Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 11. 07:23
Törölt hozzászólás
#3320
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 22:28
Előzmény: #3308  buyandhold
#3319
Nincs azzal semmi problema ha valakinek mas a velemenye es ezt kulturalt modon leirja....
Ami teny az teny a hsz-ok 80-90% itt a pf-en nem kereskedes ill. gazdasagi dolgokrol szol hanem "kocsmai szovaltasokrol...."

Majdnem 1 eve 1 kozossegnek resze vagyok, talan 10hsz-t tettem..., mert nem akartam a hsz-mal a temarol a lenyegrol feleslegesen elterelni a figyelmet.
A hsz-ok kozott pedig nehany kerdes maradt, melyre jellenleg is probaljak megtalalni a megfelelo embert aki kepes erdemben hsz-ni....
Megkerdeztem pomperjt, neki volt 1 eleg logikus elkepzelese az uggyel kapcsolatban, egyelore jobb logikusabb valaszt nem kaptam, pedig nalam tobb szaz nagyon intelligens profi szakember vesz reszt rajta....

kulonbozo forumokon kulonbozo szinvonalu a hsz-ok szinvonala...

Legyen szep heted!

u.i.: nezz ra hetfon a bitcoin elsopri a penzugyi rendszert topikra...
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 22:19
Előzmény: #3307  Törölt felhasználó
#3318
;)
valoszinuleg "tenyleg ennyire ostoba vagyok"
Ha szora sem meltatnam akkor is ugyanugy folytatja a szemelyeskedest, ha rengeteg idod van olvass vissza...ez nem feltetelezes hanem teny!

Ne haragudj azert hogyha neki allsz elolvasni a hsz-mat az idod vesz el az eletedbol....
egyszeru megoldaskent javasolnam, ne szanj ra idot!

Nem akarok senkinek semmit bizonyitani, ha akarnak akkor emailben megkeresnem az illetot,de nem vagyok salesman tipus...

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2016. 01. 10. 21:06
Előzmény: #3314  Placa
#3317
A napok zajaban az investorok itt sem, mashol sem veszik eszre a lenyeget.

A lenyeg azonban drasztikusan gyorsan valtozik.
A hosszu, lassu nyar utan nehez eszrevenni: a piac mozgasa nagyon begyorsult, es nem lehet ugyanolyan "uncsi" kezlegyintessel elintezni, mint maskor lehetett. A bear piac nagyhabol tripla sebessegu, mint a bull.

Egyebkent persze: csak az allaspontoddal van bajom. (NEM veled) Az ellen probaltam ervelni. Talan hevesen.

Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 19:44
Előzmény: #3315  Törölt felhasználó
#3316
Összekötésben csúnya nagy kontrahullámot csinál! Aztán jön az w1, w2 áááá na... kaki. Gondolom oroszok, kínaiak örülnek!:)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 19:31
Előzmény: #3311  Törölt felhasználó
#3315
Elliot-ban nem szakértőknek, mit láthatunk az arany grafikonján ill. ez alapján mire számítasz?
Placa
Placa 2016. 01. 10. 18:26
Előzmény: #3265  pomperj
#3314
"a pesszimizmus ellenkezojere" ez gondolom az optimizmus lenne :)
tényleg nem tudom melyik mondatom volt optimista, maximum ez lehetett: "pedig még látó is vagyok"

azt mondtam, hogy nincs világvége, azt meg, hogy lesz e és hogy mikor nem tudom, mert nem látok a jövőbe
mostanában volt szó róla EWT kapcsán, de ez a fapados TA-ra is igaz, hogy a technikai elemzés segít objektívnek maradni
nos az objektivítás azt mondatja velem, hogy espé még ki sem szedte a legutóbbi napos aljat, aztán ott van még 1870-1830 sáv is, pont
dax dettó, 9400-9300 környékén lesz majd izgalmas, pont

a leírt adatokat köszönöm, nem ellenőriztem őket, de biztos tények, adódik is a kérdés: és akkor most hogyan tovább? vagy klasszikusan: hogy lesz ebből kereskedés?

egy zárókérdés: némi arroganciát érzek ki a mondataidból, ugye rosszul teszem és ez csak az én képzelgésem?
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 18:21
Előzmény: #3311  Törölt felhasználó
#3313
na most a kettő tegyük egymás mellé, és máris látjuk mi a stájsz:)

link

link

Persze lehet benne hibát találni, de szerintem jól látszik, hogy hogyan válik szét a két mozgás! Váljon mindenki egészségére a konkrét tartalom, és egy valamiféle világos elképzelés!
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 18:02
Törölt hozzászólás
#3312
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 17:40
Előzmény: #3294  Törölt felhasználó
#3311
egy kis arany közkívánatra:DDD

link
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 17:40
Előzmény: #3308  buyandhold
#3310
szerintem te sem vagy egyedül.
gondolom, hogy vannak akik szeretik olvasni a kommentjeit. Én inkább az vagyok aki átugorja a hosszúakat, mert rossz az ár/érték aránya.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 17:36
Előzmény: #3307  Törölt felhasználó
#3309
biztos, hogy nem vagy egyedül. :)
buyandhold 2016. 01. 10. 17:10
Előzmény: #3307  Törölt felhasználó
#3308
azert van aki szereti a hozzaszolasait...
ha nem erdekel, egyszerubb atugorni...
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 15:39
#3307
Kisvuk, te kibírtad 1.5 hónapig, hogy ne harcolj luloval, aztán újrakezdted? Te tényleg ennyire ostoba vagy? Ha szóra sem méltatnád, már régen megunta volna.

Másrészt már ne haragudj,de minek postolgatsz ennyit? Kb. olyan vagy mint amikor van egy ismerőse az embernek aki állandóan beszél és beszél, egy idő után már nem is figyelnek rá,mert a sok üres duma mellett lehet hogy vannak értelmes hozzászólásai, csak nincs kedvem végighallgatni a többi 90% szöveget a semmiről.Egy ideje így vagyok a te hozzászólásaiddal is, hogy inkább továbblapozok (és ezzel szerintem nem vagyok egyedül). Szerintem gondolkozz el ezen, mert nem tudom kinek akarsz ezzel bizonyítani vagy mi a célod ezzel hogy állandóan postolgatsz, de nem azt éred el vele amit szeretnél.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2016. 01. 10. 15:32
Előzmény: #3289  Törölt felhasználó
#3306
Valami hasonló lefutás nem lepne meg az aranyban sem. Fontosabb szintek szaggatott vonallal.

Hónapos:
link

Jó ideje nem kereskedem vele, fenntartással kezelendő.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 15:12
Előzmény: #3303  Törölt felhasználó
#3305
szerintem félre értesz. az opciók árát is a kereslet kínálat határozza meg. nem akarom egy termék jövőbeni értékét pontosan meghatározni. ez a te műfajod. link
én általában arra fogadok, hol nem lesz az árfolyam. nincs szükségem célárra. majd a piac eldönti, hol akar lenni. :)
Tőlem nem fogsz mostanában olyat olvasni hogy hol lesz valaminek az ára, mert nem tudom, de nem is érdekel.
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 14:30
Előzmény: #3302  Tazsomaru
#3304
koszi....
ha jol emlekszem az endogen szoval boldogga tehetjuk a napjat...
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 14:28
Előzmény: #3300  Tazsomaru
#3303
nem allitottam hogy a tobbseg matematikai alapokon kotne az opciokat...
az opciok arazasanak meghatarozasara ertettem!

a lenyeg roviden:

-a fizikai ezust ara manipulalt es nem tukrozi jelenleg a kereslet-kinalat ill. termeles koltsegeit objektiven
-az opciok arainak helyes meghatarozasa pontatlan
-ha pedig nem x termek arabol indulsz ki eleg nagy valoszinuseggel nem fogod pontosan meghatarozni x termek jovobeni erteket....
szoval 1 pontatlan ertekre szamitasz pontatlanul egy pontatlan modszerrel, milyen valoszinuseggel fogsz jo eredmenyre jutni???
(lasd FED, galvantivadar devizakockazata)...
FED szerint nincs 2%-os inflacio
egy atlag amcsi allampolgar pedig 19%-al tobbet fizet a marhahusert...
(ja hogy a marhahus nem szamit bele az inflacioba)
es 10-30%-al tobbet az egeszsegbiztositasaert mint tavaly...
(ja hogy az egeszsegugyi koltsegek ha jol emlekszem 6%-os sulyozassal vannak benne a kosarban nem 10-20%-os ami a realis arany lenne attol fuggetlenul melyik allamban el az ember)
apro reszlet kerdes, ha pedig sokaig nem mukodik a modell, majd modositjuk megint...
;)
es eljutunk a Hofi parodiahoz megint...

persze veletlenul akar eltalalhatod az arat, de ilyen alapon lottozhatnal is....

osztalekpapirok szerinted 1 erzelmi tenyezo esetleg 1 adott ceg Price/Earnings aranyat fejezi ki...(talan egy nagyon egyszeru arany)

Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 14:09
Előzmény: #3296  Törölt felhasználó
#3302
szerintem ne erőltesd a "kollegát" Vuki.
hasonló helyekről ollózza az ötleteit: link
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 14:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#3301
nem az emberekrol hanem a hsz-okrol volt szo...
nem sok logikus hsz-al talakoztam...

Lulo te naponta minimum 3 szemelyeskedo hsz teszel velem vagy pomperjel kapcsolatban...
bar tudom hogy ez neked fel sem tunnik...
(talan ez a nagyobb baj!!!)

Nem igazan erdekel a velemenyed,de azert szep toled hogy megosztod meg akkor is ha a stilusod szerintem kivanivalot hagy maga utan...

u.i.: szerintem vigyaznod kellene az utolso 3 jelzovel, mert lehet hogy valaki szemelyeskedesnek, sertesnek veszi es felnyom a moderatornal...annak pedig nem orulnek, mert kivancsi vagyok milyen Palfordulason mesz keresztul a kovetkezo evekben....

Legyen szep heted!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek