NIKKEI az egyetlen Japanban, masreszt akkor a yen-carry mufajos hedge-fundok zarni lesznek kenytelenek.

GLD-ben semmi nem dolt el. Tovabbra is el tudok kepzelni uj magasabb csucsot 1434 es 1500 ellenallasokon. Am, Soros mar nagyreszt kiszallt GLD es ABX-bol; Paulson meg tartja a magaet.

De nincs uj GLD csucs masfel honapja, es MACD tovabbra is lefele tart. De ettol meg lehet oldalazo oscillalasnak nezni.
Meglatjuk.
Keffer 2016. 08. 17. 13:56
Előzmény: #4930  pitcairn2
#4931
Nos, engem meg lehet győzni... :D
pitcairn2 2016. 08. 17. 13:43
Előzmény: #4929  Keffer
#4930
ő inkább a "likvidálni, likvidálni, likvidálni" gondolatban hitt:)

Keffer 2016. 08. 17. 13:33
Előzmény: #4927  Törölt felhasználó
#4929
Csatlakozom, Lenin elvtárs is megmondta: "negligálni, negligálni, negligálni!"

:D:D:D

Egyébként az olaj több-kevesebb korrekcióval felmehetne 60 fölé, ha közben esetleg a $/huf ismét 300 felé venné az irányt, megszabadulnék az év elején begyűjtött olaj certiktől, és áttérnék az ezüstre. Most eléggé abba az irányba tartok, hogy az általam kezelt tőzsdézős zseton ca. 50-50%-ban gold-silver legyen, mert így óhajtom megteremteni a béke szigetét a háborgó óceánon... (Egyelőre még a pf kb. fele olajban pihen)
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 13:15
Törölt hozzászólás
#4928
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 13:15
Előzmény: #4926  Törölt felhasználó
#4927
Hagyd a fenébe, szánalmas ez a srác, felesleges vele foglalkozni. Jó ideje az egyetlen öröme, hogy ide jár mínuszolni. Én örölök neki, hogy írsz, ennek a félkegyelműnek az egyetlen célja, hogy szétrázza ezt a topicot. A dax topicban sem állnak már szóba vele. A stílusa meg önmagát minősíti. Kedves Bubodoki te pedig vagy új vagy még, vagy egy régi tag új köntösben. Ezt a luló gyereket vagy 100-szor tiltották ki, a topicban az összes törölt hozzászólás az övé.
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 13:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#4926
eddig tulleptem a rosszindulatu, rombolo stilusodon...
mostantol en is a moderatorokhoz fogok fordulni, ha ebbe a topikba ill. az azsia topikba belerombolsz....
gondolom nem en vagyok ezzel egyedul igy...
kepzeld el ha 3-4 ember osszefog a pf-n es az osszes hsz-ra a modikhoz fordulunk...

Szoval utoljara kerlek, hanyagold ezt es az azsia topikot, egyebkent modikhoz fordulok...
;)
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 12:49
Törölt hozzászólás
#4925
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 12:46
Törölt hozzászólás
#4924
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 12:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#4923
demo champion...
ha zavar ennek a topiknak a szinvonala, nem muszaly olvasnod es meg kevesbe reagalnod ill. ide irnod, velemenyem szerint ezzel hozzajarulnal a topik szinvonalanak emelesehez..., azon kivul hogy rombolsz es okadod magadbol a sz@rt minden egyes hsz-dal arra buszke lehetsz....
csondben megemlitenem ha a demozas kozben meg nem jottel volna ra, hogy iden meg nem kerested meg a kockazatodat...
mikozben ebben a topikban ill. az azsia topikban voltak akik 5,10,20-szor akkora hozamot ertek el, ugyanakorra ill. kisebb kockazattal mint a te elkepzelesed DAX vagy S&P500 szorakozasod demon...

Tudod luloka vannak akik penzel kereskednek es nem veszik jo neven amikor ilyen szalacsis es polgar jenos stilusban ide ronditgatsz, ezt meg kis kutyaknak is meg lehet tanitani hogy mikor hova lehet piszkitani, neked egyelore nem sikerult....

Csinalj a nickek melle nehany ujabb demo szamlat, mert az USA hivatalosan is recesszioba lesz nehany heten ill. 1-2 honapon belul...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 11:07
Törölt hozzászólás
#4922
hellforceone 2016. 08. 17. 10:55
Előzmény: #4920  bubodoktor
#4921
Ok kedves drága fórumtárs, akkor arra a kérdésre válaszolj kérlek szépen, hogy mi a célod itt, mit szeretnél elérni? Miért olvasod a fórumot, mibe fektettél az utóbbi időben, miért, hol tervezed a kiszállót, miért? Milyen rizikókkal kalkulálsz? Ha erre a pár kérdésre válaszolnál mélyen megtisztelve érezném magam.
Ja és, hogy én is mondjak valamit ehhez ugyebár, nehogy adós maradjak. Januártól gyűjtögettem ABX-et, átlagáram 11 USD körülre jött ki. Nehány hónapig volt NEM-em, majd átszálltam abból AG-be, valamint egyidejűleg vettem SLVP-t és GDX-et is. Az évben eddig a bányászokba és ETF-eikbe fektetett pénzem cca. megdupláztam. A pozíciók egy részét a múlt héten leépítettem, mivel azzal számolok, hogy a FED döntés előtt a nemesfémek árat valamennyire lenyomhatják, amivel a bányászokat is kedvezőbb áron vehetem vissza. Kiszállót a hangulatnak megfelelően a választások előttre terveznék (ismét csak részben, nem egészben), ha pedig esetleg mégis Thrump lenne a befutó, akkor újra beszállok.
Nem vagyok profi befektető, de valamilyen stratégiát fel kell állítani és azt tartani, helyzetnek megfelelően korrigálni, hibákból tanulni. Azért szeretek itt olvasni, mert tőlem sokkal tapasztaltabb emberektől tanulhatok, érdekes tippeket találok, ezért nagyon nem szeretem, mikor trollok tönkretesznek egy-egy élvezetes fórumot.
Rólam akkor tudsz mindent, TE jössz! Várom értelmes válaszod!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók