Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 07. 10. 12:04
Előzmény: #4467  Törölt felhasználó
#4480
az is roppant érdekes, hogy azóta szárnyal az arany ára amióta a Rothschild-ok - állítólag - elhagyták a piacot:)

Rothschild to pull out of gold market after 200 years
link

és akkor most a Rothschild ügynök hírében álló Soros György egy vállalkozásban tűnik fel az aranymániás Peter Schiff-el

hááát... érdekes fejlemények...
Törölt felhasználó 2016. 07. 10. 09:38
Előzmény: #4478  pitcairn2
#4479
Nem reg hallgattam 1 intejut Charles Gave-tol a realvision-on...

"a kovetkezo medve piac a matematikusokat is meg fogja lepni..."
;)

minnel egyszerubb dolgokat ajanl mert szerinte is 87-hez hasonlo osszeomlas johet...
pitcairn2 2016. 07. 10. 08:33
Előzmény: #4467  Törölt felhasználó
#4478
a "debt"-el kapcsolatos videó a zerohedge-re is felkerült, de azért köszönöm az ajánlást!

pitcairn2 2016. 07. 10. 08:29
Előzmény: #4466  Törölt felhasználó
#4477
egy kissé alaposabban kifejtve

link

pitcairn2 2016. 07. 10. 08:26
Előzmény: #4466  Törölt felhasználó
#4476
nekem inkább ez szúrt szemet...

90% Of June Job Gains Went To Workers 55 And Older
link

ez úgy összességében __katasztrofális__ adat...
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 22:25
#4475
Lindanak korabban gondjai voltak honap vegen kifizetni a szamlait...;
de amiota megismerkedett a devizapiacon levo lehetosegekrol ill. a tokeatteteles kereskedessl, azota otthon, napi nehany ora raforditassal azota az elete megvaltozott...
Ismerkedj meg te is a devizapiaccal ill. Linda hogyan tudott 2 ora leforgasa alatt 700EUR profitra szert tenni....

u.i.: ha meg ma penzt fizetsz be a ciprusi brokercegunkhoz 10% keszpenz bonuszt kapsz, ha pedig jovoheten akkor 5%-ot...

;DDDDD
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 21:34
Törölt hozzászólás
#4474
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 21:31
Törölt hozzászólás
#4473
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 21:22
Előzmény: #4469  pistu34
#4472
Szia,

Felre ertettel, nem az aranyrol irtam, hanem a munkaeropiaci adat ill. adatokrol...
En ugy vettem ki a hsz-bol, hogy te jonak itelted az adatot ill. adatokat...
ill. hogy csak a Non - Farm employment change-et figyelted ami egyebkent jobb lett mint a varakozas (es a piaci szereplok tobbsege csak erre osszpontosit)...

Hsz-ban megjegyeztem hogy a berek novekedese ugy tunik lassabb nem csak a valos inflacional, de az agyonmanipulalt szamoknal is...(amivel jelenleg szamolnak)...

Tovabba megjegyeztem hogy szazalekosan a munkanelkulisegi nott, tehat a gazdasag nem tudott (annyi munkahelyet letrehozni) nincs olyan gazdasagi folyamat, ero ami elegendo munkahelyett letre tudna hozni...

Nem allitottam hogy szornyu adat vagy rossz adat jott ki es azt se hogy jo, csak megjegyeztem hogy a kep ami az adatokbol szamomra kirajzolodni latszik vegyes (ill. nem annyira jo mint azt a piaci szereplok gondoljak ill. gondoltak).....

Abban igazad van, hogy a szamodra figyelt adat jobb lett a vartnal (egyebkent a varakozasokat is modositjak lefele is es felfele is)...

Tudod mint a porkoltbe ill. lecsoba ha teszel hagymat nem mindegy, hogy 2 fej (nagyobb hagymarol beszelunk vagy 2 kozepes mereturol), akkor en inkabb 2,5 esetleg 3 kozepeset hasznalok, hogy jobb legyen a szaftja...
Ennyit az almat az almaval, esetleg hagymat a hagymaval osszehasonlitasrol...

Aranyat ill. annak araval kapcsolatban egyebkent nem irtam semmit...
goapsy1
goapsy1 2016. 07. 09. 20:18
Előzmény: #4470  emerald
#4471
+++++
emerald 2016. 07. 09. 19:33
#4470
Egy személyes veszteség kapcsán olvastam, és az itteni rendszeresen kiújuló indulatok miatt ami ezen topik elődjét is lerombolta hasznosnak érzem betenni.
A pszichés állapot sokszor a sikerünk kulcsa is a tőzsdén.

Az asszertív jogok listája:
"1. Jogod van ahhoz, hogy önbecsülésed és méltóságod megőrzése érdekében megfelelően eljárj, még akkor is, ha ezt valaki sérelmesnek találja – feltéve, ha indítékaid, szándékaid nem agresszívek.
Nem vitathatod el mások jogát, hogy hasonlóan járjanak el, még ha ezt sérelmesnek is találod, ha egyébként indítékaik nem agresszívek.

2. Jogod van ahhoz, hogy tisztelettel bánjanak veled, meghallgassanak és komolyan vegyenek.
Neked ugyanígy kell bánnod a hozzád fordulókkal.

3. Jogod van ahhoz, hogy nemet mondj anélkül, hogy bűntudatot éreznél.
Nem várhatod el a másiktól, hogy bűntudatot érezzen, ha nemet mond a kérésedre.

4. Jogod van ahhoz, hogy információt kérj szakmabeliektől, beleértve az orvosokat is.
Kötelességed tájékoztatni azt, aki ezt kéri tőled, azokról a dolgokról és tényekről, amelyek őt személyében érintik.

5. Jogod van arra, hogy ha önérvényesítő jogaid értelmezésében bizonytalanságok vannak, akkor ezeket tisztázd az érintett személlyel.
Tudomásul kell venned a másiknak ugyanezt a jogát, még akkor is, ha te ilyen problémákat nem látsz.

6. Jogod van bármit csinálni, amíg ezzel nem zavarsz, nem korlátozol, nem hozol hátrányos helyzetbe másokat, nem akadályozod őket saját jogaik érvényesítésében.
Nincs jogod kifogásolni senkinek a cselekedeteit, míg az előbbiek érvényesülnek.

7. Jogod van arra, hogy tévedj, hibát ejts és viseld azok következményeit.
Nincs jogod elvitatni a másik jogát arra, hogy saját hibáira, tévedéseire úgy tekintsen, mint tevékenységének természetes kísérőire, és ne érezzen miattuk bűntudatot, amíg az általa okozott hiba nem korlátozza mások lehetőségeit és jogait.

8. Jogod van arra, hogy megváltoztasd a döntéseidet.
Tiszteletben kell tartanod, ha valaki egy csak rá tartozó kérdésben, saját felelősségére hozott döntését megváltoztatja. Nincs jogod számon kérni, miért tette, hacsak döntése nem sérti valamely megállapodásotokat vagy közös érdeketeket.

9. Jogod van arra, hogy döntésed logikátlan legyen.
Másoknak joga van ugyanerre, és nincs jogod saját logikádat számonkérni rajtuk.

10. Jogod van azt mondani, “nem tudom”, ha az iránt érdeklődnek, mérlegelted-e döntésed minden következményét és tényezőjét, mielőtt döntöttél.
Nincs jogod elvárni senkitől, hogy mielőtt dönt, tökéletesen átlássa döntésének legtávolabbi következményeit is. Nincs jogod arra, hogyha ezt elismeri, és az általad fontosnak tartott szempontot nem tartja fontosnak, felelőtlennek tartsd őt, ha egyébként a legalapvetőbb tényezőket és következményeket számításba vette.

11. Jogod van arra, hogy magatartásodat, gondolataidat, érzéseidet magad ítéld meg, magad vállald értük a felelősséget, magad viseld következményeit, amíg ezek nem zavarnak másokat önérvényesítési jogaik gyakorlásában.
Tiszteletben kell tartanod mások jogát ugyanerre.

12. Jogod van arra, hogy magatartásodat ne magyarázd mások előtt, ha ez nem érint előzetes megegyezést vagy közös érdeket.
Ugyanez vonatkozik másokra is.

13. Jogod van arra, hogy a másokhoz való viszonyodat magad alakítsd, a magad által választott eszközökkel, feltéve, hogy ennek során nem sérted mások jogait.
El kell ismerned mások jogát ugyanerre.

14. Jogod van eldönteni, hogy vállalod-e vagy sem a felelősséget mások problémájának megoldásáért. Ha segítségedet visszautasítják, nincs jogod megsértődni.
Nem igényelhetjük másoktól, hogy problémáink megoldásáért felelősséget vállaljanak. Ha mégis ezt akarják, jogunk van visszautasítani a segítségüket.

15. Jogod van arra, hogy függetlennek érezd magad mások jóindulatától, amikor velük ügyeidet intézed, és eltekints attól, hogy előzőleg elnyerd a jóindulatukat.
Nem tarthatsz igényt erre másoktól sem.

16. Jogod van azt mondani másoknak, nem érted, mit akarnak tudatni veled, ha szándékaikat, problémáikat, érzéseiket, gondolataikat csupán jelzésekkel próbálják közölni és azt várják tőled, hogy kitaláld azokat.
Nincs jogod elvárni, hogy mások megértsenek, ha csupán jelzések útján próbálod meg tájékoztatni őket.

17. Jogod van az egyedüllétre.
Nincs jogod másoktól zokon venni, ha időről időre magányba akarnak vonulni."
pistu34 2016. 07. 09. 16:37
Előzmény: #4466  Törölt felhasználó
#4469
Szia,
persze, felsoroltál még egy sor érvet, ami felfelé hajthatja az arany árát, és egyetértek azzal, hogy ha részletekben megvizsgáljuk a világgazdaság állapotát, akkor egyre több ilyen érvet tudunk felhozni. Én is ezt írtam korábban. A mostani adat azért mégiscsak jobb volt a vártnál, még ha egy leegyszerűsített mérőszám is csak, de almát almával hasonlítva igaz, és erre sem tudott esésbe kapcsolni az arany. Pusztán ezt szerettem volna mondani. :)
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 15:30
#4468
Ezt pedig ma vacsora fozes kozben hallgattam...
(vannak akik tv-t neznek masok sport esemenyeket en ilyeneket hallgatok)...

link
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 15:27
Előzmény: #4465  pitcairn2
#4467
Szia,

en es a cegem mi az itteni privat vaultokban taroljuk a nemesfem tomboket...

az viszont erdekes, tenyleg hogy Soros fiverek a gold money ill. Peter Schiff mikben gondolkodnak....

Egyebkent Peter Schifftol szoktam hallgatni rendszeresen podcast-ot reggel munkaba menet...
(neha jol szorakozom mert nagyon bele tudja magat elni a szitucioba, mindenesetre sokszor hivta fel a figyelmemet erdekes gazdasagi folyamatokra) szoval nem art meghallgatni, tobb informaciohoz jut az ember mintha szimpla radiot hallgatna az ember....

Nem tudom lattad-e korabban irtam a Crazy videorol amit Grant Williams keszitett, ha van kedved es idod nezd meg, szerintem erdemes es szorakoztato (legalabbis szamomra az volt)...

link
Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 15:19
Előzmény: #4463  pistu34
#4466
Szereny velemenyem szerint nezd meg jobban a tegnap kijott szamokat...
;)

Abban egyetertek hogy sok feluletes szemlelo szamara jonak tunnek az adatok, a valos kep sokkal vegyesebb...

ha nem tudod hol keresgelj, otletkent ajanlanam figyelmedbe a munkanelkuliseg 4,8%-rol emelkedett 4,9%-ra
ill. az atlagos beremelkedes 0,2% helyett 0,1% lett...
na ha ehez hozzaveszed, hogy a FED celja a 2%-os inflacio, mikozben a berek nagy valoszinuseggel 1,2-1,8% kozott fognak noni...es figyelmen kivul hagyjuk hogy a CPI es egyeb inflacios adatokat agyon modositottak tehat nem 100%-san adjak vissza a valos inflaciot, akkor azt latahatod, hogy a berek lassabban nonek mint az inflacio...
(magyarul az emberek elet szinvonala csokken es kevesebb penze marad kolteni befektetni stb.stb..)

Most olyan dolgokat figyelembe se vettunk hogy milyen munkahelyek jonnek letre ill. milyenek szunnek meg...(teljes, resz munka idos...es a berek melle milyen egyeb jutatasok kerulnek ill. ezek hogyan valtoznak)...stb.stb...

Nem kell tul sokat eloretekinteni a jovobe, de nagy valoszinuseggel mar Q4 majd Q1 utan az inflacios adatok megugorhatnak ill. a cegek koltsegei mivel az olaj ara onnantol szamitva eves alapon emelkedik....
(de ezek csak futo gondolatok...)
pitcairn2 2016. 07. 09. 15:10
Előzmény: #4464  Törölt felhasználó
#4465
Soros???

Peter Schiff ilyen elit társaságba lép be???

Schiff Gold Announces Joint Venture with Gold Money!
link

érdekes fejlemény...

különösen mivel Soros sikere kapcsán sokan Rothschild kapcsolatokat gyanítanak a háttérben...

link

Törölt felhasználó 2016. 07. 09. 15:03
Előzmény: #4461  Keffer
#4464
Szia, nem kimondottam mo-i alapokra gondoltam...
Ugyanugy ahogy letezik GLD, SLV...
leteznek mas ETF-ek ill. befektetesi alapok, sot olyanok is ahol nincs akkora erdekellentet az alap kezeloje ill. a befekteto kozott.

csak 1 pelda de rengeteg hasonlo van:

link

stb.stb

letezik 1 aranylag uj ceg:

bitgold, ok a vilag tobb pontjan taroljak a nemesfem tomboket es kisebb dij elleneben akar hazhoz is szallitjak....
ami meg erdekes veluk kapcsolatban, hogy sok orszagba kepesek Mastercard-ot kiallitani ami arannyal van fedezve...
(tehat befektetok az eppen fennmarado penzukbol kepesek fizikai aranyat vasarolni mar akar (grammos tetelekben) kb.10000ft-os egysegenkent....
Ha pedig eppen varatlan kiadasuk akad akkor akar a fizikai arannyal tudnak fizetni ill. a mastercard-jukkal...

link

Egyebkent a Soros fiverek benne vannak a cegben...
;)

Szoval rengeteg lehetoseg van csak utana kell jarni!!!
pistu34 2016. 07. 09. 14:08
#4463
Érdemes megnézni, mit tett az arany árfolyama a legutóbbi amcsi munkaerőpiaci adatok publikálásakor. Az adat sokkal jobb lett a vártnál, ami ugye rossz az aranynak, mert ha a gazdaság egészséges, akkor a kamatemelés megint valószínűbbé válik. Erre esett egy szépet, csak azért, hogy az esést azonnal megvegyék, és magasabban zárjon végül, mint ahol a publikáláskor volt. Ez a tény, plusz az, hogy épp a szezonálisan általában gyenge időszakban járunk, mégse esik, nekem jelentős vételi erőt, támaszt és tovvvábbi emelkedési potenciált jelez. Vélemény? :)
Törölt felhasználó 2016. 07. 08. 19:55
Előzmény: #4461  Keffer
#4462
Nálam vaásárolhatsz ezüst öt ezüst áron+5%
pl Horthy 5 pengő,minimális numizmatikai értékkel is bír
akár nagyobb tételben is,
vaterán winstrol néven keress
vagy winstol@vipmail.hu

szép napot
Keffer 2016. 07. 08. 09:48
Előzmény: #4457  Törölt felhasználó
#4461
Hali!

Nem is tanácsot kértem, mert a saját döntésem minden befektetés, így a felelősség is az enyém, csak a véleményedre voltam kíváncsi, mivel ezzel a témával többet foglalkozol, több az infód, így érdekelt, hogy mit gondolsz erről. Köszönöm, hogy leírtad a meglátásaid, eléggé hasonlóan látjuk a dolgokat egyébként.

Nekem egyelőre csak certijeim vannak tőkeáttétel, rollver, stb. nélkül, ezek sokkal likvidebbek, és olcsóbbak, mint a fizikai, de ha túl nagy gebasz van, akkor pont annyit érnek, mint a bitek, amik tárolják az infót... A cégemen keresztül akarok majd fizikait bővíteni aranyból és ezüstből, az a cég vagyona lesz, de ha nagy a gebasz (háború), akkor nem érdekes az adóhivatal annyira, főleg, ha életmentéshez kell a fizikait felhasználni...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek